Sta mi treba od dokumenata za put u BiH?

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Sta mi treba od dokumenata za put u BiH?

Post od Mares » 14 Mar 2013, 10:07

Idem sledece nedelje poslom do Bosanske dubice, interesuje me sta mi treba sve od dokumenata/opreme? Pretpostavljam da cu ici preko Hrvatske (autoputem e70 pa se odvojim za Jasenovac pa dalje magistralom do BIH).

Konkretno, da li mi treba medjunarodna dozvola, zeleni karton, pp apart i sta jos? (idem svojim kolima)

Da li je onaj gore put sto sam naveo ok ili ima neka druga varijanta? Treba mi najbrza varijanta, kontam da je ovako autoputem najbolje.

Tnx.

ftj
Postovi: 13040
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Sta mi treba od dokumenata?

Post od ftj » 14 Mar 2013, 10:18

Za Bosnu treba zeleni karton i to ti je u suštini najbitnije. Međunarodna dozvola na papiru treba ali u praksi nikad nikom nisu tražili niti ko na to obraća pažnju a pogotovo u okolnim zemljama. PP aparat nije obavezan.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Sta mi treba od dokumenata?

Post od Saša » 14 Mar 2013, 10:46

Ako voziš na TNG obavezan je pp aparat. O svemu šta ti je potrebno/propisima imaš na sajtu AMSS-a:

http://www.amss.org.rs/index.php?option ... Itemid=138

Jedino ne piše za zeleni karton, no obavezan je za Bosnu (i Makedoniju). Da, najbrža varijanta je autoputem kroz Hrvatsku.

Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Sta mi treba od dokumenata?

Post od Mares » 14 Mar 2013, 11:11

Onda u sustini izvadim zeleni karton zbog bosne i teraj. Znam ovo za medjunarodnu dozvolu, isao sam po svim zemljama u okruzenju i niko mi je nikada nije trazio.

Btw, imam tng tako da cu poneti PP, ima li negde pregled pumpi sa tng-om? Konkretno, mislio sam da ga natankam pun u Srbiji (neka poslednja stanica pred granicu sa Hrvatskom), pa da ga u povratku kada udjem u Srbiju opet napunim (vracam se isti dan). Gledao sam putanju preko viamichelin ali nisam nasao opciju za prikaz pumpi.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45825
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Sta mi treba od dokumenata?

Post od Geza » 14 Mar 2013, 11:25

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Sta mi treba od dokumenata za put u BiH?

Post od Mares » 19 Mar 2013, 22:43

Danas sam bio do BiH i nazad via Cro, bio izvadio samo zeleni karton, na prelazima cak ni ne lupaju pasose (mislim da mi je samo nas za izlaz lupio) a za ostatak dokumentacije ni ne gledaju, samo me je jedan pitao da li imam zeleni karton (iako sam mu predao, nije ni gledao).

Btw, ima jedno 5 godina kako sam poslednji put isao tim autoputem kroz hrvatsku, i dalje je odlican a toliko je obelezen putokazima da sam u pojedinim trenucima vise gledao na njih nego na put, jedino sto sam primetio da im putarina bas nije jeftina, ja sam se izdvojio kod Novske i putarina je 11Eur (oko 170km autoputa od granice) :o

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10399
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Sta mi treba od dokumenata za put u BiH?

Post od sebekkg » 19 Mar 2013, 23:04

pa oni imaju od bivse juge najskuplju putarinu, kod nas znas koja je tarifa, a kod njih da prodjes od sida do obrezja ti je do pre dve godine trebalo 16-17e, a sada mislim 20e, stvarno deru.
Slika

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Sta mi treba od dokumenata za put u BiH?

Post od somi-car » 20 Mar 2013, 07:03

Deru, deru ali je zato put :doubleup:

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Sta mi treba od dokumenata za put u BiH?

Post od Saša » 20 Mar 2013, 10:08

Prošle godine sam išao tim autoputem do Pakoštana/Šibenika, tamo i nazad putarina skoro 70 EUR, pa ti vidi koliko je lep i dobar autoput... :D

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10399
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Sta mi treba od dokumenata za put u BiH?

Post od sebekkg » 20 Mar 2013, 11:36

Pazi kvaliet asfalta je kao ovaj u srpskom autoputu alu ovom novijem ne onom od pre30g kao sto je gore kad se prodje surcin ps ka sidu. Ali je kod njih sve pravac i malo malo pa imas obavestenja da li je bocni vetar kisa ili ne daj Boze udes. A da rade na obnavljanju istog rade. Ali i da je i njima auto put pun kolotraga od turskih kamiona i to jeste.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
Slika

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Sta mi treba od dokumenata za put u BiH?

Post od Ogi » 02 Jul 2013, 22:53

Verovatno cu u subotu da vozim sina kod babe u RS, je l' mi treba zenina saglasnost ili tako neko sranje ?

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Sta mi treba od dokumenata za put u BiH?

Post od nikaragva » 03 Jul 2013, 08:22

Pa mislim da po pravilima treba da imaš. E sad da li će tražiti ili ne ... Mi smo prošli kroz bosnu sa detetom, a da nije imalo nikakav papir. Ni pasoš ni ništa. Ali smo oboje bili sa njim. Valjda sve zavisi kako te potrefi. Najbolje je da nazoveš Raču (ako tuda ideš) pa pitaš. To je informacija iz prve ruke i jedina merodavna.
Babu kada sam vraćao u BIH, nije imala pasoš, njihov je državljanin. Nazvao dan pre puta da pitam jel možemo proći, kaže može. Kada smo došli, pita gde je babi pasoš, kaže ne može to tako, onda ja kažem zvali smo, aha, ajde dobro onda. I prođemo. :)
Meni je to sve smejurija, pošto se narod manje više ponaša kao da je to sve ista zemlja, kao i ranije, pogotovo ovi stariji, a onda se tu na granici neki igraju graničara. A sve zemlje nastale od SFRJ su prejake, ne zna se koja je smešnija, i gde god kreneš, prelaziš sto nekih granica. Najjače mi je kada me pitaju gde idem, a ja kažem ime nekog zaseoka od tri kuće, za koje znaju samo ljudi iz tih kuća :)

Cherokee
Postovi: 1536
Pridružio se: 17 Jan 2012, 21:35
Garaža: Audi A4 B9 Avant 2.0TDI
Lokacija: München

Re: Sta mi treba od dokumenata za put u BiH?

Post od Cherokee » 03 Jul 2013, 08:23

Bas mi je kolega jedan komentarisao pre neki dan kako je morao da sredjuje neku saglasnost da bi njegova cerka (nema ni 1 godinu) mogla da putuje sa zenom. Jedino ne znam da li u BiH ili u CG. :-|

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Sta mi treba od dokumenata za put u BiH?

Post od Markoni » 03 Jul 2013, 08:28

Ako ide samo jedan roditelj obavezna je saglasnost drugog roditelja, i mislim da se to kontrolise na izlazu iz nase zemlje, a ne na ulazu u drugu...
Ovo treba proveriti svakako, jer je meni to neko preneo...

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14192
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Sta mi treba od dokumenata za put u BiH?

Post od pedja » 03 Jul 2013, 09:04

Moja keva je vodila burazerovog klinca u CG i nosila je saglasnost oba roditelja. Nisam siguran da su joj trazili, nocu u vozu. Ne znam ni da li su videli klinca :D. Ako ide jedan roditelj, potrebna je saglasnost drugog, bar zvanicno.

TT

Odgovori