Kostunici - Sjaj i beda Srbije

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19246
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac
Birthday

Re: Kostunici - Sjaj i beda Srbije

Post od Heinz » 27 Jan 2013, 00:36

Ne valja prva zelena strelica. Racvanje je pre druge. Mogu da obelezim sutra kad sednem za komp.

Edit: krenuli smo zelenim putem samo u kontra smeru. Iz kontra smera posle trece strelice treba desno.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14174
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kostunici - Sjaj i beda Srbije

Post od pedja » 27 Jan 2013, 00:50

A, mislis da se od Cacka ne ide u Pranjane, vec da se izadje posle njih, tamo blizu skretanja za Kostunice? Razmisljao sam i o tome, ali sam se vodio da je na karti ono obelezeno kao magistralni put...


Tptlk

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19246
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac
Birthday

Re: Kostunici - Sjaj i beda Srbije

Post od Heinz » 27 Jan 2013, 06:59

U tome je vic. Iz Cacka ima obelezeno prvo Y skretanje za Kostunice, pa posle njega drugi Y i putokaz za Pranjane koji upucuje na zelene strelice (iz kontra smera jel). Tim putem kad vozis dolazis do treceg Y (prodje se neka fabrika i posle ide tvoja treca strelica) koje nema nikakav putokaz a po snegu mi nismo imali nikakvu ideju osim navigacije. I umesto da nastavimo poludesno, krenuli smo u nepoznato :-). Tek posle smo videli da je to valjda zemljani put.
Ako me se secanje dobro sluzi, ima jedno 15km od drugog Y do ovog treceg, koje po lepom vremenu i bez navigacije sigurno ne ostavlja dilemu kuda krenuti.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19246
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac
Birthday

Re: Kostunici - Sjaj i beda Srbije

Post od Heinz » 27 Jan 2013, 07:07

Pricao sam posle sa mestanima Trbusana koji su mi objasnili sve ovo, zato i pisem je su sve ove karte lose. Ne znam kako je to moguce ali eto.

EDIT: evo me konačno za kompom. Na Bing maps se vidi lepo taj put kao jedini logičan. Kud ne otvorih ranije :) Bili smo na 6 km od puta sa koga se skreće za Koštuniće i na jedno 12 km od vajata ako dobro vidim.
http://binged.it/10ZtFvs
Slika

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14174
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kostunici - Sjaj i beda Srbije

Post od pedja » 27 Jan 2013, 09:34

Tako je i na ovim novim Nokia mapama, za koje kazu da ne valjaju :D
Mi smo dobro prosli onda, naisli smo na zemljani put, ali ga zaobisli i dosli na stotinjak m bez asfalta. Posle je bio odlican put. Sta da se radi. Bedak je sto ti se desilo to sto se desilo, i zbog auta i zbog vas.


Tptlk

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14174
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kostunici - Sjaj i beda Srbije

Post od pedja » 11 Avg 2013, 22:15

Heinz je napisao:Slika
Vratih se iz Kosutnica. Samo da potvrdim da je ovo pravi put. Proverio sam na GoogleEarthu, OpenStreetMap-u, Bing-u... Sve je ukazivalo na to. GoogleMaps i Contrast (PlanPlus) grese. Sa Contrastom grese i navigacije u kolima... Instalirao sam android aplikaciju sa OpenStreetMap-om i super je odradila posao, iako sam sada znao kuda da ide. Samo EkoSelo ce ispraviti mapu i na svom sajtu, a u toku je postavljanje putokaza usput, na raskrsnicama.

Poslao sam prosle nedelje mail Contrastu, sa uputstvom gde su omasili put R226. Javili su se i rekose da ce ispraviti, do kraja septembra :bravo: Kada ce to stici na GPS uredjaje, videcemo.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19246
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac
Birthday

Re: Kostunici - Sjaj i beda Srbije

Post od Heinz » 11 Avg 2013, 22:18

Pozdravi ih od mene i urgiraj za neki free produženi vikend :)

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14174
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kostunici - Sjaj i beda Srbije

Post od pedja » 11 Avg 2013, 22:22

Problem je sto je njihova preporuka put preko GMa, a i tamo su omasili polozaj samog sela. Na to skrenuh paznju jos zimus.
Ipak, u narednim danima se sve to menja... Menjace se tamo dosta toga, a i dosta se vec izmenilo (izgradilo) od januara.

