Letovanja - iskustva, preporuke...

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Letovanje 2012

Post od Texonja » 25 Feb 2012, 00:15

swemir je napisao:steta prosle godine sam se super proveo na istri, ali sad ne bih imao hrabrosti da ostavim auto na ulici... steta jer mi lokacija odgovara, posle obilazio malo sever italiju, sloveniju...
Speaking about Slovenia... Ima li se gde letovati u Sloveniji i da li je neko bio?
Inace, ja u CRO nisam ni ranije hteo, a tek sada ne bih. :zbunjen:
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
profesorPROST
Postovi: 3282
Pridružio se: 13 Jan 2012, 14:50
Lokacija: Beograd

Re: Letovanje 2012

Post od profesorPROST » 25 Feb 2012, 00:20

Modesty je napisao: ali da bar jedne godine promenim...
Paaa promeni :mrgreen:
Never Say Never Again

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Letovanje 2012

Post od methane.master » 25 Feb 2012, 00:24

U toj varijanti sa Slovenijom more zaboravi, jer im je obala smešna. Planine su druga priča. :)

Sent using Tapatalk
Širim haos!

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Letovanje 2012

Post od swemir » 25 Feb 2012, 00:28

tex vezano za sloveniju

posto sam obisao par mesta na njihovom primorku, nazalost ne moze da primirishe hrvatskom, (istrom)


Istra i nije hrvatska, jer ima u principu jako puno italijana, jer je dugo i bila italija... svi natpisi su dvojezicni.

fenomenalni gradovi, arhitektura i ambijent prelepi..

posebno isticem rovinj, opatiju, moje veliko pozitivno iznenadjenje porec, koji ima jak venecijanski uticaj u arhitekturi i stari grad je meni najlepsi na istri... prelepo. vrsar,, kao u bajci, novigrad :opustanje:

plaze najlepshe su u rovinju..

najvece razovarenje pula, obican industriski grad velika luka...ima lepo istorisko jezgro , ali je malo i oronulo, sve je malo socijalno, podseca me na periferiju subotice :zbunjen: izlaz na more LUKA

u sloveniji smo bili na koper i portoroz, a u piranu nisam jer je malo dalje na poluostrvu. Koper je dobra luka, grad uredjen..

Inace slovenci su me jako razocarali i bili su puno neljubazniji jego hrvati. sve neprijatnosti sam imao u sloveniji, i posle trece sam skontao da nas nevole vishe nego hrvati, jer samo u ljubljani su bili ok.

a kako sam se proveo na bledu , kad cuju srpski bolje da ne pricam :palica: komplekasi, utripovali se da su visha rasa..

da nisam u ljubljani sreo ok slovence, mislim da bi potpuno zaobilazio tu zemlju... sa druge strane u hrvatskoj sam ocekivao suprotno, a svi se upljuvali da nam ugode :zbunjen:

postavicu i par fotki pa da vidite...

Korisnikov avatar
Modesty
Postovi: 568
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:28
Garaža: 207 1.4 HDI
Lokacija: Bgd

Re: Letovanje 2012

Post od Modesty » 25 Feb 2012, 00:33

profesorPROST je napisao:
Modesty je napisao: ali da bar jedne godine promenim...
Paaa promeni :mrgreen:
E sad bas necu... :kezo:

Btw ti se secas da sam se prosle godine povredila, i da znas da imam oziljak i k`o bakicama mi "seva" pred nevreme... Sad cu da ih tuzim i da trazim jedno besplatno letovanje kao komepnzaciju, posto planiram da idem u isti hotel...
Kada je neko glup, ne možete mu to ni dokazati... D. Radović

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Letovanje 2012

Post od Texonja » 25 Feb 2012, 01:30

Definitivno ste me odgovorili cak i od razmisljanja o Sloveniji sa ova dva post-a. A o Hrvatskoj svakako ne razmisljam.
Dakle, ako Grci ne daj Boze zakazu, moracu kod Italijana ili Francuza...
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Letovanje 2012

