Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14187
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od pedja » 14 Jun 2020, 01:13

ftj je napisao:Ja idem sledeci vikend jedno nocenje dok jos nadam se nije velika guzva pa cu javiti valja li.
Javi da li je završeno. Retko se kod nas sve u potpunosti otvori na vreme, bez propusta, pogotovo veliki objekti.

T-T


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8366
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od grujicd » 14 Jun 2020, 08:14

Imam informaciju za Fruške terme, ali iz druge ruke i bez detalja da je oko nova godine bilo dosta nezavršenih stvari, npr. nije radio lift za spa pa si išao kroz lobi, tako nešto. Zato me zanima kakvo je trenutno stanje.

A evo kako je u Sisevcu. Jako lepa dolina okružena brdima, i termalna voda od nekih 36C. Mi smo bili smešteni kod restorana Potočara:

https://www.sisevac.rs/

Oni imaju desetak soba i svoj otvoreni bazen za goste. Bazen je nekih 10x5m i nije loš za zezanje, pošto je baš topao, možeš i noću da se kupaš, i kad je loše vreme... Nekih 100m dalje je veliki olimpijski bazen koji je otvoren i za dnevne posete i gde kažu da leti bude brdo ljudo, ali se tek punio dok smo bili tamo i nije još radio. Taj smeštaj u kom smo bili ima 10-tak soba, pri čemu 3 u prizemlju izlaze na sam bazen što im je veliki plus, mi smo bili u jednoj od njih. Hrana je ok ali ništa specijalno sem što su velike porcije. Najbolja je pastrmka jer imaju svoj ribnjak u blizini. Doručak je jaje na oko, hemendeks, tog tipa. Za večeru smo jeli palačinke, ne možeš opet da jedeš mesište iz menija. Glavna mana je što se taj smeštaj proširuje da postane moderan spa hotel od pedesetak soba, pa su neposredno pored radovi, buka, majstori se šetaju... Pored toga u samom Sisevcu nema prodavnice, a nema ni dužih staza za šetnju - odeš malo do manastira, krug oko ribnjaka, malo na drugu stranu... Par kilometara. Nema probijenih staza po okolnim brdima da se popneš na neki vidikovac. Ne znam ni sam da li da dam preporuku, mi smo bili radnim danima u predsezoni kad nije bilo nikog ali je bilo radova pored, u punoj sezoni i vikendom može da bude skroz drugačije, ne obavezno i bolje. Kad se završi novi hotel deluje da će biti veoma zanimljiva varijanta za spa vikend, ali i skuplje nego sada. Nas je apartman za četvoro sa doručkom koštao 6500din.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14187
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od pedja » 14 Jun 2020, 12:17

Niz ulicu je Cuki Residence, nešto mirnije rešenje u sezoni.

T-T


Korisnikov avatar
member
Postovi: 3673
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od member » 14 Jun 2020, 13:59

Jebote, ti nisi normalan.
Sve mislim, da neko ovde napiše da na dnu okeana nema ničega, Pedja bi napisao: " Da, ali tu na dnu ima jedan kamen, pa od tog kamena na 100metara ima ima jedna dobra kafana se se dobro jede". :)
Grujiću, hvala za info za ovo mesto. Iskreno, nikad čuo, ali mi zvuči neloše za 3-4dana porodično. Ima mesa, ima bazen, a ne mora mnogo da se šeta. Meni to sad potaman. :)
Najveća mana su ti majstori i mešalice ,ali mi logično da to ugase na 2meseca dok traje sezona.

ftj
Postovi: 13036
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od ftj » 14 Jun 2020, 14:16

Za fruske terme kazu da je sad zavrseno sve. Nocenje sa doruckom za 2 osobe + dete od 4 god = 80e + 2x 2000 din ulaz u spa. Nemam neka velika ocekivanja, al spolja deluje impresivno. Meni je hrana u vrdnickoj kuli bila korektna(jbg u tu ocenu ne uracunavam cenu koja je mozda malo jaca).

