Dobro veče

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Dobro veče

Post od Bogdan » 01 Dec 2022, 19:34

Jeste smece i u pravu si zato i kazem kinesko sranje

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od Vladapetr » 01 Dec 2022, 19:37

I ove koje sam ja ugradio su kineske multimedije, pa su radile mnogo bolje i duže nego ta tvoja. Poenta je ne kupovati matoro i najjeftinije moguće


Sent from my iPhone using Tapatalk
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15137
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od Kuzmanovic » 01 Dec 2022, 19:37

Najveci problem kod tih android multimedija po meni je njihovo paljenje. Kad se upali auto, multimedija se pali svaki put ispocetka i dok podigne sistem prodje skoro minut.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk


Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10394
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Dobro veče

Post od sebekkg » 01 Dec 2022, 19:41

Ja sam uzeo multimediju na aliju ali za kvalitetnu mora se gledati dobar chipset jer sve one koje su sa rezolucijom 1280x480 ili tako nesto su bas slabe. I sada su možda malo povoljnije cene ali bez 400e nema tj zavisno od modela ako je neka genericka double din. Treba gledati da je rezolucija 720p onda je to garant da je kvalitetnije. Oni slabiji cipsetovi bi se samo mucili. Ja sam npr uzeo sd662 i baš brzo radi. Doduse i bila je oko 600e jer je tipska. Jedino moram naći neku verziju netflix-a koja radi sa multimedijom, a ne bih neku modifikovanu koja možda krade kredencijale.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk


Poslednja izmena od sebekkg u 01 Dec 2022, 19:41, izmenjeno 1 put ukupno.
Slika

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Dobro veče

Post od Vladapetr » 01 Dec 2022, 19:43

Kuzmanovic je napisao:Najveci problem kod tih android multimedija po meni je njihovo paljenje. Kad se upali auto, multimedija se pali svaki put ispocetka i dok podigne sistem prodje skoro minut.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Zavisi od samog uređaja, bolje varijante imaju podešavanja za to.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Poslednja izmena od Vladapetr u 01 Dec 2022, 19:43, izmenjeno 1 put ukupno.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

ljubitelj
Postovi: 10588
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od ljubitelj » 01 Dec 2022, 19:43

@Kuzmanovic Oko 20sekundi prvo paljenje, iz stand by oko 5 sekundi.

Doduše ja sam uzeo multimediju sa 8 core procesorom na 2Giga taktu pa možda je zbog toga, po meni sasvim korektno.
I sa 2GB Ram.

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Dobro veče

Post od Bogdan » 01 Dec 2022, 19:50

Vladapetr je napisao:I ove koje sam ja ugradio su kineske multimedije, pa su radile mnogo bolje i duže nego ta tvoja. Poenta je ne kupovati matoro i najjeftinije moguće


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kad sam napisao kineske, mislio sam na moju multimediu, i da, jeste tako, slazem se, jebiga... Pogresno savetovan od jednog lika da to moze solidno bez problema da radi. Sam sebi kriv. Znam da si pisao tada i da si me uputio da je to sranje... Al eto...
Daj predlog za multimediu, ali ovalni okvir... EBay, Amazon

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od Vladapetr » 01 Dec 2022, 20:05

Ne pratim to odavno, tako da ne znam. To ćeš pre saznati na nekom Ford forumu. Eonon je tad bio najbolji za Forda, vidi da li i sada rade


Sent from my iPhone using Tapatalk
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15137
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od Kuzmanovic » 01 Dec 2022, 20:14

Vladapetr je napisao:
Kuzmanovic je napisao:Najveci problem kod tih android multimedija po meni je njihovo paljenje. Kad se upali auto, multimedija se pali svaki put ispocetka i dok podigne sistem prodje skoro minut.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Zavisi od samog uređaja, bolje varijante imaju podešavanja za to.


Sent from my iPhone using Tapatalk
To je onda dobro, pa i da bude 6 sati na stand by rezimu ne verujem da bi povukla previse struje.

@ljubitelj i tih 5 sekundi je mnogo u odnosu na regularan plejer koji odmah krece da reprodukuje muziku.

Imao sam tipsku androidmultimediju par dana u kolima zbog koje mi je treptala kilometraza pa sam morao da je vratim. Nikako nije mogla da se upari sa CAN mrezom iako je bila tipska. Zbog tog duzeg dizanja sistema na kraju mi i nije bilo zao sto sam morao da je vratim.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk


BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Dobro veče

Post od BigMazzy » 01 Dec 2022, 20:16

Evo ja ovih dana gledao ove multimedije što se nude na sve strane po našim servisima ( koji prodaju i ugrađuju) i one su 200-250 evra sa ugradnjom i zavisi dal imaju NAVI ili ne itd. Onda iste takve nađem na ALIju, baš slične ovoj što je @ljubitelj okačio, cene su im oko 70-80€. Naravno, daju garanciju 12 meseci :)

Nego, jel ima tih multimedija koje podržavaju AA?
I jel zna neko dobar servis koji se bavi tim stvarima, prodajom i ugradnjom, kvalitetnih uređaja?

