Grčka

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Grčka

Post od stefanan » 12 Jul 2021, 13:31

Ikac je napisao:Jedno pitanje, da li je moguće naći smeštaj na licu mesta na Sitoniji krajem jula, početkom avgusta, konkretno Nikiti ili Neos Marmaras? Nikada nisam išao tako na bum, što se kaže, uvek sam imao obezbeđen smeštaj unapred. Sada je problem što ne znam tačan datum kada bih mogao da krenem, da ne objašnjavam zbog čega i bukvalno ću znati danas za sutra. Imam u okruženju ljude koji tako idu godinama, bez problema, do duše niko od njih nije išao tako na Sitoniju(uglavnom Kasandra, Tasos, Olim. regija), ali svi do jednog mi kažu da bukvalno za maksimum pola sata nađu smeštaj. Mogao bih da odložim sve za početak septembra, ali iskreno plašim se da ne dođe do nekog zatvaranja.
Ja bi pogledao neke smeštaje prvo na bukingu, nadji gde ima mesta, da imaš backup opciju ako tamo ne nadjes prvih par sati

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk


Korisnikov avatar
meidling
Postovi: 1073
Pridružio se: 02 Feb 2017, 19:16
Garaža: Volvo XC90 II D4
Lokacija: Wien_Leskovac

Re: Grčka

Post od meidling » 12 Jul 2021, 20:06

Ogi je napisao:
pankoz je napisao:
11 Jul 2021, 23:17
Ogi je napisao:
11 Jul 2021, 13:57
Ako izadjem sa MK autoputa i platim kesom, da li cu posle imati dovoljno do izlaza iz MK, isto vazii i za povratak?
Meni i mojim prijateljima su preporučili da silazak sa auto puta kao i ponovni ulazak platimo drugim načinom (ne tom karticom što smo dobili)jer u protivnom nećemo imati dovoljno "kredita" za povratak.Silazili smo zbog prenoćišta u Skopje i taj silazak sa auto puta kao i ponovni ulazak smo platili u evrima.U povratku smo imali dovoljno kredita za naplatne rampe.
Sačuvajte karticu,jer može da se dopuni sledeće godine i ponovo koristi.
E to, hvala, znaci i taj ulaz ponovni da platim kesom... pa da, to sam mogao i sam da zakljucim buduci da ta rampa ne spada u redovne. :)
Ja sam tu karticu kupio pre 2 godine.Mislim da sam je platio 100 denara.Kredit se može dopuniti online.Tako da opusteno jer u pravcu ka Grckoj ce vam biti dovoljno a tamo dopunite da imate dovoljno za povratak.Prakticno jer nema potrebe menjati novac ni placati u evrima.

Gesendet von meinem SM-N975F mit Tapatalk


gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Grčka

Post od gazza » 15 Jul 2021, 08:18

Ostrvo se polako puni, sada već i više nego pre godinu dana u ovo vreme. Trajekti rasprodati a i bolji smeštaj. Još jedna srpska porodica stigla i to ništa manje nego u moj selo, kod komšija. Oduševljeni, kažu paralelni svet, vreme je stalo, jedino se žale na ogromne porcije u tavernama pa se plaše da će da se podgoje.

Mi smo u totalnom zenu, eto nije nam radila klima ali smo svejedno stigli na ostrvo, vozamo se levo desno i u totalnom smo kurcobolu. Sinoć pravili gambore, ogromne - 20e kilo, za 15e se nas troje ubilo i ostala 2 nepojedena za užinu. 12 komada u 750 grama.

U 13h dolaze komšije Grci i Talijani (sa švedskim ženama) na ručak, ubacio sam noćas u sač po kilo teletine, kilo i po kotleta od šilježeta i jednu kolenicu svinjsku, to je oko 4 kila za nas 7 od toga 4 manje ješne žene. Imamo i kilo kobaja ako zagusti da dodamo, mada sumnjam.

Jutros bila hitna pomoć u selu, nadam se da je sve OK sa komšinicom koja je zapomagala upomoć.

