Bugarska kolima - Suncev Breg

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Dzoni_m
Postovi: 1701
Pridružio se: 12 Jul 2013, 12:38
Garaža: BMW 118i, CX-5
Lokacija: DE

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od Dzoni_m » 30 Jul 2013, 09:52

Ja se svake godine razmilim po booking-u HRS-u trazeci hotele i planirajuci odmor i evo vec 3-4 godine 5 dana pred polazak pogledam fotke od predhodnih godina sa Tasosa i kazem, TAMO!!!. Tako je bilo i ove godine. Sledece cu biti dosledan i menjam, svi prijatelji mi kazu da je u Opatiji vrh i posto nisam nikada tamo bio, voleo bih da odem i proverim......

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Одг: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od Sh@rance » 30 Jul 2013, 10:35

nikaragva je napisao:Ne znam sto vam je to more odvratno?
Bugara tamo nema jer prosto nemaju para, barem kada sam ja bio. Kada je meni onda tamo bilo jeftino da zderem bilo sta i bilo gde, onda mogu misliti koliko je njima lose stanje bilo.
To da Bugari nemaju para za Bugarsko more ne pije vodu to što pričaš, valjda im je jeftinije u svojoj zemlji nego u Grčkoj. Pre bih rekao da mi Srbi trčimo tamo gde je jeftinije da žderemo zbog nedostatka novca. Zadnja tri lerovanja u Grčkoj Bugari preovlađuju na plažama baš ih dosta ima. Srbi bi se kupali i u bari samo ako oko te bare ima jeftino da se pojede, Bugara nisi mogao da vidiš je se ne kupaju na svom moru nego u Grčkoj.
Tapatalk

Korisnikov avatar
djiuliju
Postovi: 1468
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:56
Garaža: Clio II ph2 1.2 16v
Lokacija: Jagodina

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od djiuliju » 30 Jul 2013, 10:44

Idete iz krajnosti u krajnost. Idu bugari u grcku, oni koji imaju para, isto kao sto ko zna koliko njih nema ni za bugarsko more. Kao i za sve, koliko para toliko muzike. Dal mislite da neko od nasih ko ima lovu za spaniju, ibicu, ide u bugarsku.
Inace, u Suncevom bregu ima mnogo hotela. Kad sam bio pre dve godine, bilo je mnogo nemaca i svedjana. Sta je za njih da uplate 20 dana tamo, nista. Smestaj vrhunski, svakodnevne zurke, vidjao neke MTV kamere i sl...ide omladina da se zeza i to je to.

Mozda su u medjuvremenu jos podigli cene, ne znam

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od Sloba » 30 Jul 2013, 11:03

Priča kolega kako ga je na srpskom startovao Bugarin da mu proda nešto... i kolega ga pita "kako znaš da sam iz Srbije?", a Bugarin mu kaže "Zato što vi i Makedonci svi nosite Fila papuče". :D

Šta ja znam... bio sam 2001. i 2002. godine tamo i meni je bilo ok. Prirodne lepote nisu za poređenje sa Jadranom i sredozemljem, ali u smislu turizma uopšte nije loše koliko može asocirati samo pominjanje Bugarske. Tada je u odnosu na CG generalno bilo bolje. Šta se proimenilo za 10 godina, ne znam, ali očekujem da je sve bolje, osim cena. U svakom slučaju, pre bih išao u Bugarsku nego u Pefkohori i slična mesta u Grčkoj, npr.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Одг: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od nikaragva » 30 Jul 2013, 11:19

Sh@rance je napisao:
nikaragva je napisao:Ne znam sto vam je to more odvratno?
Bugara tamo nema jer prosto nemaju para, barem kada sam ja bio. Kada je meni onda tamo bilo jeftino da zderem bilo sta i bilo gde, onda mogu misliti koliko je njima lose stanje bilo.
To da Bugari nemaju para za Bugarsko more ne pije vodu to što pričaš, valjda im je jeftinije u svojoj zemlji nego u Grčkoj.
Pa ti što imaju para za grčku, ne žele možda da idu u Bugarsku. Odmah stepenica ispod njih nisu oni koji nemaju para za grčku pa idu u bugarsku, jer oni ne postoje, nego oni koji nemaju para uopšte za more, ti su nevidljivi kada odeš na more.
Da je bugarska duplo skuplja po svakom osnovu od grčke, možda bi tamo viđao mnogo više bugara. Razumeš? :)
Sh@rance je napisao:Pre bih rekao da mi Srbi trčimo tamo gde je jeftinije da žderemo zbog nedostatka novca. Zadnja tri lerovanja u Grčkoj Bugari preovlađuju na plažama baš ih dosta ima. Srbi bi se kupali i u bari samo ako oko te bare ima jeftino da se pojede, Bugara nisi mogao da vidiš je se ne kupaju na svom moru nego u Grčkoj.
Pa naravno da će ići ljudi tamo gde je jeftinije, a pritom usluga bolja ili jednaka nego tamo gde je skuplje. Uzimajući u obzir sve kuhinje u kojima sam boravio u okruženju kao turista, mogu slobodno da kažem da je u bugarskoj hrana najkvalitetnija, bez obzira na cenu, koja je onda bila višestruko niža.
A na srbe inače liči to da vole da idu da jedu govna samo ako je skupo, i sve da se oblizuju. Da posle mogu da postave slike na fejbuks kako drže luj viton kese ispred luj vitona, a u kesama prljave gaće.

