Letovanja - iskustva, preporuke...

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Letovanja - iskustva, preporuke...

Post od Misha » 16 Jan 2012, 21:00

Kuda cete vi ici ove godine na letovanje ? Prosle godine smo isli u Sitoniju,Sarti bilo je odlicno ali bih voleo ove godine promeniti destinaciju. Spanija mi je zelja odavno ali nikako da mi se sklopke kockice i da konacno otputujemo. Costa Brava mi deluje ok. http://www.google.rs/search?q=spanija+c ... 80&bih=799
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Letovanje 2012

Post od Geza » 16 Jan 2012, 21:26

Krstarenje Mediteranom će biti hit 8-)
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3835
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Letovanje 2012

Post od swemir » 16 Jan 2012, 22:58

:lol:

kolima do spanije je vec puno, jedino ako ces putovati par dana...

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Letovanje 2012

Post od Bax » 16 Jan 2012, 23:20

Meni se svidja ideja da odem kolima u London na olimpijadu, pa mozda i upali :)
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Letovanje 2012

Post od Misha » 17 Jan 2012, 00:32

swemir je napisao:kolima do spanije je vec puno, jedino ako ces putovati par dana...
Avionom ,naravno. :cekic: :roll:
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Letovanje 2012

Post od Texonja » 17 Jan 2012, 00:38

Misho, skroz si moj covek :doubleup: , posto sam prosle godine bio dva puta na Sitoniji (jednom u junu, jednom pocetkom septembra), prvi put u Porto Koufo i nekoliko puta sam odlazio u Sarti, koji mi se skroz dopao kao turisticko mesto. Drugi put u Nikiti, ali sam opet dva puta skoknuo do Sartija. Takodje, kao i tebi, Spanija mi je zelja vec 3 god unazad...

Bio sam pre 3 god u Barseloni i to mi je bukvalno najbolje mesto na kojem sam ikad bio, grad za sve sto pozelis da radis. Mozes da razgledas znamenitosti, da setas centrom, da shoppingujes, da jedes i pijes, a ako hoces da se okupas, imas vise njih kao izbor, gde je najbliza "Barceloneta" maltene "na pljuv" od centra. Mogao bih mesec dana da ostanem u Barseloni i da mi ne dosadi, jer mislim da tamo jednostavno ne moze da ti bude dosadno.
Za Costa Bravu ne znam, posto je koliko kontam to onako bas turisticki deo... Cuo sam da je malo hladnija voda tamo, a to ne volim. Meni je idealna Grcka "bara" kako je neki zovu, samo da je sto toplija voda i da je pesak. :)

Isao bih kolima bez problema do Spanije, nego mi je glavna prepreka sto imamo cerkicu od godinu i po dana, pa je tesko izvodljivo zbog nje (pojela bi nas pre Beca). Jos uvek nisam odustao da ove godine odemo opet u Barselonu, a kako to cu jos videti. Kada kazem "kako" ne mislim na tip prevoza posto autom idem sigurno ;) samo je pitanje da li otici recimo na 2 dana u Bec, pa na 2 dana negde na francusku rivijeru, pa onda u Barselonu, jer definitivno bih morao da seckam put, posto od Zrenjanina do Barselone ima oko 2000km.
Put avionom ne dolazi u obzir, posto Tex dupe nece odvojiti od zemlje ni za zivu glavu. :nonono: (mada je isplativije u svakom smislu otici avionom i onda tamo iznajmiti auto koji je 25-30 eur dnevno)

Sto se tice smestaja, cene u Spaniji nisu nista vece nego u Grckoj, cak su po hotelima jeftinije (u Grckoj tesko mozes naci hotel sa 4* ispod 150eur, dok u Spaniji za 100eur lagano nalazis... mi smo placali 75 eur za nas dvoje hotel sa 4* , sa doruckom, free netom i free garazom ispod hotela). Takodje u Grckoj mozes da zaboravis na garazu, a net uglavnom radi na guranje. Nekako su mi sve napola Grci, kao da se bave turizmom preko one stvari, cisto da ne bi bilo da ne rade nista. Takodje, u okolini Barselone sam prosle sezone vidjao odlicne cene za kuce ili cele vile (sad da me ubijete ne znam cifre, ali nije tesko proveriti).

Voleo bih da odem u Spaniju, ali ne znam koliko ce to biti ove godine izvodljivo. Ako nemas (nemate) sitnu decu, moja preporuka je SPANIJA!! :doubleup:
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Letovanje 2012

Post od Floyd » 17 Jan 2012, 00:57

Od Spanije su po meni ok ostrva gde sam bio kao i Andaluzija u kojoj nisam bio ali sam cuo sve naj :)
Barselona je veliki grad i na svoj nacin je dobra ali je za letovanje ne bih izabrao.
Costa Brava je kazu uzas, mas turizam, prilicno prljavo a ima i dosta lopova iz istocne EU.

