Beograd-Istanbul

Iskustva sa putovanja, razne informacije
ADrei
Postovi: 2699
Pridružio se: 21 Sep 2012, 18:34

Beograd-Istanbul

Post od ADrei » 08 Feb 2013, 22:59

planiram da idem u istanbul kolima :mrgreen:
da li je putovao neko, kakva su iskustva... koliko su tacne price da u turskoj ne vaze nikakva pravila u saobracaju :D

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Beograd-Istanbul

Post od Floyd » 08 Feb 2013, 23:00

Kad ides?

ADrei
Postovi: 2699
Pridružio se: 21 Sep 2012, 18:34

Re: Beograd-Istanbul

Post od ADrei » 08 Feb 2013, 23:01

ne znam jos tacno... mart ili april :)

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Beograd-Istanbul

Post od Floyd » 08 Feb 2013, 23:05

Ja sam tamo sledece nedelje pa rekoh da se vidimo ali nista onda :)

Za voznju po gradu opusteno, nema sekirecije...ok, nije Nemacka ali nije nista losije nego u SRB...samo juri hotel sa garazom.

ADrei
Postovi: 2699
Pridružio se: 21 Sep 2012, 18:34

Re: Beograd-Istanbul

Post od ADrei » 08 Feb 2013, 23:14

jel ides kolima?
zasto je obavezan hotel sa garazom, moj auto je navikao da je napolju, bice mu zagusljivo u garazi :D

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Beograd-Istanbul

Post od Bax » 08 Feb 2013, 23:16

Super je Istambul, bas vam zavidim, meni jedan od boljih gradova koje sam video, ako ne i najbolji.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Beograd-Istanbul

Post od Floyd » 08 Feb 2013, 23:21

Ma gde cu kolima...ja sam, kad stignem u BG, tek na pola puta :)
Sto se garaze tice, mislim da je bolje jer je ipak noviji nemacki auto u pitanju.

@Bax

Neka preporuka, sta videti pored standardnih turistickih atrakcija?

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Beograd-Istanbul

Post od Puzo81 » 08 Feb 2013, 23:45

Istanbul odlican...

Obavezno Kapali carsija (onoliko zlata nisi video u zivotu),Aja Sofija i brodicem po Bosforu obavezno...

Auto ostavi u garazi hotela a vozikaj se po gradu odlicnim tramvajima ili taksijem ali prethodno obavezno promeni evre u turske lire (TRL) u menjacnici jer taksisti uglavnom deru kad placas u evrima.

Korisnikov avatar
fq400
Postovi: 1458
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:59
Garaža: Lancer

Re: Beograd-Istanbul

Post od fq400 » 09 Feb 2013, 00:06

Ja sam trenutno u Istanbulu...

Odličan je grad, nema šta, ali ti ne bih nikako preporučio vozikanje kolima po gradu, gužve su ogromne, saobraćaj je dobrim delom divlji zapad (istok?), dosta ima radova u gradu i sve je zagušeno. Najbolja varijanta ti je hotel sa garažom, pošto je kompletna ludnica za parkiranje. Možda ako si u hotelu van centra, pa da ga ostavljaš na ulici.

Voze se prilično dobra kola, Merdža je kralj, BMW i Audi mu dišu za vrat. Cayenne-a koliko voliš. Nisam, doduše, primetio da ima puno sportskih kola, možda po koji 911. Ima i dosta Renoa i VW-a.

Inače, pauk ovde može da održi lekcije svim servisima koje sam video - imaju neki kamiončić, možda malo manji od naših SRB paukova, koji kao viljuškar ima dve viljuške, ali sa strane. Samo priđe autu paralelno, podvuče viljuške, digne ga, i nabaci na sebe. Cela akcija traje oko 30 sekundi, nema slikanja, nema zapisivanja tablica, nema čekanja, nema četiri migavca, ništa, samo diži i teraj. Ne znam da li bi mogao da digne neka veća kola, tipa SUV-ove i slično, ali Hyundai je digao kao ništa.

ADrei
Postovi: 2699
Pridružio se: 21 Sep 2012, 18:34

Re: Beograd-Istanbul

Post od ADrei » 09 Feb 2013, 00:11

jel neko od vas isao kolima ili ne :D
ono sto me jos zanima... kako se rezervisu hoteli preko bookinga, da li mora unapred da se plati( i kako se placa preko neta) ili moze da se plati tamo u hotelu :)

kad cekiram opciju parking na bookingu jer to podrazumeva garazu ili moze biti i na otvorenom :D
cini mi se da je ranije bila opcija za garazu ali sad ne mogu da je nadjem...

