Dobro veče

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od Ogi » 14 Nov 2019, 09:29

Da li neko zna kako se skida koza i panel ispod menjaca da bi se pristupilo rucici ispod?

Slika je od Cupre ali isto je.

Slika

Korisnikov avatar
Romanticni_Piroman
Postovi: 160
Pridružio se: 09 Maj 2019, 22:49
Garaža: Honda Civic 2008 1.8 VTEC

Re: Dobro veče

Post od Romanticni_Piroman » 15 Nov 2019, 03:53

Dosao malo u Srbiji, vozio malopre od BG-a do Nisa skoro 4 sata... Problem je sto nisam imao dovoljno sna u poslednje vreme, bio sam u kolima i poprilicno mi se prispavalo... Ovo mi je bilo prvi put da vozim ovako pospan, i definitivno je strasno. Oci se same zatvaraju koliko god sam ja umisljao sebi da me voznja uvek drzi budnim. Bukvalno sam ih na silu otvarao a idem auto putem 130km/h konstantno. Kad sam shvatio da je to to, stao na pumpu, odmorio se jedno pola sata-sat, pojma nemam koliko je bilo jer sam zaspao na kraju, i onda je sve bilo u redu :) 160 i teraj, vise mi se oci nisu zatvarale a pravio sam pauzu tako da prosek nije bio preko 120 cenim :D
Za one koji mozda jos uvek ne znaju kakav je osecaj, ne pokusavati. Mnogo je bezbednije voziti pod blagim uticajem alkohola nego pospan u vecernje sate.

P.S. Ovi iz AVIS-a mi dali ford fiestu ovaj put, koja krsina od auta u svakom smislu...

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12276
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od shandu90 » 15 Nov 2019, 07:03

Imao si srece. Ja sam se jednom uspavao za volanom, i posle toga rekao sam nikad vise sebi necu dozvoliti to.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od pedja » 15 Nov 2019, 07:22

Ko to shvati na vreme, a ne proba, taj je u velikoj prednosti u odnosu na ostale.

Ne shvataju ljudi koliko je malo potrebno da preklope. "Još samo malo, stigli smo" može biti kobno. Ja imam tu sreću da sedeći ne mogu da zaspim (voz, bus, automobil), čak ni kod kuće. Ipak, ne znači da full funkcionišem. Kada mi se prispava, vozi neko drugi. Ukoliko nema drugog, postoji parking. Ako dovoljno oborim sedište, ili se preturim pozadi, mogu da zaspim kako god, samo da nisam uspravno.

Sa obzirom da ne pijem kafu, mogu je popiti i ona će me totalno razbuditi, ali to retko praktikujem (dva puta možda, do sada) i to samo na kraćoj relaciji, jer je u pitanju prividni doping, a umor je i dalje tu, kontam. To što me kafa drži budnim naredna dva dana, nema veze :D



T-T


Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3249
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od Puzo81 » 15 Nov 2019, 07:49

Ja sam pre x godina zamalo zaspao niz Petrovačke strane (tada nije bilo Sozine). Borio se borio, otvarao prozor i aj kao brzo ću kući u Prijepolje, nekih 220km. U Podgorici na nekom semaforu me je baš spičilo da sam se samo popeo na trotoar sa strane i ugasio corsu. Spavao jedno sat i po sigurno.
Od tada nikada više pospan da sedam a kamoli da kljucam, zajebi.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Dobro veče

Post od McGruja » 15 Nov 2019, 07:51

Zajebano je to sa umorom, bas zajebano

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Dobro veče

Post od Heinz » 15 Nov 2019, 07:56

220 km u CG = 4 do 5h vožnje, zlo i naopako.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od grujicd » 15 Nov 2019, 07:57

Mi što smo kofein-imuni nemamo tu pomoć. Ali nije lako prepoznati umor jer lažeš sam sebe da to nije ništa, izdržaću još malo... Od kako sam počeo češće da se menjam sa ženom na dužim putovanjima, bolje je, dam joj da vozi na prve znake zamora. Kad vozim sam imam manje problema jer odvrnem muziku i pevam na sav glas :)

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Dobro veče

Post od Heinz » 15 Nov 2019, 08:04

Kako znaš da žena nije umorna?

dispy
Postovi: 556
Pridružio se: 13 Okt 2019, 18:01
Garaža: Astra K 1.6CDTi 2019

Re: Dobro veče

Post od dispy » 15 Nov 2019, 08:11

Ja prilično često putujem, kad god uhvatim 3-4 dana da mogu da spojim negde odem, a onda da dobijem još dan, dešava se da krećem noću da putujem, I to je bilo ok, uvek nas je dvoje, pa pričamo, održavamo jedno drugo budnim. Ali desi se da oboje budemo mrtvi, pa je baš opasno. Ranije sam mogao da izvezem u cugu 1000km, vozio sam recimo od Bg do Umaga bez stajanja posle 12 sati rada, ali više ne mogu nekako. Sad uglavnom krećem odmoran na put, a ako nisam dobro spavao obavezno se menjamo na 2-3 sata. Letos na more kad smo išli, nikad lakše nismo stigli. Ni trunke umora, pravili 4-5 pauza po 10-15 minuta, a pošto imamo kera i njemu prija. Srećom i devojka jako lepo vozi pa uvek mogu da se oslonim da će da preuzme.

