Bosna Izleti

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Bosna Izleti

Post od Floyd » 09 Maj 2013, 22:47

Sarajevske cevape sa lukom obavezno probati :)

Slika

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Bosna Izleti

Post od Vladapetr » 09 Maj 2013, 22:48

TheWickerMan je napisao:
Vladapetr je napisao:
Što se tiče iGo-a, mape su im sramotno loše. Ograničenja su potpuno promašena, neke kozije staze su upisane kao putevi...
koje mape imaš u iGo-u? čini mi se da je meni solidno pokazivalo, a imao sam ove najnovije mape...
Ne znam koje su tj. koliko su stare, drugar je pre neki dan uzeo Prestige navigaciju pa sam iskopirao iz nje. Nema u imenu fajla podatke o verziji kao moja za Srbiju
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10464
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Bosna Izleti

Post od TheWickerMan » 09 Maj 2013, 22:50

^^^meni su ok pokazivale koliko se sećam , nisu bile baš najtačnije ali opet ok

Floyd je napisao:Sarajevske cevape sa lukom obavezno probati :)

Slika



zar Trojanac nije zabranio postavljanje slika klope posle 10 uveče? :palica: :kezo:

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Bosna Izleti

Post od Floyd » 09 Maj 2013, 23:22

:pardon:

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5575
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Одг: Bosna Izleti

Post od dunx81 » 10 Maj 2013, 00:21

Kad pomenuste klopu,bio ja u Prijedoru poslom pre godinu dana i aj sad da nas domacini odvedu na cevape. Odemo mi,jedemo i tek ce jedan od njih:"Ja sam ti najbolje cevape jeo u Zrenjaninu"
Pogledam ga ja a on poce da mi objasnjava kako je u ZR studirao i gde je jeo cevape,neznajuci da sam ja iz ZR.
Rekno,bice da si ti tad bio gladan pa su ti legli :)

Inace svrljali smo do Banja Luke,Pala,Tuzle,Sarajeva...malo zalutali pa isli i nevidjenim vuko*ebinama i nije bilo neprijatnosti iako su bile BG table (lizing). Bilo je cudnih pogleda al generalno sve je bilo ok.

sent using Tapatalk

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Bosna Izleti

Post od Saša » 10 Maj 2013, 09:45

Vladapetr je napisao:
TheWickerMan je napisao:
Vladapetr je napisao:
Što se tiče iGo-a, mape su im sramotno loše. Ograničenja su potpuno promašena, neke kozije staze su upisane kao putevi...
koje mape imaš u iGo-u? čini mi se da je meni solidno pokazivalo, a imao sam ove najnovije mape...
Ne znam koje su tj. koliko su stare, drugar je pre neki dan uzeo Prestige navigaciju pa sam iskopirao iz nje. Nema u imenu fajla podatke o verziji kao moja za Srbiju
iGO radi perfektno i nije problem do njega već isključivo do karata koje trenutno imaš u uređaju. Nedavno sam recimo skinuo najnoviji Navteq paket za celu Evropu (2012.Q4) i razočarao se što recimo karta Srbije i dalje nema nekih puteva po Vojvodini (napravljenih još pre 4-5 godina), dok Top Map (Contrast, Beograd) to ima odavno. I sad da imaš recimo tu Navteq kartu Srbije umesto Contrastove - naravno da bi se razočarao. Voziš asfaltnim putem a on pokazuje da drljaš "terenski" po poljima i livadama... :kezo:

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Bosna Izleti

Post od Vladapetr » 10 Maj 2013, 11:08

Pa i napisao sam da su mape loše, a ne softver. Meni i nije toliki problem kada se vozim asfaltom a navigacija pokazuje da sam na livadi - veći mi je problem kada me pošalje na kozju prečicu a predstavi je kao magistralu :rofl:

Moja mapa Bosne ne znam od kada je, u svakom slučaju je dobijena sa modelom navigacije koji se ovde prodaje od pre god ili dve. Dakle, ne bi smela da bude starija od najviše 3 godine - a npr taj most u Višegradu nije prohodan za vozila nekih 10 god. Tačnije, prohodan je(drugar je prošao njime :rofl: ) ali se inače tuda ne vozi.
Mene je u dolasku slala da skrenem 5km pre uobičajenog skretanja, kaže da je tuda do mog sela mnogo kraće. Pitam kasnije ujaka, kaže da tuda stvarno ima "put" ali da se njime i zaprežnim kolima prolazilo samo ako prethodnih 15-ak dana nije bilo kiše :mrgreen:

Verovatno da za ove "normalne" rute i ovakve mape mogu da posluže, e sad što je mene put naneo putevima partizana - druga je stvar ;)
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Bosna Izleti