Korisnikov avatar
fq400
Postovi: 1458
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:59
Garaža: Lancer

Re: Beograd-Istanbul

Post od fq400 » 09 Feb 2013, 00:24

Ja nisam išao kolima, mada sam se razmišljao. U principu jedino kroz Bugarsku možda može da bude zeznuto malo (ne znam koliko imaju autoputa), ali ako toliki Turci putuju iz DE u Tursku, onda valjda mogu i ostali.

Hoteli su isti kao i svuda, mislim da se preko Booking-a većina odmah naplati, mada postoje neki hoteli koji se samo rezervišu pa se plaća na licu mesta (ne znam od čega zavisi).

Inače, EUR je 2.35 lira, negde je sa provizijom, negde bez, ali racunaj na 23.5 lira za 10 EUR. Ono što sam ja uspeo da vidim od grada mi je delovalo malo skuplje nego što sam očekivao. U principu veliki grad kao i bilo koji drugi, samo bez nekih 'komponenti' standardnih zapadnoevropskih gradova, dok s druge strane ima dosta sadržaja koje ovi nemaju...

Možes preko Booking-a da nađeš hotel, pa da onda rezervišeš telefonom/mejlom, ili da odeš na sajt samog hotela i sve proveriš. par puta mi je tako ispalo i jeftinije od Booking-a.

ADrei
Postovi: 2699
Pridružio se: 21 Sep 2012, 18:34

Re: Beograd-Istanbul

Post od ADrei » 09 Feb 2013, 00:38

imam oko 300km bez autoputa, pa ako je neko putovao na tu stranu neka kaze kakav je put :)
jel za placanje preko bookinga moze da se koristi obicna viza kartica ili mora da bude kreditna?

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23306
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Beograd-Istanbul

Post od Day Walker » 09 Feb 2013, 01:09

Puzo81 je napisao:Istanbul odlican...

Obavezno Kapali carsija (onoliko zlata nisi video u zivotu),Aja Sofija i brodicem po Bosforu obavezno...

Auto ostavi u garazi hotela a vozikaj se po gradu odlicnim tramvajima ili taksijem ali prethodno obavezno promeni evre u turske lire (TRL) u menjacnici jer taksisti uglavnom deru kad placas u evrima.
:plusone:
Kad si vec kod Aja Sofije, predji ulicu i obidji plavu dzamiju
I sto se tice konvertovanja u njihovu valutu, dobro pazi da ti ne zakinu neki retardirani kurs.

Na Kapali carsiji mozes naci odecu kakvu vidjas u najskupljim buticima. Dosta stvari sam kupio i bile su izuzetno kvalitetne. Spremi se na cenkanje, ali ono ekstremno cenkanje i procices izuzetno povoljno... Nikada nemoj da nasednes na cenu koju ti ponudi kao specijalnu :)
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Beograd-Istanbul

Post od superboss » 09 Feb 2013, 01:51

ADrei je napisao:jel neko od vas isao kolima ili ne :D
I gorivo je skuplje, Turks complain that Turkey has the highest motor fuel prices in the world

http://www.mytravelcost.com/petrol-prices/

Benzin 1,98eura...

Ne znam kakvo je turisticko iskustvo, ali ja sam stekao utisak iz prica, da je Istanbul prilicno skup za zivot...
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Beograd-Istanbul

Post od Bax » 09 Feb 2013, 08:00

Sto se tice booking.com rezervisao sam bar 30 puta, oni obicno sredstva rezervisu sa kartice, a ti platis kad zavrsis, kako ti odgovara.
Obavezno u pratecoj poruci ostavi kontakt telefon, i trazi davti jave ako imaju neki problem sa tvojom karticom.

Sto se tice rezervacoje preko telefona, u odnosu na booking.com nekad moze da bude povoljnije, a nekad i ne. Ali preko bookinga imas kome da kukas ako te nesto ispale, a na tom sajtu posao se razvija preko preporuka korisnika...

Sent from my Amiga 500, using Kickstart 1.2
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Odgovori