Crna Gora kolima

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8853
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Crna Gora kolima

Post od Gaginh0 » 10 Avg 2016, 12:44

:o Dodjoh sinoc iz CG.

Put nazad je bio nesto duzi (ili se samo meni oduzio). U Cg standardno nije bilo guzve. Granica 10min. Guzva je bila izmedju Prijepolja i Pozege celim putem, ispizdeo sam od kamiona, posle opet nigde nikog.

Imam opet dogodovstine, ali sad sa granice :presrecan:

- Dobar dan izvolite dokumenta.
- (tamnoput, zadrigo, brkat, dubokog glasa pandur u kucici) kad ste usli u Cg?
- Pre 3 dana.
- Gde ste bili?
- U Kotoru, po neke stvari.
- Imate li prijavu boravka?
- Ne.
- Zasto kad je obavezno?
- Zato sto su mi mestani rekli da se ne mogu prijaviti bez pecata u pasosu, a usao sam sa lk, a i bio sam samo 3 dana (bio sam 8-9 dana)
- (pokrece pricu o EU drzavljanima (nisam ga bas razumeo) i nadobudno uzme dokumenta i kaze) Stanite sa strane i sacekajte da mi dodje sef.
- (ja stao 50m sa strane, zamisljam predele koje sam video ovo leto i razmisljam kako mi je to poslednji boravak u Cg ukoliko platim bilo kakvu kaznu).
Rezultat: posle 5min staje Marea pored mene, izlazi mrsav lik u komplet trendzi, kaze izvolite vasa dokumenta i srecan put. :o

O autu cu malo da pisem u temi, ali nisam imao nikakvih zamerki.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Piros
Postovi: 1000
Pridružio se: 13 Mar 2012, 18:00
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od Piros » 10 Avg 2016, 13:39

Heinz je napisao:Kuda si išao posle, na Ibarsku? Pošto je Debelo Brdo između Valjeva i Rogačice, ja dalje ka Bajinoj Bašti ne bih ni išao, a taj deo je kažu baš loš i u radovima.
Šta znam, kaže čovek išao je nekoliko puta za dva meseca i sve OK, sređeno sve uglavnom, samo na par mesta po 100-200m je loše, tucanik ili tako nešto. Ide i danas tuda pa ću da proverim još jednom.
Kad sam se vracao isao sam na Ibarsku od Uzica .
U svakom slucaju moras da predjes Debelo brdo. Negde na vrhu sam naleteo na tucanik u punoj brzini, mislio sam da ce se raspasti auto :kezo: . Vidi , ja sam bio natovaren, tako da i nisam mogao nesto brzo da idem, a jos me uhvatila neka dva slepa kod serpentina. Sa jacim autom mislim da ne bi trebalo da bude problema. I po mapi http://auto-karta.net/valjevo/bajina-basta se vidi da je taj put spor, jer je predvidjeno vreme do Bajine Baste 1,33h za 73km. Licno se meni nije svideo, na dosta mesta ima tucanika i dosta ispucalog asfalta. Zato sam se i vratio preko Kadinjace.
Kada bih sada isao prema CG, ja bih isao "normalnom" trasom, mozda bih samo prosao kroz centar Cacka, jer realno mislim da je sada brze zbog radova na obilaznici. Mene vise nervira onaj deo na Zlatiboru, sto se obilazi preko Mackata. Ovo pricam za ljude koji idu preko Jabuke i Zabljaka, jer trenutno je mnogo brzi put preko Novog Pazara, Berana itd

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19344
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Crna Gora kolima

Post od Heinz » 10 Avg 2016, 13:57

Ne obilazi se više ništa na Zlatiboru, a kroz centar Čačka mora da se prođe svakako jer je kompletan most u radovima.

Korisnikov avatar
Piros
Postovi: 1000
Pridružio se: 13 Mar 2012, 18:00
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od Piros » 10 Avg 2016, 13:59

Nisam znao za Zlatibor i da se mora kroz Cacak :thumbup: .
A zar ne bi trebalo uskoro da otvore autoput Ljig- Preljina ?

Korisnikov avatar
havijer
Postovi: 3081
Pridružio se: 28 Mar 2015, 07:55
Garaža: I30 mk1 1,4
Lokacija: Kragujevac/GM

Re: Crna Gora kolima

Post od havijer » 10 Avg 2016, 14:11

Trebalo je krajem avgusta ali će kasniti mesec-dva.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Korisnikov avatar
Piros
Postovi: 1000
Pridružio se: 13 Mar 2012, 18:00
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od Piros » 11 Avg 2016, 08:23

Kad imam losu naviku da ne slusam premijera pa ovde postavljam pitanja :mrgreen:
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... id=1164267

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Crna Gora kolima

Post od methane.master » 11 Avg 2016, 10:11

Ozbiljna dijagnoza. :ludak:
Širim haos!

milosg
Postovi: 1512
Pridružio se: 14 Jan 2014, 01:20
Garaža: XC90
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od milosg » 11 Avg 2016, 22:29

Ja se vratio upravo. Na CG granici kulturiška, zadržavanje max 5 minuta. Na SRB strani 30-40 minuta sigurno. Kod Požege žestoka gužva, mislim da sam pola sata bio u kreni-stani koloni. Cela Ibarska generalno prespora jer zeza kiša.

Ove godine smo supruga, klinka i ja odseli u Budvi, ali smo se izvozali po raznim plažama (obišli i zaliv).
Preporuka za ove plaže, koga ne mrzi da se voza (ali moraš doći ranije, inače je sad u avgustu baš gužvanjac):
- Drobni pijesak - čista i lepa plaža. Parking 3 ili 4 evra za čitav dan (postoje 2 parkinga), ako dođeš do, recimo, 10h ima mesta, kasnije problematično i mislim da uopšte nemaš tu gde ni da parkiraš posle podne.
- Plavi horizonti - super plaža ko ide sa klincima. Topla voda, plićak od fazon 100 ili više metara. Parking blizu i čini mi se 3 evra ali moraš doći ranije, inače nema mesta (ili ćeš morati da parkiraš negde uz put dosta dalje). Super je što postoji prirodan hlad od drveća, gde je značajno niža temp nego pod ležaljkama, ali opet - moraš doći ranije.
- Sveti Stefan (ona leva, dostupna plaža :D) - Skroz super za kupanje, čista voda, lepa plaža. Vidim da dosta ljudi parkira negde uz put i pešači (a ujedno prave i gužvu), a mislim da vredi platiti parking (2 evra po satu).

I super utisak: putevi. Iako relativno često odem do CG, svaki put me iznenadi koliko su putevi sve bolji i bolji. Vozam se kolima po zalivu, savršen asfalt. I onda se vratiš u SRB i skapiraš koliko tu zaostajemo.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8853
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Crna Gora kolima

Post od Gaginh0 » 11 Avg 2016, 23:37

Kad si dosao na horizonte, u 10 ujutro?
Pitam zato sto sam isao 3 dana za redomoko 13h. Prva dva dana platim, vrttim se 20min i na kraju parkiram u 20cm prasine pod suncem.
Drugar dolazio za mnom sa Cg tablicama, ostavi auto kod rampe u hladu i cao.
Treci dan dodjemo nas dvojica sa NS tablicama, parkiramo se kod rampe i kaze onaj sto naplacuje " ne mozes tu da se parkiras" :kezo:
I nista, ja se vratim 20 metara u rikverc i zabodem ga na stazu preko bankine u travu, on gleda ne veruje...

Sljam, mislim u sebi pre cemo popiti po pivo nego sto cu ti dati 3e za onaj "parking".
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

milosg
Postovi: 1512
Pridružio se: 14 Jan 2014, 01:20
Garaža: XC90
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od milosg » 11 Avg 2016, 23:50

Pre 10 zapravo. U tom terminu skroz prazan parking, ima mesta u hladu. Provalio sam da kasnije postane pakao za parkiranje.

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Crna Gora kolima

Post od goblin » 11 Avg 2016, 23:53

Dosta vozaca sa CG tablama nigde ne placa parking na plazama. Ja prvi nigde ne placam, samo im mahnem i prolazim, a oni sto rade nikad ni ne zapitkuju...

Era
Postovi: 574
Pridružio se: 28 Feb 2016, 22:52

Re: Crna Gora kolima

Post od Era » 11 Avg 2016, 23:57

Da, gobline, Milogorija je organizovana da pljačka ljude iz Srbije na svakom koraku. A eto, to obično poričeš, a sad si sam potvrdio.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8853
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Crna Gora kolima

Post od Gaginh0 » 12 Avg 2016, 00:01

Zato i kazem, ja kad sam dolazio haos bio. A plaza je vrhunska za Cg pojmove.

Znam da je tako Gobline, i u starom gradu u Kotoru kad pitas za masazu na srpskom bude upola jeftinija nego kad pitas na engleskom (u odnosu na istaknut cenovnik) :)

Ne treba to da me ljuti i ne ljuti me, ja sam u Cg strani drzavljanin, jedini me boli sto Crnogorci imaju pravo da se skoluju iz budzeta u Srbiji, sto se ne moze reci za obrnuto.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Crna Gora kolima

Post od BAJKER » 12 Avg 2016, 01:49

Pa ne treba Crnogorce kriviti zbog toga, oni samo koriste ono sto smo im Mi omogucili.
Slika

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Crna Gora kolima

Post od goblin » 12 Avg 2016, 02:04

Era je napisao:Da, gobline, Milogorija je organizovana da pljačka ljude iz Srbije na svakom koraku. A eto, to obično poričeš, a sad si sam potvrdio.
O kakvoj pljacki ti sad pises???

Domace stanovnistvo ima citav niz privilegija (ne placaju parking na plazama, imaju odredjene propusnice, placaju jeftinije ulaznice npr za akva park, imaju popuste u ugostiteljskim objektima, placaju manji porez.....) a SVI OSTALI (turisti) placaju pune cene. Znaci, niko ne odvaja Srbe niti ih pljacka, vec su tretirani isto kao svi ostali turisti.

Bar nemoj komentarisati dok sve ne proveris posto bezveze ispadas "neinformisan" ;-)

Odgovori