Dobro veče

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Dobro veče

Post od ikac2000 » 22 Jan 2020, 21:30

Zna li neko da li ovi novi DCT menjaci, na primer u QQ ili Tucsonu zahtevaju neko odrzavanje?

Isto i za DSG, citao sam da su na 1.5 DSG od skora sa mokrim kvacilom, ako sam lepo razumeo.

Gesendet von meinem SM-T580 mit Tapatalk


Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2131
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Dobro veče

Post od A170T » 26 Jan 2020, 22:26

Sta raditi kad u ovim danima bez vetra i kad se ne dise od zagadjenja vas prvi komsija lozi parni kotao na trinu/piljevinu od motorne testere koja ne gori vec samo dimi. Pritom je to ucitelj, osoba koja ne propusta da se hvalise okolo svojom genijalnoscu.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
djors
Postovi: 237
Pridružio se: 10 Avg 2018, 18:25
Garaža: Peugeot 407 2.0 hdi; Yamaha xj600 diversion
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od djors » 26 Jan 2020, 22:45

Komunalna policija, npr. Ne znam ko bi još mogao da odreaguje. Ako već niko, onda da krenem ložim gume, što sam ja budala da plaćam ogrev :D

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

"If in doubt, flat out" C.McRae

Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2131
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Dobro veče

Post od A170T » 26 Jan 2020, 22:57

Ali pazi, on i njegova supruga imaju plate od barem 1000eur mesecno a nikada ne kupi dovoljno drva za ogrev, vec lozi starim pneumaticima, cokulama i piljevinom :) Da se razumemo to je za mesto u kom zivimo velika cifra.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
djors
Postovi: 237
Pridružio se: 10 Avg 2018, 18:25
Garaža: Peugeot 407 2.0 hdi; Yamaha xj600 diversion
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od djors » 26 Jan 2020, 23:33

Društvena inteligencija i neka pripadnost zajednici, samosvesnost, nemaju veze sa platama.. jednostavno lika zabole. Kontam već si probao na lep način direktno sa njim da komuniciraš. Sad komunalna, pa ili oni da reaguju, ili da te upute dalje. Iskreno, nema ništa od toga, nažalost, znajući sistem u kojem smo. Jedino da ti poželim puno sreće, valjda ćeš rešiti.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

"If in doubt, flat out" C.McRae

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8026
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Dobro veče

Post od OMP » 27 Jan 2020, 11:34

svako ima pravo da lozi, cime ce da lozi je takodje njegova stvar, ti ne mozes da dokazes da on ubacuje sve sto moze da sagori u kotao, to sto se stvara previse dima opet nije neki zakonski problem, koliko znam drzava jos uvek nema nikakav zakon protiv te vrste zagadjenja tako da mislim da tu nema nikakve osnove za pravno gonjenje, ni komunalna tu nista ne moze, verujem da je takvih slucajeva mnoogo u svakom gradu, ko ce da se bori protiv toga....bem li ga i kod mene u komsiluku se desava da zadimi nekom odzak pa nas potruje dimom ali doduse to kratko traje...meni mnogo vise smetaju oni sto leti umeju da zapale travu, granje i usput pobacaju sve sto moze da gori, a to se neretko desava, tad nemas gde nego da bezis u kucu i pozatvaras sva vrata i prozore.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12302
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od shandu90 » 27 Jan 2020, 11:47

On moze da lozi pec na sta mu dune, ali treba da se zna red. Kad bi svi tako radili na sta bi licila planeta. Po dzepu bagru dok se ne nauci. Samo redom prijave, ali malo ko hoce to da radi jer ni ostali nisu cvecke.


Sent from my iPhone using Tapatalk

EDIT by trojanac: Izmenjen post da ne bi bilo pogrešne konotacije. Autor neka obrati pažnju ubuduće.