Deluje da svi mali biznisi OK funkcionišu ali realno sezona pada od 20.8 i brzo je gotova pa šta urade u ovih 5 nedelja uradili su. Neki su oduševljeni, neki su u fazonu dobro je ali može bolje. Ovde je srećna okolnost da niko nije nabaždaren na neki Halkidiki biznis pa su očekivanja znatno niža, retko ko živi samo od turizma nego i od poljoprivrede i trećih poslova.

Generalno su se digli standardi, ima novih ugostiteljstava, dobre brze hrane nove koja nije vulgaris giros nego wrapovi, više kao gurme street food. Još kad bi bilo manje Bugara u seljačkim izdanjima koja neodoljivo podsećaju na naša (što veći džip, debeli vrat i kurčenje) a više Grka, Italijana pa i Nemaca koji opuštencijom čine ostrvo boljim. Svake godine Bugara ima sve više i pomalo se plašim za ostrvo. Prosto su toliko neinkluzivni da mislim da smanjuju šanse za povratak gotivnih turista. Srećom okupirali su svega par lokacija pa se lako zaobilaze ali mi je i dalje totalna misterija zašto bi takvoj socijalnoj grupi (SQ7, X6, land roveri, novi prenadrkani pickupovi, preskupa oprema za surf/kite) ovakvo ostrvo bilo lokacija za kurčenje umesto da idu na Kiklade ili Franc.Rivijeru.

Korisnikov avatar
Apex
Postovi: 295
Pridružio se: 15 Sep 2018, 09:32
Garaža: Smart For Two MK2

Re: Grčka

Post od Apex » 15 Jul 2021, 08:29

Koje ostrvo je u pitanju?

Korisnikov avatar
Inzaghi
Postovi: 336
Pridružio se: 11 Okt 2017, 11:31
Garaža: Peugeot 308 1.6 2010
Lokacija: nbgd

Re: Grčka

Post od Inzaghi » 15 Jul 2021, 08:44

Iste su cene i na Kikladima. Uglavnom je to velika zabluda kod nas.

Ispada (a i jeste) da je svuda jeftinije nego na severu zemlje u najposecenijim letovalistima.

A sto se tice njih, verovatno medju njima ima ljubitelja ostrva, pa vise vole tu da dodju. Jbg. Mada tesko da je vecini.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19371
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Grčka

Post od Heinz » 15 Jul 2021, 09:49

https://www.keeptalkinggreece.com/2021/ ... -controls/
Ferries & ships passengers at port 1.5 hour before departure as Coast Guard takes over controls

The Greek Coast Guard is to take over the checks that passengers boarding ferries and ships comply with Covid rules as of Thursday, July 14, 2021, the Shipping and Island Policy Minister Yiannis Plakiotakis announced on Wednesday.

Passengers should be at the ports at least 1.5 hours before departure of ferries and ships.

Plakiotakis said this will ensure that checks are thorough and vouchsafe the maximum possible protection of the passengers’ health.

“I ask for the cooperation of all travelling by ferry or ship.. I ask them to carry all the necessary documents with them, to be meticulous in observing the measures, to follow the instructions of the men and women of the Coast Guard. Also, for their greater convenience, to be at the port at least 1.5 hours ahead of the departure time of the ship. With vaccination, following the measures and responsibility, we can enjoy this year’s summer in good health,” he said.

PS The decision obviously follows many passengers’ complaints that not adequate control checks are carried out before boarding.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8449
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od grujicd » 15 Jul 2021, 10:00

I šta sad, na ostrvu si, krećeš kući i budeš pozitivan? Ostaješ na ostrvu?

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19371
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Grčka

Post od Heinz » 15 Jul 2021, 10:03

14 dana karantin.

