Bugarska kolima - Suncev Breg

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od Mares » 13 Avg 2012, 19:51

Pozdrav ljudi,

Planiram za vikend da zapalim na more u Bugarsku u Suncev Breg pa me interesuje koja je putanja najbolja, da li je neko isao ovu marsutu ove godine, predlozi, saveti bla bla...

Icicu kolima, nabacicu na mob bugarsku mapu tako da cu imati navigaciju, ali nije greda da pitam jelte....

Takodje, vidim na AMS sajtu da nije potrebna ni medjunarodna vozacka ni zeleni karton, potreban je PP aparat od dodatne opreme. Da li su ove informacije validne? Zvao sam malo pre AMS da proverim ali ne rade.

Takodje, dobio sam nekog lika iz AMS koji mi dao informaciju samo vezano za neko clanstvo na koje mogu da se pretplatim (oko 1000din na godisnjem nivou), koje pokriva razne stvari i slepanje kola (u inostranstvu). Moze neko nesto vise da kaze o ovome, i vredi li pretplata na ovo, ili je neka zajebancija? (s obzirom da idem kolima, ko zna ako zariba tamo negde u maminoj, kontam slep za dz bi mi dobro dosao lol).

Hvala,
Pozdrav.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od dragvorl » 13 Avg 2012, 20:43

Sto se AMS kartice tice, imamo posebnu temu, pa baci oko.viewtopic.php?f=10&t=1158
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od Mares » 13 Avg 2012, 23:13

Tnx, mislim da cu uzeti tu karticu za svaki slucaj, nije puno 2k din a moze da pomogne.

Btw, zna neko gde ima da se skidaju otkljucane mape za garmin xt (noki e71) konkretno mi treba za bugarsku?

Guglam vec sat vremena ali mi ne ide nesto od ruke, ispao sam iz krekerskih tokova :mrgreen:

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od dragvorl » 14 Avg 2012, 00:08

Samo da podsetim da piraterija na forumu nije dozvoljena. Ako mora dogovori oko toga iskljucivo na PP.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od pedja » 14 Avg 2012, 07:15

I ja bih dodao da je piraterija, i to ona drumska, u Bugarskoj dozvoljena i razvijena :grin:
kako neko napisa na starom forumu, kupi i autobusku kartu za povratak :mrgreen:

I obavezno uzmi AMSS karticu, malo kosta, puno znaci. Mada, treba se raspitati za uslove, tj partnere AMSSa u Bugarskoj.
Tptlk

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od Stjepa » 14 Avg 2012, 11:34

Nemoj da mracite coveka ako licno niste ima losa iskustva sa "presretacima" u Bugarskoj. Znam i ja za price divljeg zapada. Ali licno iskustvo, do duse bio sam samo jednom u Bugarskoj, je skroz pozitivno.
Jeste da ima oko 4 godine kada sam bio u Suncevom Bregu ali se secam da je put odlicno obelezen. Isao sam autom.
Naravno gps obavezno sa sobomm. To ne moze nikad da skodi.
Ako bi negde iskopapo snimak SAT-ove patrole iz tamo recimo 2008. do S. Brega znacilo bi ti. Mi smo imali i odgovarajuce izdanje njihovog magazina gde je bila opisana patrola.

Ali u principu je toliko prosto i dobro oznaceno, kao sto rekoh, da nema kud da zalutas. Od Nisa ka Sofiji. Od Sofije se vozi malte ne non stop auto putem. Samo se proprati povremeno znak da se zna da se vozi na dobrom kursu. Prolazi se pored Plovdiva, Stare pa Nove Zagore i prate putokazi za Burgas.
U Burgasu se na T raskrsnici odvaja levo (severno) za Nesebar i S. Breg. Nema kud da se skrece, samo tim putem do Nesebara gde se na kruznom toku iskljucuje na odgovarajucem iskljucenju, koje se opet nalazi levo kad stizemo iz Burgasa, put S. Brega.

