Letovanja - iskustva, preporuke...

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
mix024
Postovi: 686
Pridružio se: 25 Apr 2012, 22:12
Garaža: VW Caddy 2.0 TDI 150 KS
Lokacija: Subotica

Re: Letovanje 2012

Post od mix024 » 27 Apr 2012, 16:25

Uplatili smo letovanje od 10. juna u hotelu Athena Pallas Village, polupansion, za nas troje (dete, žena i ja).

Čuo sam dosta pozitivnih stvari o hotelu, ali me baš zanima da li neko od vas ima neka iskustva?

Inače idemo sa prijateljima tj. tri porodice, svako svojim kolima.

Ove godine idemo rano na letovanje, ali planiramo svakako nešto i za kraj avgusta.

Prošle godine smo bili u Sartiju i bilo je super, a sada idemo na drugu stranu poluostrva.

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Letovanje 2012

Post od Misha » 08 Maj 2012, 11:35

Upravo sam uplatio aranzman u Nea Kallikratia,apartman sa pogledom na more,na samoj plazi. Supruga je tek juce saznala da moze dobiti godisnji odmor od 01.jula,tako da smo na brzinu nasli aranzman. Smena je od 01.07.-11.07. Planirali smo ove godine Lefkadu,medjutim citajuci komentare sa neta,shvatio sam da nije za porodice sa malom decom.
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
krstin
Postovi: 176
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:10
Lokacija: NS

Re: Letovanje 2012

Post od krstin » 08 Maj 2012, 12:15

I ja sam uplatio Nea Kalikratiu, od 20. jula. Jel prvi put ides, ili si vec bio tamo? Ne znam kakvo je mesto, nadam se da nece biti neko razocarenje...
Slika

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Letovanje 2012

Post od Misha » 08 Maj 2012, 12:25

Nisam nikad bio ali sam citao komentare sa neta,vecina je zadovoljna. Dilema je bila Nea Kallikratia ili Pefkohori i Hainoti,tako da nisam puno razmisljao. :)
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Letovanje 2012

Post od Sloba » 08 Maj 2012, 12:32

Nisam bio u Nea Kaliktatiji, ali sam jedno veče boravio u prvom mestu pored - Neo Mudanji. More je potpuno drugačije (otvorenije) u odnosu na Kasandru, pogotovo njenu istočnu stranu. Nekako mi je sve ličilo na lučko mesto, a gledajući mapu pribojavam se da bi ovo moglo biti slično. Daj bože da nije tako.

Slika

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Letovanje 2012

Post od Misha » 08 Maj 2012, 13:56

Slobo,komentari nasih turista su dobri,tako da ne brinem. Nea Mudanja je veci grad vise uraban od Nea Kallikratie. Sigurno je manja guzva nego u Hainotiju,Polihronu i Pefkohoriju. Meni je to dovoljno.

Copy/paste sa jednog foruma.

Ja sam sa porodicom (suprug i dvoje dece od 7 i 3 godine) letovala tamo u julu 2008. Isli smo autom, aranzman smo uplatili preko markettoursa, odseli smo u vili Filareti. Sto se tice agencije i njihovog predstavnika (Grka koji govori srpski) sve je zaista bilo odradjeno profesionalno. Vila je pristojna, na samoj plazi, vlasnici ne govore ni jedan strani jezik ali su stalno bili ljubazni i voljni da izadju u susret. Cesto su nesto pricali kada se sretnemo u stilu "govori grcki da te ceo svet razume".
Mesto je manje vise dosadno tinejdzerima, vise je penzionersko i za ljude sa malom decom jer nema nekih mesta za izlaske. Na to su se zalili oni kojima je to bilo bitno, mi na svu srecu jos uvek nemamo taj problem sa malcima. Prednost je blizina Soluna, tako da svako ko dodje automobilom moze vrlo brzo da pronadje zabavu ili odu u kupovinu.
Gradska plaza pored koje se nalazi vila Filareti i nije nesto posebno, moze da posluzi ako vas bas mrzi da se "cimate" malo dalje,na tri kilommetra od centra Nea Kalikratije nalazi se kilometrima duga, cista plaza, sa plitikim morem i dosta kafica. Postoji i deo sa bezenima i toboganima (2 mala i 2 velika) koji se placa 5 evra dnevno (dobije se narukvica i moze neograniceno puta u toku dana od 10 do 19h da se koristi), pice i lezaljke se placaju posebno... zaboravila sam tacno koliko, cini mi se da je i to 5 evra po lezaljci... bilo prosle godine! Do te plaze se ide autom. Dodje se do centra, skrene se levo putem uz plazu, zatim se skrene u prvu malu ulicu desno pored samog parka sa borovima, preko puta kojeg se nalazi hotel Mykonos Paradise i onda samo pravo do plaze.
Vila Filareti je u samom centru, a za tu drugu ne znam. Verovatno da je i ona negde u blizini. To sve ima i prednosti i mana - desavalo se da u toku noci bude veca buka zbog motora i muzike iz kafana u prizemlju.
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Letovanje 2012

