Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Igy021
Postovi: 7
Pridružio se: 21 Jul 2017, 09:58
Lokacija: novi sad

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od Igy021 » 16 Avg 2018, 09:33

ddanijell je napisao:
10 Avg 2018, 14:26
Veliki buk, Lisine
Pedja i ljubitelj su prilično fino opisali tako da nemam sta puno da dodam. Ko bi isao iz Bgd, ap prema Nišu, isključenje za Svilajnac i dalje prema Despotovcu. Put odličan, jedna deonica ispred Despotovca komplet nova (poslah sinoć yt snimak). Od Despotovca na dalje sve asvalt do kraja, put malo uži ali korektan. Mi smo obilazak tog kraja podelili u 2 dana sa nocenjem izmedju u motelu "lepo mesto" koji je jedini u kraju sa dovučenom internet linijom. Nalazi se oko koji km niže od velikog buka. Net mi nigde nije bitan jer imam dovoljnu kvotu mesečno na telenoru ali je problem što u celom tom kraju vip i telenor nemaju signala (za mts ne znam) , tu i tamo po 1 crta ali neupotrebljivo, a priroda posla ne dozvoljava da budem bez neta duže vreme. Motel je prošle godine dogradjen tako da su sobe u tom novom delu nove i lepo sredjene. Sve preporuke za smestaj, a nalazi se praktično na samoj obali reke. Raj za oči i uši kome ne smeta huk vode.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
,Slika
Slika

Inviato dal mio SM-G935F utilizzando Tapatalk
ovde je predivno, bio sam pre par godina.

Korisnikov avatar
MadMike82
Postovi: 208
Pridružio se: 03 Nov 2017, 13:32

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od MadMike82 » 16 Avg 2018, 14:02

havijer je napisao:Krupajsko vrelo razočaranje?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Da, prilicno sam razocaran. Vise sam ocekivao. Prvo, kada se prilazi na 100-200m vrelu, prelazi se mostic, na kome sam zastao da bacim pogled na recicu. Kao sto rekoh, izvoriste je na samo 100-200m odatle, a smeca u vodi i oko vode ima kao na deponiji. Uzvodno je tek nekoliko kuca. Prilaz vrelu je prica za sebe. Prelazi se preko dve daske stavljene preko ribnjaka. Licno mi ne predstavlja problem, mogu i da preskocim, ali je neozbiljno. Vrelo kao vrelo je lepo, ali je na fotosopiranim slikama lepse i smatram da nije vredno odlaska dalje od Manasije.
U tom kraju preporucujem vodopad Veliki Buk, restoran Lisine, tik ispod vodopada, Resavsku pecinu, manastir Manasiju i prirodnjacki centar u Svilajncu. To je jedan stvarno ok izlet.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока


ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od ddanijell » 16 Avg 2018, 15:55

Stoji da nije adekvatno sredjeno ali koliko sam ukapirao ono tamo je privatan posed i takvo je kakvo je.
Svakako mi se nije svideo prilaz, ocekivao sam kroz sumicu, a ne preko dasaka i uske betonske staze ali zasto je to onako kako je pitanje je.
Prekjuce sam bio na vrelu Mlave gde tek nema sta da se vidi. Digli su branu dole zbog pastrmke verovatno i shodno tome napravili mini jezero tako da se samo vrelo ne vidi (nema vidljivog izvorista na mestu gde je "bunar"), a sama voda se prakticno jedva krece. Nije mi jasno kako ona pastrmka prezivljava bez kiseonika, i uz sve to mutno je da se ne vidi dublje od 10ak cm (vidi se na poslednje 2 slike , 10ak cm ispod je pastrmka koja se jedva nazire, a slikano je sa polarizacionim filterom i samim time izvuceno najbolje sto moze, ali ne vredi kada je mutno kao blato). Restoran na obali , klopa nemam neki poseban komentar. Mada je malo falilo da zapalim dalje jer sam cekao preko 10minuta konobara da se smiluje i dodje, uz sve to da prvo pocisti sto od prethodnih gostiju.
Uz sve to napravio fail sa izborom rute pa umesto Pozarevac-Petrovac-Zagubica isao sam AP do Velike Plane pa odatle sledi katastrofa od puta Zabari-Petrovac.
Ako bih uporedio ova 2 vrela, Krupajsko je premija za posetiti u odnosu na vrelo Mlave.

