Put u Austriju (Beč)

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od half man » 30 Jul 2012, 00:41

Ma nista mi nisu trazili ,samo pasos sam im dao. Cak i ovi nasi :D

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45823
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od Geza » 04 Avg 2012, 06:19

Филмске пљачке у Мађарској
На ауто-путу кроз Мађарску поједине банде из Бугарске и Румуније пљачкају путнике на невероватне начине. Полиција је немоћна, а једини савет јесте да се путује дању и стаје на стајалиштима где има аутобуса и људи.

Гусари у 21. веку, модерни у складу са трендом, сада не пљачкају караване, али харају по ауто-путу кроз Мађарску између наше границе и Аустрије. Највише напада има на правцу Будимпешта–Беч, где је за годину дана више од 200 особа пријавило пљачку, разбојништво или напад. Технике су различите, доста су напредовале и стално се усавршавају.
Припремио Драган Милутиновић


Полиција је немоћна да такве пљачке спречи, јер банде које то раде долазе из суседних земаља Румуније и Бугарске. Због учесталих пљачки, мађарска полиција принуђена је да дели летке на граници.

Пљачке изгледају потпуно невероватно, готово филмски.

Наоружане банде са луксузним колима симулирају удесе у којима учествују два аутомобила, а често и паралелном вожњом приморавају возаче да скрену са пута. Некада исценирају квар на путу, машу људима да стану, а чим се неко заустави да помогне, муњевито их ослепе спрејом.

Дешава се и да их пиштољем натерају да предају новац и документа. Многи који су опљачкани у последње две године, не желе да причају о томе.

Једна од жртава пљачке на ауто-путу кроз Мађарску је и Јасмина Драгутиновић, која често путује у Беч, а преживела је већ два таква напада.

"Да им горе кола, ја не бих стала. Нарочито су на удару људи који имају децу", каже Јасмина Драгутиновић.

Одговор на то што се мало ко задржава на бензинским станицама и паркинзима треба тражити у још једној техници ове аутомафије.

Док плаћате гориво или улазите у пумпу испод гуме вам могу поставити ексер, тако да ћете веома брзо морати да станете. Затим се појављује човек на бициклу или мотору који жели да вам помогне, мења вам гуму, а за то време његов саучесник отвара сувозачева врата и узима документа и новац.

Преко две стотине пљачки у последње две године говори да је тај путни правац изузетно ризичан за путовање.

Ако желите да будете сигурни треба да путујете дању и да стајете само на пумпама и пракинзима где има доста аутобуса или камиона. После стајања обавезно преконтролишите гуме, не мењајте новац по повољном курсу са непознатим особама и гледајте да новац и документа буду увек уз вас.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od Dusan » 03 Sep 2012, 11:45

Veceras krecem u Bec, po ovom predhodnom postu mislim da bi bilo primereno da upgradeujem auto na Mad Max level.

Jel ima jos nekih stvarcina na koje bi trebalo da obratim paznju?
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od Texonja » 03 Sep 2012, 12:26

U Madjarskoj imas radara "old school". Panduri se ustekaju i pederski hvataju ko vozi preko limita. Kazem pederski, jer to rade i na mestima gde je ogranicenje 60, a moze da se vozi 120 kada bi hteli (dve trake u jednom pravcu). Pre svega mislim na obilaznicu oko Budimpeste. Na autoputu ih nema ili ih ima retko. Do 140 te sigurno nece niko dirati, verovatno ni do 150km/h. Preko toga ne znam. U Austriji ima brdo kamera, limit je 130 i nemoj puno preko toga.
Sto se tice bandi, onaj clanak je malo senzacionalisticki i mislim da treba biti jako naivan da bi te opljackali, tako da nemas brige dokle god te sluzi zdrav razum. ;)
Verovatno znas, na ulazu u HU kupis njihovu vinjetu koja se ne lepi nego samo dobijes racun sa brojem tablice svog auta, a u Austriji se lepi na soferku.

Pozdravi Evropu! :siriruke:
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od NexT » 03 Sep 2012, 12:49

Pazi na Nikelsdorfu (nekadasnji granicni prelaz Austrija/Madjarska), imas suzenje i ogranicenje pada sa 120 na 60 a potom na 40 jako brzo. Znaju tu da se ustekaju i da pucaju radarom...

Na obilaznici oko gradova obavezno prati ogranicenja.
Vinjeta za Madjarsku 10 dana je 14 evra. Kupi odmah i za Austriju, da ne zaboravis...

Sto se tice ovih pljacki... O.o Nikad cuo, a u dve godine se islo 50 puta za madjarsku i austriju...

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od Floyd » 03 Sep 2012, 13:24

Ima toga ali nije toliko rasprostranjeno da bi se pisali takvi senzacionalisticki clanci.
Isto kao kad bi rekao "budite oprezni kad idete u Rim jer tamo ima dzeparosa" ;)

Istina, postoje zemlje gde nisam opusten kad sam na pumpi...opusten u smislu da ostavim kameru ili mobilni na sedistu.
Takva je Italija, neki delovi FR, Madjarska i sl.
S druge strane u DE, AT, CH, nemam tih problema.

