Dobro veče

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od ljubitelj » 16 Jun 2019, 13:59

Pasos nije jedina isprava koju neko ima kao javni dokument. Naravno da ti ne treba pasos, koristi Osebno iskaznico, sto je opet javna isprava pomocu koje te lako identifikuju.

Osoba koja nema nikakav dokument kod sebe ne moze nigde na lepu rec da dokazuje svoj identitet za slucaj potrebe kontrole od strane ovlascenog lica. Nikad se ne zna kada ce nastati potreba kontrole a sto gubiti vreme i cekati dokazivanje/proveru ko je Petar Petrovic, nikako ne razumem tu logiku :ccc:

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3391
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Dobro veče

Post od kragujevac » 16 Jun 2019, 14:00

ljubitelj je napisao:
16 Jun 2019, 13:53
Pa raspitaj se malou svojoj okolini, a i sam si rekao da su ti trazili isprave. Promaklo ti to sto si sam napisao koji sat ranije.
Jel ti bese nisi nemacki drzavljanin koliko se secam da si pominjao???
Ako je tako onaj link i ne vazi za tvoj status.
A i link koji si postavio kaze isto da treba da se imaju kod sebe isprave, i eksplicitno pominje Holandiju i Italiju kao primere.
Tražili su mi VOZAČKU I SAOBRAĆAJNU (koje btw takodje ne nosim uz sebe nego su oduvek u autu), nisu tražili pasoš ili ličnu kartu.
Pročitaj drugi link iz mog prethodnog posta, pa ćeš da vidiš da u Nemačkoj čak i stranci moraju da imaju lične isprave kod sebe samo pri prelasku državne granice, a u okviru Nemačke ni za njih ne postoji obaveza nošenja isprava uz sebe. Ili ajde da iskopiram pasus, da se ne mučiš:
"Unionsbürger und ihre Familienangehörigen müssen nach § 8 Abs. 1 des Freizügigkeitsgesetz/EU (FreizügG-EU) bei der Einreis einen Pass oder anerkannten Passersatz mitführen und während ihres Aufenthaltes besitzen. Eine Mitführungspflicht besteht demnach ebenfalls nicht.
Ähnlich verhält es sich bei allen anderen Ausländern. Der § 48 AufenthG enthalt keine Ausweismitführungspflicht. So hat das AG Dessau-Roßlau (Az.: 13 OWI 329/11) beschlossen, dass ein Ausländer nicht ständig einen Ausweis bei sich tragen muss. Lediglich ist ein Ausweispapier nach einer angemessenen Zeit nach Aufforderung vorzulegen. Ausschließlich für den Grenzübertritt besteht nach Ansicht der Richter eine Mitführungspflicht"
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od Grujic » 16 Jun 2019, 14:07

Nemati dokument sa sobom u stranoj drzavi je ludost.

Osim sto je obavezno zakonski (a to sto si pisao upravo to govori, potreban u slucaju kontrole), bitan je i prakticno.

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока


ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od ljubitelj » 16 Jun 2019, 14:09

Znaci Nemacka nije pravna drzava po ovim tvojim navodima jer UNUTAR Nemacke policija trazi ispravu da se pokaze pri kontroli, a u hotelu takodje traze ispravu da bi te prijavili i uopste primili na prenociste.

Sveze iskustvo, nemacka drzava (koji tacno organ ne znam) je trazila kopiju pasosa da bi se u Nemackoj kupila avio karta za mene kao stranca od strane nemacke firme. USLOV je da ispravom dokazes identitet jos pri kupovini. Uskoro cu posetiti Nemacku pa bas da vidim da li ce iko traziti ispravu nakon prelaska granice, ili nece, brzo ces saznati stvarno stanje.

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3391
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Dobro veče

Post od kragujevac » 16 Jun 2019, 14:11

Nakon prelaska sigurno neće, a na granici samo ako se radi o aerodromu.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od ftj » 16 Jun 2019, 14:27

Meni trazili skoro automobilom na prelasku austrija/de kod salzburga, love migrante.

