Dobro veče

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12303
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od shandu90 » 21 Mar 2023, 10:34

Znaci ne cveta cvece ni u vase preduzece. Ja sam mislio da je KP sampion sa takvim ‘kupcima’.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Dobro veče

Post od Bogdan » 21 Mar 2023, 11:24

Kako se kaze, krivih drva i budala nikada nigde nestati nece
Ja licno do sada nisam imao losa iskustva se ebaykleinanzeige kao kuoac ili kao prodavac, ali kao prodavac jesam svasta nesto dobijao ponuxe kombinacije itd... Ali kao sto gore kolega napisao, malo se vozamo sa njima i odustanu. A kao kupac, sta znam, uvek sta sam kupio bilo je to tooo, treba pazljiv biti i ovde i imati srece, nekako treba eto uci u pricu oko kupivine, tj jest pisati pa uvideti dal je neki prevarant ili je sve okay, za sada hvala bogu procitao sam dobro prodavca svakog i bilo sve super, ali... Nikad se ne zna... Isto bas kao i kod nas na kp.

Ford S-Max 2,5t



Ceman
Postovi: 258
Pridružio se: 14 Avg 2018, 20:53
Garaža: BMW 328ix
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od Ceman » 21 Mar 2023, 11:35

Meni jednom davno pisao neki klinac da mu poklonim graficku karticu koju sam prodavao, jer mora da je ima.
Ako mu ne poklonim, kaze morace da nadje posao i zapostavice fakultet, a ne zeli da upropasti sebi zivot nesavrsavanjem fakulteta.
To mi bio najveci hit na KP

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45767
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Dobro veče

Post od Geza » 21 Mar 2023, 13:15

Na KP dosta prodavaca ima artikle na stanju, ali kada ih kontaktirate ne udostoje se ni da odgovore na upit. Logično ponuda je fiktivna, što kupcu otežava posao pronalaska željenog artikla.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Dobro veče

Post od Bogdan » 21 Mar 2023, 13:37

Ahh... Imao sam i ja takvo slicno iskustvo, prodavao sam neku telefon, stariji fon, javi se lik trazi kuka moli na poklon svaka neka prica itd... Pogleda njegov Profil, kad ima sta da vidim, prodaje sve i svasta i to ne bzvz stvari... Cak mi se cini koliko se secam da je bio neki Rumun...

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10383
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Dobro veče

Post od sebekkg » 21 Mar 2023, 16:43

Geza je napisao:Na KP dosta prodavaca ima artikle na stanju, ali kada ih kontaktirate ne udostoje se ni da odgovore na upit. Logično ponuda je fiktivna, što kupcu otežava posao pronalaska željenog artikla.
To sam pitao ove sa kp da stave filter ima na stanju ili ono za 3 do 5 dana. Da bih zaobasiao ove prekupce iz madjarske.
Oni kazu mozete da idete na blokiranje oglasa prodavca. I tako za svakog Slika

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Slika

Gigamg
Postovi: 24
Pridružio se: 17 Feb 2023, 22:24
Garaža: C4 1.6hdi 80kw

Re: Dobro veče

Post od Gigamg » 21 Mar 2023, 19:25

Mnogo njih ceka da neko nesto poruci pa da onda oni poruce to iz druge radnje. Cak dosta online kupovina tako i radi. Cist primer je Elementa. Ti narucis od oglasivaca, on naruci od elemente na tvoju adresu, ti platis kada stigne, elementi lezu pare a elementa prosledjuje procenat oglasivacu. Imaju dogovor. Zato i kazu da se ceka koji dan.
Ima i oglasivaca koji preprodaju oa kad narucite, oni narucuju od prve ruke pa kad im stigne onda prosledjuju

Igor
Postovi: 495
Pridružio se: 26 Jun 2012, 10:33
Garaža: Skoda Octavia MK3 TDI, BMW 320D E90 LCI
Lokacija: Apatin

Re: Dobro veče

Post od Igor » 21 Mar 2023, 20:19

Moze misljenje..

Drugar iznenada hoce da proda kola tj dobio je u novoj firmi sluzbeni. Auto je ok, ja nisam ni planirao da menjam svoj al ovo steta da se propusti.. E sad, ne mozemo odluciti koliko vredi njegov :)

Octavia A7 2013, 2.0 tdi 150ks, 107.000km, kupljena u srbiji, Elegance oprema, xenon, zadnji senzori, ima samo onaj mrtvi radio sa 1-2 linije teksta, uradjen veliki i mali servis pre par hiljada, nov akumulator od septembra.. Meni ostaje da promenim multimediju i malo neke ogrebotine od parkiranja sredim.. Oglase sam gledao, al tamo nema nista slicno i idu iz krajnosti do krajnosti (od 6-7k do 13k eur). Niko nikoga ne zeli da prevesla, samo zelimo neku realnu procenu.

Vukasin994
Postovi: 131
Pridružio se: 31 Jul 2018, 17:57
Garaža: Octavia A7 1.6 TDI Style
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od Vukasin994 » 21 Mar 2023, 20:53

Ja sam pre pola godine dao 14k za Octaviu 2018to 1.6 Style sa 125k km na satu i uradjenim malim i velikim servisom od prvog vlasnika. Auto je plaćen nov 18.5k tako da bi po svoj logici stvari trebao da košta dosta manje ali amortizacija očigledno više nije kao ranije, a i lova ne vredi koliko je vredela... Tada su se na oglasima Style vrtele oko 17k tako da po meni od tih najskupljih na oglasima slične opreme i stanja oduzmi 2-3k i dobićeš neku realnu cifru u ovom trenutku, to je neka moja logika.
Kolega sa foruma radi u Škodi tako da on verovatno može da ti da najrealniju procenu.

