Mađarska - šoping, obilazak, aquaparkovi...

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od methane.master » 01 Apr 2012, 15:04

Nema na čemu. Sve za Karavan sir i Szeged salamu. :kezo:

I ja već neko vreme planiram odlazak tamo, ali nikako da sprovedem u praksu. :zbunjen:
Širim haos!

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od Texonja » 01 Apr 2012, 15:11

Za sir ne znam, jer me ne interesuje bas nesto taj tvrdi sir. Ja sam fan Vajkrema i to vazi sto jeftiniji - to ukusniji, bez zezanja. :) Ovi Milli, Muller i slicni ne mogu ni da primirisu "Winny" vajkremu koji je duplo jeftiniji. Jednom sam cak nasao neki No Name, tj pisalo na njemu samo Vajkrem, a proizvodjac mozda negde dole sitnim slovima. Socijala pakovanje, socijala nalepnica, ma ceo je izgledao socko, ali ukuuuuus... najbolji! A kostao je nesto tipa 30 dinara... Nazalost, sledeci put kad sam isao nije ga bilo i do sada ga nisam vise nasao nijednom pa sam presao na Winny.
Ako kupujete sunku u crevu, nemojte se zajebati da uzmete onu "Cora" jer ima puno velikih komada slanine u njoj. Takodje uzimam Winny koja je bolja, a cak je neznatno i jeftinija, mada nije nista bolja od nasih.

Ono sto je stvarno dobro je Csabai Teliszalami, zimska kobasica. Uopste, taj Csabai (Chaba) pravi sve dobro, dok mi se recimo cuveni Pick Szeged uopste ne svidja. Kupio sam ranije 2-3 proizvoda i sve nesto bzvz.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od methane.master » 01 Apr 2012, 15:23

Ma mislio sam više figurativno ;) Ta dva proizvoda su moje prve asocijacije na Segedin, kad je počela ta kupomanija hrane odande, tamo negde krajem 80-ih. Mi smo kupovali hranu tamo, a mađari ko blesavi ovde kupovali Vegetu i alkohol od 96%, trebao im je za pravljenje neke njihove radže. :djavo:

Inače taj Karavan beše neki dimnjeni sir, i bio je onako, ali je PIK-ova Szegedszalami bila VRH. E sad, to je bilo nekad. Ako ikad odem, planiram da odvojim 10 min da se slikam ispred ulaza u PIK. :kezo:
Širim haos!

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od superboss » 01 Apr 2012, 17:46

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=596312


A vi nas tu obmanjujete, SRAM VAS BILO :kuku:


Majko moja, jos ce da nas ubedjuju da iz BiH prelaze u SRB da kuopuju gorivo...
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od blaugrana » 17 Apr 2012, 21:32

Juce sam ceo dan bio u Segedinu, odnosno u Arcadu :kuku:
Sta reci osim Srbija u malom :ccc:
Prvenstveno smo isli da pazarimo garderobu, hrana je bila u drugom planu.
U svakom slucaju dobro smo prosli sa garderobom ima dosta stvari koje se mogu naci povoljnije nego ovde.
Ono sto mi se ne svidja u Arcadu je sto ima jedna menjacnica :zbunjen:
Nema oficijalnih radnji Nike, Adidas, Reebok...itd
U nekim radnjama rade cak i nase devojke, gde je kupovina kao kod kuce
Kurs koji je bio u menjacnici je bio 290.5 forinti = 1 eur.
Cene u marketu u Arcadu, cini mi se da je Spar su maltene iste kao kod nas, nesto cak i skuplje.
Po povratku kuci posetio sam Shell pumpu bezolovni 95 je 445.90 forinti/l
E, onda sledi pakao
U povratku kuci, "drage nam komsije" drze 2/6 prelaza otvorenim, stoka :pravilnik:
Guzva strasna, samo nase tablice, ravno 1h 30 min sam cekao da predjem.
Nasi, od kojih sam ocekivao da ce cimati samo cao-zdravo

Stvari koje cu sledeci put sigurno uraditi
-Napuniti karticu (povoljniji kurs, nema cimanja sa menjacnicom...)
-Hvatati levu traku na izlazu iz MaDzarske (iz desne se ide i na deo gde je povrat poreza, pa dok se ne dodje do prosirenja kolona "stoji")
-Ukucati koordinate za Coru
-Probati sve kafe Lavazza u lokalu u Arcadu
Poslednja izmena od blaugrana u 17 Apr 2012, 21:52, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od Sloba » 17 Apr 2012, 21:41

Na granici u poslednje vreme idem na EU rampu. Godinama sam se pravio fin i čekao u "ispravnoj" koloni, ali su mi rogovi dovoljno izrasli da odlučim da to više ne radim. U Arkadu u dosta prodavnica, za C&A i H&M sigurno znam, na kasi primaju Euro, ali je za nijansu nepovoljniji kurs u odnosu na menjačnicu. Najbolja varijanta je devizna kartica, najmanje zezanja i korektna računica.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od blaugrana » 17 Apr 2012, 21:54

Koliko sam video niko nije postovao EU rampe i NON EU, nego gde ko stigne :pravilnik:

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od Sloba » 17 Apr 2012, 21:57

Zavisi u kakvo drušvo upadneš. Oni koji često prelaze, Subotičani i ekipa to znaju i odmah idu tamo, a kada je neko ko nije iz lokala, čeka kao poštena budala.