Korisnikov avatar
djors
Postovi: 237
Pridružio se: 10 Avg 2018, 18:25
Garaža: Peugeot 407 2.0 hdi; Yamaha xj600 diversion
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od djors » 27 Jan 2020, 11:59

Svako ima pravo da radi sve šta hoće dok ne ugrožava druge. To što je teško dokazivo, ne znači da treba da iskuliraš. Možda a170t oće da istera tu priču. U krajnjem slučaju, stari srpski sport, povlačenje veze samo da se pričepi ko treba da reaguje..
ko ce da se bori protiv toga....
tom logikom sve možemo da pustimo u neko divljaštvo, jer ko će da se bori protiv toga. Stvari i kreću da se rešavaju od toga da nekom nešto smeta i da oće to da reši. Ako već nismo dovoljno infrastrukturno opremljeni da imamo centralna grejanja ili bar da se individualno na gas grejemo, onda bar da se trudimo svi da koristimo što čistija goriva možemo. Razumem da neko nema da priušti (to je već sistemski problem), ali iz kolegine priče, oni imaju itekako uslova da priušte bar normalna drva za ogrev. To je onda čisto jajarenje i uvek sam protiv toga! Ja ne znam nijedan racionalni razlog da se tako nešto koristi kao ogrev, a da nije KRAJNJA nužda.
"If in doubt, flat out" C.McRae

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8026
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Dobro veče

Post od OMP » 27 Jan 2020, 12:26

pa drzava se ne bori protiv velikih zagadjivaca poput ovih fabrika koje nas truju nenormalno nego ce da se cima oko pojedinca, ne znam sta ocekujete od ove banana drzave, pa ovde je bolje ne potezati zakon i sl. jer moze da ispadnes jos i ti kriv...drugo je stvar kulture, toga odavno nema u ovom narodu tako da me vise apsolutno nista ne cudi....ostaje samo da se resi direktnim duelom obe strane :) sto je i najcesci slucaj danasnjice ali na zalost vidjamo stalno kako se neki od tih slucajeva i zavrsavaju.
ja kad bih sad cimao svakog komsiju svakog dana sto mu je odzak zadimio i zamaglio celu ulicu, do sad bi bilo i zrtava :)

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Dobro veče

Post od Pulp Fiction » 27 Jan 2020, 14:20

Slažem se sa djors, teška jajara, uostalom ložiti kojekakav otpad moze biti opasno i po njega da mu se odzak zapali... Ja bih voleo zaista kad bi mogao gas svuda da prođe, mada ni odna ne bi ljudi uzimali jer im je skupo, tako već znam gomilu sela gde je ta situacija. Drva nisu skupa generalno u mom kraju i skoro i najsiromašniji, a nisam ni ja ne znam ko kupi ih... E sad moj rodjak sa Ledina kaze da ce njega možda izaći oko 50ak hiljada potrošnja gasa za decembar, januar, februar i mart...
Ja sam već dao 35k za drva i to loša, dobra drva bi već bila blizu te cene, tako da bih ja rado taj gas da imamo.. Em greje svuda, čisto je, ne sečeš ne cepaš ne unosis po kuci itd.. Za sada je skuplje, ali dosta galantnije rešenje....

Dredger
Postovi: 202
Pridružio se: 07 Jul 2017, 16:44
Lokacija: Zrenjanin

Re: Dobro veče

Post od Dredger » 27 Jan 2020, 14:54

Ma loze ljudi sve sto im padne pod ruku, to je navika koja ce se kod nas resko iskoreniti. Nego reci ti gde u Srbiji ucitelj ima platu 1.000e? Ja bio ubedjen da imaju 500-600.Ako sad imaju 1.000e stvarno idemo na bolje.

Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2131
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Dobro veče

Post od A170T » 27 Jan 2020, 15:17

Rekao sam da zajedno sa suprugom ima tu cifru mesecno. Ukoliko se tu doda njegova majka i brat cifra se duplira. Ali to necemo da racunamo posto je sa majkom i bratom u dozivotnoj svadji.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12302
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od shandu90 » 27 Jan 2020, 15:25

Zbog para :kezo:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1036
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Dobro veče

Post od ChobbyNS » 27 Jan 2020, 15:50

Zalosno reci ali ucitelji su socijalni slucajevi, ja koliko sam cuo plate im se vrte oko 300e, moja zena je u srednjoj ekonomskoj imala 45k platu pre par godina.
Ne znam kakva je trenutna situacija ali pre par godina je tako bilo.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19246
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Dobro veče

Post od Heinz » 27 Jan 2020, 16:23

Imaju u školama sada oko 60k, povećali su ima par puta.

Odgovori