Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30005
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od trojanac » 27 Jun 2012, 23:01

Pusti kola, daj ostale slike, piši kako je bilo???
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od methane.master » 27 Jun 2012, 23:29

U onom Passatu pretpostavljam da se vozi Castro. :djavo:
Širim haos!

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od Stjepa » 27 Jun 2012, 23:50

dragan je napisao:
zatim evo jedne za stjepu i mene :mrgreen: -

Slika
-beo
-vinjete na soferci
-nema cakk ni ratkapne na celicarama
-fali mu znak napred
To bre neka mrcina 1.5dci koja je pre uvoza iz Italije bila van :mrgreen:

Daj nam slike nekih, za nas, egzoticnih automobila. I proprati malo sa tekstom.
Postavljas ove obicne, da im registarske tablice nisu "cudne" bilo bi kao da si zaredjao po parkingu izmedju blokova.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od NexT » 28 Jun 2012, 00:04

au bre, kakvi ste ljudi, covek se setio foruma na drugom kontinentu, fotkao kola a vi ga napali... Ajde sad svi da se odusevite dok se Drrragan ne vrati :D

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od Stjepa » 28 Jun 2012, 00:09

Priznaj da si ga ti docekao na aerodromu pri povratku i da si dobio neku fensi cokoladu od 300g pa si zbog toga ovako nastrojen. :mrgreen:

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od NexT » 28 Jun 2012, 00:12

ja nisam znao ni da je otputovao, a kamoli da mi se javio da ga sacekam... Baksuz :D

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od methane.master » 28 Jun 2012, 00:18

Stjepa je napisao:Priznaj da si ga ti docekao na aerodromu pri povratku i da si dobio neku fensi cokoladu od 300g pa si zbog toga ovako nastrojen. :mrgreen:
Ili Cohiba Robusto. :opustanje:
Širim haos!

nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od nixa » 28 Jun 2012, 09:57

Ima li tamo neki auto a da nema tamna stakla?

Ajmo na Kubu da pravimo biznis sa atestima xD

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od NexT » 27 Okt 2012, 17:32

Posle 3 dana u Sofiji i moje prve "duze" posete (do sad sam dolazio/odlazio u jednom danu), moja asocijacija na ovaj grad ce biti - pripizdina.

Prvi utisak posto sam stigao predvece - mracan grad. Beograd je izmislio ulicnu rasvetu za ovo... Ne znam u cemu je fora, ali je svima prvi komentar bio da je grad strasno mracan.

Ulice - na nivou Karadjordjeve u Beogradu.Siroke i katastrofalne... U najboljem stanju su 2 bulevara u centru, oni su stvarno odlicni, po 3 trake + sine u svakom smeru. Ono sto me je zacudilo, nema ostrva izmedju smerova... Cak su i sine skroz u nivou puta, pa neretko obilaze kolonu kroz traku u kojoj su sine u suprotnom smeru... :pop: :srbin:

U globalu, slicno Beogradu. Pricam o kulturi, ponasanju itd...
Bolje od Beograda - imaju metro i generalno nema guzve u gradu. Auto put je povezan sa obilaznicom oko grada koja se jos zavrsava, a nemaju mostove i slicna uska grla. Ceo grad je vrlo ravan i siroke su glavne ulice.
Losije od Beograda - sve ostalo. Sve je nekako za klasu jadnije, niko ne zna engleski, menjacnice imaju 3 i po, al od toga subotom popodne radi jedna itd, pokusali su da mi naplate 3x skuplje giros...

Sam centar (trg i dve glavne ulice) su jako lepo sredjeni. Sve ostalo je katastrofa... Cim zadjete po manjim ulicama u naseljima - horor. Prljavo, zbijeno, trotoari se raspadaju...

onaj ko se zalio na GSP u Bg treba da dodje ovde da vidi na sta lice autobusi... MAN-ovi stari 20ak godina i jos neki isto matori. Imaju par novih Mercedesa...
Taxi :kezo: Pezo 206, Hyundai Atos, Getz, neki Daihatsu i slicne veverice... Najbolja kola su Octavia i Elantra... Pritom se svi manje-vise raspadaju. Imaju nekoliko novih Priusa... Pritom kazu da je veci divlji zapad nego u Beogradu... Vozaju vas oko Sofije da bi stigli do hotela 700 metara dalje... (tako pricaju)

Cene su prilicno slicne. Mrzi me da navodim primere, ali recimo 5% razlike gore/dole, zavisno od proizvoda...

