Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od methane.master » 21 Apr 2012, 18:33

Texonja je napisao:Ne-nemacki su razni... Od Peugeot 207 do Dacie Duster, preko raznih Japosa i Korejanaca. Cak sam i 2 Lada Nive video.
Pa to je onda više od 0,5 automobila. :rofl:
Širim haos!

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14188
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od pedja » 22 Apr 2012, 23:20

Skoknuo do Zlatibora, i vratio se, busom u dva dana.

Foto :

1. Neposredno posle kise (u daljini je Tornik, skoro bez snega)
Slika.

2. Pomislio sam da je lokalni autobus, ali sam se zaprepastio kada sam video da pise Beograd-Zlatibor-Nova Varos (ili sta vec), rukom pisano, ukrivo, na A4 papiru.
Slika
Svaka cast onome ko sa ovim putuje i daje 1000+dinara... Tipujem da je onaj koji redovno saobraca bio u kvaru, ili tako nesto, ali opet...

Istina, bus kojim sam otisao nije imao najfunkcionalniji menjac, i slabo je isao uzbrdo (tragicno kada krenete na planinu), ali je pojam komfora za ovo.

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od Stjepa » 22 Apr 2012, 23:57

Ahahahaha Pegaz Ivanjica
Taj prevoznik ima par dobrih i par losih autobusa, pa kako se kad i kome zalomi.
Inace na toj relaciji (bar do UE/ZL od BG) ima par prevoznika koje preferiram i par koje zaobilazim. Nekima ce zvucati kao reklama ili antireklama, ali mislim da informacija nece biti na odmet:
-Dolaze u obzir:
1) Fenix GiZ iz NS-a. Ubedljivo najjeftiniji, ali ima samo dve linije dnevno i uvek je krcat sto zbog cene sto zbog stajanja u vise mesta od pocetne do krajnje odrednice
2) Zlatan Risen iz UE. Posle prevoznika pod 1) ovaj ima najbolji popust na indeks. Ima malo vise linija dnevno i staje eventualno u Lucanima, mada nekad i to omasi (zavisi od linije)
3) Gaga iz Cajetine. Takoreci ide na svakih sat do dva (u prevodu kad hoces). Ume dobro da proceni kad da ukljuci 2 a po potrebi i 3 autobusa za neki termin voznje. I isto staje ponekad u Lucanima ili ih zaobidje i to je to Ali cena za studente nije vise tako povoljna kao ranije pa je zato na trecem mestu. Neverovatno koliko studentu znaci cena prevoza. :mrgreen:
4) Hvale ljudi beogradsku Lastu ali je skupa

-Zaobilazim:
1) Jan(j)usevic prevoz iz Priboja. Obrazlozenje: licno iskustvo je da sam se vozio k'o krompir, a narodnjaci tuku i 'be se vozacu za putnike (nebitno ko sta preferira od muzike ali meni je ono izpiranje mozga i neka 'fala)
2) Pegaz Ivanjica, kao sto rekoh ima par ok autobusa i par nalik "Ko to tamo peva". A i jednom sam se opekao. Sad da li je to bilo do nemarnog vozaca ili je takav plan linije ne znam ali taj je stajao kraj svake bandere. Putovanje se oduzilo na 5/3 od normalnog trajanja :besan: I na kraju kad sam vec mislio da sam kuci jer sam stigao do Pozege autobus svrati sa sve putnicima u Pegazovu garazu na Ariljskoj petlji da tankuje gorivo :bokser: :palica:

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14188
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od pedja » 23 Apr 2012, 00:17

Stjepa je napisao:4) Hvale ljudi beogradsku Lastu ali je skupa
Ovo nije tacno.
Jedini problem sa Lastom je sto od/do Zlatibora vozi samo u sezoni (nesto tipa 01.07.-30.09 i 01.12.-28.02). Postoji i za CG, ali on ide nocu, svaki drugi dan, tako da nije bas pogodan za prevoz do Zlatibora. U februaru, povratna Lastom je bila 1350din (ili 1300), a ostali su bili nesto ispod 2000 (za Feniks Giz ne znam). Feniks je i za NS najejftiniji. OStao je jos Stup Vrsac, koji nije spomenut : Solidni busevi (bar oni koji idu na Zlatibor, a ne znam cenu)

Juce, povratna Gaga, sa svim troskovima (bez prtljaga) u BGu i na Zlatiboru: 2180,00. Autobus delimicno ispravan (u povratku dosta bolji), stajao 15ak puta usput (da utovare i istovare razne pakete; pa jos u Cajetinu i tako to).