Bez obzira na sve prednosti Spanije ja radije biram Grcku jer se tamo najlepse osecam.

Cuo sam da je za porodicne ljude dobra i Sardinija koja je, istina, preko agencije preskupa ali ko organizuje u sopstvenoj reziji, moze da prodje jeftino.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Letovanje 2012

Post od Saša » 17 Jan 2012, 08:22

Ja još ne znam gde ću i da li ću uopšte ići, najverovanije će ove godine biti CG, mada bih radije išao ponovo u Grčku. Prošle godine sam bio u Sartiju na Sitoniji i bilo je ekstra. Za 12 dana sam tu u lokalu napravio preko 500 km, a da nisam otišao dalje od 20-30 km severno/južno. Predivne plaže na sve strane... :)

Tibor021
Postovi: 48
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:43
Garaža: Škoda Fabia 1,2/51 kW
Lokacija: Novi Sad

Re: Letovanje 2012

Post od Tibor021 » 17 Jan 2012, 08:24

Sitonija nam je prirasla srcu. Prošle godine bili u Toroniju, ove godine smo već uplatili Kalamitsi.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Letovanje 2012

Post od Bax » 17 Jan 2012, 10:14

Ja sam letos isao kolima na turu Barselona, Madrid, Toledo, Valensija.
Usput sam posetio i nekoliko primorskih mesta. 16 dana je trajao put.
Nosio sam bajseve, i bilo je pravo uzivanje. Barsa je must see, prelepo mesto.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
gibanitza
Postovi: 31
Pridružio se: 16 Jan 2012, 14:12
Lokacija: Beograd

Re: Letovanje 2012

Post od gibanitza » 17 Jan 2012, 10:24

Još pojma nemam gde ćemo na leto. Pošto mi se žena zaposlila na najglupljem mogućem mestu (škola) moraću da idem u vrhu sezone što me užasno nervira (do sada sam praktikovao kraj avgusta/početak sptembra). Meni se generalno opet ide u Stavros a ona napinje za Španiju avionom, što me smara jer mi se ide kolima dok cena nije zanemarljiva (a mora i Buba da se sredi :mig: ).

Ima li neko predlog za porodično mesto (ćerka će imati 2 godine tada) u Greciji, na sat-dva od Soluna?
Volkswagen Polo 1.4 TNG 2010
Volkswagen Buba 1200 1974

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Letovanje 2012

Post od Saša » 17 Jan 2012, 10:29

Na Halkidikiju ti je malene svako mesto na "sat-dva od Soluna"... Moja preporuka ti je Sarti, zbog odličnog položaja i fantastičnih plaža u okolini. To je mesto idealno za one koji vole da se vozaju automobilom za vreme letovanja i maltene svaki dan kupaju na drugoj plaži... :mig:

Evo fotki par najlepših plaža koje se nalaze na oko 7 km severno od Sartija...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8779
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Letovanje 2012

Post od Gaginh0 » 17 Jan 2012, 10:45

Ja sam manje-vise odustao od letovanja, posto se leti na Strandu (kupalistu u NS) uzima lepa lova konobarisanjem, tako da ove godine necu to propustiti, posto sam prosle propustio...

Ali dogovorio sam se sa drustvom da idemo u Prag 21.2. Cena je 99e, 6 dana, ali prvi i poslednji dan putjemo, tako da imamo 4 nocenja i 4 dorucka. Mislim da to nije skupo...
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Letovanje 2012

Post od grujicd » 17 Jan 2012, 11:00

Ja obožavam grčku (naročito ostrva), ali prošle godine par dana pred polazak su bili zatvoreni granični prelazi i aerodromi zbog generalnog štrajka. A godinu dana pre toga nije bilo goriva na pumpama zbog drugog štrajka. Na kraju je sve bilo ok kad sam išao, ali ne želim da sebi priređujem taj stres. Ne vidim da se u grčkoj bilo šta promenilo od prošle godine, pa ću ovaj put možda razmisliti o Turskoj, CG ili Španiji.

Korisnikov avatar
gibanitza
Postovi: 31
Pridružio se: 16 Jan 2012, 14:12
Lokacija: Beograd

Re: Letovanje 2012

Post od gibanitza » 17 Jan 2012, 14:33

Što se goriva tiče nije mi problem, pred ulazak u Grčku natočim 30l plina i 30l-40l benzina i imam sasvim finu autonomiju. A nisu Grci toliko blesavi da ne daju Srbima sa evrićima da uđu i potroše iste kod njih :smesko:

@Saša

Reci mi jel gužva velika u Sartiju? Ima li gde da se pusti derište da se izigra i istrči (park, livada, korzo)? Dolaze li porodice sa decom ili klinci sa namerom da uništavaju nervne ćelije alkoholom i lakim drogama?
Volkswagen Polo 1.4 TNG 2010
Volkswagen Buba 1200 1974

Odgovori