Post od nikaragva » 10 Maj 2013, 11:12

Ma šta će ti navigacija u bosni, nema tamo 100 puteva :D

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Bosna Izleti

Post od Saša » 10 Maj 2013, 11:14

@Vladapetr

Matoro je to, ali baš... Svake godine izađe bar jedna revizija. Ako ti treba neka od svežih mapa, piši na pp, nije problem. :)

@Nikaragva

Naravno da treba. Znaš onaj rad - mozak na pašu, a volan u šake i uživaš u vožnji i pejzažima... :D

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Bosna Izleti

Post od nikaragva » 10 Maj 2013, 11:40

Dobro, možda ja nisam merodovan, jer sam mnogo puta bio tamo, pa mi je kao da se vozam po svojoj ulici :)

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Bosna Izleti

Post od Ji 4Tze » 10 Maj 2013, 12:45

Meni je tata govorio - kartu čitaj, seljaka pitaj :mrgreen:
Boringly average, but also perfect for school run mums

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Bosna Izleti

Post od maniaxxx » 10 Maj 2013, 17:15

Mene je MIO navigacija prošle godine dobro provela kroz Bosnu, osim u Mostaru sam lutao u krug jer se nešto zbunila.

A što se tiče policije, nisam je video nikde u Bosni, a vozio sam ponakad baš ono koliko duša da.....po ovome šta sam pročitao očigledno sam imao ludu sreču :oops:

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Одг: Bosna Izleti

Post od Saša » 10 Maj 2013, 17:39

Mnogo toga zavisi i kakvu ste rutu odabrali ("kratka", "brza", "laka", "ekonomična" i sl.), da li ste još pored toga uključili (ili isključili) neki dodatni prioritet kod pravljenja rute i slično. Treba to malo pročačkati i videti kako to tačno (i najbolje) funkcioniše kod vašeg uređaja. Osim toga, ruta se pre polaska može i detaljno pregledati (pa i za vreme neke pauze na putu), čisto da vidite kuda vas vodi i da možete reagovati na vreme. Upoznajte dakle svoj uređaj i nastojte da uz to imate najbolju moguću kartu (ne mora da bude čak ni najsvežija). :)


Tapatalk

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14141
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Bosna Izleti

Post od pedja » 10 Maj 2013, 23:45

Ji 4Tze je napisao:Meni je tata govorio - kartu čitaj, seljaka pitaj :mrgreen:
Pitao sam jednog, pre neki dan. Zbunio me covek, umalo da se vratim odakle sam posao :kezo:

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2284
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Bosna Izleti

Post od jocas » 30 Maj 2013, 22:19

Napravio izlet Zlatibor - Sarajevo - Zlatibor.
Sa kratkom pauzom u Andrić gradu (padala kiša) put je trajao nekih 3 sata, koliko i kaže ViaMichelin.
Slika

Slika

Slika


Sva upozorenja za policiju su krajnje realna. Uglavnom sam pazio, ali sam ipak mao jedan bliski susret, sačekali na nekom pravcu, preticao neku raspalu korsu i vozio 73 a ograničenje 60, posle objašnjenja - treba da piše kaznu, idem u poštu, plaćam... dogovorili se za 10 eur :) Nakon toga mi je objasnio gde imam parking kad uđem u Sarajevo, da pazim jer ima još kontrola, samo što me nije izljubio na rastanku. Inače, dok sam ja bio sa njima zaustavio još dvojicu, mislim da oni tako zarade lepe parice.
Nakon toga su bili na još 3-4 mesta, ali sam usporio, jednom virili iza neke stene, vide se tek sa 10 metara.
Put je zanimljiv za vožnju, ali ima puno odrona, na sred puta bude kamen i po 20 cm, baš sam se brinuo za noćni povratak.
Sarajevo - parkirao u nekom stambenom delu blizu Baščaršije, bez problema, pored stambene zgrade. Kolega je to radio par puta, poslušao njegov savet.
Obišli redom Baščaršiju - burek u burekČinici "Sač" gde se čeka prilično dugo, dovode organizovane grupe turista po 40 ljudi :D, pa pili kafu u Morovića hanu, pa odlični kolači u nekoj poslastičari. Na kraju kupljeni ćevapi za poneti kod Želje, pojedeni na Vrelu Bosne :D
Pored ovog gastronomskog dela palo razgledanje grada.
Bila je subota, puno turista, Kinezi, Japanci, Nemci i Hrvati, kao i neki Arapi.
Opušteno, niko nas nije ni popreko pogledao, mada smo bili prilično tihi.
Izlet završili na Vrelu Bosne koje me je oduševilo, pa "prošetali" do Ilidže , šetnja traje preko sat vremena kroz lepu aleju, vratili se fijakerom po kola, vožnja trajala preko 20 minuta.
Sve u svemu, lep izlet, nije previše naporan, jedino me je u povratku prešla navigacija, pa sam malo lutao preko Pala :(, ali je sve ok prošlo.
Za kraj par slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Odgovori