Srbija i Makedonija

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14179
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Srbija i Makedonija

Post od pedja » 01 Jul 2013, 21:38

Krenuvsi sa severa ka jugu - Ne znam sta bih predlozio za obilazak po Vojvodini, a da nije neki salas ili kastel. Vrsac je veliko skretanje sa puta... Evo nekih relaksirajucih varijanti:

Subotica: Palic, Zoo vrt, jezero, Subotica je lep grad, smestaja ima milion, mozda: http://vilastars.palicinfo.com/ (apartmani imaju idjakuzi), bazen samo za goste.
Backa Topola/Zobnatica - Nekada cuvena ergela, pa ko voli konje. U blizini je i veliko jezero. Kastel je nov, renoviran i lep, a Jadran je stari deo. Obratiti paznju na paunove - ne vole automobile (tj svoj odraz u njima :D)

Najpoznatiji akvapark u Vojvodini je PEtroland, a taj kraj i ne poznajem najbolje, osim po onome sto sam vidjao po netu.

Novi Sad preskacem, to nek drugi pricaju - idemo preko Fruske Gore. Tu bi mozda ostao u smestaju tipa Platana, ali je upitno za mesto u sezoni, ili nesto tipa Brvnare ili mozda Kucica za dvoje... Izvor je takodje OK, a najbitnije je da se nalazi nadomak 5*hotela Premier Aqua, pa se moze iskorisiti bar spa centar/bazen, ako ne zelis bas dosta da platis i spavas u samom hotelu i gledas recimo na groblje, ili komsijinu nedovrsenu kucu :D Tu je uvek i Termal (stari hotel) za kupanje i amsaze, ali je stanje upitno. Ja bih mozda produzio i do Rume i proveo dan u Borkovcu, gde imaju prihvatjive spa pakete, sa i bez nocenja i hrane. Tu je Norcev, u sumi, bazen, masaza, milina.

Ako ti je do provoda, pravac Beska, Sidro, muzika pice i ozderavanje.Valjda jos uvek rade, a zasto i ne bi. Mislim da hotel Bozic ima bolji smestaj,a li cigani i sizenje u Sidru... To ti je cim predjes Dunav, na putu NS-BG, ako ides autoputem.

Pitanje je da li ici na BG, ili negde na Valjevo, pa Divcibare, Ravnu Goru... Sa obzirom na putnu mrezu, mozda je bolje drzati se nekih lakse dostiznih mesta, jer ipak ima svacega za videti. Ko voli da peca, moze i niz Drinu. Sada cu zveknuti par linkova nekih privatnih /seoskih smestaja po Sumadiji i okolini. Zato preskacem Kostunice

http://www.etnokuca.com
http://www.trihrasta.com
http://milospetakovic.com
Pa je tu Vila Milica Trudelj, cuveni Bosko Mijailovic, Milena Veljic, razna gornjomilanovacka domacinstva (Galus, Melodija...)
Sve je to etno turizam, gde za relativno male pare mozes imati gomilu domace hrane, videti svasta (domacini vode i na izlete), a uzivati u dosta dobrom smestaju, neki imaju i bazene... , neki su cak i luksuzni, kao kuca Colovica, Zdravkovac (skupi su za linkove :D)... Ili, daleko bilo Drinska kuca
http://www.odmornarudniku.com/ - Rudnik brvnare - pored je sumska kuca, sa odlicnim srnecim gulasom, a ispod hotel Neda, sa bazenom i maserkom

Izvinjavam se, mrzi me da za svaki trazim link.

Licno, mislim da bih otisao preko Rume, pa na Sabac, pa Loznicu i niz Drinu, do Tare. Zlatibor manje vise (mozda malo banjanja u Cajetini i nocnog zivota na Zlatiboru. Posle bih u na Uvac (obavezno na obilazak rezervata prirode). Usput u Ljubis na pastrmku. U blizini je i tvoj zema Slovenac napravio etno selo u Srbiji, sasvim solidno za predah. Od Uvca, pravac ka Ivanjici, preko Javora. Tamo i Heinz moze preporuciti Ivanjicke konake, za odmoriti i napuniti baterije, a i IVanjica je super grad, pogotovo tokom leta. Jedna od prvih hidrocentrala, restoran na vodopadu, gomila omladine...
Odatle bih preko Guce, na Cacak, pa ka Kraljevu i Vrnjackoj Banji.

Ne znam kada bi isao, ali u VB je letnji karneval u julu mesecu. Preporuka za spavanje je Vila Minjon, a za izlazak Savka (neposredno uz prethodno pomenuti smestaj). I u VB postoji Aqua park (Sunny Hill) sa jos nekoliko otvorenih bazena, te manjim ili vecim wellness centrima po hotelima i smestajima. Oko Kraljeva je i Meljanicki bazen recimo...

Odatle kod Marjana na klopu, pa juznije.
Taj kraj ne poznajem preterano, ali svakako ima sta za obici. Pre svega Davolja varos. Tu su i Planinka/Prolom/Lukovska banjski hoteli, koji su sasvim OK, sve sa pratecim sadrzajima.

Preskocio sam jedan bitan detalj, tj lokaciju, ali nije bila usput :D
U pitanju je Topola, tj Oplenac, kraljevski kompleks (sa vinarijom) koji treba obici. najbolje je ici od BGa, autoputem, pa na Mladenovac. Ima smestaja i u Topoli (na samom Oplencu je ne bas najbolji hotel), i to apartmani TriO, ali su skupi za jednu Topolu. Dalje, od Topole ka Kragujevcu, postoji bar dva kompleksa bazena, a jedan ima i smestaj. Pred KG svratiti u Dukat na jagnjetinu :mrgreen: OD KG ka Kraljevu i nadovezati se na prethodno pisanije.
--

Hteo sam biti kratak, da ne opisujem gde moze da se pliva, gde koja tvrdajva da se obidje, pa sam jos svasta preskocio, ali ovome nema kraja :D
Sublimiraj ti lepo svoje zelje i rasplozivo vreme, pa cemo od nule :kezo:

Odoh se pakovati, oanjj Novi Sad me ceka...

