Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od grujicd » 12 Jul 2020, 21:44

Na sajtu http://www.tara-planina.com/ imaš bar lokacije smeštaja, i kad odzumiraš malo mapu vidiš i lokacije ostalih vikendica... Ali ostaje problem zvanja i zauzetosti. Malo njih je na bookingu, a i tamo budu jače cene nego što je direktna ponuda. Ove godine je ipak veća navala.

Edit: bili smo, ali pre 15 godina turu po Homolju, Lazarev kanjon i pećina, Zaječar, Krupajsko vrelo, itd. Moglo bi to da se obiđe ponovo.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od pedja » 12 Jul 2020, 22:04

Kišići/Katići/Mučanj, za šetnju.

Loznica/Koviljača, Gučevo, takođe.

Vrdnik lepo sređuju od kako grade hotele.

Juče sam bio do Obedske bare, imaju staže za šetnju, neke su prilično dugačke. Nije gužva, ima i mesta za roštilj. Ima i letećih napasti, ali to je čar prirode :)

Vršački breg nije loš za šetnju, pogotovo ako se krene iz podnožja.

Šta znam, gde god se krene ima nečeg zanimljivog, pozitivnog ili negativnog :D




T-T



Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od Heinz » 12 Jul 2020, 22:06

grujicd je napisao:
12 Jul 2020, 20:38
Divčibare, Kopaonik, bili smo na Đerdapu, doduše do Donjeg Milanovca, možda bi vredelo otići do Kladova?
Kladovo npr 2-3 dana, obiđe se hidroelekrana (ne znam kako je sad zbog korone), muzej, ostaci nekog utvrđenja kod brane (zaboravih naziv), Trajanov most, izlet do prerasti Vratne (a ima i neki vodopad relativno usput, to smo preskočili jer je bio februar a vozi se preko nekog potočića). Zatim Rajačke pimnice kod Negotina (to nam ostade neispunjeno za sada), i mislim još Mokranjske stene (nismo bili).

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4117
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od carov2 » 12 Jul 2020, 22:26

Da dopunim, u pitanju je tvrđava Fetislam i vodopad Blederije.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od grujicd » 14 Jul 2020, 08:41

Svi znamo za Đavolju varoš, ali malo ljudi znam da su išli, pa mi je falilo servisnih informacija. Prvo iznenađenje je da nije baš pečenje na suncu. Jeste tih par stotina metara kad se popneš na platforme da gledaš iz blizine. Ali da stigneš dotle ideš kroz šumu, pored crvene reke, tu ima nekih 700-800m... Na ulazu se plaćaju karte, 350din, deca do 10g besplatno. Tu kod ulaza je i kafić/restoran koji je u hladu, za piće je možda ok, ali je hrana bila OČAJNA. Bili smo u ponedeljak i sve mi izgleda da su nam podgrejali ostatke od vikenda... Nikad gora hrana. Jedno kilometar od ulaza (tu gde inače prolaziš kolima) postoji i drugi restoran, isto u šumi i pored reke, čini mi se "Dva ambara". Verujem da je bolji, ali je i tu pitanje šta ima kad je radni dan. Zadnja 3km je put uzak, mimoilaženje može da bude problem. Ako se dođe vikendom ili kad je gužva možda je bolje stati kod tog restorana, pa malo peške, jer ni glavni parking ne deluje prevelik... Sve u svemu vredi videti uživo, jeste čudo prirode. Planirati jedno sat-dva za obilazak.
Sad smo u Prolom Banji, to je nekih pola sata kolima i logična lokacija da se uklopi sa posetom Đavoljoj Varoši. Sama banja izgleda jako lepo, ima i bazene, hotel spolja izgleda odlično, a mesto je sve uzbrdo nizbrdo i okruženo brdima... Nikad nisam video takvo naselje, kao da je neko tipično brdsko mesto još zgužvao da budu ta brda još sabijenija. Imaju i Prolom pivo koje je fenomenalno, ne znam da li sam pio bolje. Ali ga ima samo na točenje ovde i u par kafana u okolnim mestima. Spavamo u privatnom smeštaju koji o našli da je pet frendli, jeste skučeno, minimalno kupatilo i kuhinja, ali brate mili, 1500din za dvokrevetni apartman, džaba. Dva su apartmančića jedan do drugog, pa smo se tako smestili sa klincima.SlikaSlikaSlikaSlikaSlika

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od pedja » 14 Jul 2020, 18:15

Prolom pivo je keva. Imaju ga u Kuršumliji (u njihovim objektima), u Lukovskoj i u Đavoljoj varoši. Samo na točenje, za smešne pare.


Edit: To je bi trebalo da je ista HBH tehnologija, kao u nekadašnjoj pivnici Kasina, na Terazijama, ali je voda drugačija.

