Dobro veče

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Dobro veče

Post od OMP » 27 Avg 2021, 08:44

to da, moji su neki stari i nemaju

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5030
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od cozmo » 27 Avg 2021, 08:56

Heinz je napisao:Ako ima manometar i ako je u zelenom polju strelica, mislim da nema potrebe.
Ja imam takav, trecu godinu strelica stoji na sredini zelenog polja. Zanimljivo da su ga gledali na tehnickom.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29982
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Dobro veče

Post od trojanac » 28 Avg 2021, 22:17

Ko čisti bolje? :kezo:

Slika

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Dobro veče

Post od Mares » 01 Sep 2021, 11:18

Koliko okvirno % alkohola bude u tecnosti za stakla? Imam neki alkohol koji nije za pice pa bi da ga razblazim sa destilovanom za tecnost za soferku...

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od grujicd » 01 Sep 2021, 11:41

Al' će da te teraju da duvaš kad te zaustave :kezo:

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Dobro veče

Post od OMP » 01 Sep 2021, 12:25

nista nece da fali i cistim alkoholom da cistis stakla, nece da ih unisti sigurno :)

Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Dobro veče

Post od Mares » 01 Sep 2021, 13:57

Mislio sam zbog kompletnog sistema da mozda nije prejak (creva, gumice, prskalice...), ovaj sto imam je neke jacine 30-50%

ljubitelj
Postovi: 10571
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od ljubitelj » 01 Sep 2021, 18:41

Ja bih ipak razblažio, na 10tak % koncentracije.
Lak, gumeni delovi itd ne bih rizikovao.

Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Dobro veče

Post od Mares » 01 Sep 2021, 19:38

Upravo sam na toliko i bio razblazio...bas cu videti na pumpi sta pise za te profi tecnosti, kolika je kocentracija (ako pise uopste...)

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45782
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Dobro veče

Post od Geza » 02 Sep 2021, 23:41

Dragi prijatelji i poštovaoci auto i moto sveta,
sa zadovoljstvom vas pozivamo da i ove godine posetite
AUTO-MOTO BERZU #3! 🚘🚛🏍
Ovogodišnji program je osmišljen tako da odgovara posetiocima svih uzrasta. Standardni program biće dodatno proširen, broj izlagača i broj nagrada povećan, a zabava za sve učesnike biće na još višem nivou.
👉Od 3. do 5. septembra vas čekamo u halama i na otvorenom prostoru Novosadskog sajma - Hajduk Veljkova 11 !
Program čine:
☑️ berza test vozila, licitacije polovnih vozila, kamiona, motora i opreme
☑️ TRUCK SHOW takmičenje profesionalnih vozača, izložba kamiona i prateće opreme
☑️ izložba starovremenih vozila
☑️ Izložba "custom" (modifikovanih) vozila, tuninga i opreme
☑️ berza motora, kvadova i opreme
☑️ berza bicikala i opreme
☑️ berza maketa i igračaka automobilčića
☑️ predstavljanje auto i moto klubova i udruženja kroz TUNING i DRIFT zabavni program
☑️ Nautika i plovila
☑️ Zatvaranje moto sezone sa STREET FIGHT AKROBACIJAMA
Dodatne aktivnosti koje smo pripremili blagovremeno ćemo objavljivati putem naših stranica i samom događaju.
Naš cilj jeste podrška našoj zajednici kroz afirmaciju svih navedenih programa i aktivnosti kao i edukacija o bezbednosti u saobraćaju.
👉 Za sve dodatne informacije posetite nas na www.automotoberza.com
👉Dnevna ulaznica na sajam iznosti 300 dinara.

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od snork » 03 Sep 2021, 05:54

OMP je napisao:
27 Avg 2021, 08:44
to da, moji su neki stari i nemaju
Na poslu su nas, na predavanjima iz "Zaštite na radu", učili sledeće:

Ako protivpožarni aparat nema manometar, onda je tip sa kapsulom, koja se probija prvim pritiskom ručice. Tada treba sačekati desetak sekundi, da dođe do odgovarajuće hemijske reakcije i stvori se prah pod pritiskom i tek onda pritisnuti ručicu i gasiti požar. Ručica se pritiska uvek do kraja.

Ako je tip sa manometrom, reč je o aparatu pod stalnim pritiskom. On je odmah spreman za rad.

Diskoteka u Novom Sadu, u kojoj su silni ljudi izgoreli u požaru, imala je propisne protipožarne aparate prvog tipa (koji su i najčešći). Ljudi nisu znali kako se koriste, uzimali su jedan po jedan, pritiskali ručice, videli da ništa ne izlazi i pokušavali sa sledećim. Nisu znali da treba sačekati da se stvori pritisak. :(

Nama su to npr. pričali još u osnovnoj školi. Bilo je to neko drugo vreme, od prvog razreda su nas učili saobraćajne znake i ponašanje u saobraćaju, dolazili policajci (što je izuzetno veliki autoritet i svi smo pažljivo slušali) sa kino projektorom i puštali nam obrazovne filmove o najčešćim tipovima saobraćajnih nesreća u kojima učestvuju deca. Objašnjavali kako se bezbedno prelazi ulica, vozi bicikl, da ne trčimo za loptom na ulicu bez gledanja. Takve stvari...

Takođe smo ceo 4. razred časove fizičkog imali na bazenu.Nije se moglo desiti da neko prođe kroz osnovnu školu, a da ne zna da pliva. Učili su nas i da se prilikom slučajnog pada u vodu u odeći, ona odmah skida, jer je plivanje u odeći skoro nemoguće. A sada se dešava to što se dešava... pre godinu-dve deca se utopila kad su ispala iz čamca u vodu.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od Grujic » 03 Sep 2021, 07:18

....i pustali filmove situacija kako dete istrci iza busa npr pa ga auto za malo udari, a u svim filmovima je glavni akter bio beli stojadin :)
Samo je u jednom bio neki bez/braon auto...

Inace, plivanje sam imao i ja (osnovnu upisao 96'), kao i tu obuku oko saobracaja, ali ovog drugog se nesto bas i ne secam

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Dobro veče

Post od OMP » 03 Sep 2021, 08:13

znam da su ti stari aparati sa kapsulom, aktivirali smo jedan na nekoj ekskurziji u osnovnoj u nekom hotelu :)

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12306
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od shandu90 » 03 Sep 2021, 09:03

Kod nas u PR bazena nije ni bilo :D Kad smo presli za PG, onda smo u sklopu oto tehnickog imali casove napolju, vozili biciklu sa cunjevima i nekim osnovnim propisima.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Dobro veče

Post od OMP » 03 Sep 2021, 09:27

isli smo jednom ili mozda dva puta na bazen sa skolom, ne secam se ni koji razred bese, ali koliko znam nije bilo obavezno a takodje u sklopu OTO-a je i kod nas bilo nesto tipa ucenje o saobracajnim propisima, voznja bicikala i sl. znam da se se neki spremali i za neka skolska takmicenja ali sve je to bilo ranije, u mojoj generaciji jako slabo. Cak je u skoli bio i jedan home made karting, koji se opet nije u mojoj generaciji koristio vec ranije ali ne znam u koje svrhe, secam se dobro da mu je sediste bilo ona narandzasta plasticna stolica koje su nekad bile popularne u restoranskim/kafanskim bastama :) a tockovi malo veci od klasicnog kartinga, motor standardno neka pumpa za vodu ili sta vec.

Odgovori