Ima jos stvari, al ono... Iskreno, razocaran sam Sofijom. Osecaj je kao da sam u Nisu, a ne nekom glavnom gradu sa milion+ stanovnika...

Ono sto me je najprijatnije iznenadilo, metro stanice su ciste i nisu izvrljane grafitima... Ne znam kakvi su vozovi i koliko su tacni, nisam imao potrebe da koristim...

BG je mnogo lepsi, zivlji, ljudi su otvoreniji i normalniji...
Inace, svi su odusevljeni kad cuju da sam i Beograda, svi imaju tamo neke prijatelje itd... Insistiraju da se prica srpsko-bugarski, a ne engleski......

A, da, i ovde imaju cigansku foru da probaju da naplate parking, al su odustali kad sam pricao sa sefom, posto dosli smo nas 8 jednim kolima itd...

Bazen u hotelu sa 5* ne radi vec 5 dana....

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od Uroš S. » 27 Okt 2012, 17:43

NexT je napisao: Ono sto me je zacudilo, nema ostrva izmedju smerova... Cak su i sine skroz u nivou puta
Ruska fora.

Isti utisak je i na mene ostavila Sofija i ostatak Bugarske kada sam bio, 2005. i 2008.
I ono sto si pisao o Mercedesima i AMG modelima, imaju ih 1:1 po glavi stanovnika, tako izgleda, a tek da vidiš primorje, parking ispred Jerry-ja je vrtić za onaj vozni park. Još sam ja po danu 2008. prošao duž cele BG, svitalo je posle granice, ispred Sofije. Bio sam i u Slivenu, jedan od većih gradova u središtu, i u Plovdivu, isto su jadni, ofucani i štrokavi. Gradili su magistralu od Sofije do Burgasa tada, bila je dobra, to je sada verovatno završeno.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od NexT » 27 Okt 2012, 17:55

Ja se krstim ceo dan koliko ima AMG, Brabus i Loriness modela :o :o :o

Kao da ih dele dzabe, ili bar upola cene, pa umesto 350 CDI biraju V12 AMG :o

Ne preterujem, u centru grada na svakom parkingu ima bar po jedan AMG... A neretko se vozaju 2x S500 ili S600 blinde u konvoju... I to neki likovi sa tetovazama u majicama (ne poslovne varijante)...

Kad sam video da Maybach vozi celavi lik sa kajlom koji zivi u teretani... :uf:

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9060
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od Darko » 03 Nov 2012, 12:56

Zelim da podelim jedno interesantno podrucje za kraci letnji odmor. Kao i verovatno svi vi i ja sam vecinu svojih letovanja proveo na crnogorskom, grckom, bugarskom i turskom primorju, ali ove godine sam resio da odem malo zapadnije. Uvek me je zanimalo kako izgleda slovensko primorje, pa cu podeliti nekoliko podataka sa vama ukoliko neko bude hteo da ide u tom smeru.

-Put - (novi sad-portoroz), odnosno novi sad - prelazak peko fruske gore, i kada se ukljucite na autoput nema ni jedno skretanje sve je ravno do ljubljane, posle se odvaja za koper i jos malo ostane do portoroza. cela ruta ima oko 600 i kusur kilometara. s obzirom da je 90 posto puta auto put, stize se veoma brzo, ja sam za 6 sati bio u portorozu, tako da nema potrebe da se putuje nocu, dovoljno je krenuti oko 5 ili 6 ujutru i tamo ste do podneva. putevi u hrvatskoj i sloveniji sjajni. jasno je da nam je ovo primorje najblize i fizicki i vremenski.