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14187
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od pedja » 14 Jun 2020, 14:41

member je napisao:da neko ovde napiše da na dnu okeana nema ničega, Pedja bi napisao: "
A ne, voda i ja se ne slažemo preterano :D




T-T


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19260
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od Heinz » 14 Jun 2020, 22:48

member je napisao:
14 Jun 2020, 13:59
Jebote, ti nisi normalan.
Sve mislim, da neko ovde napiše da na dnu okeana nema ničega, Pedja bi napisao: " Da, ali tu na dnu ima jedan kamen, pa od tog kamena na 100metara ima ima jedna dobra kafana se se dobro jede". :)
Kod Keba Krabe? :)

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8366
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od grujicd » 16 Jun 2020, 18:15

Zvala supruga Fruške terme, mislili smo da odemo na dan. Kažu ne rade spoljni bazeni, tobogani za decu sem nekog malog u bebi bazenu, ne radi VIP deo, za SPA deo sa saunama nije sigurna šta su joj rekli... Odustali smo.

ftj
Postovi: 13036
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od ftj » 16 Jun 2020, 21:09

Kakvi slepci, meni rekose sve je zavrseno(nije mi palo na pamet da pitam da li je otvoreno). Sad moram da smislim nesto drugo sa bazenom za vikend.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8366
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od grujicd » 16 Jun 2020, 21:38

Rade unutrašnji, nešto su pomenuli 7 bazena, tako da nije da ništa ne radi. Mada jeste bez veze ako je lepo vreme da se ne brčneš napolju. I, mi smo pitali za sutra, možda je za vikend druga situacija.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8366
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od grujicd » 12 Jul 2020, 20:38

Polako trošim "šta videti u Srbiji" :mrgreen:

Evo smo par dana na Goču, prošli pre toga kroz Vrnjačku Banju (mnogo veća i lepša nego što sam očekivao). Sutra idemo da obiđemo Đavolu varoš i onda ćemo dan-dva u Prolom banju. Plan je bio i da se ode u Vranje i odande obiđu Besna Kobila i Vlasninsko jezero, jug se nekako uvek preskače, ali ćemo ipak da odložimo to dok se koliko toliko ne smiri situacija. Dajte predloge šta još videti u Srbiji jer nam ovo leto ne obećava neko švrćkanje van zemlje.

Zadnjih godina smo obišli ono što je najpoznatije: Zlatibor i Taru (sa okolnim lokacijama, ne samo centar), Uvac, Zlatar (ne baš skroz), Staru Planinu (tu isto ima još da se obiđe...), Divčibare, Kopaonik, bili smo na Đerdapu, doduše do Donjeg Milanovca, možda bi vredelo otići do Kladova? Nekako smo preskakali Frušku Goru, da li da odemo u Vrdnik na par dana pa odatle da se šećkamo? Ne znam koje lokacije su za šetnju po Fruškoj Gori. Od gradova smo obišli Niš, NS, Kragujevac, Sremske Karlovce, Suboticu, Aranđelovac... Mada je sad manje vreme za gradove a više za prirodu. Dajte predloge. Ceo život mislim "ima toliko da se vidi u Srbiji" a nekako mi sad izgleda da smo glavno već obišli...

Kabal
Postovi: 2885
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od Kabal » 12 Jul 2020, 21:05

Ja zvao 4-5 kuca na Tari, kazu zauzeti do pocetka Septembra, a bas sam se nameracio na Taru. Sad razmisljam gde bi drugde...mozda Golubac?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od dragan » 12 Jul 2020, 21:26

Ako ces manje vise tu u kraju probaj
http://www.golijskikonaci.com/
Ili
http://www.apartmanividakovic.com/gdesmo.html

Ja sam skoro bio na Tari, pre par nedelja, na Zaovinama, ima lepog smestaja ali kao sto kazes bas je problem sa zauzetoscu, na potezu od Mitrovca ka jezeru ima vise slobodnog smestaja.

Pre toga sam bio par dana kod Cukija u Sisevcu, isto prelepa priroda, banja.


Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4171
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od carov2 » 12 Jul 2020, 21:32

Nije loše da se poseti Kladovo. Tu je Djerdap, put iz Beograda je relativno zanimljiv, ima šta da se vidi.
Plaža je trenutno puna, prave dnevne žurke, boli ih kurac. Slika
Slali mi drugari snimke sa žurke, ali ne smem da vam pokažem. Slika
Sada postoji i zoo vrt, gde takodje može da se prošeta, ali ne treba imati visoka očekivanja. Slika

Ovde u okolini Pirota može da se obidje drugi deo Stare planine, Zavojsko jezero, vodopad Tupavica i slično.

https://www.pirotskevesti.rs/jedno-od-m ... f898ac.jpg[/IMG]SlikaSlikaSlika

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14187
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od pedja » 12 Jul 2020, 21:36

A i dobar deo istočne Srbije je preskočen, osim Đerdapa.



T-T


Odgovori