Da dodam: Put od CA nije los. Ima nekoliko kratera, ali i vrlo lepih deonica.
Podseca na kombinaciju puta Topola Rudnik i puta Zlatibor Semegnjevo, ali bez klizista i previse krivina. Ima dve-tri dugacke krivine i par losijih mesta (asfalt), ali se moze lepo voziti, ako se obrati paznja. U povratku sam prosao dosta brze...

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Kostunici - Sjaj i beda Srbije

Post od somi-car » 18 Avg 2013, 08:53

Posetio sam juce Etno selo Kostunici pa da iznesem moje utiske(takodje posetio sam prethodni dan i Babinu reku ali o tome u posebnoj temi).

Prvo i najbitnije put. Isao sam od Gornjeg Milanovca-Takovo-Brezna-Kostunici. Put je do Takova dobar, medjutim posle toga dolaze pravi krateri na putu, velike uzbrdice i udarne rupe. Na nekim delovima sam jedva 1 brzinom prolazio. Steta sto nisam uslikao ali ovo je stvarno pravi ocaj. Zbog takvog puta 20 km deluje kao 2000 km. Takodje, postoje samo 2 mala putokaza do sela a kako putokazi po meni predstavljaju i reklamu za takva mesta, sigurno bi trebalo da ih bude mnogo vise. Usput jedva 2 coveka da sretnem i proverim da li sam na dobrom putu. U razgovoru sa nekim likom, receno mi je da je put propao naglo u zadnjih par godina (mestani izvlace drva i kamen iz okolnih brda).

Posle smo se vratili putem koji su nam preporucili u etno selu. Put je nov i nema rupa ali sta to vredi kada je uspon od 45%. Iscrtali su mi mapu na papiru i jedva sam uspeo da se snadjem da tim novim putem sidjem direktno u Rajac. Ovaj put preporucujem samo za hrabre i sa jakim kocnicama i motorima. Usponi su takvi da zbog rizika od izletanja,ostrih krivina i uskog puta jedva mozes da uspenjes 1 i 2 brzinom. Posle toga idu neki nenormalni spustovi gde od kocenja motorom nema neke vajde jer tezina vozila+nagib cine svoje. Kocnice su ovde maksimalno opterecene, kao i zivci vozaca. Put je dugacak 30 km, opet napominjem nema udarnih rupa ali je po meni rizican i mora bas da se pazi i polako da se vozi.

Sto se samog Etno sela tice, opsti utisak ZALOSNO. Obisao sam dosta ovakvih mesta i od ovog sam stvarno ocekivao nesto vise.
Gazda je teska jajara (licno video ponasanje coveka, koji vice radnicima sta da rade sa terase).
Naplacivati ulaz 100 dinara u nekoj zapizdini je glupo.
Takodje suncobrane koje je dobio od FRIKOMA na koriscenje naplacuje 100 dinara. Mogu samo da kazem, bedno.
Konobar kao da je pao sa marsa. Ne zna da li primaju kartice(inace ih ne primaju), ponuda pica nikakva. Nemaju ni jebeni Somerzbi koji pije 50% zena u Srbiji.
Nemaju nikakvu prodavnicu suvenira(sto je po meni bitno jer je i to odlican vid reklame za one koji dodju i zele da prenesu utiske dalje).

Po meni opsti utisak da su radnici lose placeni, nemaju motivacije a gazda teska stipsa koji misli da je napravio centar sveta.

Ima naravno i pozitivnih strana kao sto je pregradjeno jezero, vajati, priroda i ostale stvari koje su normalne za ovakva mesta.

Imaju oni jos mnogo da rade na sebi a ja im dajem jedno 10 godina do mog sledeceg dolaska.

Mozda nekome ovo zvuci prepotentno i nadrkano ali ja sam stvarno tolerantna osoba kada je turizam u pitanju. Ovde za mene postoji vise negativnih strana nego pozitivnih pa je zato i opsti utisak negativan.

Odgovori