Automobil spreman za oglašavanje, da li ste sigurni?

Oglasi za prodaju automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Automobil spreman za oglašavanje, da li ste sigurni?

Post od trojanac » 15 Avg 2016, 09:15

Sajt Halo Oglasi - vozila i delovi, detaljno je obradio temu postavljanja oglasa prilikom prodaje, pa vam ovi saveti mogu pomoći prilikom oglašavanja vašeg automobila za prodaju.

Slika

Prodaja automobila i nije tako težak posao. Tačnije, ne bi trebao da bude, kada bi prodavac znao da predstavi to što prodaje na pravi način. Iako smo ovu temu detaljno obradili u prethodnom periodu, rešili smo da se još jednom pozabavimo jednim bitnim detaljem oglasa – fotografijom.

Prilikom fotografisanja svog automobila, prodavac mora znati šta je bitno da naglasi, ali još bitnije kako ne treba da slika. Pa hajde da zajedno prođemo kroz neke od 'smrtnih grehova' fotografisanja vozila:

1. Prvo pravilo glasi: Ma koliko da ste zgodni i lepi, molimo Vas, nemojte stavljati svoje slike na oglasu. Kupce zanima automobil, ne Vi.
2. Ako ipak smatrate da će Vaše prisustvo ulepšati sliku automobila i oglas, neka predmet prodaje bude u prvom planu.
3. Sledeća greška, koju određen broj prodavaca pravi se odnosi na ‘higijenu’ vozila koje prodaje. Što je vozilo čistije, u očima kupca će biti privlačnije i lepše. Najbitnija stvar kod fotografije je videti vozilo što bolje.
4. Birajte vreme i mesto na kome će automobil biti fotografisan.
5. Poslednje pravilo, ništa manje važno – nemojte na oglasu ’kačiti’ slike vozila na kojima su i Vaša deca. Takav sadržaj je dostupan svima na internetu i ima veliki broj pregleda, pa nije baš zgodno da ga baš svako i gleda. Takođe, možda Vaša deca neće biti toliko oduševljena kada malo porastu i shvate, za kakvu ste ih marketinšku kampanju iskoristili. Ako to radite da biste kupcu poručili da je vozilo bilo porodično, jednostavno to i napišite.

Ceo tekst sa fotografijama: http://www.halooglasi.com/clanci/vozila ... -si/533078


Budite slobodni da u ovoj temi iznesete i svoje predloge i zapažanja u vezi oglasa za prodaju automobila.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Automobil spreman za oglašavanje, da li ste sigurni?

Post od nikaragva » 15 Avg 2016, 11:03

Mene izuzetno nervira kada napisu u naslovu oglasa NOV, za polovan auto.
Takve oglase nikad ne otvaram.
Sad vidim da neki pisu NOV NOV, pa cak i NOV NOV NOV.

Zaista ne znam sta im to znaci.

Govori samo o njima samima, da su prevaranti, lazovi i ljigavi, a nista o vozilu.

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Automobil spreman za oglašavanje, da li ste sigurni?

Post od maniaxxx » 15 Avg 2016, 11:15

Ako ne piše NOV NOV FUL FULOVA to nije za kupiti... :mrgreen:

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10464
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Automobil spreman za oglašavanje, da li ste sigurni?

Post od TheWickerMan » 15 Avg 2016, 11:28

Ful osim kože i klime. A auto klot da gore nema.

sent from MS Lumia 640 LTE using TT Classic

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Automobil spreman za oglašavanje, da li ste sigurni?

Post od nidza » 15 Avg 2016, 11:31

Očigledno prolazi, jer ima mnogo ljudi koji iz kojekakvih kanti sedaju prvi put u iole moderan auto (čitaj: do 15 godina starosti), sa klimom, ABS, podizačima prozora (i pozadi), bord kompjuterom itd...

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Automobil spreman za oglašavanje, da li ste sigurni?

Post od Grujic » 15 Avg 2016, 14:03

Ja ne znam kako prolazi, razumeo bih da je 2004.-2005. al sada...
Sto se teme tice, i dalje ima puno oglasa gde se na slikama ne vidi sve sto treba, to je bas bzvz...

Sent from my HTC One using Tapatalk

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10350
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Automobil spreman za oglašavanje, da li ste sigurni?

Post od sebekkg » 15 Avg 2016, 16:17

Nema smisla govoriti da je auto relativno nov za bilo sta starije od dve godine. Cim izadje iz radnje on je polovan. Ja sam se nekada zezao sa takvima pa ih pitam za PISMENU GARANCIJU gde je pohadjala skolu i tako slicne gluposti.

Sent from my SM-N9005
Slika

Odgovori