Sh@rance je napisao:
nikaragva je napisao:Kada je meni onda tamo bilo jeftino da zderem bilo sta i bilo gde, onda mogu misliti koliko je njima lose stanje bilo.
To je ključna poenta priče o bugarskoj iz prošlih vremena. Kada je tebi iz Srbije jeftino da tamo krkaš šta poželiš, onda ti je jasno koliki je jaz između onih koji imaju para i onih koji nemaju, pa samim tim i gde letuju ti što imaju para. Sećate se valjda poljaka i jedne črvene :D
Sloba je napisao:Priča kolega kako ga je na srpskom startovao Bugarin da mu proda nešto... i kolega ga pita "kako znaš da sam iz Srbije?", a Bugarin mu kaže "Zato što vi i Makedonci svi nosite Fila papuče". :D
Mene startovao neki makedonac, prodavao kukuruz na ćošku. Posle 5 sekundi razgovora, raskukao se za SFRJ :D

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od Sloba » 30 Jul 2013, 11:26

Za hranu se potpuno slažem jer im je kuhinja dosta slična našoj. Takođe, porcije su onakve kakve mi očekujemo. Npr. na OMV pumpi između Stare Zagore i Sofije pojeo sam bolji obrok nego za sve vreme boravka u Turskoj, koliko god je tamo sve bilo "bolje", lepše i skuplje.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od ftj » 30 Jul 2013, 11:33

Nisam bio u Bugarskoj na moru al jesam na skijanju par puta i glavni razlog zašto ne bih išao tamo ponovo je grozna hrana(doduše i bugari koji su ološ). Aj verovaću vam da je na moru druga priča al na planini nijednom nisam jeo pristojno, čak ni u stranim restoranima. Svo meso je imalo ukus grozote(čubrice) i generalno mi je utisak bio da se tamo hrana jede da se ne bi umrlo od gladi.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od nikaragva » 30 Jul 2013, 11:35

Šta je čubrica? :D

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od ftj » 30 Jul 2013, 11:36

Neki njihov grozni začin koji stavljaju u mesa :mrgreen: Imam teoriju da su taj začin uveli da bi zamaskirali pakleno meso pa im posle ostalo.

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Одг: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od Sh@rance » 30 Jul 2013, 14:55

Ako je tebi cilj odmora tj mora krkanje onda ja i ti imamo različita shvatanja o korišćenju godišnjeg odmora. Ja gde god sam do sad bio na odmoru bilo more, planina ili banja nikad se nisam žalio na klopu. Crnogorci i Hrvati se kunu u svoje more dok Bugari beže iz svoje zemlje na tuđe more. Ja u Bugarskoj nikad nisam bio i ne planiram nikada da idem tamo jer na more idem zbog mora a ne zbog jeftine klope. To ti je isto kao i sa Adom ciganlijom ada uradjena fenomenalno možda i lepše nego na moru ali džabe kad je voda najobičnija smrdljiva bara.

Tapatalk

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od ftj » 30 Jul 2013, 15:05

Šta je kome cilj na odmoru je apsolutno nebitno u ovoj priči i molim te da ne izvodiš zaključke i stavljaš mi reči u usta. Moj komentar se odnosio na njihove konstatacije da im je hrana bila super a ja i svi koji su bili sa mnom smo stekli suprotan utisak i to je sve.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Одг: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od nikaragva » 30 Jul 2013, 15:18

Sh@rance je napisao:Ja u Bugarskoj nikad nisam bio i ne planiram nikada da idem tamo jer na more idem zbog mora a ne zbog jeftine klope.
Pretpostavio sam.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Одг: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od Paja » 30 Jul 2013, 15:22

Sh@rance je napisao:Ako je tebi cilj odmora tj mora krkanje onda ja i ti imamo različita shvatanja o korišćenju godišnjeg odmora. Ja gde god sam do sad bio na odmoru bilo more, planina ili banja nikad se nisam žalio na klopu. Crnogorci i Hrvati se kunu u svoje more dok Bugari beže iz svoje zemlje na tuđe more. Ja u Bugarskoj nikad nisam bio i ne planiram nikada da idem tamo jer na more idem zbog mora a ne zbog jeftine klope. To ti je isto kao i sa Adom ciganlijom ada uradjena fenomenalno možda i lepše nego na moru ali džabe kad je voda najobičnija smrdljiva bara.

Tapatalk
Ada je tekuća savska voda. Nije klasično jezero.

Ljudi da se ne lažemo. U bugarsku se ide samo zbog cene. Ko može da plati neki pristojni Mediteran ni u ludilu ne ide u Bugarsku, kao što ne ide ni u Pefkohori, Sutomore i sl. S tim da je Bugarska u najgoroj poziciji jer ima najgore more koje je neuporedivo sa Mediteranom.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od dragvorl » 30 Jul 2013, 15:25

Ha ha ha, Sutomore, dobro kazes, tamo vise nikada...
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Одг: Bugarska kolima - Suncev Breg

Post od Sh@rance » 30 Jul 2013, 15:27

ftj je napisao:Šta je kome cilj na odmoru je apsolutno nebitno u ovoj priči i molim te da ne izvodiš zaključke i stavljaš mi reči u usta. Moj komentar se odnosio na njihove konstatacije da im je hrana bila super a ja i svi koji su bili sa mnom smo stekli suprotan utisak i to je sve.
Izvini molim te jel je ova tema o Bugarskoj kuhinji? Ako je tako nek promene naslov teme.

Tapatalk

Odgovori