Slika Slika Slika Slika

Slika Slika Slika Slika

Slika Slika Slika Slika

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od Heinz » 16 Avg 2018, 16:29

Ja sam kao planirao tuda da prođem, ali nešto me prolazi volja.
Preko Crnog Vrha do Bora, nisi išao?

ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od ddanijell » 16 Avg 2018, 17:55

Jesam, odatle do Bora , svratili na kratko do Borskog jezera. Odatle 40km severno do drugara na spavanje. Juce obisli Rajkovu pecinu pa odatle preko brda na Donji Milanovac izasli.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od Heinz » 16 Avg 2018, 21:09

Kakav je deo do Crnog Vrha i dalje ka BO?

ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od ddanijell » 16 Avg 2018, 23:35

Slika Slika

Zagubica - Crni vrh apsolutno korektno, prilicno odrzavan put, ima delove novijeg asvalta, a ono sto je iole starije je fino iskrpljeno. Dosta krivina ali interesantno za voznju. Slike iznad ^
(vidi se bala sena, ispala traktoru koji je prosao pola minuta pre toga :) )

Slika
Od skretanja za crni vrh pa do Borskog jezera ima jedno manje parce u iskrpljenom ali bas losem stanju, jako neravno.
Prilicno kasno mi je bilo pa sam ostavio za drugi put odlazak do crnog vrha tako da ne znam u kakvom stanju je to parce.


Slika Slika
U momentu kada se ugleda Borsko jezero krece nov asvalt koji mislim da je radjen u zadnjih mesec-dva sudeci po boji i liniji i tako je do Bora. Kao pista !
Na svim slikama postoje kordinate pa kada se ukucaju na google maps dobije se precizna pozicija gde je slikano (ako je nekome bitno).

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od pedja » 25 Avg 2018, 18:43

Eto okoline Zlatibora :D

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

TapaT

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8779
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od Gaginh0 » 09 Nov 2018, 09:01

Idem na par dana na Zlatibor, jel moze preporuka gde jesti dok sam tamo, tj preporuka za neki restoran klasicne domace kaloricne kuhinje, bitno mi je samo da nije kafana jer idem sa zenom :D

I usput do Zlatibora jel i dalje Kod Loja najbolja opcija ili ima i alternativa?
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

tlazar
Postovi: 862
Pridružio se: 24 Feb 2017, 15:24
Garaža: Elantra 1.6mpi

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od tlazar » 09 Nov 2018, 11:33

Jedno pitanje, da li mi do Segedina treba vinjeta? Trazio sam na netu i nikako da nadjem pravu informaciju.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9034
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od Darko » 09 Nov 2018, 11:49

Tvrde da treba. Najlakse ti da odes na alternativni prelaz horgos 2 i dalje magistralom direkt u segedin.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od Heinz » 09 Nov 2018, 12:03

Gaginh0 je napisao:
09 Nov 2018, 09:01
Idem na par dana na Zlatibor, jel moze preporuka gde jesti dok sam tamo, tj preporuka za neki restoran klasicne domace kaloricne kuhinje, bitno mi je samo da nije kafana jer idem sa zenom :D
Mi se tamo hranimo u Grandu https://goo.gl/maps/U9h3itzaQuG2

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od grujicd » 09 Nov 2018, 12:15

Tačno je da ti treba ako ideš na glavni Horgoš. Tih prvih par km do isključenja za Segedin je u sistemu vinjete. Drugo je pitanje da li proveravaju i koja je šansa da te tu kazne. Jedini problem sa malim prelazima je ako ideš van 7-19h, trebalo bi da i Horgoš 2 ima to ograničenje.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od Sloba » 09 Nov 2018, 12:26

Horgos 2 je imao smisla u pocetku, pre bego sto su ga svi provalili. Tu kada se zaguzva... Horgos 1 je ipak veci prelaz i moze da propusta vise vozila, iako je velika guzva. Madjari sa anti-migrantskim nerama dosta usporavaju, al jbg.

Sent from my MI 5s using Tapatalk


Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8779
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od Gaginh0 » 09 Nov 2018, 12:44

Heinz je napisao:
09 Nov 2018, 12:03
Gaginh0 je napisao:
09 Nov 2018, 09:01
Idem na par dana na Zlatibor, jel moze preporuka gde jesti dok sam tamo, tj preporuka za neki restoran klasicne domace kaloricne kuhinje, bitno mi je samo da nije kafana jer idem sa zenom :D
Mi se tamo hranimo u Grandu https://goo.gl/maps/U9h3itzaQuG2
Overicu ga :thumbup:
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Odgovori