T-T



Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2259
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od Skipper » 14 Jul 2020, 19:58

1. Vrdnik je dobra baza za obilazak Fruške Gore, ima dosta manastira, može šetnja po samoj Fruškoj Gori, relativno blizu Sremski Karlovci, Ruma...

2. Rudnik, odmor u prirodi, šetnja planinom, posetiti selo Mutanj. Pored Rudnika ima u celoj gornjomilanovačkoj opštini dosta seoskih domaćinstava sa bazenima, bungalovima(Tri hrasta, Trbovići ...)

3. Despotovac, u blizini vodopadi, Ravanica i Manasija, Resavska pećina, lepa priroda

4. Sombor, grad sa najviše zelenila kod nas, blizu i Apatin, Dunav, valjda je tu blizu i banja Junaković

5. Subotica i Palić - dovoljno za vikend, ima zoo vrt, salaši sa dobrom hranom...

6. Soko Banja i Rtanj, blizu i Bovansko jezero


Valjda sam malo pomogao



BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od BigMazzy » 14 Jul 2020, 21:09

@grujicd
Restoran Dva Ambara je dosta hvaljen.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od grujicd » 14 Jul 2020, 21:35

Danas jeli u Etno kući u Prolom banji, dobra hrana. Prošetali do vodopada, to je sat i nešto tamo i nazad. Pri čemu je zadnjih 600-700 metara kroz šumu i pored rečice, sa čestim prelascima preko kamenja. Prava mala avantura, klinci se oduševili, a obično kukaju u šetnjama :) Žena i deca bili na bazenima, temperatura vode je onako, standardna bazenska, nije termalna voda.

Sutra se vraćamo za Bg pa bi još nešto da obiđemo. Bazanjem po gmaps vidim da nam planina Jastrebac (blizu Kruševca) nije veliko skretanje. Planiramo tamo do tog nekog jezerceta, malo da se prošetamo po šumi, neće biti neka preterana tura.

Hvala svima na predlozima, nešto od toga sve već obišli, nije ni bilo smisla da stavim sve na spisak. Nisam ni zamislio kao striktno pomoć meni, već hajde da vidimo šta sve ima zanimljivo u Srbiji van onih najpoznatijih destinacija. Valjaće i drugima ovog leta.

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2284
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od jocas » 14 Jul 2020, 21:50

Ako za kruševac ideš preko Blaca prolaziš pored jezera Ćelije. Ima dobrih restorana, pogledaj Kod Zuće, nije nešto sređeno ali dobra je hrana, sveža riblja čorba i riba, ima i malu plažu za klince. Skreće se na kraju brane levo, kad ideš ka Kruševcu.
Jastrebac je ok, prelepa šuma, imaš sad i Avantura park za klince, hrana u restoranu nije loša


Sent from my ELE-L29 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od Ikac » 14 Jul 2020, 23:00

Nisam siguran, ali čini mi se da sam video negde da su jezero na Jastrepcu ispraznili iz nekog razloga, ne znam da li je napunjeno. Inače lepo je za šetnju, gusta šuma, lepa priroda ima i taj avantura park. U svakom slučaju preporuka.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od grujicd » 15 Jul 2020, 12:53

Jeste, našao sam tv reportažu od 2. jula gde je jezero prazno a put do Jastrebca se radi. Ali sam rešio da budem Alvirović, da se žrtvujem za opšte dobro i ipak odem gore :)

Ima jedno kilometar puta gde su aktivni radovi, bageri, valjci, zemljana podloga, ali ne prekidaju saobraćaj sem dok mašina ne prođe. Jezero na Jastrepcu je poluprazno, ali je priroda lepa, sveukupno fino izgleda. Sad ćemo malo da se prošetamo.

SlikaSlika

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od grujicd » 01 Avg 2020, 21:19

Danas na Kopaoniku gužva, na oko 5 puta veća nego prošle godine u ovo vreme. Ali zato u 3 sata 21 stepen... Šta ćeš bolje. Ima dosta smeštaja i na bookingu, da ne pominjem ako kreneš da zoveš smeštaje sa infokopa. Jeste malo dalje od Bg za vikend, ali ko može da odvoji par dana dobar je beg od vrućine.

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3249
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od Puzo81 » 01 Avg 2020, 21:28

Kakav je 21c gore na toj visini, može majica, šorc, kupati se na bazenu?

Gore smo od 4-9.8 a vidim biće ta temp dnevna a jutarnja 13-14.
Screenshot_20200719-221212.png
Screenshot_20200719-221212.png (72.63 KiB) Pogledano 2069 puta

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zlatibor ili slična destinacija za vikend..

Post od Heinz » 01 Avg 2020, 22:27

Majica i šorc sve do oko 19h lagano. Nakon toga duks i eventualno trenerka.
Mi smo juče otišli odande, kapiram da smo se pozdravili sa Kopom kao i sa Halkidikijem.

Trenutno smo na Staroj Planini, ovo je tuga šta se kod nas zove turizmom.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Odgovori