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10471
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od TheWickerMan » 03 Sep 2012, 13:34

@ tex
A jesu li te kad Madjari zaustavljali na putu,na pandure mislim ?

Dusane , ocekujem detaljan izvestaj kad se vratis,ja treba za mesec dana da idem za Bec,pa za Prag,a u povratku malo i Poljsku da zakacim...

Nego, neko pominja smestaj u Becu na periferiji... Imate li neku preporuku i kakve su cene? Bukvalno prenociste a dorucak i ne mora...

sent from Kenda digitron using Tapatalk

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od Texonja » 03 Sep 2012, 13:50

TheWickerMan je napisao:@ tex
A jesu li te kad Madjari zaustavljali na putu,na pandure mislim ?
Mene jok, jer nisu imali razloga. Tesko da ce te dirati ili zaustaviti ako nisi napravio prekrsaj.
Jedino na ulazu u Nemacku me je zaustavio njihov pandur, na samoj granici (tj tamo gde se uspori i gde je nekada bila granica). Video SRB table, pa iskocio iz kucice i trazio da stanem sa strane... Trazio je od mene samo pasose i nakon pregleda istih me pustio.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od Laki021 » 03 Sep 2012, 14:05

Texonja je napisao:U Madjarskoj imas radara "old school". Panduri se ustekaju i pederski hvataju ko vozi preko limita. Kazem pederski, jer to rade i na mestima gde je ogranicenje 60, a moze da se vozi 120 kada bi hteli (dve trake u jednom pravcu). Pre svega mislim na obilaznicu oko Budimpeste. Na autoputu ih nema ili ih ima retko. Do 140 te sigurno nece niko dirati, verovatno ni do 150km/h. Preko toga ne znam. U Austriji ima brdo kamera, limit je 130 i nemoj puno preko toga.
Sto se tice bandi, onaj clanak je malo senzacionalisticki i mislim da treba biti jako naivan da bi te opljackali, tako da nemas brige dokle god te sluzi zdrav razum. ;)
Verovatno znas, na ulazu u HU kupis njihovu vinjetu koja se ne lepi nego samo dobijes racun sa brojem tablice svog auta, a u Austriji se lepi na soferku.

Pozdravi Evropu! :siriruke:


Sta znam, meni licno se desilo, da me je jedan auto par kilometara pratio na autoput, konstantno mi ablendovao i mahao rukama da stanem... Ja sam ga kulirao pa je na kraju sisao sa autoputa. Ovo je bilo vrlo sumnjivo, tada sam se pitao sta je to kod djavola bilo pa sam kasnije video ovakve clanke... Takodje jednom sam video takodje u madjarskoj auto pored puta i masu mahnito da se stane, opet bilo vrlo sumnjivo... Ne bih to uzimao previse naivno...

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od Texonja » 03 Sep 2012, 15:07

Pa jesi li stao? Jesu li te opljackali? Nisu, jer te sluzio zdrav razum koji sam pomenuo. ;)
Ne kazem da je izmisljotina, ali da je retkost.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

ftj
Postovi: 13039
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od ftj » 03 Sep 2012, 15:26

Desilo se mom drugu skoro na pumpi da ga startuje turčin sa onom forom ne rade mi kartice oćeš da ti prodam svoje porodično zlato da bih stigao do turske i proba da ti proda neku bižuteriju za velike pare.

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od Dusan » 03 Sep 2012, 17:24

Hvala na savetima.
Krecem oko 3 ujutru. Jos nisam nasao hotel, trazim sad preko neta. Kad se vratim, detaljan izvestaj i za put i za smestaj. :pivo:
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od Texonja » 03 Sep 2012, 18:40

Ako gledas preko Booking.com odlicno je traziti bukvalno vece pred polazak, jer cesto ima specijalnih ponuda tada. Mi smo proletos bukirali u Becu odlican hotel sa 4* uz 50% popusta (za 60 eur nas dvoje nocenje sa doruckom, inace je zaista regularna cena 120 eur). Uvek neki hotel ima popust i kad tako putujem day-to-day, gledam da iskoristim to.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od Sloba » 03 Sep 2012, 18:48

Boravio sam u ovom hotelu: http://www.booking.com/hotel/at/tidonau ... zQoduGsAbA
Do metro stanice ima oko 15 minuta hoda, ko nema vremena odmah preko puta je tramvajska i autobuska stanica gde se može uhvatiti veza do metro stanice ili dalje. Oko 40€ košta dan sa doručkom. Veoma je pristojan hotel, dobra je hrana, nije preterana buka. Namerno smo tražili drugu stranu Dunava, što zbog cene hotela (preko su paprene cene), što zbog toga što nam je odgovarala blizina zgrade UN-a gde je supruga išla poslom. Generalno, dobre su saobraćajne veze tako da lokacija nije problem.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Put u Austriju (Beč)

Post od Floyd » 03 Sep 2012, 19:42

Preko Booking-a sam uglavnom placao manju cenu od one koja je istaknuta kad stignes u hotel.
U Pragu i Madridu je razlika bila cak i 50% i to za prilicno skupe hotele.

Odgovori