Post od perfiko » 25 Feb 2012, 09:18

A nećeš kod Sava Bačića? :kezo:
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13051
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Letovanje 2012

Post od Saša » 25 Feb 2012, 09:29

Nije Crna Gora uopšte tako loša alternativa. Treba samo izbegavati Budvu i slična "dernek" mesta. Ima tamo ipak dosta lepih kutaka gde čovek može porodično provesti fino letovanje...

p.s. Ja ipak ne bih tako lako odustao od Grčke. Severni deo (Halkidiki) nije ni prošli put osetio nešto naročito dešavanja u Atini, sve je radilo normalno, jedino što je bila ona nestašica goriva. No i to se lako rešava tankovanjem do vrha u Makedoniji... Alternativa za dolazak/povratak postoji uvek preko Bugarske (ako baš "hermetički" zatvore granice - što nije nikad bio slučaj), tako da nije ni to toliko strašno... :)

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Letovanje 2012

Post od Texonja » 25 Feb 2012, 09:48

@Sasa, nije CG losa kao CG, tj meni je ok, ali problem je sto sam poslednji put bio pre 3 god i navukli smo i zena i ja neka stomacni virus i osip... Sedis 2-3 dana u sobi, ides na WC svakih 20 min i tako to...
Kasnije je dosao moj drugar u HN, u drugi hotel, pa je ipak i on navukao isto to s*anje (bukvalno s*anje :)). Necu da ulazim u detalje sta je i zasto je, dal' od vode ili od hrane ili neki virus na koji mi odavde nismo imuni, u svakom slucaju necu da rizikujem zbog deteta i to je jedini razlog...
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Letovanje 2012

Post od Ji 4Tze » 25 Feb 2012, 14:27

Pokušavam da se setim da l sam ijednom išao u CG, Budva, HN, Petrovac 3 puta i svaki put sam ukačio neki stomačni virus...
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13051
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Letovanje 2012

Post od Saša » 25 Feb 2012, 14:32

Kad letujete po tamo nekim hotelima... :)

Probajte jednom otići kao prosečna srpska familija: privatan smeštaj, hrana u sopstvenoj režiji, voda strogo flaširana... Šanse za kakav stomačni virus se onda drastično smanjuju... :kafa: :)

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Letovanje 2012

Post od Paja » 25 Feb 2012, 14:51

To ti misliš.
Meni je klinka letos u HN-u dobila stomačno nešto. Preselo mi letovanje.
Objasnili su mi da se fekalna kanalizacija izliva suviše blizu plaža :glavomuzid:
Nisu me videli 10 godina i neće sigurno narednih 10.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Letovanje 2012

Post od Texonja » 25 Feb 2012, 14:55

Pajo, mislim da je to blize objasnjenju, jer smo i mi pili flasiranu vodu (kao sto i u Zrenjaninu moramo da je pijemo), a jeli iz restorana gde je ipak sve kuvano/ispeceno i ne bi trebalo da bude problematicno.
Takodje smo bili u HN i svo troje smo dobili i dijareju i osip, a upravo taj osip mi "naginje" da pomislim da je pre u pitanju kanalizacija nego nesto iz hrane/vazduha.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Letovanje 2012

Post od methane.master » 25 Feb 2012, 15:03

Texonja je napisao:Definitivno ste me odgovorili cak i od razmisljanja o Sloveniji sa ova dva post-a. A o Hrvatskoj svakako ne razmisljam.
Dakle, ako Grci ne daj Boze zakazu, moracu kod Italijana ili Francuza...
Ja sam pričao o moru, tj. par mesta koja imaju na obali. Planine su sasvim druga priča. Evo jedan link pa odmorite oči. :opustanje:
Širim haos!

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Letovanje 2012

Post od Texonja » 25 Feb 2012, 15:27

methane.master je napisao: Evo jedan link pa odmorite oči. :opustanje:
Ajme, pa ne idem ja na letovanje da se umaram i verem po brdima. :mrgreen:
Ali da su prizori lepi - apsolutno!!
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Odgovori