Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19250
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od Heinz » 28 Jul 2012, 13:15

ivancho je napisao:Ali zato preporuka za restoran Abraham i gulas, njam :D
Misliš perkelt? :)

Edit: I obavezno na kraju Somloi galuska :)

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od Rakhil » 28 Jul 2012, 14:02

Perkelt u Abrahamu, uz rezance za sirom i slaninom...Slika

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od perfiko » 28 Jul 2012, 15:03

grujicd je napisao: Ti si prvi počeo kad si pisao kako su divne ljuljaškice, klackalice, mostići i vozići :rofl:
Uvek ću se pre odlučiti za čuvanje dece nego šoping. :pardon:
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od Ji 4Tze » 28 Jul 2012, 19:39

Evo nas na Mećavniku, na Mokroj Gori. Put do ovde, preko, paz' sad, na izlasku pre Orlovače pozovemo AMS i kažu "na ibarskoj nema zastoja ali pojačan intenzitet saobraćaja... Bla bla, samo ludaci vikendom idu ka Zlatiboru/Tari ibarskom pored Debelog brda blabla..." I tako u trenutku naidjem na skretanje ka Obrenovcu, skrenem pa odosmo obilaznicom pa ka Valjevu i preko Debelog Brda do Bajine Bašte pa do cilja. Prvih stotinak km je bilo ok ali posle Valjeva, kratke krivine, poneko klizište, usponi, serpentine, povremeno loša podloga, uspon na Taru skoro neobeležene krivine (nije da sam prvi put išao pa da mi smeta...) Uglavnom, sa malim detetom i bebom za NE preporučiti... Umesto da uz jednu pauzu na ibarskoj, recimo na Medjuvršju posle brane pa lagano bez cimanja... Ovako, bezveze... meni stvarno nije bio problem da vozim ali povremeno sam morao ko po iglama.. Put je trajao ravno 5 sati.
U ponedeljak nazad, ibarskom, možda samo odemo preko Rudnika i Topole na autoput.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19250
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od Heinz » 28 Jul 2012, 22:07

Baš bezveze. Debelo brdo nikad nisam voleo, a sa klincem nema šanse tuda da bih krenuo. Čak u povratku nismo hteli preko Topole jer je trebalo da jede nešto pa da mu ne bude zlo.
U odlasku nam je bilo super jer je taj deo prespavao, pa smo pauzu pravili odmah posle brane, restoran Plaža je za svaku preporuku.
Još ako ti se ni Mećavnik ne svida, roknućeš me :)

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od McGruja » 29 Jul 2012, 10:44

Ja Mećavnik nikada nisam voleo, tj. ono kao odeš vidiš i to je to. :D
Turistička atrakcija kratkog daha

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19250
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od Heinz » 29 Jul 2012, 10:53

Ipak je to hotel sa 4*, kad odsednes tamo bude lepo.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14181
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od pedja » 29 Jul 2012, 18:17

Vratih se sa Divcibara.

Vikend za pozeleti.
Nije samo destinacija bitna, vec i drustvo, ali se naodmarah....MIr i tisina, na umesrenoj temperaturi, uz noc perfektnu za spavanje, a opet ne previse svezu.
Kada se na to doda raja i rostilj.... bio sam u naselju Kraljev sto, koje je 4-5km od centra Divcibara i stvarno je dobro. Jedina zamerka je po kilometra makadama, od kojeg je 100-200m u vrlo losem stanju (imaju problem sa nekom vodom).

Vlasnici kuce su izuzetno druzeljubivi, a kuca je odlicna (uz neke sitne zamerke). Ipak, za ono sto nam je trebal, bilo je skoro perfektno.
Mozda stavim koju sliku kasnije.

Same Divcibare su 'nako... Samo za odmor. Mada, zavijala je uvece iz sume neka kafanska pevaljka :D
Ko hoce da seta, igra basket na cistom vazduhu, spava i sl, treba da razmisli... Mislim da bih mogao otici tamo na 7 dana, u potrazi za pravim odmorom od svega, pogotovo ako imas ekipu za basket i ako je bas lepo vreme. Ipak, ne bih praktikovao na redovnoj bazi
----
U povratku, svratismo u Vrujce. Masaza ledja 600, kompletna masaza 800din. Devojke (profi fizioterapeuti) rade za medalju. Mozda ambijent nije bas neki, ali se isplatilo. Ne znam koliko to bolje moze biti u nasminkanom hotelu, za 4-5 puta vise novca. [da, slazem se da je i ambijent bitan, ali ne toliko :mrgreen: ]
Kada na to dodamo sasvim dobar komplet rucak za 450 din... :doubleup:

U Petnici je skroz dobar bazen, sa izvorskom vodom (mislim i da je prirodno topla).

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od dragan » 30 Jul 2012, 10:24

ja sam sinoc dosao sa tare/zlatibora...
otisao ibarskom, posle cacka pozega, uzice pa uzbrdo...
put je ok, nesto je duzi nego preko valjeva i debelog brda, ali je asfalt dosta kvalitetniji i krivine su slabije...
vratio se preko debelog brda, preko bajine baste, ima jedan deo gde je losiji put, i jace krivine, drustvo mi se lepo najelo na mitrovcu a ja sam se uziveo pa sam u jednom momentu morao i da stanem pre valjeva da mi ne ubljuju auto :kezo: :kezo: :kezo:
taj put je kraci par desetina kilometara, ali za opustenu voznju svakako savetujem ibarsku, jedino sto tu njom ima dosta vise saobracaja, pogotovo u povratku nedeljom uvece, tad je katastrofa...

Korisnikov avatar
ivancho
Postovi: 3776
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:59
Garaža: Octavia 1,6d
Lokacija: Vracar-Zemun
Kontakt:

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od ivancho » 30 Jul 2012, 11:54

Rakhil je napisao:Perkelt u Abrahamu, uz rezance za sirom i slaninom...Slika
:plusone: Cim sam te spazio, odmah sam znao da si covek od ukusa :D

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od perfiko » 30 Jul 2012, 12:12

Hm, ako je bolji nego na Majkinom salašu, onda mora da je najbolji.
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29980
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od trojanac » 19 Avg 2013, 11:49

Nisam nikad bio na Tari, pa ako ne odemo na more onda bi Tara bila moj izbor, da provedemo 5-7 dana.
Pre svega me interesuje jeftin smeštaj, a da nije baš neka rupa. Gledao sam ove bungalove i to mi se čini ok, cena je 2300 din dnevno za dvokrevetni bungalov i pritom možemo da uplatimo klopu u obližnjem hotelu Jezero. Vidim da tu postoji i kupalište u jezeru, a koliko znam može se kupati i u jezeru Zaovine koje je nedaleko odatle. Tako da bi naravno u tih par dana obišli Taru i Mokru Goru. Ako je neko bio u ovom hotelu neka napiše iskustva ili ako neko izdaje tamo smeštaj neka mi se javi na PP. Ne tražim nikakav luksuz, bitno da prespavamo u čistom, a preko dana ćemo svakako biti po ceo dan negde napolju.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14181
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od pedja » 19 Avg 2013, 12:07


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29980
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od trojanac » 19 Avg 2013, 12:09

Ma probao sam, ali samo sam na dva mesta našao cene, a da zovem njih 100 stvarno nemam ni volje ni vremena. Pogotovo što svako svoju kuću hvali, a znam da neće biti baš onako kako oni opišu.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od blaugrana » 19 Avg 2013, 12:15

Imas PP za smestaj.
Kad dodjem kuci okacicu slike smestaja, trebalo bi da imam

Odgovori