Rim na tri dana

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Rim na tri dana

Post od Grujic » 25 Mar 2018, 16:56

Treba uskoro da idem na mini put u RIm, klasičan agencijski aranžman sa ponuđenim izletima (Vatikan, Tivoli, Pompeja i Napulj), jel išao neko skoro, bilo ovako bilo u ovom aranžmanu, preporuke šta i kako obići, jesti, itd.

I ako je neko baš išao ovako agencijski, da li ići na sve ove izlete ili je bolje neki preskočiti i iskrojiti sam?

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Rim na tri dana

Post od stefanan » 25 Mar 2018, 17:08

Nisam siguran koliko se u napulj isplati ići, treba čini mi se 3 sata do tamo iz rima

Sent from my MI 5 using Tapatalk


Korisnikov avatar
rade74
Postovi: 1112
Pridružio se: 31 Mar 2013, 17:29

Re: Rim na tri dana

Post od rade74 » 25 Mar 2018, 18:13

Tivoli je prelep i treba ga obici.
Vatikan - hmmm, devojka je bila unutra a ja je cekao napolju dva sata jer mene katolicke crkve ne interesuju{kaze da je ok}
Njega mozes i sam obici. Guzve su velike, ulaznicu mozes on line kupiti.
Napulj - nisam bio jer se nije nudilo.
Bio sam smesten blizu Zeleznicke stanice i uglavnom sam jeo u okolini.
Jednom brzu hranu u nekom indijskom restoranu, drugi put pizu u italijanskom.
Svuda su pize drugacije u Italiji. Najlepsu sam jeo u Milanu.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Rim na tri dana

Post od grujicd » 25 Mar 2018, 19:47

Šteta je ne ući u baziliku sv. Petra u Vatikanu, ogroman fascinantan objekat, a unutra je i Mikelanđelova Pijeta. Ali jesu gužve. Pored toga u Vatikanu je (u okviru muzeja) i Sikstinska kapela koju je oslikao Mikelanđelo, ali kao da sam čitao da tamo više ne može da se uđe. Mi smo bili 2004. U nacionalnom muzeju je izložena vučica sa Romulom i Remom, a ono što može brzo i besplatno da se obiđe je Mikelanđelov Mojsije koji je u jednoj manjoj crkvi (San Pietro in Vincoli). I Fontana di trevi, španske stepenice, Koloseum, Panteom, sve turističke lokacije ali i jesu nešto što treba da se vidi kad si u Rimu.

A možda je još zanimljivije samo se šetkati gradom, na svakom drugom ćošku iskoči neki komad istorije, ili makar samo lep trg. Ako imaš samo 2-3 dana u Rimu ja ne bi išao na dodatne izlete, jer je to neki minimum da se obiđe.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Rim na tri dana

Post od Heinz » 25 Mar 2018, 22:36

Pompei preskoči slobodno, najgluplje potrošeno vreme u IT iz našeg iskustva.
Napulj bih obavezno posetio, ali ne znam šta tačno.

Vatikanski muzej je OK, ali samo ako si učio istoriju umetnosti ili nešto slično. Pokrali su svo blago sveta i smestili u jedan muzej, ali kad ne znaš šta tražiš, onda odeš samo u Sikstensku kapelu. Karte mogu online da se kupe, kažu da gužva na ulazu bude neverovatna (pogotovo u vreme praznika kao što je Uskrs), ali mi kad smo bili krajem avgusta nije bilo reda uopšte.

Odgovori