Dobro veče

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6739
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Dobro veče

Post od ljuba » 18 Jun 2019, 13:29

Kada smo kod procedura oko izvoda iz maticnih knjiga rodjenih najsmesnije pravilo je bilo kada sam uzimao Holandsko drzavljanstvo za cerku. Po proceduri morao sam uzmem prevedeni i overeni izvod iz maticnih knjiga rodjenih iz zemlje koje dolazi - a u njenom slucaju je to bilo - Holandski izvod preveden i overen na Srpski pa onda Srpski preveden i overen na Holandski :) Ja rekao a ne moze to malo krace :) na primer direktno Holandski. Na kraju su ipak tako i odradili i ustedeli mi brdo truda i para...

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3397
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Dobro veče

Post od kragujevac » 18 Jun 2019, 13:31

Zar se to ne rešava internacionalnim izvodom iz MKR? Ja sam do sada sve rešavao sa takvim izvodom (zeleni formular u SRB). Njega su u D priznavali bez pogovora.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Dobro veče

Post od ikac2000 » 18 Jun 2019, 13:41

Isto i ja sa medjunarodnim. Nikada nista nisam prevodio i overavao i u DE i u PL.

Mada vidim medju nasima da dosta ljudi to ne zna, pa prevodi kod sudskog tumaca u DE.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk


Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6739
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Dobro veče

Post od ljuba » 18 Jun 2019, 13:59

Nece sve instance isto da rade. Naravno da sam i ja to radio sa medjunarodnim, ali ni njega nisu uvek priznavali, posebno pre 2010... Sudski tumac moze i iz Beograda, ali mora da bude na spisku iz ambasade... bar kada sam ja bio prevodio...

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Dobro veče

Post od passenger » 18 Jun 2019, 14:38

Šta li je u glavama ljudi koji na pauzama medju kolegama gledaju neke klipove sa pojačanim tonom. Mene bi bilo sramota.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3397
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Dobro veče

Post od kragujevac » 18 Jun 2019, 14:43

Ništa, u tome i jeste problem.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Dobro veče

Post od Mares » 19 Jun 2019, 11:06

Postoje li neka "pravila" u vezi video nadzora u zgradi? Naime kupio sam iz sprdnje onu wifi kameru sto je usjedno i sijalica pa sam je okacio iznad svojih ulaznih vrata od stana, da mi svetli i kao lampa a i da sluzi kao video nadzor. Obzirom na pozociju (iznad vrata) baca i na stepeniste pa snimi svakog ko tuda prodje.

Obzirom da u mom ulazu zivi i predsednica skupstine stanara, koja je inace neka matora drkacica, i ne mirisemo se bas najbolje, ne bi me cudilo da dodje da mi sere nesto u vezi kamere jer sam je vec video na snimku kako se sa muzem priblizava kameri i nesto kenja, pa me interesuje da li ja imam "pravo" da okacim svoju kameru na to mesto i da li je postavljanje video nadzora uopste "regulisano"?

milosg
Postovi: 1472
Pridružio se: 14 Jan 2014, 01:20
Garaža: XC90
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od milosg » 19 Jun 2019, 11:15

Glupo je da to radiš, iz više razloga. Posebno što se danas sve više zatežu te stvari oko privatnosti. S pravom, jer je mnogima ugrožena a da to i ne znaju.

Ovde imaš nešto:
https://www.poverenik.rs/sr-yu/zaštita- ... amera.html

Verovatno je suština u "srazmernosti postupka". Odnosno, koja je svrha obrade, da li je opravdana, da li prekoračuješ to ili postoji neki bolji način da je ostvariš, da li si obavestio unapred ljude koji uđu u zgradu itd.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19246
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac
Birthday

Re: Dobro veče

Post od Heinz » 19 Jun 2019, 11:20

U praksi: samo se zalepi nalepnica na zgradu i to je to.

Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Dobro veče

Post od Mares » 19 Jun 2019, 12:08

Prvenstveno sam tu kameru uzeo za vikendicu ali sam je prvo ugradio kod mene ispred stana da vidim kako uopste funkcionise i vredi li sta, a sa druge strane ako me ne budu cimali drugi stanari mozda je i ostavim tu. Interesovalo me je ako me ova matorka bude krenula cimati za kameru da li mogu da se, aj da kazem, zakonski ogradim, ali ako postoji prostora da se udje u neki konflikt, a koliko vidim na osnovu ovog teksta koji si okacio da postoji, onda bi izbegao takvu situaciju tj. uklonio kameru.

Videcu kako budu reagovali....

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12302
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od shandu90 » 19 Jun 2019, 12:13

Mares je napisao:Postoje li neka "pravila" u vezi video nadzora u zgradi? Naime kupio sam iz sprdnje onu wifi kameru sto je usjedno i sijalica pa sam je okacio iznad svojih ulaznih vrata od stana, da mi svetli i kao lampa a i da sluzi kao video nadzor. Obzirom na pozociju (iznad vrata) baca i na stepeniste pa snimi svakog ko tuda prodje.

Obzirom da u mom ulazu zivi i predsednica skupstine stanara, koja je inace neka matora drkacica, i ne mirisemo se bas najbolje, ne bi me cudilo da dodje da mi sere nesto u vezi kamere jer sam je vec video na snimku kako se sa muzem priblizava kameri i nesto kenja, pa me interesuje da li ja imam "pravo" da okacim svoju kameru na to mesto i da li je postavljanje video nadzora uopste "regulisano"?
Ja bi nap..io palamarom i nju i muza. Bolje neka cute, oni da su stavili ispred svojih vrata cutali bi ko k..ve.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19246
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac
Birthday

Re: Dobro veče

Post od Heinz » 19 Jun 2019, 12:26

Mares je napisao:
19 Jun 2019, 12:08
Prvenstveno sam tu kameru uzeo za vikendicu ali sam je prvo ugradio kod mene ispred stana da vidim kako uopste funkcionise i vredi li sta, a sa druge strane ako me ne budu cimali drugi stanari mozda je i ostavim tu. Interesovalo me je ako me ova matorka bude krenula cimati za kameru da li mogu da se, aj da kazem, zakonski ogradim, ali ako postoji prostora da se udje u neki konflikt, a koliko vidim na osnovu ovog teksta koji si okacio da postoji, onda bi izbegao takvu situaciju tj. uklonio kameru.

Videcu kako budu reagovali....
Samo nalepnicu postavi, natpis, nema razloga za konflikt.
Pitao sam i Šabića jednom, jer imamo nekog tipa u kraju koji snima celu ulicu, i ne može tu ništa da se uradi.

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Dobro veče

Post od BigMazzy » 19 Jun 2019, 15:51

Ako si u zgradi msm da moraš da dobiješ saglasnost većine stanara jer snimaš hodnik koji je zajedničko vlasništvo svih stanara. U suprotnom te mogu cimati. Isto je i sa video interfonom koji još banalnija stvar.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka


Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Dobro veče

Post od HKS » 19 Jun 2019, 16:35

Bezveze mi je to da postavis, a da ljudi ne znaju.
Ne razumijem sta ce ti kamera na tom mjestu?


Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока



Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Dobro veče

Post od Ralee » 19 Jun 2019, 17:23

Po zakonu svako postavljanje kamere koja snima javnu provrsinu na primer ulicu mora da bude instalirana i odrzavana od strane ovlascene firme. Za zajednicke prostorije u zgradi mora da postoji saglasnost skupstine stanara i obavezno upozorenje. U praksi tesko da ce te iko maltretirati, sa druge strane ako se neko zainati...

Odgovori