Od S. Brega do Nesebara ima nesto sitno kilometara. Postoji uredjeno setaliste koje ih spaja. Lepo je posetiti Stari Nesebar.
Od menjacnica koristiti one koje vam turisticka agencija predlozi. Po pricama agencije preko koje sam ja isao vole da zavrcu na kursu po menjacnicama i imaju neke "ciganske" fore za to. Ako se secam pouzdana menjacnica je bila Crown. Imaj je na dosta mesta u S. Bregu a i u Nesebaru.

Neka suma novca je odmah zamenjena na samoj granici kako zbog kupovine vinjete kako da bi se ima koji lev dok se ne stigne na primorje. Dali je kurs bio povoljan ili ne to se ne secam.

Za samu Sofiju: postoje dva obilazna, tranzit puta oko grada. Jasno su oznacena i odvajaju se na istom semaforu u predgradju. Jedan vozi levo oko grada, drugi desno. Ja sam oba puta isao kroz sam grad jer je se tu pravila pauza, a i zasto ne iskoristiti priliku i obici glavni grad. Tako da o samim obilaznicama ne znam puno.

Sto se tice b. stanica na putu: ima ih dosta. Cak i na a-p nema mnogo kilometara izmedju dve pumpe. Na svakih 15ak min bar po jedna. Mi smo stajali samo na onim koje su nam imenom poznate, Shell i OMV. Isli smo dizelasem tako da o ponudi tng-a nemam predstavu kako stoje. Cene? Ne znam vise koja je cena bila u SRB 2008. za ED, kamol u BULG. :)

Sto se parkinga tice u Sofiji smo parkirali na parkingu sa rampom gde postoji cuvar, negde u samom centru. U S. Bregu smo parkirali na parkingu hotela i to je jedino negativno iskustvo u pokusaju koje smo imali. Cuvar parkinga je prodao pricu kako se parkinng placa njemu a ne na recepciji. Naravno pricu ne prodaje prvi put tako da je tacno znao sta, kad i kako da kaze. Ok, placeno mu. Neki racun, priznanica? Nista, kao zna on i sve je to ok. Vec se nazire muljaza al kao boli nas uvo, ako ne smeta hotelu da ih zakine za budzet od parkinga ne smeta ni nama. I onda smo jednog dana dobili zvanicno obavestenje da do kraja boravka treba da platimo parking na recepciji. Sa kovertom smo dosli do cuvara i rekli sta i kako, da smo pare dali njemu (sto nije negirao), da smo na recepciji to rekli i da smo mislili da je takva procedura... Sve na finjaka iako smo bili nervozni jer smo mislili da cemo morati dva puta da platimo jer je ovaj smotao pare. Nista nismo pretili, ali smo smireno izneli svoj stav. Tu je problem zavrsen. :o Cuvar se izvinjavao jer je "zaboravio" da preda pazar na recepciju i rekao je da ce do sutra to izmiriti. Za divno cudo sutra smo dobili zvanicno pismo od hotela da je naknada za parking naseg vozila izmirena. Znaci imali smo problem na pomolu ali se isti resio neocekivano brzo i bez nekih novih vecih problema.

Ovo je sve sto mi je trenutno palo na pamet da napisem. Nadam se da ima potrebnih informacija. Ako bude trebala jos neka slobodno pitaj. Sto znam to cu i odgovoriti i pomoci koliko mogu. :)

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od nikaragva » 14 Avg 2012, 11:48

To je verovatno cuvarova fora, ako prodje prodje. Da vas je bolela briga i platili na recepciji, nikom nista, pare njemu ostale, a ako ipak dodjete kako ste i dosli, on uzme te pare i plati. Cist racun duga ljubav :D

Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od Mares » 14 Avg 2012, 19:46

Hvala Stjepa na kratkim instrukcijama. Letovao sam pre 4 godine u Nesebru pa mi je koliko toliko poznat taj kraj Nesebar - Suncev breg (izlazio sam u onaj Lazur, sto ima bazen u spoljasnjem delu gde sam uleteo mrtav cuga obucen medju ribe i napravio fajront u momentu lol).

