Letovanja - iskustva, preporuke...

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Letovanje 2012

Post od Saša » 17 Jan 2012, 15:01

gibanitza je napisao:@Saša

Reci mi jel gužva velika u Sartiju? Ima li gde da se pusti derište da se izigra i istrči (park, livada, korzo)? Dolaze li porodice sa decom ili klinci sa namerom da uništavaju nervne ćelije alkoholom i lakim drogama?


Nije, ili bar nije velika. Najveće gužve su ti na prvom "prstu", poluostrvu Kasandri. Kako ideš na istok - gužva opada. U Sartiju ima dosta naših gostiju ali ni prići recimo Pefkohoriju, Haniotiju i Polihronu,a a plaže i priroda 10x lepše... Sarti je više mesto za porodični odmor, ali ima i zanimljivih sadržaja, nije da nema... :)

Bio sam tamo krajem juna-početkom jula i nije uopšte bila neka velika gužva. Sarti nije neko mnogo veliko mesto, ali je dosta razvučeno. Imaju i sasvim lepo uređeno malo igralište za decu maltene na samoj plaži u centru starog dela, a duž plaže je i veliko popločano šetalište sa više livadica/travnjaka pored, tako da imaju gde da trče do mile volje. :)
Sam Sarti ima ogromnu i široku plažu dugu bar jedno 2-3 km (pogledaj na Google Earthu), tako da tu nema ni neke velike šanse da bude gužva, trebalo bi da bude bar triput više gostiju nego što je bilo, a plaža u okolini koliko voliš. Neke su čak i veće od te "gradske", a žive duše maltene nema na njima.
Meni i porodici se lično kupanje tu na gradskoj plaži nije dopalo zbog vetrine koja stalno duva i velikih talasa (imamo malu decu), pa smo se svaki dan vozili autom na plaže severno i južno od Sartija. Najlepše su ove gore na slikama (Megaportokali, Orange Beach i Kavourotripes (sve je maltene na jedno mestu, potez od jedno par km), no tu polako postaje gužva jer je pozicija "urbanizovana" - napravljen je put tako da automobilom možeš prići do same plaže, a plaže se ustvari sastoje od niza malih uvalica u koje se može smestiti maksimalno po 5-6 suncobrana i to je to, tako da ili moraš poraniti, ili se malo ugurati negde, ili se pržiti gore na stenama, ili pobeći malo dalje u šumu. Ovo dvoje poslednje nije praktično porodicama sa malom decom, izlomiće se na stenama. Ali, more, boja, prozirnost, pejzaži, mirisi.... fantastično!!!, nisam to očekivao da ću tamo videti, iskreno. Vredi se malo pomučiti... Ako voliš da švrljaš po okolini, posećuješ/"otkrivaš" razne plaže - Sarti je pravo mesto za takav (aktivan) odmor... :mig:

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Letovanje 2012

Post od Saša » 17 Jan 2012, 15:11

Predlog uredništvu foruma: da li je izvodivo da otvorite jedan podforum u kome bi postavljali reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka automobilom? Nešto po ugledu na podforum "Putopisi" kakav postoji na forumu Bjbikers?

Vrlo rado bih, recimo, napravio reportažicu iz Sartija, ili Pefkohorija ili recimo Petrovca na moru, a siguran sam da i mnogi drugi imaju pune hardove fotki sa sličnih tura ali i volje da to podele sa drugima? Verujem da bi to bilo vrlo korisno mnogima koji traže mesto za odmor/letovanje ili jednostavno ideju za neku lepu vožnju? :)

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Letovanje 2012

Post od Paja » 17 Jan 2012, 15:25

Eh ta Barselona!!!
Jedan od retkh gradova gde bih mogao da živim.

Ali ipak Barselona meni nije za letovanje. Jeste ima plaže i sve je to lepo, ali Barsa je da se ode bez dece i uživa.

Prošle godine sam silom prilika, jer detetu nisam izvadio pasoš, bio u Herceg Novom. Crnogorska obala je puno sređena za zadnjih 10-ak godina koliko nisam bio, ali me neće videti sledećih 10-ak. Dete je naravno dobilo stomačno nešto i letovanje nam je preselo. Na sve to joj dole dali injekcije penicilina iako je stvar bila virusna...