Post od Sloba » 08 Maj 2012, 14:10

Svugde je manja gužva nego u Pefkohoriju, Polihronu i Haniotiju. Svako ko kaže da mu je najbitnije da nije gužva, ja ga potpuno razumem.:D

3 km do upotrebljive plaže koje pominje gospođa nije mnogo, ali ni malo. Mora se ići kolima zbog dece i svega što se nosi. Ja najviše volim izdvojene hotele na plaži, a kola da mi služe samo za večernje izlaske u druga mesta.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Letovanje 2012

Post od Texonja » 08 Maj 2012, 14:29

Sloba je napisao:Ja najviše volim izdvojene hotele na plaži, a kola da mi služe samo za večernje izlaske u druga mesta.
Onda je Porto Koufo prava stvar za tebe. Mi smo bili juna prosle godine tamo. Cena je u junu OK, ali za jul i avgust je dranje s obzirom da se radi o hotelu sa 3 zvezdice (standard double room, 10 dana sa doruckom, dvoje ljudi oko 1000 eur). Ali plaza je privatna (samo za goste hotela), gazdarica Ana je ljubazna, sobe se ciste svakodnevno, a plaza ti je bukvalno na 3-4 metra. Jedino sto moras kolima uvece jer prekoputa ima jedna taverna i to je sve. A i ta taverna ima krs hranu tako da opet uzalud (jedino riba je dobra, a ja ne jedem ribu cak ni na moru). Sam Koufo je ribarsko mesto i uvek ima sveze ribe. Svako ko voli ribu hvali. E sad, za 1000 eur u sezoni moze da se boravi 10 dana na RAZNIM mestima u Grckoj, tako da je po meni realnije oko 600-650, no to je vec politika samog hotela... Inace je u junu bilo 450 eur za 10 dana, pa vidi koliko ustvari deru samo zato sto je sezona.

Ove sezone opet gledamo Sitoniju, svidja nam se Vourvourou: http://www.halkidiki.com/vourvourou/index.htm
Mada se to nikad ne zna. Ja ne bukiram smestaj nikad ranije, vec cekam dan-dva pred put, najvise nedelju dana pred put, tako da ni ne znamo gde cemo tacno maltene do pred sam polazak. U svakom slucaju, izbegao bih Kasandru, jer mene guzva naprosto izludjuje!
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Letovanje 2012

Post od Sloba » 08 Maj 2012, 14:45

Prošle i pretprošle godine sam bio na Kasandri, oba puta u izdvojenim kompleksima izvan naselja, a u blizini mesta Kalitea. Jeste nešto skuplje (oko 200€ po danu), ali je raj na zemlji. Kada stignem, napisaću nešto više o svojim utiscima sa tih letovanja. Ove godine lavor pošto čekamo prinovu.

Na prvoj slici je pogled sa terase iz 2010. godine, na drugoj iz 2011. godine.

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Letovanje 2012

Post od Misha » 08 Maj 2012, 18:52

Sloba je napisao:3 km do upotrebljive plaže koje pominje gospođa nije mnogo, ali ni malo. Mora se ići kolima zbog dece i svega što se nosi.
Nemam nista protiv da odem kolima 3km do neke lepe plaze,tako smo radili na Tasosu i Sartiju. Posle podne se uglavnom kupamo na plazi u blizini smestaja.
Sloba je napisao:Ja najviše volim izdvojene hotele na plaži
Volim i ja ali 2000e za 10 dana mi je puno novca. Za pomenuti iznos bih radije otisao 2 x po 10 dana krajem juna i krajem avgusta u apartmanski smestaj. :)
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Letovanje 2012

Post od Texonja » 08 Maj 2012, 19:31

Za pomenuti novac u junu i septembru mozes da odes skoro 4 puta u dobar apartmanski smestaj!
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Letovanje 2012

Post od Misha » 08 Maj 2012, 19:36

Texonja,racunam kompletnu cenu letovanja. Smestaj u apartmanu za 10 dana + hrana+ prevoz. :)
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Letovanje 2012

Post od Texonja » 08 Maj 2012, 20:02

E tako moze... Ako se ne rasipas skupim vecerama svakog dana. ;)
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Letovanje 2012

Post od Floyd » 12 Maj 2012, 12:11

Jel bio neko od vas na Rodosu?
Planiram ga za ovo leto pa bih voleo da cujem iskustva.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Letovanje 2012

Post od Sloba » 12 Maj 2012, 12:26


Odgovori