Pre dve godine sam vozio do juga Grčke, na 50km od cilja sam mislio da ću da umrem, čak mislim i da sam zaspao u jednom trenutku. Usrao se živ, stao da spavam pola sata pred kraj puta ali tad nisam mogao od straha da zaspim, od tad se više ne zezam.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od grujicd » 15 Nov 2019, 08:53

Heinz je napisao:
15 Nov 2019, 08:04
Kako znaš da žena nije umorna?
Vrlo lako, pošto spava non stop u kolima :kezo:

Dok ja ne mogu da spavam kao suvozač, ali opet se dosta odmorim za pola sata - sat, samo što ne moram da budem 100% koncentrisan.

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3249
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od Puzo81 » 15 Nov 2019, 09:30

Nikada se nisam menjao sa suprugom iako je odličan vozač. Ne volim da me niko vozi, nema šanse.

Često zaspi na suvozačevom i onda taljigam sam, malo muzike, gas patos i voala.

Korisnikov avatar
djors
Postovi: 237
Pridružio se: 10 Avg 2018, 18:25
Garaža: Peugeot 407 2.0 hdi; Yamaha xj600 diversion
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od djors » 15 Nov 2019, 09:52

Ćale je u CG izvezao auto sa trajekta, dovezao do Bijele i stao na parking da spava, do Igala još 15km. Kaže kako je izašao na trajektu da popuši cigaru, tako je skontao da je i dotle preterao već dobrano. Stani odspavaj, stići ćeš kasnije, al ćeš stići. Ne moraš ni zaspati za volanom, budan si al ne reaguješ.

Prošlu jesen bio kod klijenta u Francuskoj, popodne vozom do aerodroma, pa sa aerodroma do NS transfer, pa skontao kad sam došao u stan da sam uzeo tuđi kofer, umoran ko pas sedi u auto, nazad na aerodrom (to je već bilo 3 ujutru), pa za Valjevo (u koje sam trebao da idem sutra ujutru, kad se naspavam).. Na kraju sam spavao pored table "dobrodošli u Valjevo", na 500 metara od tazbine.
To je bio prvi i poslednji put da sam se isforsirao tako, realno oko gluposti, to sam sve mogao i ujutru da odradim, ali se iznervirao i kao "moram po kofer odmah i sad". Kanda sam pametniji od tad.
"If in doubt, flat out" C.McRae

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Dobro veče

Post od antivenom » 15 Nov 2019, 11:01

Meni se pre tri godine desilo prvi put da sam umoran i da ne mogu da vozim.
Zena, dete i ja, cepamo za Grcku na letovanje, zena ima dozvolu ali ne vozi ne zanima je uopste a ja joj kupio jos kola kad je polozila reko da castim kad ona ladno ma necu ja da vozim i bi tako do dan danas evo vec 11 god nije sela za volan odkako je polozila, nema veze niti bih ja ikome dao da me vozi naprosto nemam poverenja niukoga sem u sebe, elem, ja ne mogu da zaspim prevrcem se la ni malo mi se ne spava a dogovor bio da krenemo oko 2-3 nocu da stignemo ujutru na more.
Nista legnem ja oko 22h ali san nikako na oci, vrtim se levo desno gledam svako malo na sat zadnji put kad sam pogledao bese 1h posle ponoci i odmah tu ja zaspim kao neko cekicem da me je udario, kad posto bese dogovor da ustanemo u 2 i spremimo se do 2:30 i da krenemo ona me tako i budi u 2h, ja ne znam gde bijem tek zaspao ne vidim na oci, sta ces dogovor je dogovor i krenemo planirano u 02:30h meni se spava, radovi na AP ona svetla da se vozi kao na magistrali jednom trakom tj uliva se saobracaj u nas deo AP ludilo, sve manje vidim svetla ne mogu da ocenim vise ni vozila koliko su daleko ni te prepreke a one sljaste li sljaste a ja ih ne vidim oci se sklapaju, otvaram prozor ma trunku bolje ali nedovoljno, jbg sta cemo ja joj reko vidi nema trika dalje sklapaju mi se oci moram da spavam, a klinac svo vreme pozadi spava nije se ni budio od BG, i negde kod Aleksinca stanem na neki parking i odremamo nekih 45-1 vremena, ljudi kad sam ustao nakon toga, druga pesma ono se i vec razdanjuje nije mrak totalni jer sam onakav vec vozio od BG do Aleksinca moram reci cak i ispod 120 koliko je tada bilo ogranicenje jer nisam mogao da pravilno odredim prepreke i kola na putu koliko tacno u nocnim uslovima to moze da se odredi, znaci skoro kao da mi je neko povez stavio na oci, ali sam znao da mogu lagano ali sigurno jer nikad ne bih rizikovao zivote porodice, kad bas nisam mogao da vidim i kad sam uhvatio sebe da su mi na sekund ali na sekund bile zatvorene oci, odmah sam stao i nakon tih cuku vremena preporodjen kad da sam odspavao 7-8 sati, naravno stigli sve na vreme i bezbedno.
Eto samo tada takva neka situacija.
Vrlo zeznuto.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Dobro veče

Post od ikac2000 » 15 Nov 2019, 21:41

Ja sam sinoc u cugu izvezao 1800 km sa 3 pauze za gorivo od po 10ak minuta plis 10 min granica. 18 sati non stop.

Inace nista gore od umora, zato obicno spavam na pola puta.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk


Odgovori