-okolina - primorje slovenije je veoma malo, mislim da im je obala dugacka oko 40km. ali zato mogucnosti su neogranicene. kad si u grckoj na moru, uglavnom budes u istom mestu 10 dana i ne mrdas jer su i ostala mesta slicna i nema sta posebno da se vidi osim lepog mora, ovde je potpuno drugi vid turizma, jednostavno sve je blizu i moze da se napravi aktivan odmor, svaki dan se mogu obilaziti primorska slovenska mesta, zatim trst koji je udaljen 30-tak km od portoroza, onda hrvatska istra koja je na pola sata, ljubljana sat i nesto kolima.. i jos gomila mesta koja se mogu obilaziti u sloveniji ako se ima vremena ili ako je recimo kisa pa nije za kupanje..
na celom primorju postoje dva sluzbena jezika slovenski i italijanski, tako da su i sve oznake na oba jezika, sto je verovatno neka zaostastina iz drugog svetskog rata. jer italijana ima mozda par procenata, mislim da su uglavnom svi raseljeni posle rata. ima ih mnogo vise kao turista. uglavnom sa srpskim cete se odlicno snaci. vecina slovenaca ga razume i govori osim mladjih ljudi. ali jezicu su nam toliko slicni da i nema potrebe da sporazumevamo na drugom jeziku.

Slika

-portoroz (portorose - luka ruza) - malo primorsko mesto, ima nekoliko lepih hotela na samoj obali i nesto kuca iznad na brdu. neverovatno je cisto, pravi zapad. slovenci su se potrudili da izgleda luksuzno, pa se plaze, trava, putevi, odrzavaju perfektno. iznad mora je borova suma, vazduh je jedan od boljih koje sam udisao u zivotu. portoroz je jako miran. tacno osetis neku vrstu spokoja tamo, kao da si u banji, nema muzike, buke, brze voznje. teska laganica. preporucio bi ovo mesto ljudima koje bas zele da odmore par dana bez ikakvog stresa. plaze su betonske, ko hoce pescane plaze nek ide u grcku. betonske plaze su perfektno ciste. ali su napravili iza tih betonskih segmente sa travom i peskom pa mozete biti i u takvom okruzenju. ja sam bio u julu tamo. vreme preterano, izgleda da tamo nisu tako topla leta. temperatura je bila 29 stepeni svih sedam dana a voda je bila oko 26-27c. meni je to odgovaralo jer ne volim velike vrucine i da moram da se sakrivam iza suncobrana. ja sam odseo u hotelu barbara 3 zvezdice. hotel je stariji iz socijalistickog perioda ali je ok. sa doruckom i vecerom je 50e po osobi dnevno, hotel ima i besplatan parking.
ono sto je interesantno turista ima prilicno malo iako je jul mesec, cak i slovenaca iz unutrasnjosti. da li im je dosadilo sopstveno primorje ne znam.. bude po koji italijan, nemac, slovenac. nasih ljudi nema skoro uopste. video sam par srb registracija i to je to. kazu u hotelu da je nekad srba bas puno.

Slika
Slika
Slika
Slika

-Piran je lepo istorijsko primorsko mesto. ima gomilu uskih ulicica koje podsecaju na italiju, vidi se da treba da se ulozi para u fasade, ali verujem da ce slovenci to sve srediti. inace od portoroza se za sad vremena peske dolazi do pirana, skoro da su spojena mesta. pa je idealno za vecenju setnji i odlazak u piran da se popije pivo ili vino i gleda u more. preporucujem penjanje na zvonik (camponile) odakle se vidi ceo piran i jos sire. obavezno malo iskulirati na tartinijevom trgu na toplim kamenim klupama i odmarati dusu.

Slika
Slika
Slika

-koper - najznacajnije mesto (grad)na primorju, ima veliku luku. iako ima dvadesetak hiljada zitelja, deluje vece. video sam na autoputu dosta kamiona sto vuku automobile ka luci. koper se sastoji iz tri dela, stari grad, poslovni deo (sedista banaka, firmi, trzni centri, stadion) i stambeni deo.. jako lepo podeljeno i reseno. cini mi se kao fino mesto za zivot. trst im je jako blizu, ima autoput, pa mnogi putuju u italiju da rade kao i obrnuto. mislim da je trenutno srbin gradonacelnih kopra. sve pohvale, saobracaj super resen, parkinzi, mnogo uredjenog zelenila, neobicnih klupa za sedenje. koper nije turisticko mesto ali vredi ga videti. inace na italijanskom koper se kaze capodistira (vladar istre). tu je i fabrika tomos, ali je ja nisam video, ili nisam dobro obratio paznju.