Ove godine imam nekoliko opcija. Prva je da iznajmim kamper pa kud me put odnese.
Druga je hrvatska ili grčka ostrva.
Videčemo još ima puno vremena.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Letovanje 2012

Post od Texonja » 24 Feb 2012, 17:42

Pitanje za one koji su planirali Grcku: Hocete li ici i ako bude nekih nereda u Atini, pa samim tim i strajkova na granici i slicno?
Znam da recimo na Sitoniji nema veze sto se biju u centru Atine, ali svakako utice ako neke sluzbe strajkuju, npr da se ne dostavljaju neke potrepstine u radnje ili jos gore da ne rade benzinske pumpe jer nemaju gorivo ili da u crnjoj opciji strajkuju carinici duzi period... Ne bih voleo da sa malim detetom ostanem zakucan tamo negde, iako je mala verovatnoca za to.

Dakle, pricamo hipoteticki...Razmisljate li o alternativi? Ja da.
Crna Gora ne dolazi u obzir, tako da mi pada na pamet jedino Italija koja je relativno ok za odlazak kolima... Ali opet, nisam nikad bio, a cuo sam za tu istocnu obalu da je more krsh, da su plaze prljave itd itd... Sta je istina nemam pojma.

Uopste, imate li nekih misli oko letovanja ako ne bude moglo bezbrizno da se ode u Grcku?
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Letovanje 2012

Post od blaugrana » 24 Feb 2012, 19:46

Uh, bili smo u Sartiju jos 2007 (devojka i ja)
Ove godine bi trebala da bude Grcka i to na Lefkadu, ali to pocetkom septembra.
Samo da sto kaze Texonja, Grci opet nesto ne polude...u tom slucaju kao back up varijanta, Rovinj.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Letovanje 2012

Post od Ji 4Tze » 24 Feb 2012, 19:49

Istra
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Letovanje 2012

Post od BAJKER » 24 Feb 2012, 20:01

Bojim se samo da ce ove godine biti puno vise razbijenih soferki po Hrvatskoj nego prosle godine, poslednji dogadjaji za vreme Evropskog prvenstva u rukometu Hrvati su dobro zapamtili i nece nam ostati duzni. :kuku:
Slika

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Letovanje 2012

Post od blaugrana » 24 Feb 2012, 20:04

To mi je prvo proslo kroz glavu kad au bile sacekuse na prvenstvu :kuku:

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Letovanje 2012

Post od Misha » 24 Feb 2012, 20:32

Texonja je napisao:Pitanje za one koji su planirali Grcku: Hocete li ici i ako bude nekih nereda u Atini, pa samim tim i strajkova na granici i slicno?
Ove godine ne mogu da planiram letovanje,jer ne znam kada supruga moze dobiti godisnji,tj pitanje da li ce ga uopste dobiti. :kuku: Voleo bih letovati u Spaniji ali nema sanse,Grcka (Sitonija) jedino dolazi u obzir. Naravno,necu ici preko agencije nego cu na licu mesta naci smestaj. Prijatelji koji su tako isli prosle godine u Sarti,smenu posle nas za istu cifru i dobili su studio sa pogledom na more. :besan: Dobio sam ponudu od agencije preko koje smo letovali prosle godine,bogami cene su vislje. :zbunjen: Svidja mi se ponuda za smestaj u Kalamitsiju. Vila je udaljena 80m od plaze,ima prostrano travnato dvoriste sa prostorom za druzenje i rostiljem. Vila poseduje i parking koje koriste samo gosti. Cena za studio 1/4,smena od 9.7.-19.7. je 450e.

Sto se tice protesta,strajkova i mogucih nemira,pa navikli smo ! :mrgreen: Nadam se da situacija nece biti gora nego prosle godine.
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
Med
Postovi: 591
Pridružio se: 14 Jan 2012, 21:23

Re: Letovanje 2012

Post od Med » 24 Feb 2012, 22:04

Slika

Ако се буде имало, Грчка опет. Прошле године смо упали у сред среде штрајкова, тачније, границу смо прешли кад је Евзони био затворен, али смо ми били у Дојрану и тамо прешли (тај никад не затварају). Фотка је из центра Солуна. Како демонстранти пролазе тако пандури отварају и затварају улице и то брзином муње.

Испред великих радњи стоје приватна обезбеђења , мале се радње и кафићи закључају за тих пола сата и то је то. Појео вук магаре.

