Mađarska - šoping, obilazak, aquaparkovi...

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8374
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Mađarska - šoping, obilazak, aquaparkovi...

Post od grujicd » 20 Feb 2024, 23:05

Hm, meni su pre 5-6 stavili lisice na točak, doduše možda sam bio parkiran gde ne sme. Nešto su radili parking kod Trga Heroja i ja stao sa strane gde i svi drugi, čak sam i pitao nekog čoveka. Ali kad sam došao posle par sati tih drugih nije bilo a moj auto zabravljen. Doduše i to je bilo 30-tak evra ništa strašno, samo je moralo da se plati u kešu u forintama tim komunalcima kad su došli. Možda sam trebao da ga ostavim tako, toliko je skoro bio jedan dan u garaži :)

programer
Postovi: 375
Pridružio se: 07 Apr 2017, 17:31

Re: Mađarska - šoping, obilazak, aquaparkovi...

Post od programer » 21 Feb 2024, 23:12

@lami da odgovorim ovde kad je vec odgovarajuca tema, a mozda bude korisno kolegama. Uglavnom parkirao sam na P+R parkingu na kraju/pocetku metro linije. Parking je osvetljen, pod kamerama i rampe na ulazu i izlazu. Za 4 dana je izaslo 10evra.

Moze ovo sto cozmo kaze, ali cini mi se da je kazna nekih 30tak evra, a ne 17, mrzi me sad da proveravam. Takodje, smestaj je bio iza Four seasons hotela u centru, tako da i nije bilo slobodnog parkinga na ulici.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23810
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Mađarska - šoping, obilazak, aquaparkovi...

Post od dragvorl » 21 Feb 2024, 23:42

Kazna je cena 14+2+1 sati parkinga, dakle ugrubo koliko se placa za ceo dan od 8-22 + 3 sata. U skupljoj zoni 1.5 eura x 17 i dobije se cifra. Nesto vise od 10k forinti ili 26.6 eura u najskupljoj zoni. Vikendom se ne placa. Limit je 3 sata u vecini zona.

Slika
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Mađarska - šoping, obilazak, aquaparkovi...

Post od cozmo » 23 Feb 2024, 12:58

Ovo je bilo pre 2 godine, dakle poskupeli su. Doduse ja sam imao uplaceno tipa 2 sata, posle nisam imao nigde da razmenim sitno za glupavi aparat. Pisali kaznu, ja platio i to je to. Bilo je oko 17 eur. Mozda zato sto nisu racunali full.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Igor
Postovi: 495
Pridružio se: 26 Jun 2012, 10:33
Garaža: Skoda Octavia MK3 TDI, BMW 320D E90 LCI
Lokacija: Apatin

Re: Mađarska - šoping, obilazak, aquaparkovi...

Post od Igor » 29 Feb 2024, 22:46

Ja sam zadnji put koristio aplikaciju Parkl. Moze da se namesti da si iz Srbije, nase tablice, nasa kartica.. I naplati ti tacno koliko si parkiran, ne moras da uplacujes unapred sate. Naravno mora da se postuje max ogranicenje po zoni.

Inace sve sto sam nasao parkinge blizu mog smestaja, trazili su za dnevnu kartu po 10.000 huf ili 26-27 eur.

Odgovori