Dobro veče

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Dobro veče

Post od dzonic87 » 10 Okt 2021, 20:26

Ja moje parkiram u garaži (dva mesta) samo kad je najava nekog nevremena i zimi samo zbog lakšeg starta novog dana (da izbegnem odleđivanje i čišćenje snega).
Realno ko ih j***, istruleće kod nekog drugog i u isto vreme čuvao ih ja u garaži ili ne

A170T
Postovi: 2132
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Dobro veče

Post od A170T » 10 Okt 2021, 20:41

Ja lično ne planiram da menjam auto. Garaža mnogo znači i kad su letnje vrućine, lak se brzo uništi na suncu.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7062
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Dobro veče

Post od DukeNS » 10 Okt 2021, 21:22

A170T je napisao:
10 Okt 2021, 19:51
Ja sam alergičan na kamenčiće u gumama, izluđuje me kad krene da lupka. Umeo sam ponekad i da stanem pored puta da ih izčačkam kad je neki baš krupan u pitanju.

:plusone:



Sto se tice uterivanja mokrog auta u garazu, zaista ne vidim niti jedan smislen razlog zasto ga ne bi uparkirao…

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Dobro veče

Post od Bax » 10 Okt 2021, 21:23

Teoretski pre ce da satruli ako ga sa snegom uterujes u garazu. Kisa je irelevantna.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Dobro veče

Post od OMP » 10 Okt 2021, 21:33

zima je jedini razlog zasto pozelim garazu, da ne moram da cistim auto od snega i leda....moja garaza u sklopu kuce trenutno ima najmanje mesta za auto, vise sluzi za neke druge stvari ali za nuzdu za par minuta se sve to rascisti i moze da se utera auto, ali kao sto rekoh to radim samo pred neko nevreme ako se uopste i zateknem kuci tada ili kad treba da radim nesto na autu a treba mi kanal.
Imao sam u planu da pravim pored kuce garazu za tri auta ali sam iz nekih razloga odustao iako sam odradio i projekat i dobio dozvolu, ta garaza bi mi mnogo znacila ali jbg.

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Dobro veče

Post od dunx81 » 10 Okt 2021, 22:33

Dobro je kada iz garaže auto ide odmah na ulicu. Mene nekad malo smara jer od garaže do ulice imam cca 30m i 2 kapije,pa još kad zaveje i moram ceo pravac da izlopatam prosto poželim da je ostao na ulici.

A s druge strane navikao sam da je auto noću u garaži,par puta sam ga zaboravio na ulici i imao neki trip osećaj kao da sam negde otišao i ostavio otključanu kuću.

A170T
Postovi: 2132
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Dobro veče

Post od A170T » 11 Okt 2021, 00:00

I ja sam navikao da mi je auto u garaži i takođe ne volim da ga ostavljam na ulici. Recimo kod automehaničara mi je u nekoliko navrata bio na ulici zbog zauzetosti u njegovom dvorištu i to me solidno iznervira. Ne predstavlja mi problem ako auto eventualno treba duže da ostane na popravci, ali kad ga izbaci na ulicu to ne trpim. Pogotovu što je lik malo neozbiljan i može da zaboravi da uopšte i zaključa auto.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


kami
Postovi: 932
Pridružio se: 28 Avg 2012, 16:25
Lokacija: bg

Re: Dobro veče

Post od kami » 11 Okt 2021, 01:12

Bax je napisao:Teoretski pre ce da satruli ako ga sa snegom uterujes u garazu. Kisa je irelevantna.
Mislis da je bolje da ostane ispred ako je vec pod snegom?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12306
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od shandu90 » 11 Okt 2021, 08:26

Imam par sitnica na kolima koje bi da sredim pre prodaje. Cime to da odradim?


Sent from my iPhone using Tapatalk

ljubitelj
Postovi: 10571
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od ljubitelj » 11 Okt 2021, 08:38

A170T je napisao:
10 Okt 2021, 18:17
Pitanje vozačima koji imaju garažu. Posle vožnje po kiši da li odmah parkirate auto u garažu ili ostavite napolju dok kiša ne prestane i automobil se osuši?
Neprecizno je pitanje previše da bi bio jedan odgovor.
Ako je garaža grejana na jednu stabilnu temperaturu i ima sistem kontrolisane ventilacije onda u garažu posle vožnje po kiši, snegu itd...kada je natopljen odozdo po svim vidljivim i nevidljivim šupljinama.