Slika
Slika
Slika
Slika

izola (isola) - ovo mesto necu detaljnije obrazlagati. jednostavno, u izoli se nisam osecao kao u sloveniji. mesto mi je delovalo malo zapusteno. i ima jos jedna stvar sto mi se nije svidela. ne zelim da zvucim nacionalisticki, odrastao sam u multinacionalnoj sredini i postujem sve ljude. ali dok sam setao pored plaze u izoli, osecao sam se kao u bosni ili turskoj. jednostavno veliki broj muslimanki je bio na plazi sa maramama na glavi i zakopcane do grla, svi glasno pricaju, vuku gomilu dece sa sobom.. verovatno je dobar deo ljudi otisao tamo posle rata da zivi. nemam nista protiv, samo napominjem da se nisam osecao mediteranski. svako ima pravo na svoje misljenje.

-ankaran (ancarano) nisam obisao, to je ostavljeno za sledeci put.

-trst (trieste) veliki lucki grad, sa preko 200 hiljada stanovnika. mocan u svakom pogledu, pogotovo u arhitektonskom smislu. verovatno jedino mesto u italiji gde su nasi ljudi starosedeoci. srpska crkva je na najboljem mestu u centru grada. preporucujem setanje ulicama bez nekog plana. ima gomila lepih gradjevina da se vidi. kao i veliko setaliste pored mora sa gomilom jahti, brodova..

Slika
Slika
Slika

-hrvatska istra, posto je iz portoroza sve blizu, zasao sam malo u dubinu istre. video mesta novigrad i umag. iskreno potpuno druga planeta u odnosu na sloveniju iako je tako blizu. turista ko pleve, iz cele evrope. i ogroman kulturolosti jaz, grcki tip turizma, gomile dzidzabidza sto se prodaju na ulici, suveniri, miris rostilja, neuredjeni parkinzi, nekako vasarski, cigancici sutiraju luptu po centru grada i traze dam im das koji dinar.. doduse video sam samo ova dva mesta.. verujem da je dalje u istri lepo, nisam bio, ali istra je na takvom dobrom glasu, ne verujem da je to bez razloga.


-na odmoru sam proveo 7 dana. taman koliko treba za ovu turu.

evo i slika hotela gde sam odseo u portorozu

Slika

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14187
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od pedja » 03 Nov 2012, 13:15

Bravo za putopis

Tptlk

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od NexT » 03 Nov 2012, 13:28

SJajno :bravo: :bravo: :bravo:

Ja obozavam Istru, a u Portorozu sam bio poslom. Odusevljava me kako je sve sredjeno i uredjenou celoj SLO, a pogotovo na plazama koje nemaju veze sa crnogorskim i sa onim sedenjem na glavama, postavljanjem peskira u 6 ujutru da bi se zauzelo mesto itd...

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od Kuzmanovic » 03 Nov 2012, 13:30

Odlican opis Slovenackog primorja. Bio sam tamo u avgustu 2010. godine i malo je reci da sam odusevljen njihovim primorjem. Takodje svidja mi se njihov nacin zivota, evropski standardi a balkanski mentalitet. Ocu da kazem da je sve cisto, uredjeno, normalan saobracaj, nema divljaka a imas osecaj kao da si medju svojima.

Jedino mi se bas i ne svidja kako si opisao Izolu. Ja kad sam bio nije mi delovala zapusteno, a tamo sam proveo najvise vremena. Mada, opet kazem da sam ja tamo bio krajem avgusta, pa moguce da su te muslimanke sa njihovim maramama zavrsile godisnji odmor i otisle kuci. Ali kao sto si rekao, svako ima svoje misljenje. :)
Po meni je Izola klasicno porodicno mesto, mesto koje prvenstveno sluzi za odmor, gde posle 10 sati uvece ne mozes nikoga da vidis na ulicama, gde nema nocnog zivota, vec samo nekoliko restorana pored obale i to je to.
Zanimljiva stvar u Sloveniji je da u tim manjim gradicima, svi putevi vode ka crkvi, koja se nalazi na najvecoj nadmorskoj visini u tom gradu. :)

Odgovori