Tada sam isao busom preko agencije, sada palijam kolima na bum pa gde zavrsim zavrsio sam. Od prilike se secam puta i nije neka frka kao sto si rekao, samo glavni put i pratim znakove. Dobro si me podsetio za valutu, ja sam mislio da je zvanicna Eur.

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10885
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od Uroš S. » 14 Avg 2012, 19:52

Ako ideš na bum, nije daleko od Sunčevog Brega, mislim oko 60ak km južno je Sozopol, to je bila Helenska kolonija u Crnom Moru, jako lep gradić.

Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od Mares » 20 Avg 2012, 23:01

ej evo me...batalio sam gps...imam kartu iz 2010 medjutim skontao sam da ima novi autoput i samo peglak za burgas njime hehe do jaja bugaska je kul m
kao k uveo hehe...smestili smo se do jaja, 10eur noc bagatela....shumensko pivo je kul,i ladno se pravi u srbiji hee.....majmuuuuuun

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od Stjepa » 20 Avg 2012, 23:04

Nov auto put je postojao i 2008. Nema gde da se skrece, samo "pravo" i za nekoliko sati si na moru.

Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od Mares » 21 Avg 2012, 16:15

sta znam....na mapi mi nije pokazivao put kada sam peglao tom deonicom, a jos me je navodio preko plovdiva, stare i nove zagore, verovatno starim putem...mislim da mi je na navigaciji stavljeno da ide najbrzim a ne najkracim putem, tako da mi nema logike.

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od Stjepa » 22 Avg 2012, 01:56

A kada si poslednji put update-ovao mape na gps-u?
Ja sam imao deonice gde gps pokazuje da idem preko livada a ja na auto-putu. :kezo:
I naravno zato sto nije imao ucrtan novi a-p u celosti, navodio je na neke gradove koji mi nisu trebali u tom trenutku. Kao i tebi.
No kao sto i rekoh u svom prvom postu ovde put je dobro obelezen tako da nema zime ako se zna kroz koje gradove treba proci.
Prijatan boravak. :)

Zorica Dimitrijevic
Postovi: 1
Pridružio se: 13 Jun 2013, 12:01

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od Zorica Dimitrijevic » 13 Jun 2013, 12:10

Pozz svima!

Ja sam nova ovde, tražim informacije o Bugarskoj, hoću da idem sama i da sama organizujem a ne preko agencije da uštedim. Kasno sma počela da planiram odmor a u Bugarskoj nisam do sada bila. Kažu da je jeftino. Nema baš domaćih sajtova sa informacijama malo širim od spiska hotela a ja bih da pročitam nešto više i o gradovima pa da sama ogranizujem putovanje. Jer ne želim da se smestim u hotel i to je to. Hoću i da vidim i upoznam malo zemlju. Što bi rekli, nisam "klasični" turista. :D
Našla sam jedan zanimljiv sajtić sa malo više informacija *************, možda nekome i bude zanimljiv a vi mi recite ako znate još neki ili ako imate neke konkretne preporuke. Na ovom sam sajtu pročitala o Ahtopolu, baš mi se dopalo ali ne znam da li je jeftino. Je l bio neko? Išla bih u neko manje mesto pa da sama obilazim ali da imam smestaj negde gde je jeftinije. Ako neko ima iskustva, neka mi kaže.

pozz svima i hvala unapred

EDIT by mod: reklamiranje nije dozvoljeno!

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od nikaragva » 13 Jun 2013, 12:14

Bio sam u Kitenu. Tamo je ekstra. I možeš da se kupaš u moru, zaštićeno je od otvorenog mora, koliko toliko, što je baš retkost u bugarskoj.

Odgovori