Dobro veče

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od pedja » 06 Okt 2019, 18:17

U Tempu je danas 15% popusta na sve što nije na popustu. Ako nekome znači.

@Ogi Neku karting trku (fa ne kažrm zaje*anciju) su organizovali u Kolarčevoj, možda vezano za to.

T-T


Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od Ogi » 06 Okt 2019, 18:20

Ovo je 5 uzastopni vikend da je centar zatvoren. I ne samo centar.

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Dobro veče

Post od antivenom » 06 Okt 2019, 18:42

Gaginh0 je napisao:Onda da se vratimo vrsti foruma kao takvom

Slika


Ako vec negde niste okacili...
Ko god su autori ovog dela, cestitam im.
Licno bih isto uradio seljacini(ne seljaku-coveku rodjenom na selu) koja je prodala krave i kupila Audi i preselila se u BG a ne zna da to nije obor vec kontenjeri ili metalne posude za odlaganje kucnog smeca.
Ako je neko sa foruma jedan od koautora nek se javi za cast.
Eh kad seljacina sidje u Beograd sa planine...
A svaka cast seljacima, njih obozavam.

Korisnikov avatar
bookmaker
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 150
Pridružio se: 09 Maj 2019, 02:34
Garaža: Ford Fiesta 1.1 70ks 2019.

Re: Dobro veče

Post od bookmaker » 06 Okt 2019, 20:13

Xepoj87 je napisao:
30 Sep 2019, 17:05
jaksa je napisao:Heroj, što si banovan na benchu?
(7 dana, privremeni ban, tako ja vidim)
Djalf i ja imamo svadju od ranije.
Sada je dobio moderatorski status i prati me i lupa poene za svaku nebulozi, video si u temi tamo da mi je dao 6 bodova u 2 dana.

Dobio sam na 10 dana ban do 9. Oktobra za vredjanje administracije, posto sam rekao da je pcelica maja, da vredno radi.
Posto mi je dao bodove za reklamiranje sto sam okacio opis neke Panasonic klime sa stranice neke firme, jer nema nigde drugo na srpskom.
Mislim, Panasonic klima od 3k evra i sistem heatcharge, firma nebitna...ali sam u tom postu rekao nesto lose o Japanskim klimama/Fujitsu-u, a on posto je na nivou 15ogodisnjaka, banuje me.

Dodatno, lik otvoreni reklamira jednu firmu i pljuje druge...ima sve u temi o klimama, dovoljno je samo u search kucati Dule.
Iskreno, sokiran sam da je takav covek dobio mod.

Cak mi se dvoje ljudi na pm javilo i reklo da nece da pitaju u temi zbog Fujitsu zaludjenika, pa pitali mene sta da kupe.
Interesantno je da sam obojici rekao Fujitsu, jednom cak i rekao da je ok da mu ugradi taj Dule(kdk elektronik) kog Djalf reklamira kada me je pitao za njega.

Dodatno, lik mi spominje i proziva caleta jedno peti put zato sto sam rekao da mi se cale time bavi 40 godina.
Ranije je par njih uletalo sa "tatica ti ubaljuje kineze..."
A moj cale nema veze sa tim klimama, niti sam ikada ikome spomenuo moj servis.

Ovde sam na ovom forumu sredio nekim ljudima da uzmu Heier klime, koje su jedine krstene klime za koje sam imao rabat ove godine, a i to sam dao kontakt, oni zvali uvoznika i njima poslali kuci sa fiskalnim, ja ni dinara od toga nisam imao.

I onda dodje takav praznoglavac da mi proziva caleta i mene da uvaljujemo ljudima Gree.

Eno, vidis sta je napisao u temi za zalbe i naravno, Fujitsu bot ispod njega.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Ubio si ga ko zeca, nije više moderator. :pop:

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Dobro veče

Post od H4wkeye » 06 Okt 2019, 21:18

Ogi je napisao:
06 Okt 2019, 18:20
Ovo je 5 uzastopni vikend da je centar zatvoren. I ne samo centar.
Kad ga ne zatvaraju manifestacije onda su tu taksisti da blokiraju centar :thumbdown:

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10461
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Dobro veče

Post od TheWickerMan » 09 Okt 2019, 10:04

Negde u nekoj temi bio je spisak koji dizel motori su se ugrađivali u Grand Vitaru ali nikako ne mogu da nađem post...

OnePlus 6T via TT


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Dobro veče

Post od Heinz » 09 Okt 2019, 10:20

Misha je napisao:
09 Nov 2018, 22:35
Dizel motori,koji su ugradjivani u Suzukijeve modele :

1.3 DDIS 69ks Fiat mjet
1.5 DDIS 65ks i 86ks Renault dci
1.6 DDIS 90ks PSA grupacija
1.6 DDIS 120ks Fiat mjet
1.9 DDIS 120ks Fiat mjet
1.9 DDIS 130ks Renault dci
2.0 TDI 109ks PSA grupacija
2.0 DDIS 135ks Fiat mjet

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Dobro veče

Post od McGruja » 09 Okt 2019, 13:17

U Grand Vitaru uglavnom renoov dizel 1.9

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10461
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Dobro veče

Post od TheWickerMan » 09 Okt 2019, 15:35

Hvala Heinz, to sam tražio.

