Dobro veče

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7969
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Dobro veče

Post od OMP » 01 Dec 2022, 13:11

ja sam pominjao a mozda jos neko, na kraju sam uzeo aux kabl umesto toga

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Dobro veče

Post od Bogdan » 01 Dec 2022, 13:19

Aux Bluetooth Adapter, odlicna stvar, ja skoro kupio za nekih 15€ odlicno, zvudosta bolji nego preko fm Transmitter, mada i fm Transmitter nije los, radi svoj posao u svakom slucaju. Ali da moze i aux kabel.

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2107
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od Gazu » 01 Dec 2022, 14:23

Da, aux bi bio savršen, ali meni ne odgovara jedino što na radiju nemam aux ulaz, a ne bi zbog toga da kupujem drugi radio. U suštini, da kupujem drugi radio, kupio bi onda odmah neki sa bluetoothom, i ova stvar bi bila rešena.

Ovako, jedino se nadam da mi se neće muzika prekidati u skretanjima i slično, a malo smara i što se s ovim transmiterom preko upaljača signal gubi čim se ugasi kontakt. Ako gasim auto, muzika staje, pa dok mu ne dam opet kontakt. Što znači da mora biti dat kontakt i ako bi da slušam muziku s parkiranim ili zaustavljenim autom.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk



Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Dobro veče

Post od Bogdan » 01 Dec 2022, 14:52

Ja imam neki fm Transmitter, nikad prekinuo nije xradi li radi... Radio stanica mi je 87,5

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2107
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od Gazu » 01 Dec 2022, 15:02

Posle mi je palo na pamet, možda se to može desiti i prosto što suvozač pomeri nogu u krivini, pa ga gurne... No, videću, imam dva, jedan bi morao da radi pod konac.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7969
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Dobro veče

Post od OMP » 01 Dec 2022, 15:18

Gazu je napisao:
01 Dec 2022, 14:23
Da, aux bi bio savršen, ali meni ne odgovara jedino što na radiju nemam aux ulaz,
nemam ni ja aux ulaz napred ali sam narucio preko alija original kablic za moj auto tj radio i pozadi se udzeka na konektor

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Dobro veče

Post od dragvorl » 01 Dec 2022, 15:26

Gazu je napisao:
01 Dec 2022, 14:23
Da, aux bi bio savršen, ali meni ne odgovara jedino što na radiju nemam aux ulaz, a ne bi zbog toga da kupujem drugi radio. U suštini, da kupujem drugi radio, kupio bi onda odmah neki sa bluetoothom, i ova stvar bi bila rešena. Slika

Ovako, jedino se nadam da mi se neće muzika prekidati u skretanjima i slično, a malo smara i što se s ovim transmiterom preko upaljača signal gubi čim se ugasi kontakt. Ako gasim auto, muzika staje, pa dok mu ne dam opet kontakt. Što znači da mora biti dat kontakt i ako bi da slušam muziku s parkiranim ili zaustavljenim autom.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Ne moras kupiti drugi auto. Imas Microlink adapter koji nabodes na fabricki radio i onda imas i AUX i USB ulaz.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2107
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od Gazu » 01 Dec 2022, 15:54

Aha... Ne bi mi palo na pamet. Ići će se na Ali opet.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Dobro veče

Post od dragvorl » 01 Dec 2022, 16:45

Ovo je domaci proizvod. Ali ima raznih resenjana tu temu.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2107
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od Gazu » 01 Dec 2022, 18:48

Još bolje! Hvala na informaciji!

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


ljubitelj
Postovi: 10545
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od ljubitelj » 01 Dec 2022, 19:13

Na Aliju su sada multimedije već od 30tak evra, prosto zameniš komplet radio.
Naravno ako nije neki unikatni fabrički format veličine već standardni DIN1 ili DIN2, i odgovarajuću masku (ram, okvir).

Ja upravo uzeo Android 11 multimediju sa IPS ekranom (1280 x720) od 9 inča, sa GPSom, može čak i kamera sa 360 stepeni pogledom da se priključi.
I ispod 100 evrića.
Zvuk je solidan, navodno MOSFET 4x50W ali zapravo nije ni prići tačno 20 godina starom Pionirovom CD risiveru koji je isto MOSFET ali 4X40W (koji svira subjektivno neuporedivo čistije).
Prosto čuje se izobličenje čim se malo odvrne, što znači da su ti neki Watti dati uz THD preko 10%, ko zna koliko čim se čuje.

I da, stari Pionir je preko 3 kg a nova multimedija samo 1,3kg.

Što se tiče FM transmitera ima verzija koje imaju Auxi in/ AUx out na istom konektoru i onda može da se priključi direktno kablom na (kasetofonski deo) stari radio aparat.
I dobiješ BT, kao da je integrisan direktno u radio jer je signal ide kablom a ne preko FM predajnika.
Takvi su oko 20tak evra na Aliju..FM transmiteri kao i obični jeftiniji samo mogu i preko kabla da se povežu na radio /pojačalo.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Dobro veče

Post od dragvorl » 01 Dec 2022, 19:18

Ako nije problem posalji link za tu multimediju sa Alija.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Dobro veče

Post od Bogdan » 01 Dec 2022, 19:22

Te kineske Multimedije nikad vise, pisao sam vec, lepo to sve izgleda, ali kod mene u mom slucaju crkla posle godinu ipo. E sad, te bolje kvalitetnije Multimedije, kao sto npr ima Sony itd.. E to vec kosta preko 500€...
Ovaj fm Transmitter sto ja imam, ima isto aux prikljucak itd itd.. Cini mi se da sam platio nesto skoro 30€, ima malo veci ekran, ali slabo i koristim u zadnje vreme, jer sam uzeo aux Bluetooth Adapter...

Ford S-Max 2,5t


ljubitelj
Postovi: 10545
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od ljubitelj » 01 Dec 2022, 19:26

https://www.aliexpress.com/item/3302174 ... 7338%21rec

Odabrati željenu varijantu pa se onda pojavi cena baš za tu varijantu.



Nisam još ugradio, samo na radnom stolu se poigrao pa ne znam koliko se greje/pregreva pri dugotrajnom radu. Nema ventilator pozadi ali ima predvidjeno mesto za montažu pa ću možda staviti. Onaj mali standardni kao za laptop ide.

Uglavnom to što piše da ima radi kako treba.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Dobro veče

Post od Vladapetr » 01 Dec 2022, 19:29

Bogdan je napisao:Te kineske Multimedije nikad vise, pisao sam vec, lepo to sve izgleda, ali kod mene u mom slucaju crkla posle godinu ipo. E sad, te bolje kvalitetnije Multimedije, kao sto npr ima Sony itd.. E to vec kosta preko 500€...
Ovaj fm Transmitter sto ja imam, ima isto aux prikljucak itd itd.. Cini mi se da sam platio nesto skoro 30€, ima malo veci ekran, ali slabo i koristim u zadnje vreme, jer sam uzeo aux Bluetooth Adapter...

Ford S-Max 2,5t
Multimedija koju si ti uzeo je smeće i to sam ti rekao onda kad si je birao. Ali je bila priča tipa ovako ti najlakše, lik će to sve da odradi i biće sve ok… zato je crkla posle godinu i po.
Ona u mom S-Maxu je radila 3 godine dok je novom vlasniku nije “popravio” neki ekspert. Ona u Golfu radi i dalje, ima joj 4 godine.
Fordova je bila Eonon (tada najbolje za Forda) i koštala 230e, u Golfu je neka kung-fu od 150e


Sent from my iPhone using Tapatalk
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Odgovori