Beograd-Istanbul

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14181
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Beograd-Istanbul

Post od pedja » 09 Feb 2013, 11:43

Na b.com se ne placa nista. Oni kasnije uzimaju proviziju od hotela. Kartica se ostavlja kao NoShow garancija, a od uslova hotela zavisi kada ce i koliki iznos da se naplati u slucaju neblagovremenog otkaza (da li je samo prvi dan ili kompletan iznos). Non-refundable ponude su cesto povoljnije, ali u slucaju otkaza naplacuju ful iznos. Neki hoteli ne zahtevaju karticu.

Potrebna je (bar bila) kreditna kartica. Na debitnoj ne mogu da vam blokiraju sredstva. Sa uslovima koriscenja kartica i mogucom zloupotrebom se nikako ne slazem i pisao sam im mailove, na sta su mi dali odgovor, otprilike: Koristi ako hoces, ako neces, ne moras. Mi smo booking.com, moze nam se.

Booking jeste najveci sistem, ali probajte i na drugim (Venere, Expedia...) da se probrati.

I ono za tel/fax/mail je tacno. Hoteli sa b.com potpisuju ugovor da nikome nece dati nize cene. Ipak, kada ih pozovete, svasta se moze.dogovoriti, "u cetiri oka". Ako je hotel npr 100€, B uzima proviziju (npr 10€, varira od ugovora do ugovora). Hotelu se vise isplati da vama da za 95, nego za sto preko B, jer njima onda ostane svega 90. Sa druge strane, hoteli pomalo strahuju od gostiju sa B i cesto udovoljavaju vise no ostalima (tipa, trpe vise zalbi, povoljnije ih resavaju, daju bolje sobe...), a sve u cilju izbegavanja lose kritike na sajtu. Samim tim, postoji neki nivo zastite gosta, ukoliko hotel iole drzi do nekog rejtinga.

TT

Korisnikov avatar
fq400
Postovi: 1458
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:59
Garaža: Lancer

Re: Beograd-Istanbul

Post od fq400 » 10 Feb 2013, 00:07

Upravo tako, meni je hotel u nekoliko navrata izašao desetak evra jeftinije direktno nego preko Booking-a. Verovatno zavisi od hotela do hotela, i kakav deal ima sa Booking-om.

Vredi pogledati i ebookers.com, viamichelin.com ima dobre preporuke, a čini mi se i da tripadvisor.com ima linkove za sajtove za rezervaciju hotela.

Meni se čini da je Istanbul skup, a benzin im je definitivno dranje. Bili smo između ostalog i u jednom odličnom nargila baru, postovaću kasnije ime. Realno, gde god da odeš a da je iole pristojno, nećeš pogrešiti. Meni se nije nešto dopao, ali nisam ni imao vremena da ga nešto obilazim. Potpuno razumem ljude kojima se jeste dopao, jer je grad zaista impresivan.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Beograd-Istanbul

Post od NexT » 27 Mar 2013, 20:14

Posto si me pitao za put do Sofije.

Bg - Nis = 730 rsd putarina
Bugarska vinjeta za 7 dana = 6 evra

Do Nisa klasika, posle magistrala, klisura, generalno dobar put, nema rupa, ima ne preterano velikih kolotraga. Ogranicenja potpuno idiotska, ali moze lepo da se pegla. Policija uvek negde stoji, ali se ne secam kada sam ih video sa radarom.
Granica Bogu iza nogu, potpuno odsecena od sveta. Do sada su nas uvek pustali za par minuta, danas su mene nasli da dr*aju Bugari, posto na nasoj genijalnoj saobracajnoj ne pise broj sasije, preturali mi auto, proveravali broj na staklima, broj sasije itd. Sve je trajalo jedno 20 minuta, ugl, popizdeo sam jer sam se smrzao.
Posle granice ogranicenje je mahom 50-60. U prvih par kilometara ima znak 60 ogranicenje i naznaka za radar. Tu UVEK stoje. Stajali su i ova 4 puta koliko sam prolazio od ponedeljka. Uglavnom zaustavljaju na licu mesta, koliko sam primetio.
Posle ima jos 2-3 mesta, tu uspori obavezno. Svi panduri voze https://encrypted-tbn2.gstatic.com/imag ... pcfP5QMp4P
Put je dobar, ogranicenje 50-90, moze lepo da se vozi uz malo paznje zbog policije.

Sofija je potpuni raspad. Zeleni talas je misaona imenica, kao i oznake na putevima, razdelna linija i slicno.
Sreca, ti nastavljas dalje, na prvoj raskrsnici ces videti veliku tablu Istanbul tranzit.

Toliko od ja.

ADrei
Postovi: 2699
Pridružio se: 21 Sep 2012, 18:34

Re: Beograd-Istanbul

Post od ADrei » 28 Mar 2013, 10:44

hvala puno Next :doubleup:

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Beograd-Istanbul

Post od Heinz » 28 Mar 2013, 11:43

Imaš broj šasije na saobraćajnoj. Na poleđini, red E.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Beograd-Istanbul

Post od NexT » 28 Mar 2013, 11:48

greska, ne pise godiste.

Odgovori