Ovo je Renault, 130ks. Kupljen za drugara, lepo radi.

OnePlus 6T via TT


Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Dobro veče

Post od Geza » 09 Okt 2019, 22:54

Nova pravila: Digitalni nomadi bez poreza, mali start-apovi takođe
https://www.bizlife.rs/biznis/poslovne- ... dam-mesta/

Predsednica Vlade Ana Brnabić rekla je da želi da Srbija bude otvorena zemlja u kojoj živi i radi veliki broj ljudi iz celog sveta, kao i da je zato Vlada uvela posebne mere i liberalnu viznu politiku zapošljavanja stranaca u Srbiji.
Ona je najavila poreske olakšice za „digitalne nomade“ i ukidanje poreza za startapove sa manje od devet zaposlenih u prvoj godini poslovanja.

„Želimo da Srbija bude otvorena zemlja u kojoj živi i radi veliki broj ljudi iz celog sveta, da ljudi iz celog sveta dolaze i da stvaraju u Srbiji. Želimo da Srbija stvara prilike za sve“, rekla je Brnabić na otvaranju međunarodne konferencije „Coworking &Coliving Conference Southeast Europe“ o savremenom konceptu poslovanja.
Govoreći o poreskim reformama u toj oblasti ona je kazala da su te reforme sprovedene u cilju razvoja digitalnih tehnologija i inovativne industrije.
„Od 1. januara 2020. godine svi digitalni nomadi koji borave u Srbiji do 90 dana biće oslobođeni poreza“, rekla je Brnabić i dodala da od narednih godina startapovi koji imaju do devet zaposlenih neće plaćati porez u prvoj godini poslovanja.
Brnabić je istakla i da su uvedene posebne mere za privlačenje i podršku pri zapošljavanju stranaca ili povratnika.

„Uveli smo liberalnu viznu politiku za zapošljavanje u Srbiji, a od sledeće godine uvodimo elektronsku prijavu za vizu i posebne start ap vize“, rekla je Brnabić.
Ona je rekla da četvrta industrijska revolucija pruža jednistvenu priliku zemljama kakva je Srbija da nadoknadi propušteno i sustigne, kako je dodala, čak i da možda prestigne razvijenija društva. Prema njenim rečima, zato je fokus Vlade na reformama u obrazovanju, inovacijama i kreativnim industrijama.
Brnabić kaže da je Vlada Srbije u poslednje tri godine mnogo uradila da bi napravila ekonomiju i društvo koje podržava inovacije i kreativnost. Dodala je da je više od 100 miliona evra uloženo u infrastrukturu za istraživanje, inovacije i start ap kompanije.
Brnabić je rekla da Srbija danas ima 40 prostora za zajednički rad i život i dodala da je Beograd nekoliko godina unazad viđen u top 20 mesta za digitalne nomade. „Sve ovo meni daje mnogo razloga za optimizam“, navela je Brnabić.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

nick79
Postovi: 447
Pridružio se: 27 Feb 2014, 07:26
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od nick79 » 09 Okt 2019, 23:04

Cekajte ljudi, ona jemizjwvila da strani freelanceri ce biti oslobodjeni poreza, dok u isto vre,e se za domace uvodi test nezavisnosti.

Pa nisu oni krivi, mi smo govna.... i treba da nas jebu sns hohstapleri.

Sent from my SM-T510 using Tapatalk


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od grujicd » 09 Okt 2019, 23:11

Ne ložite se. Digitalni nomad, znači čovek koji već ima način da mu primanja dolaze na neki račun, karticu, ne zavisi ništa od Srbije, dođe kod nas do 90 dana - šansa da se prijavi za porez je 0%. A realno ne bi ni trebao, zar nije međunarodna praksa da porez plaćaš tamo gde si veći deo godine? Čist manevar skretanja pažnje.

nick79
Postovi: 447
Pridružio se: 27 Feb 2014, 07:26
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od nick79 » 10 Okt 2019, 09:09

Nista se ja ne lozim. Ovo se kod mene na Zvezdari zove diskriminacija sopstvenih gradjana. Tacka. Nema dalje.

Znam ja da takvih i ako bude nece biti vise od par desetina godisnje ali to ne menja cinj3nicu da ti negativno diskriminses sopstvene gradjaane. I ovo nije izmisljotina ovih lopova sada, to su uveli oni zuti lopovi pre njih sa subvencijama za strane firme.

Sent from my SM-T510 using Tapatalk


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12276
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od shandu90 » 10 Okt 2019, 09:15

Opet zuti krivi, partokratija itd. Mogu i plavi da se iscimaju malo i da promene nesto na bolje, a ne zutim da ispiraju usta.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


nick79
Postovi: 447
Pridružio se: 27 Feb 2014, 07:26
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od nick79 » 10 Okt 2019, 09:24

Ako citas pazljivo valjda vidis da ja saram po svima. Ili te samo ovo boli sto sam ih pomenuo. Ne naginjem ni na jednu stranu... A da su zuti krivi jesu... A najvise su krivi sto 6 oktobra niko nije zaglavio na robiju od 40 godina bez mogucnosti pomilovanja... drugi bi se mislili kako ce da rade...

Sent from my SM-T510 using Tapatalk


Odgovori