Gaga, Zlatan, Janjusevic i Pegaz su ekipa iz kraja, rade zajedno i diktiraju cenu. Mesecna karta UE-Zlatibor je preko 7000din (ako u medjuvremenu nisu smanjili cenu).
-----
Uglavnom, gde god moram autobusom idem Lastom. Nema greske.
U ostalim slucajevima, kada nema Laste, ide se na srecu.
Sa Pegazom sam imao najgore medjugradsko iskustvo u Srbiji (na liniji BG-Ivanjica). Nisam imao srecu da ubodem jedan od dva Mercedesa (a i oni nisu u zavidnom stanju)... U povratku sam isao nekim pilicarom do Pozege, kako bih preseo na Lastu (sa Zlatibora), jer nisam zeleo opet da rizikujem sa Pegazom.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od Texonja » 23 Apr 2012, 21:41

Nakon 2700 km provezenih kroz Madjarsku, Austriju i Nemacku za poslednjih 7 dana, mogu da kazem da je Srbija raj za voznju i prava meka za ljubitelje brze voznje. Kroz Madjarsku je limit 130km/h sa obavezno barem jednim radarom i jednom kamerom kod Gyor-a (rekli mi da tamo ima, ali je ja nisam video gde). Obilaznica oko Budimpeste je prava nocna mora. Nedelja, nigde nikog, ali limit 80 km/h a na nekim deonicama i 60 km/h... Panduri vrebaju sa radarima, skroz pederski, a vozi se ne znam ni sam koliko, mislim oko 40km sto obilaznica, sto radovi na putu...

Kroz Austriju limit 130 km/h, sa deonicama (prilicno dugim) gde je limit 100 km/h. Kamere su prava nocna mora. Nekad na svaki kilometar, nekad na po 5-10km, ali je cela Austrija pokrivena.

Nemacka no limit autobahn, aha, my ass... Imas 5-10km no limit, pa onda ide limit 120 km/h ili cak 100 km/h, ponegde i 80 ili 60 gde su radovi na putu. Generalno, ima dosta radova, narocito u Nemackoj i zaista usporavaju tempo. Taman se zaletis kad ono ili radovi ili neko raskrsce, tj ukljucenje/iskljucenje za neki grad. Serem im se na no limit. Prosek kroz Nemacku 126 km/h , kroz Austriju 128 km/h , a u Austriji je limit 130 dok u Nemackoj navodno nema limita. Jos mi ujak kaze kako i tamo gde je 120 limit moze da se vozi brze jer nema kamera. Nisam prosao 20km od Heidelberga, vozio oko 150 gde je limit 120 i samo vidim na jednom od odmorista sa desne strane kako stoje 3 kamere/radara, na nozicama. Dva na niskim i jedan na visokim nozicama. Kad sam prosao jedan od njih je okinuo crveni blic, tako da ocekujem da mi stigne i kazna uskoro (ako salju iz Nemacke u Srbiju... zna li ko?).
Tu sam se opametio, prisetio se ujaka i "nema kamera" :palica: i nakon toga vozio po propisima.

Srbija, raj... put ocajan, naravno, ali mozes da vozis 140-145 bez straha, mozes i 150 samo moras da pazis na nekog interceptora ili pandure sa radarom koji su toliko neinventivni da se vide sa kilometra. Kamera nema, opustencija... Putuj svetom (Evropom) da bi vise voleo svoju zemlju.

Kada na sve dodam da mi ni Nemacka nije ono sto je bila pre 4 god (opusci i cepovi od flasa na ulici, pesaci koji prelaze na crveno svetlo, biciklisti koji voze kao pomahnitali posvuda pa cak i u pesackoj zoni pa samo gledam dal' ce neki od njih da mi "pokupi" dete pa da mu nabijem pedalu u usta...)
Jos pride ima puno ne-nemaca, tj crnaca, arapa, kineza, Turaka... vidjao sam i po kojeg klosara i prosjaka, a toga nije bilo pre 4 god u Heidelbergu... Zene sa onim crnim povezima preko glave, tipovi sa bradama vehabija i zelenim kapicama (kao bele albanske, samo zelene), sve to mene podseca na Iran, pa makar zvucao kao rasista ili sovinista - meni to smeta. Da sam to hteo, isao bih u Tursku ili Iran, a ne u Nemacku.
Mladi Nemci koliko vidim poblesavili. Izbuseni nosevi, oci, usi, istetovirani, pantalone na pola dupeta, kose ofarbane u zeleno, a sve to umiksano sa onim Irancima i vehabijama, srecno im bilo... :srbin:
Drzim se ja nasih rupa na putu, nasih politicara, nasih sitnih komsijskih problema, nasih policajaca, naseg neociscenog snega, nasih zakona koji postoje ali se ne primenjuju, nasih papirica na ulicama i nasih 'ljombera sa belim carapama i crnim cipelama. Uvek, ali UVEK sam se skenjavao kada odem van, pa se vratim u Srbiju. Ovog puta sam prvi put srecan sto sam kuci. Mesto gde se osecam sigurno i slobodno!

Uzdravlje!
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6242
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od Heineken » 23 Apr 2012, 22:41

^
Svaka cast na iskrenosti....u poslednje vreme slusam slicne price od rodjaka i prijatelja koji zive sirom EU!

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od Floyd » 23 Apr 2012, 23:07

Texonja je napisao:Drzim se ja nasih rupa na putu, nasih politicara, nasih sitnih komsijskih problema, nasih policajaca, naseg neociscenog snega, nasih zakona koji postoje ali se ne primenjuju, nasih papirica na ulicama i nasih 'ljombera sa belim carapama i crnim cipelama. Uvek, ali UVEK sam se skenjavao kada odem van, pa se vratim u Srbiju. Ovog puta sam prvi put srecan sto sam kuci. Mesto gde se osecam sigurno i slobodno!
Sta da ti kazem druze...ostario si cim ovako govoris :rofl:


Salu na stranu, slazem se sa vecinom iznetih konstatacija...
Nemacka definitivno, polako ali sigurno ide u *urac kao i Francuska (ma cela zapadna EU). Za mene je Nemacka uvek bila sinonim za uredjenost, organizovanost, disciplinu i kvalitet. Kako cesto odlazim tamo, vidim da nije bas tako. Po manjim mestima je donekle ok ali veliki gradovi (kao i svuda u EU) su postali sabirni centri za skart iz celog sveta. Izadjem da prosetam uvece u centru Minhena kad malo, malo po neka grupica Afrikanaca (zanimljivo je da su uvek u grupama i trude se da izgledaju opasno) stoji na nekom cosku, cirkaju pivo i snimaju prolaznike. Indusa umotanih u njihove krpe i azijata, takodje koliko volis. Kao i u Parizu drze neke male butike (shupe) u kojima prodaju uglavnom jedno veliko nista (kartice za telefone, dopune i kineske gluposti). Tako zamotani voze neke matore Mercedese i to na isti nacin kao sto se vozi u Indiji...kazem ja, ljubice oni radnu snagu iz Ex-Yu u neopranu bulju za koju godinu.

Sto se ogranicenja brzine tice to u mnogome zavisi od autoputa. Meni je recimo od Bregenza (A) do Minhena uglavnom neograniceno, osim kad se prolazi kroz vece gradove (zbog buke). Kad idem prema Stuttgartu isto ima dosta kilometara bez ogranicenja...
Ujak ti se malo prevario za radare jer znam (i ako ne zivim u Nemackoj) da po pravilu postavljaju radare bas tamo gde je ogranicenje (a gde bi drugo :mrgreen: ), posebno ako je iz nekog razloga vanredno smanjivanje brzine.
Inace, ne verujem da ces dobiti kaznu u Srbiju ali mogu, kad ides sledeci put, ako te zaustave, da ti naplate...mada ne verujem ni to da je izvodljivo jer ce sledeci put biti beli X3 za "ZR-TEX" tablama i nikako ne mogu da znaju da si ti vozio 3ojku :)

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Hvar aprila 2012

Post od codemaker » 23 Apr 2012, 23:54

Polu poslovno, polu privatno - ali sam na Hvaru na 15-tak dana.
Nije neko vreme ali se da podneti.
Evo po neka sličica

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od methane.master » 15 Maj 2012, 21:34

Joooj nigde gužve. :opustanje:
Širim haos!

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14188
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od pedja » 19 Maj 2012, 22:39

pedja je napisao:
Stjepa je napisao:4) Hvale ljudi beogradsku Lastu ali je skupa
Ovo nije tacno. Jedini problem sa Lastom je sto od/do Zlatibora vozi samo u sezoni (nesto tipa 01.07.-30.09 i 01.12.-28.02). [/b]
Lasta ponovo jase od/do Zlatibora.
Cena povratne (sa svim "dobrovoljnim" osiguranjima i dotacijama) je 1540rsd + 30 din overa povratne na Zlatiboru + 40 din po koferu.
Svi ostali su preko 2000 + overa povratne od 100din+50din kofer


--------
Elem, skoknuh do CG na nedelju dana.
O putu cu na temi o putu do CG.

Ukazala mi se prilika da odem negde na nedelju dana, a najavili su lose vreme, pa je primorje bilo najbolji izbor. Imao sam dzabe smestaj u Baru, pa sam platio samo jedno nocenje u Igalu. Jedan dan je bas bilo kise, a dva dana je severac odvaljivao. Osim toga, bolje sam prosao nego da sam ostao u BGu.

Uglavnom, dosta je toga izgradjeno, u odnosu na moj prethodni odlazak (3-4god). Ne gradi se kao onomad, valjda nemaju ni gde :D Bar je lep gradic, dosta rekonstruisu saobracajnice, dosta je novih zgrada (sa suludim cenama kvadrata), ima onih palmi, maslina...Uglavnom, prijatan grad, koji me je iznenadio i prvi put kada sam otisao (pre par godina), jer sam ocekivao "industrijski grad", uzevsi u obzir Luku.

Apartmani u Igalu su novi, 98% zavrsena zgrada. Velika kvadratura, kvalitetna kuhinja (ugradna, Electrolux) sa svim priborom, klizni ormani, IKEA posteljina i peskiri (svideli su mi se i velicinom i kvalitetom, a to znaci nesto, sa obzirom da sam privatno i poslom obisao X smestaja do sada i svasta vidjao), kvalitetno kupatilo, lift, parking... Ima sitnih zamerki, ali mislim da ce najveca zamerka biti cena... Ja sam prosao sa 1700din za jednu noc, i to sa popustom, van sezone, i jos kazu da su dali ekstremno jeftino. Studio za dvoje ima krevet na razvlacenje i to bi mi smetalo na duze, uz cinjenicu da gleda na magistralu, tj da moze biti bucno (terasa je OK i ima bocni pogled na more, a ima i apartmana sa druge strane). Pa eto, ako nekoga zanima letovanje u Igalu neka pusti poruku, da ne ispadne reklama).

Obidjosmo svasta od Bara do Igala (i nazad). Stari gradovi, tvrdjave itd... Do sada nikada nisam, a prolazio sam nekoliko puta. Sve lici jedno na drugo (a i kako bi drugacije). Najbitnije je da ce naplatiti ulaz € ili €€, bez ikakve karte, mape, pojasnjenja... Slabo se to odrzava, i steta je sto se neki zadovoljavaju onim sto im je priroda ili istorija dala, bez neke zelje da to i malo unaprede, odrzavaju...bitno je da kaplje...