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Letovanje 2012

Post od Sh@rance » 24 Feb 2012, 23:21

Mi smo za ovu godinu planirali Krf. Medjutim Zena u firmi napunila 10 godina staza pa firma casti jubilarce tj. sindikat. Dobila je gratis letovanje preko LUI travela u Stavrosu. Jedino sto je morala da izabere jun ili septembar. Tako da smo izbrali od 28.6-09-7.
Uzeli smo cetvorokrevetni studio cena u tom terminu je 137 eura po osobi. Danas smo uradili pred rezervaciju a u ponedeljak konacno rezervisemo.
137 e po osobi ako ides njihovim prevozom, ako ides kolima cena se umanjuje 30 e po osobi onda je za mene 107 eura
Prosle godine sam isto isao preko Lui travela ako mi budu naplatili kao prosle godine bice super
Trebao sam za jedno dete da platim 70% od cene a za drugo 50% zena mi dala popust da za klinca platim 100% a za klinku gratis.
Tako
Zena gratis
Ja 107e
Klinac 107e
Suma sumaru 214 jevreja letovanje :D
ili varijanta po PS-u
Zena gratis
Ja 107 eura
Klinac 75e
Klinka 54e
Suma sumaru 236 eura to je cifra ako budu hteli da naplate detetu od 3 godine
To cu znati u ponedeljak dali je 214 eura ili 236.
Danas kada smo radili pred rezervaciju u njenom sindikatu kaze zenina koleginica koja to radi da hoce da izboksuju jos 20% popusta ako se uplati za cetvoroclanu porodicu tako da na tu cenu ce pokusati da spuste jos 20% :kezo:.
Ako i nespuste letovanje tj. Smestaj za nas 4 ima da izadje oko 230 jevreja :kezo:

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Letovanje 2012

Post od Paja » 24 Feb 2012, 23:29

Iskreno Stavros i ne vredi više koliko me sećanje služi. Bio sam 2000 u Asprovalti što je susedno mesto. Mada ja nisam parametar za Grčku obalu jer nevolim fazon selo i šljunčana plaža dužinom celog sela. Ja se ubijam od dosade u takvim mestima.

Korisnikov avatar
Modesty
Postovi: 568
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:28
Garaža: 207 1.4 HDI
Lokacija: Bgd

Re: Letovanje 2012

Post od Modesty » 24 Feb 2012, 23:42

Saša je napisao:...ili recimo Petrovca na moru...


Eh, taj Petrovac.. Ja ga obozavam, ali letujem tamo vec 8 god uzastopno, a deca nece da menjaju... Ajde dok su bli manji, pa mi je lakse kad znam gde, sta, kako posto idemo nas troje sami, ali da bar jedne godine promenim... Slika
Kada je neko glup, ne možete mu to ni dokazati... D. Radović

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Letovanje 2012

Post od swemir » 25 Feb 2012, 00:07

BAJKER je napisao:Bojim se samo da ce ove godine biti puno vise razbijenih soferki po Hrvatskoj nego prosle godine, poslednji dogadjaji za vreme Evropskog prvenstva u rukometu Hrvati su dobro zapamtili i nece nam ostati duzni. :kuku:

e ovo i ja mislim

steta prosle godine sam se super proveo na istri, ali sad ne bih imao hrabrosti da ostavim auto na ulici... steta jer mi lokacija odgovara, posle obilazio malo sever italiju, sloveniju...

a sad zbog ovih samo smem u grcku, ako ne bude demonstracija :uf:
Poslednja izmena od swemir u 25 Feb 2012, 00:08, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Letovanje 2012

Post od Sh@rance » 25 Feb 2012, 00:08

paja je napisao:Iskreno Stavros i ne vredi više koliko me sećanje služi. Bio sam 2000 u Asprovalti što je susedno mesto. Mada ja nisam parametar za Grčku obalu jer nevolim fazon selo i šljunčana plaža dužinom celog sela. Ja se ubijam od dosade u takvim mestima.
Ja nikada nisam bio u Stavrosu ali bilo bi steta propustiti gratis.
Mogli smo da biramo izmedju Leptokarie i Stavrosa. Izabrao sam Stavros jer mi se Peria nikako ne svidja. Vise puta sam bio u Paraliji i Olimpik bicu i vise nikada travuljace na plazi je bilo koliko hoces, Leptokarija je je u istoj oblasti samo malo nize pa nisam hteo da se kockam.
oko 200 eura za nas cetvoro je... kud ces jeftinije nije za bacanje :) prosle godine me samo smestaj kostao 550 eura.

Odgovori