Korisnikov avatar
Uninuni
Postovi: 892
Pridružio se: 21 Jan 2013, 19:30
Garaža: Fiat Bravo 1.9 2007, Mazda Cx 5 2,2 2017
Lokacija: Novi Sad, Serbia

Re: Dobro veče

Post od Uninuni » 22 Mar 2023, 12:28

Da li imamo neku temu za vozace pocetnike?

Ne mogu rastumacim pravila o automobilu koji moze vozac pocetnik da koristi prvih godina. Da li sa iskusnim vozacem pocetnik moze koristiti auto koje ima 120 KS?

Sent from my SM-A307FN using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8031
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Dobro veče

Post od OMP » 22 Mar 2023, 12:58

Moze da vozi jaci auto samo uz iskusnog vozaca koji sedi do njega (cak mislim da to mora biti roditelj ne bilo ko) a sam kad vozi onda moze maksimum 80kw ali posle 18. godine do tad i slab auto mora da bude uz roditelje

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19248
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Dobro veče

Post od Heinz » 22 Mar 2023, 13:25

3. Probna vozačka dozvola

Član 182

Probna vozačka dozvola izdaje se licu koje prvi put položi vozački ispit za upravljanje motornim vozilima kategorija A1, A2, A, B1 i B sa rokom važenja:
1) dve godine - licima koja su položila vozački ispit sa navršenih 19 godina života,
2) do navršene 21. godine života - licima koja su položila vozački ispit pre navršene 19. godine života.

Izuzetno od stava 1. ovog člana, učenicima srednjih stručnih škola, koji se obrazuju za obrazovni profil vozač motornih vozila i koji su položili vozački ispit za upravljanje vozilima C i CE kategorije, probna vozačka dozvola za upravljanje vozilom kategorije B izdaje se sa rokom važenja od jedne godine.

Ako lice nakon isteka roka važenja probne vozačke dozvole položi ispit za vozača vozila jedne od ostalih kategorija iz stava 1. ovog člana, izdaće mu se vozačka dozvola u skladu sa odredbama člana 179. ovog zakona.

Ako lice sa probnom vozačkom dozvolom položi ispit za vozača vozila jedne od ostalih kategorija iz stava 1. ovog člana, probna vozačka dozvola za novostečenu kategoriju važiće do datuma važenja probne vozačke dozvole koja je prvo izdata.

Vozač koji ima probnu vozačku dozvolu ne sme da:
1) upravlja vozilom brzinom većom od:
- na autoputu 110 km/h,
- na motoputu 90 km/h,
- na ostalim putevima brzinom većom od 90% od brzine koja je dozvoljena na delu puta kojim se kreće,
2) otpočne i upravlja motornim vozilom ukoliko ima u organizmu alkohola odnosno psihoaktivnih supstanci,
3) upravlja motornim vozilom u periodu od 23,00 do 06,00 časova,
4) za vreme vožnje koristi telefon, odnosno druge uređaje za komunikaciju, odnosno opremu koja omogućava telefoniranje bez angažovanja ruku,
5) upravlja vozilom kategorije B čija snaga motora prelazi 80 kW, osim ako je pod nadzorom člana porodice, koji se nalazi u tom vozilu i koji ima važeću vozačku dozvolu za upravljanje vozilom kategorije B u trajanju od najmanje pet godina.

Vozač koji ima probnu vozačku dozvolu za upravljanje vozilom kategorije B, dok ne navrši 18 godina života, ne sme da upravlja vozilom bez nadzora lica koje se nalazi u tom vozilu i koje ima važeću vozačku dozvolu za upravljanje vozilom kategorije B u trajanju od najmanje pet godina.

Vozač iz stava 6. ovog člana može prevoziti najviše tri lica, uključujući i lice koje vrši nadzor.

Lice koje vrši nadzor iz stava 6. ovog člana dužno je da se stara da vozač vozilom upravlja na bezbedan način i u skladu sa propisima.

Motorno vozilo, kojim upravlja vozač koji ima probnu vozačku dozvolu, mora biti označeno posebnom oznakom "P", koja mora biti na vidljivom mestu sa prednje i zadnje strane vozila.

Ministar nadležan za poslove saobraćaja propisuje posebne uslove o izgledu, tehničkim karakteristikama i načinu postavljanja posebne oznake iz stava 9. ovog člana.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8031
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Dobro veče

Post od OMP » 22 Mar 2023, 13:35


Korisnikov avatar
Uninuni
Postovi: 892
Pridružio se: 21 Jan 2013, 19:30
Garaža: Fiat Bravo 1.9 2007, Mazda Cx 5 2,2 2017
Lokacija: Novi Sad, Serbia

Re: Dobro veče

Post od Uninuni » 22 Mar 2023, 13:38

To znaci da cu moci dati djetetu da uz mene ili suprugu vozi mazgu bez problema :). Hvala

Sent from my SM-A307FN using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8031
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Dobro veče

Post od OMP » 22 Mar 2023, 14:27

tako je

Odgovori