SuperB
Postovi: 106
Pridružio se: 15 Jan 2012, 09:44
Lokacija: Subotica

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od SuperB » 17 Apr 2012, 21:59

Ljudi pošto sam iz Subotice preporučujem da idete i na EU rampe, prolazi se bez problema ;)

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od blaugrana » 17 Apr 2012, 22:05

Ma, sinoc nije bilo biranja samo dve rampe otvorene, pa gde ko zabode :besan:

SuperB
Postovi: 106
Pridružio se: 15 Jan 2012, 09:44
Lokacija: Subotica

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od SuperB » 17 Apr 2012, 22:13

Dan pre uskrsa sam se vraćao iz Mađarske i na Horgošu je bila neverovatna gužva ( čekanje min 2h) pa sam otišao na Kelebiju i tamo čekao pola sata da pređem tako da imate u obziru i taj prelaz kada je na Horgošu velika gužva.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od blaugrana » 17 Apr 2012, 22:37

Ili Kelebia ili Djala :doubleup:

Korisnikov avatar
Miki
Postovi: 135
Pridružio se: 03 Feb 2012, 11:12
Lokacija: Beograd

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od Miki » 18 Apr 2012, 10:22

Srbija | sreda 18.04.2012 | 00:31
Zašto se isplati šoping van Srbije?
Izvor: 24 sata
Hrana, garderoba, benzin - samo su neki od proizvoda koje naši građani zbog niskih cena kupuju u okolnim zemljama.
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=601475
Slika Slika

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19261
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od Heinz » 18 Apr 2012, 11:20

I ono malo eura što imamo ode Mađarima i ostalima :(

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Segedin - šoping i obilazak

Post od superboss » 18 Apr 2012, 13:31

A kome da ih damo? Miskovicu i ostaloj bandi? Ako cu i da kupim u SRB, radije cu da kupim od svercera, sanera, ma zovite ih kako hocete...nije ova drzava je sa ovakvim ponasanjem prema svom narodu zasluzila samo jedno: DA PROPADNE!

Ruku na srce, nismo ni mi bas neki narod...evo nekoliko najupecatljivijih komentara... :glavomuzid:

'' Kupovina preko granice je velika zabluda i sipanje iz supljeg u prazno. Putovanje preko je cisto gubljenje vremena a znamo da je vreme novac. Preko granice se uvek kupi i vise nego sto nam je potrebno, tako da nam takozvana usteda ispari na nepotrebne stvarcice koje smo uzeli samo zato sto su povoljnije nego kod nas a u stvari nam i nisu bas potrebne. Mnogo je bolje svaki drugi dan ici u kupovinu i imati stalno sveze proizvode, umesto sto se gomila rezerva i puno stvari mora na kraju i da se baci jer im prodje rok upotrebe. Kada podvucete ispod crte sigurno se na dve-tri velike mesecne kupovine u inostranstvu potrosi puno vise nego ako se redovno kupuje samo neophodno kod kuce. KUPUJMO DOMACE...
(Sava, 18. april 2012 10:02)

------------------------------------------------

Sramota. Jel placate carinu. Dokolicari i neradnici. Dok nasi trgovci odvajaju od usta i placaju penzije za vase roditelje i bake i deke. Da ne govorim o socijalnom i za nasu decu pa skolovanje dece vrtici i jos stosta. Vi pljujete na ruku koja vas hrani leci i decu vam gaji. Nisu nasi trgovci losi. Vi ste svi SVERCERI i sramota za nase drustvo. Podrivate i onako krhku ekonomiju. Da se ja pitam bilo bi hapsenja. Samo jos jedno pitanjce. Jel odete kod lekara ili u skolu kod deteta i izcudjavate se c c c c kako je jadno i koliko se ceka. E pa vi ste krivi.
(Beograd republika, 18. april 2012 09:55)

----------------------------------------------------------------

1. Pored goriva, auto ima i druge troskove... Realni miminum je oko 0.15 EUR po kilometru sa gorivom.

2. Uracujate koliko mozete zaraditi za vreme koje bi proveli na putu do Segedina i nazad.

3. Isplativost koja se zasniva na povracaju poreza u inostranstvu i ne placanju poreza u Srbiji je glupost. Nikad ne dobijete povracaj poreza u celosti. Za manje racune vrate vam oko 60% poreza, tj. 40% ostane van Srbije.
Verujem da svako ima prijatelja (poznanika ili rodbinu) cija su primanja iz budzeta RS. Objasnite mu zasto njemu uzimate iz dzepa i finansirate budzetske korisnike u drugoj zemlji.

Za osobe koje svoju platu direkno primaju iz budzeta RS i putuju u inostanstvo po osnovne zivotne namirnice kako bi pored ostalog ustedeli na povracaju poreza vani i ne placanju poreza kod nas potrebno je na samoj granici urucivati otkaze i upucivati kod psihologa.
(Zivan, 18. april 2012 10:05)''
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Odgovori