Kostunici - Sjaj i beda Srbije

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14181
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kostunici - Sjaj i beda Srbije

Post od pedja » 26 Jan 2013, 00:45

'bem ti... naopako...

Tptlk

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Kostunici - Sjaj i beda Srbije

Post od Heinz » 26 Jan 2013, 14:46

Gume smo nasli u Cacku, covek zamenio i izrotirao sta treba. Evo nas konacno @home.

Turizam u Srbiji nas nece videti jedno duze vreme usled kvaliteta putne mreze i cena po hotelima.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Kostunici - Sjaj i beda Srbije

Post od Ogi » 26 Jan 2013, 16:36

Heinz je napisao:Turizam u Srbiji nas nece videti jedno duze vreme usled kvaliteta putne mreze i cena po hotelima.
Ma nemoguce ?? Kako ? Pa zar nisu putevi super ? :rofl:

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Kostunici - Sjaj i beda Srbije

Post od Heinz » 26 Jan 2013, 17:26

Asfalt kao takav nije bio veci problem, moja je greska sto sam naisao na krater. Ali da nigde skoro nema oznaka, putokaza... jer kad je sve belo nemam pojma da li sam na glavnom ili sporednom putu. Pri tome navigacije ne pomazu uopste, cak ni Google mape. Takodje je moja greska sto nisam nazvao npr. Eko selo da pitam kojim putem da krenem.

Srecom ljudi su i dalje voljni da pomognu kad se nadjes u nevolji, to mi je ubedljivo najjaci utisak, bez obzira na sve sto se dogodilo.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Одг: Kostunici - Sjaj i beda Srbije

Post od Saša » 26 Jan 2013, 18:00

Ja se tih kratera najviše bojim kada pada kiša, puni su vode pa ne možeš proceniti da li je bezbedno preko njega (jer nemaš ionako kuda), ili će ti odvaliti točak. Zato je najsigurnije polako, pa okolo...

p.s. Ako sam dobro razumeo, vratili ste se odmah nazad, niste ni stigli tamo?

Tapatalk

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Kostunici - Sjaj i beda Srbije

Post od Heinz » 26 Jan 2013, 18:09

Prespavali smo u Cacku i odustali od Kostunica.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Kostunici - Sjaj i beda Srbije

Post od Ogi » 26 Jan 2013, 19:41

Bas bedak. :( Ipak mislim da je odlazak na takva mesta previse "egzotican" . Vidi, ajde sto je drzava jad i beda ali zasto neko iz samog sela nije isao i zabadao neke "prirucne" putokaze pored puta. To je sramota i za samo selo i za zemlju Srbiju. Mi smo ti kao zemlja turizma, more mi smo penis bre !!! :x

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Одг: Kostunici - Sjaj i beda Srbije

Post od Saša » 26 Jan 2013, 19:47

Koliko znam ne smeš ništa da postavljaš bez odobrenja, nikakve znakove i putokaze. Za tako nešto je potrebna dozvola a i plaća se (tretira se kao reklama).

Tapatalk

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14181
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kostunici - Sjaj i beda Srbije

Post od pedja » 26 Jan 2013, 20:33

E, to i jeste problem. Ne samo u ovom slucaju, vec uopste. Ako ces da radis, moras da ulozis.
Recimo, Ivanjica ima hotel Park sa 4*, koji je do skoro bio u Best Western lancu, a da za to velika vecina pojma nema (najcesci komentar u knjizi gostiju je da su odusevljeni, te da takav hotel nikada tu ocekivali ne bi). Sa obzirom da nigde nema putokaza, a da Ivanjica bas i nije prolazno mesto na putu ka necemu (osim Goliji i Sjenici), hotel ne primetis dok na njega ne nabasas. Cak i u Ivanjicu kad udjes, nema dobrog putokaza. Dok se neki reklamiraju na 50,100 i vise km od hotela, a postoje i vrlo dobri razlozi zasto.

Bedak je ovo sto se Heinzu desilo. Zato sam i pisao da sada, kada sam bio i video, ne bih isao po snegu. Opste stanje puteva u Srbiji je rezultiralo da smo sve sluzbene automobile (pored ostalih osiguranja) pokrili i zutom karticom AMSSa. Nikad se ne zna.

I pored svega, ja volim da skitam po Srbiji i od toga necu odustati. Svasta sam obisao i video, a toliko toga je preostalo. Srce mi se cepa kada vidim neke stvari, ali sta cu...