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3391
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Dobro veče

Post od kragujevac » 16 Jun 2019, 14:50

Očigledno ja imam dobroćudnu facu pa mi nikad ne traže ništa. Evo se za nedelju dana vraćam preko Walserbergu (Salzburg) pa ću da vam snimim prelazak te "granice".
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Dobro veče

Post od ljuba » 16 Jun 2019, 15:21

ljubitelj je napisao:
16 Jun 2019, 13:17
Jeste javna isprava, i sadrzi podatke koji jasno identifikuju osobu. Sasvim dovoljno policiji da moze da uvidom u bazu podataka zna o kome se radi.
Licna isprava i ne postoji, isprave su javne. Mozda ste mislili na ID, identifikacionu ispravu sto se zove i licna karta, i osobna iskaznica i jos raznih naziva.
Pa i nije. U svim holandskim institucijama (i bankama) nabrajaju samo 2 dokumenta koja sluze za licnu identifikaciju. Pasos i licna karta. Ako imas neki drugi dokument nece da pricaju sa tobom - kao da ga nemas...

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od Xepoj87 » 16 Jun 2019, 15:40

Ja sam se otrgao i pobegao pandurima 98-e na roskama, jer nisam imao dokumenta.
A ziveli u Budimpesti 3 meseca, sve regularno, nego sam ja uvece izlazio da vozam rolerke sa nekim Madjarima na trgu i u metrou, pa nisam nosio. :)


Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Dobro veče

Post od ikac2000 » 16 Jun 2019, 15:43

Na ulazu u DE cesto zaustavljaju aute sa ne-EU tablicama radi kontrole, posebno carina koja se vozi okolo, bar gledajuci Achtung kontrolle.


Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk


Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od Ogi » 16 Jun 2019, 16:02

Pola sata trazim na sajtu euprave zahtev za izdavanje uverenja o drzavljanstvu i ne mogu da pronadjem... ima za imostranstvo, ima za neke druge gradove, za Beograd nema...

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od snork » 16 Jun 2019, 23:19

kragujevac je napisao:
16 Jun 2019, 10:26
Kad me pre par godina u KG zaustavila panduracija (vozio M-KG table), čak i oni su samo hteli vozačku i saobraćajnu, sve to u naselju Aerodrom koje važi za prilično "podivljalo"
Izgleda da sam samo ja do sada imao sreću da me niko živi ne kontroliše, ili da mi pri kontrolama ne traži lična dokumenta :-|.
Imao si sreću. Ja sam par puta (BG tablice, u Beogradu) dao saobraćajnom policajcu samo vozačku i saobraćajnu, i tražio je ličnu kartu.

Postoje razne zemlje sa raznim pravilima. Jedno je obaveza nošenja isprava, a drugo pravo policije da legitimiše bez razloga. U Srbiji nažalost važi i jedno i drugo. Bilo je ovde na forumu reči pre par godina, da npr. u USA policija (zvanično) nema pravo da nekoga legitimiše ako nije uradio ništa protivzakonito. Ali sve to se odnosi na državljane. Onog trenutka kada službeno lice ustanovi da si stranac (npr. uspostavi verbalnu komunikaciju), odnos se može u trenutku promeniti. Npr. moj poznanik je bio poslom u Vašingtonu i hteo da se slika ispred ograde Bele kuće. To je bilo u vreme dok je vladala histerija zbog 9/11. Prišao policajac i rekao mu da nije dozvoljeno. Kad je shvatio da je stranac, hteo je da ga hapsi. :) Srećom pa je bio u društvu kolega Amerikanaca, inače ko zna kako bi prošao.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Dobro veče

Post od dragvorl » 17 Jun 2019, 00:34

Ovde obicno kad traze LK znaci i da ce biti kazna, doduse to je bilo pre dok su bile upisivane adrese. Nisam imao cast od tad.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8780
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Dobro veče

Post od Gaginh0 » 17 Jun 2019, 05:49

Ne mora znaciti, kako im se cefne. Ja po difoltu dajem sva tri dokumenta.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Dobro veče

Post od trojanac » 17 Jun 2019, 08:51

Daješ ono što ti traže i ne praviš se pametan. Zlatno pravilo makar u Srbiji.

Ja na moru (CRO) recimo često idem u šetnju sa decom bez ikakvih dokumenata, pa nekad i bez telefona. Kad sedam u auto tu mi je novčanik i srpska dokumenta ali pasoš ne nosim sa sobom, to je kod žene. Tako da ako krenem sam nemam ni pasoš. Kontam da bi mogao upasti u nevolju zbog toga, možda, nekad, ali baš da nosim pasoš svugde sa sobom, ne mogu.
Posetite www.garaza.rs !

Odgovori