Послато са 2203129G помоћу Тапатока




Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15137
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od Kuzmanovic » 01 Dec 2022, 20:26

Pratim na Instagramu SmartCAR Auto Multimedije, rade prodaju i ugradnju. Trebalo bi da su dobri tj da prodaju kvalitetne uredjaje. Ja sam prvo hteo da idem kod njih, medjutim tada nisu imali multimediju u boji mog enterijera.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk


ljubitelj
Postovi: 10588
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od ljubitelj » 01 Dec 2022, 20:33

mao sam tipsku androidmultimediju par dana u kolima zbog koje mi je treptala kilometraza pa sam morao da je vratim. Nikako nije mogla da se upari sa CAN mrezom iako je bila tipska.
Ne znam baš na šta misliš pod tim tipska MM, ako je original za taj auto onda se ništa ne uparuje, preko fabričke dijagnostike se samo (ako je legalna MM) aktivira preko VIN broja.

Ako je neka aftermarket univerzalna MM, kao što su praktično sve na Aliju, sada zavisi od toga koliko ima mogućnosti podešavanja CAN odnosno ulaska u serviserski fabrički mod MM i onda tamo igranja sa štelovanjima.

Ako misliš pod tipska da je po izgledu, odnosno po dimenzijama za neki tip auta onda je možda tu zabuna, to je opet univerzalna MM samo prepakovana u drugo kućište i nema veze sa originalnom MM od proizvodjača za taj tip/model auta (tzv OEM).

Kako god, koliko para toliko i muzike, meni čak i ne treba MM ali eto iskočila povoljna ponuda, ja uzeo da se poigram pa ako mi se svidi zadržim ako ne u oglase.

Najviše me zanima da ubacim Office paket, da ubacim DVB T2 tv prijemnik i mail klijent da ne moram da koristim (ipak mali) ekran telefona.
A i za zabavu u beskonačnim kolonama kreni stani po BGDu.

Puštanje muzike sam imao rešeno i bio je odličan zvuk pa ćemo videti da li će ovaj (Philips čipset je unutra) kinez opravdati cenu...ili je baš krš.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Dobro veče

Post od Vladapetr » 01 Dec 2022, 20:36

Sumnjam da ijedna Android multimedija podržava AA kad su i same Android. Google navigaciju puštaš preko njih. Ne znam samo kako funkcionišu notifikacije i handsfree preko ovih multimedija, to sam uvek izbegavao da koristim. Na samom kraju sam probao handsfree u Golfu, radilo je ok čak prihvatao i neke komande na volanu ali je zvuk bio slab.

U suštini, ne postoje tu univerzalni podaci i svako bi najbolje podatke prvenstveno mogao da nađe na nekom specijalizovanom forumu za taj brend vozila. Sećam se kad sam uzimao multimediju za Forda da mi je Gruja došapnuo da je njegov model imao problem sa parking senzorima jer je u restilizovanom Mondeu promenjen CAN protokol. Posle mi to potvrdili na Ford forumu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10394
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Dobro veče

Post od sebekkg » 01 Dec 2022, 20:42

Bolje podrzavaju android auto, uglavnom je to preko kabla, i one koje imaju wireless nije to još toliko fukcionalno ali na kablu radi odlično.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15137
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od Kuzmanovic » 01 Dec 2022, 20:55

ljubitelj je napisao:
mao sam tipsku androidmultimediju par dana u kolima zbog koje mi je treptala kilometraza pa sam morao da je vratim. Nikako nije mogla da se upari sa CAN mrezom iako je bila tipska.
Ne znam baš na šta misliš pod tim tipska MM, ako je original za taj auto onda se ništa ne uparuje, preko fabričke dijagnostike se samo (ako je legalna MM) aktivira preko VIN broja.

Ako je neka aftermarket univerzalna MM, kao što su praktično sve na Aliju, sada zavisi od toga koliko ima mogućnosti podešavanja CAN odnosno ulaska u serviserski fabrički mod MM i onda tamo igranja sa štelovanjima.

Ako misliš pod tipska da je po izgledu, odnosno po dimenzijama za neki tip auta onda je možda tu zabuna, to je opet univerzalna MM samo prepakovana u drugo kućište i nema veze sa originalnom MM od proizvodjača za taj tip/model auta (tzv OEM).

Kako god, koliko para toliko i muzike, meni čak i ne treba MM ali eto iskočila povoljna ponuda, ja uzeo da se poigram pa ako mi se svidi zadržim ako ne u oglase.

Najviše me zanima da ubacim Office paket, da ubacim DVB T2 tv prijemnik i mail klijent da ne moram da koristim (ipak mali) ekran telefona.
A i za zabavu u beskonačnim kolonama kreni stani po BGDu.

Puštanje muzike sam imao rešeno i bio je odličan zvuk pa ćemo videti da li će ovaj (Philips čipset je unutra) kinez opravdati cenu...ili je baš krš.
Nije mogla nikako da se upari zato sto je automobil nije prepoznavao, na dijagnostici je pokazivalo kao da nije konektovan uredjaj. Pritom, multimedija je citala sve podatke sa automobila (kilometraza, potrosnja, koja vrata su otvorena i sl.) i prepoznavala je komande sa volana. Dakle potpuno funkcionalna multimedija koja je povezana sa automobilom ali koju automobil iz nekog razloga ne prepoznaje. Kontaktirao sam clana na drugom forumu koji ima isti auto kao i ja i koji je kupio istu multimediju od istog prodavca, kod njega je sve radilo kako treba i nije morao nista da uparuje. Sve je bilo plug & play.

Kasnije sam negde na nekom sajtu koji prodaje multimedije za moj automobil nasao napomenu gde se opisuje isti problem i napominje da takvo ponasanje ne podleze reklamaciji.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk



Odgovori