Ako nemaš takvu ili sličnu kvalitetno uradjeno garažu onda je veoma preporučljivo ostaviti napolju pogotovu ako ima i vetra da bi se što brže osušio. ispod neke natsrešnice, zaklona tako da ima nesmetanu cirkulaciju vazduha.

Vlaga je neprijatelj broj 1 auta bilo korozije lima bilo elektrike...

Garaža bez adekvatne cirkulacije vazduha je najgore rešenje po auto, najbrže korodira u takvim uslovima pogotovu zimi.

Dakle, nije svaka garaža ista a nije ni svaka dobra za zaštitu auta.

Leti je bilo kakav zaklon od direktnog SUnca adekvatan i dovoljna, pa i takva garaža koja nije pogodna za zimu postaje za leto ok rešenje.

dispy
Postovi: 556
Pridružio se: 13 Okt 2019, 18:01
Garaža: Astra K 1.6CDTi 2019

Re: Dobro veče

Post od dispy » 11 Okt 2021, 09:48

Ja iznajmljujem garažu (garažno mesto) na nekih par stotina metara od stana. Pošto auto ionako vozim samo na otvorenom i to najčešće ne svaki dan, uglavnom je u garaži, pa mi nije teško da idem do njega i po kiši i snegu. Kada znam da će mi trebati odmah sutradan, ne vraćam ga u garažu, nego ostavim ispred stana. Obično mi je ritual posle puta da izbacim stvari iz auta, odem na samouslužnu i ispuškiram ga sa par žetona, skinem insekte, ako nisam preumoran namažem i gume, i onda u garažu. Kada je loše vreme nije baš čist auto kada ga ostavim u garažu, ali je svakako bolje nego da je direkt sa autoputa u garažu ostavljen.

Sent from my RMX2155 using Tapatalk


dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Dobro veče

Post od dzonic87 » 11 Okt 2021, 13:04

Sve je to ok, ali koliko nas stvarno ima vremena da posle posla ide i puškara auto i očisti isti od soli u zimskom periodu? Koliko nas stvarno želi da ovako provede i ovo malo slobodnog vremena koje diktira vreme u kojem živimo.
Ja se recimo užasavam kada zimi treba da parkiram auto u garažu, pa moram pola h da čistim blatobrane (oko točkova) jer ako to ne učinim, dobijem pravu poplavu u garaži. Ponovo znači kada je nevreme u pitanju, kada su intezivne padavine (lakše mi da lopatam nekoliko metara, nego da čistim i zagrevam auto zimi), ali ne po svaku cenu (imam garaži i dvorište) - e sad u gradovima to ti je što ti je - ili imaš garažno ili imaš spoljno parking mesto, ili uopšte nemaš parking mesto :D

Sad kako ko ima mogućnosti i vremena, ali stvarno ne vidim neku svrhu "obaveznog" parkiranja vozila u garaži i da će to doneti neke benificije u odnosu na parkiranje u dvorištu (kada pričamo o kući). U velikim gradovima je parking problem itekako, pa ko gde ima mesta tu i parkira :D

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8809
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Dobro veče

Post od Gaginh0 » 11 Okt 2021, 15:21

Ja bih voleo da imam ovde garažu, ali ne da bih auto uterivao u nju, već sve ostalo :kezo:

Hebem ti stan i ko ga izmisli, ceo život sam živeo u kući ili makar sam imao roditeljsku kuću gde mogu ostaviti višak stvari. Sad alat mi stoji u ormanu sa garderobom, drugi set guma kod prijatelja... Obećao mi stanodavac deo podruma dogodine :kezo:
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45782
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Dobro veče

Post od Geza » 11 Okt 2021, 21:08

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12306
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od shandu90 » 12 Okt 2021, 09:16

Tako smo mi terali golfa dvicu sa prikolicom. Bilo neko poselo u Bukovcu, i drugari iz Karlovaca zapeli da se ide preko brda. Kako smo presli preko dzombe, tako najmanji od nas ispade. Sto je najgore, on sam nije skontao kako je ispao


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovori