Kupovina kajaka

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
grujicd
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012

Re: Kupovina kajaka

Post od grujicd » 12 Apr 2021, 15:54

Da li imaš nekakvu terasu, ili drugo mesto gde bi mogao da ga raširiš posle vožnje da se dobro osuši, a da ti ne smeta ako tamo stoji dan dva posle vožnje? Tad ne mora da bude naduvan, može i preko nečega da stoji, ali opet je kajak za više osoba dosta dugačak a i težak. Eto, odradi mentalnu vežbu, došao si sa veslanja, mokar je, gde ćeš sa njim? Računaj da je onda i par kg teži, a ovaj itiwit 3 je inače 17kg, pa ga treba popeti i do stana... Nisu ni ovi gumeni lakši, ali ako može da se osuši i prebriše na licu mesta za pola sata može i da ostane u gepeku. Sve u svemu ako nemaš rešenje za sušenje mislim da stvarno ne treba da gledaš ove "platnene" modele, koliko god bolje izgledali od plastičnih. Ne kažem da ne valjaju uopšte, samo da imaju tu specifičnu komplikaciju koja ne može da se ignoriše.

I pored svih problema kajak je jako dobra stvar, skroz druga perspektiva i doživljaj prirode. Još ako imate i SUP, to je odlična porodična aktivnost. Inače viđao sam da na SUP-ovima sedi još po neka osoba, izgleda da im nije nosivost tako kritična kao po specifikaciji.

Korisnikov avatar
ljuba
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: E200d

Post od ljuba » 12 Apr 2021, 16:15

Ma da nosivost SUPa je 180kg. A uzeo sam najmanji (za cerku). Imam garazno mesto, tu bi mogao da ga ostavljam da se susi, na prazno mesto ili da ga nabacim preko auta :)

Korisnikov avatar
grujicd
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012

Post od grujicd » 12 Apr 2021, 17:52

Tako sam ga i ja preko auta u garaži :) Isprlja se i auto, garaža i nije nešto provetrena, sve u svemu nije neka sreća.

Ovo je jedinstvena situacija na forumu ikada da je neko došao da pita da kupi nešto za 300e, a da mu kažu bolje je ono za 100e :D

Mislim nije bolje u svim situacijama, ali mi deluje da je bolje za tvoj use case... Mada ćeš me psovati ako uzmeš gumenjak pa se probuši na neki kamen.

Odgovori