Tptlk

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Kostunici - Sjaj i beda Srbije

Post od Heinz » 26 Jan 2013, 21:53

Ne spominji samo Park.
Pre par godina rezervisemo tamo zbog bazena, pitam 3x za bazen telefonom.
Odemo tamo, i sam znas gde je, u sred nicega. I prvo sto sam video kad sam usao unutra je, pogadjaj, bazen ne radi zbog redovnog odrzavanja!
Napicim ih tamo sve redom, okrenemo kola nazad i pravac Mokra Gora. Jos nas tamo Kusta licno pusti na bazen jer je vec prosao termin za koriscenje. Ne vredi ni 100 putokaza kad ljudi ne znaju da rade svoj posao.

Sad je kasno, kuda si ti tacno isao Pranjani - Cacak, jer nijedan od puteva kojih ima na mapama nije dobar.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14181
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kostunici - Sjaj i beda Srbije

Post od pedja » 26 Jan 2013, 22:24

Pranjani Cacak je bilo preko nekog brda, tj putem koji je "paralelan" onom magistralnom.
Pisao sam vec: Razgovarao telefonom, nisam ni obracao paznju kuda idemo. U nekom trenutku se zapitam da li je moguce da je to magistralni put. Nije bio los, ali relativno uzan. Naidjemo na jedan deo bez asfalta (vrlo kratak) i pogledam GMaps, ispade da smo negde omasili. Ipak, put je bio dosta dobar, a i pitali smo mestane koji su to potvrdili, tako da nismo ni pokusavali da odemo na onaj "glavni". I dobro smo prosli, dobar put, skoro bez sabracaja...

Evo ilustracije:
Slika
Zelenim strelicama je oznacen put kojim smo trebali ici.
Crvenom linijom je put kojim smo prosli. Doduse, mozda ne 100% tacan, jer se ne secam momenta kada smo tacno skrenuli sa pravog puta. Devojka je slepo pratila navigaciju, koja je bila namestena na najkracu rutu ili tako nesto, i eto...

-----
Ovo sa redovnim odrzavanjem bazena je simptomaticno za hotele kod nas. Neki kulturno objave na sajtu, napomenu pri rezervaciji, neki ipak ne.
Inace, Ivanjica je super grad i iza hotela postoji odlican restoran (Vodopad).

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29982
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Kostunici - Sjaj i beda Srbije

Post od trojanac » 26 Jan 2013, 23:37

Baš mi je žao. Kad su bili aktuelni ti popusti za Koštuniće takođe sam mislio da uplatim, ali možda ipak bolje što nisam.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14181
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kostunici - Sjaj i beda Srbije

Post od pedja » 26 Jan 2013, 23:47

Sada sam zumirao i studirao na Google Earthu.
Tacno smo omasili tamo gde sam i nacrtao. I na GE deluje kao da je logicno nastaviti desno, sto je moja devojka i uradila, a inace ima tendenciju da drzi pravac, bez obzira kuda vodi glavni put :D

Sto se samih Kostunica tice, bez problema cu otici opet, ali samo po lepom vremenu, i samo preko Cacka, kako sam i pisao.

Verujem da ce ova tema da "zamre" malo, dok se opet ne odem tamo, jer ne verujem da ce jos neko da se usudi :kezo:

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Kostunici - Sjaj i beda Srbije

Post od Heinz » 27 Jan 2013, 00:12

Nisi obelezio dobar put. Tuda pogresno vodi navigacija. Trebali ste da dodjete do sledeceg racvanja sa drugog puta. Mi smo krenuli kuda i vi, ali po snegu. I onda smo se vratili skroz nazad ka Cacku kad smo videli rampu i znak zabrane prolaska. Put je izgledao ocajno, bio je zemljani cini mi se. Do te rampe nije bio problem neki veci za voznju, ali sam skroz odlepio, trebala nam je pauza i zato sam krenuo nazad, a ne posle silaska levo i dalje ka Kostunicima.
Na tom dole racvanju jedino ima znak dobrodosli na teritoriju GMa.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14181
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kostunici - Sjaj i beda Srbije

Post od pedja » 27 Jan 2013, 00:30

Nisam bas shvatio sta si hteo reci, ali sada verovatno nije ni bitno.

Odgovori