Bila je vest pre neki dan kako su neki Britanci pokušali da zbrišu, pa su ih nahvatali na aerodromu.

ftj
Postovi: 13106
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od ftj » 15 Jul 2021, 11:27

I posle crna gora ne valja jer naplacuje tusiranje 50 dinara.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od Ogi » 15 Jul 2021, 11:55

Stvarno katastrofa koje maltretiranje ljudi.
Znaci sta je realnost:

- za ulazak na trajekt potreban je PCR test bez obzira sto si vakcinisan ? Oni ga rade ili moze da se donese ?
- za odlazak, isto je potreban samo brzi i rade ga pre ulaza ?
Poslednja izmena od Ogi u 15 Jul 2021, 11:58, izmenjeno 2 puta ukupno.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8449
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od grujicd » 15 Jul 2021, 11:55

Crna Gora ima brdo mana i za moje poimanje mora u većini stvari ispod je Grčke, ali grci preterano jedu g.. od kad je krenula korona.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od Vladapetr » 15 Jul 2021, 11:57

Videćemo već za mesec ili dva da li je to izjedanje govana sa pravom ili ne.

ftj je napisao:I posle crna gora ne valja jer naplacuje tusiranje 50 dinara.
50 centi iliti 60 dinara Slika

Sent from my SM-G996B using Tapatalk


There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Grčka

Post od gazza » 15 Jul 2021, 14:46

grujicd je napisao:
15 Jul 2021, 10:00
I šta sad, na ostrvu si, krećeš kući i budeš pozitivan? Ostaješ na ostrvu?
ne znam odakle vam to za test kao uslov da te puste na brod? svakodnevno viđam ljude stigle ferijem iz pireja, lavria ili kavale, to prosto niko ne traži.

ono našta se ljudi žale je da na brodovima često ne traži papir upitnik o kovidu, moja žena ga je samoinicijativno odnela na recepciju broda bez da je iko tražio. često se ukrcava bez maski i boravi na brodu bez njih. grci još i nose, bugari su raspad. još u maju to nije bilo moguće tako, nama su tražili sve do poslednjeg papira kod ukrcavanja uključujući i napismeno esencijalni razlog za odlazak na ostrvo.

ne očekujem nikakvo zatezanje pre kraja sezone ali novi lokdaun od 2. nedelje septembra (na primer).

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Grčka

Post od gazza » 15 Jul 2021, 15:48

izvinjavam se, postoji uslov za nevakcinisane ali njih smatram nižom vrstom pa ta pravila za njih ne memorišem.

ovo je postojalo i kad smo mi došli ali niko nije podrobno proveravao, tj lik na ulazu na brod je dijagonalno pogledao jednu potvrdu o vakc od nas troje u kolima.... :ovacije:

New rules concerning ferry travel to the islands

Passengers are not allowed to board ferries, as well as sea taxis from the ports of mainland Greece to the islands and from island to island unless they:
• have completed their vaccination against COVID-19 at least fourteen (14) days prior to travelling and demonstrate a vaccination certificate, or
• Have been tested negative after taking a nasopharyngeal or oropharyngeal swab PCR test seventy two (72) hours prior to the scheduled departure time, or a rapid antigen test forty eight (48) hours prior to the scheduled departure time. Travellers may present a relevant certificate as proof of negative PCR and rapid antigen test results, or
• Demonstrate a recovery certificate issued thirty (30) days following the first COVID-19 positive test results, valid up to one hundred and eighty (180) days.

Minors up to twelve (12) years old (born after 1.7.2009) are exempted from the above obligation, while minors 12-18 years old (born before 30.6.2009) may present a negative self-test certificate signed by their guardian.

Korisnikov avatar
Inzaghi
Postovi: 336
Pridružio se: 11 Okt 2017, 11:31
Garaža: Peugeot 308 1.6 2010
Lokacija: nbgd

Re: Grčka

Post od Inzaghi » 15 Jul 2021, 17:13

Nevakcinisani donose dokaz da su negativni i zdravi u tom trenutku.
Vakcinisanima ne treba nista a dokazano da mogu da prenose virus.

Nema razlike.

Jednostavna logika nalaze da bi trebali da testiraju svakog vakcinisanog na granici zar ne?

Kad vec brinu o zdravlju svi toliko.

Ps: ova tema o virusu me uopste ne zanima, samo pricam i mislim naglas. Niti je poenta za jedne ili druge. Samo je otislo sve u djavola.

Odgovori