Porto Montenegro je posebna prica. Lepo je sto su dozvolili nama obicnim smrtnicima da setamo medju fensi jahtama i radnjama za koje vecina nije cula (a cene prava sitnica) :mrgreen: Sa ozbirom da za godisnji vez jahte necu zaraditi za citav radni vek, mislim da mi se i ne svidja preterano :rofl: Salu na stranu, zanimljivo je za videti. Ipak, vredna spomena je poslasticarnica Minjon u Tivtu, za koju sam dobio preporuke i morao sam svratiti. Vaistinu dobri kolaci i sladoled :doubleup:
Kotor mi je "onako". Sve je to OK, ali mi nije wow, kao vecini. Pogotovo mi nije spektakularno davanje 3 ili 4€ za pentranje po zidinama, uz mogucnost trajnog invaliditeta :D Bitno je da im hoteli odvaljuju sa cenama (profesionalna deformacija).
U Petrovcu smo jeli i dobili apsolutno bezukusnu piletinu. Bukvalno nikakvog ukusa, nisam verovao dok nisam probao - cak i voda ima ukus u odnosu na ovo "pile". Lignje su vec bile bolje. I to smo jos izabrali restoran koji je bio pun, racunajuci da imaju promet hrane... Ko zna kada su zamrzli ono pile... Zamenjeno za neku pljesku koja je bila dosta dobra, cak i za mene koji izbegavam melvena mesa po restoranima (samo sam probao).
Sa magistrale sam posmatrao Buljarice i nije mi jasno kako to da na onolikom zelenom prostranstvu nije nikao neki ultramega kompleks, ili bar golf teren... Doduse, pored silnih radnickih odmaralista (spooky), postoji i jedan hotel - renovirana stara kuca, koji je relativno ekskluzivan (malo soba, bazen, spa) i cene da 'mres...

Kada se sve sabere i oduzme, Petrovac i H.Novi/Igalo su mi najprijatnija okruzenja. Kao sto negde rekoh, nisam od onih koji luduju za morem, pa mi ne znaci nista da li imaju kamene plaze, ili duge pescane/sljunkovite...

Dodatak: Polarizovane naocare su keva :doubleup:

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19260
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od Heinz » 19 Maj 2012, 22:55

Buljarice su na lošem terenu, ne sme da se gradi.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14188
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od pedja » 19 Maj 2012, 23:23

Tako nesto sam i pretpostavljao.
Deluje mi da ima dosta vode.
Ipak, vodio sam se onim: ko ima para, taj ce i da naspe, napravi Veneciju, ili sta vec :mrgreen:

Verujem da svi vrlo dobro poznajete CG i da ne trebaju slike, ali evo, ko se uzeleo tropskih mora :D
Slika

i jedna panorama (iz ruke, lowcost telefon)
Slika

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14188
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od pedja » 20 Maj 2012, 10:09

I dodatak:
Ako nekoga zanima Voli se ispostavio jefitnijim od Maxi-ja. Doduse, Maxi je sve skuplji od kada je prodat...
Ne znam da li vec napisah, ali pre 3-4 god je sve (u prodavnicama) u CG bilo malo jeftinije nego ovde (Imlek, Bambi ...), sada je sve nesto skuplje, jer je kurs € pojeo tu razliku.

Na buvljaku u Baru, Levis 501 od 12-15€ :mrgreen:
Uglavnom, jeftinije od robe istog kvaliteta i porekla kod nas. Samo sto ljudi tamo izgleda nemaju bas para, jer zive duse nema, a prolazio sam pored i kroz tu pijacu skoro svaki dan...

Korisnikov avatar
Destiny
Postovi: 62
Pridružio se: 17 Jun 2012, 22:48
Lokacija: Beograd

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od Destiny » 26 Jun 2012, 13:45

pedja je napisao:I dodatak:
Doduse, Maxi je sve skuplji od kada je prodat...

Apsolutno netacno :nonono: :mrgreen: :mrgreen:

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Reportaže sa naših putovanja/letovanja/obilazaka

Post od dragan » 27 Jun 2012, 22:36

elem, da ne pravim off tamo gde ne treba, evo prvo jedna slika sa poslednjeg putovanja za zemljaka martina ( bilo je puntica 2 ph1 par komada ali nisam nijedan uspeo da uslikam, tako da se mora zadovoljiti temprom ) -

Slika

trojketa moram da razocaram, nijednu jedinu hondu nisam video, ali jesam znacku sa honde, i to ni manje ni vise nego "type R" -

Slika

kad sam kod znacaka evo jedna i za grujica -

Slika

:rofl: :rofl: :rofl:

zatim evo jedne za stjepu i mene :mrgreen: -

Slika

ovog pogrebnog sam vec kacio ali evo ga i ovde :D -

Slika

evo jedna za markonija -

Slika

pa jedna dunx-u za podsecanje -

Slika

za novog forumasa stiga -

Slika

i evo i jos par poznatih nam -

Slika

Slika

:D

edit - ovu zamalo da zaboravim :rofl: :rofl: :rofl:

Slika


posle ce biti par nekih koje vidjamo u temi-kvizu "pogodite auto"

Odgovori