P.S. znam da ti sada tek nista nije jasno, ali jbg :rofl:

maniaxxx
Postovi: 6356
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Srbija i Makedonija

Post od maniaxxx » 02 Jul 2013, 17:30

Jasno mi je da mi nije ništa jasno :presrecan: :presrecan: . Šalim se, dobio sam neke ideje, puno ti hvala.

Idem u augustu, vremena imam recimo nedelju dana, dan gore dole, zavisi dali produžavam do Grčke ili se zaustavljam u Ohridu ( nedelja dana je bez Ohrida naravno )

Videt ču sad sa devojkom da skupa napravimo neki plan puta pa se javljam za daljnje instrukcije. A ako ima neko neki predlog nek samo piše, svaka ideja je dobrodošla.


Aha, razmišljao sam i o poseti Jagodini i tamošnjem ZOO i aqua parku..valja li to nešto ili je bzv?

Korisnikov avatar
djiuliju
Postovi: 1468
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:56
Garaža: Clio II ph2 1.2 16v
Lokacija: Jagodina

Re: Srbija i Makedonija

Post od djiuliju » 02 Jul 2013, 18:07

Pa nije bog zna sta, al svuda gde si prvi put bude lepo. Dolaze ljudi iz svih delova Srbije, valjda im lepo, sta znam. Ako ti ovaj deo Srbije bude u planu, sto da ne

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14179
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Srbija i Makedonija

Post od pedja » 02 Jul 2013, 21:04

Ja moram da se ponovim:
Ako ides u Jagodinu, obavezno u Hotel Hill na picu (ako volis pice), ako nisu iskvarili. A i sladoledi/kupovi su im Srce, vrhunski.

Hotel je tik uz akva park, na putu ka Zoo, ne mozes da promasis.

Ako vec ides ka tom kraju, sa druge strane auto puta su Lisine, Bukovi, Grza, Lazarev kanjon..Super izletista... Ako hoces kod vanzemalajaca, trk do Rtnja, a kod Balasevica (u podnoznju) opali po gibanici :D

maniaxxx
Postovi: 6356
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Srbija i Makedonija

Post od maniaxxx » 02 Jul 2013, 21:46

Pizzu volim, a moja devojka gibanicu..ali da ne dodjem par kila teži sa dopusta :besan: :oops:

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Srbija i Makedonija

Post od Stjepa » 02 Jul 2013, 21:50

Veću potrošnju u povratku pravdaj lošijim gorivom u SRB a ne povećanjem svoje mase od prežderavanja hranom što je auto osetio. :mrgreen:

maniaxxx
Postovi: 6356
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Srbija i Makedonija

Post od maniaxxx » 02 Jul 2013, 21:54

:loool: :loool: :loool:

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10383
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Srbija i Makedonija

Post od sebekkg » 02 Jul 2013, 22:24

To ce da on izbacuje slatkise do puta da smanji kg pa da ovde nadoknadi za 7 dana. Hehehe

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
Slika

maniaxxx
Postovi: 6356
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Srbija i Makedonija

Post od maniaxxx » 02 Jul 2013, 22:26

A ti moraš baš sve da izdaš :twisted: :durise:





:rofl: :rofl:

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Srbija i Makedonija

Post od dragan » 02 Jul 2013, 23:47

pedja, brate, svaka ti cast za post... sad si me podsetio na par mesta koje sam hteo da obidjem :pivo:

kakva je drinska kuca sa cenama, znas li?

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10383
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Srbija i Makedonija

Post od sebekkg » 03 Jul 2013, 03:52

maniaxxx je napisao:A ti moraš baš sve da izdaš :twisted: :durise:





:rofl: :rofl:

:djavo:
Slika

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14179
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Srbija i Makedonija

Post od pedja » 03 Jul 2013, 07:42

dragan je napisao:kakva je drinska kuca sa cenama, znas li?
Drinska kuca ima 4 dvokrevetne sobe, dakle max 8 ljudi. Poslednja cena za koju znam je 300€/dan. Za manji broj ljudi (dvoje) se dogovara, nesto tipa 200-250. A sve zavisi od duzine boravka i termina.

E sad, nisam siguran oko trenutnih cena. Verovatno prilagodjavaju potraznji, ako jos uvek izdaju. Ko je zainteresovan, prodajna cene kuce bese 1,2mil€ :D

TT

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Srbija i Makedonija

Post od dragan » 03 Jul 2013, 07:54

malo su ga preterali...

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14179
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Srbija i Makedonija

Post od pedja » 03 Jul 2013, 08:20

Svako ima svoju racunicu. Kada se u obzir uzmu cene pojedinih hotela po Srbiji, ovo i nije tako strasno, sa obzirom sta nudi. Naravno, to ne znaci da je cena povoljna, ali svaka roba svoga kupca ima.

Ima jedna super kucica nadomak Zlatibora, ali nikako da se setim naziva. Na vr' mi jezika...
TT

ljubitelj
Postovi: 10570
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Srbija i Makedonija

Post od ljubitelj » 05 Jul 2013, 12:39

Sto se tice Ohrida boravak preporucujem nakon 5. avgusta i pre 10.jula ako se zeli odmor. Gosti iz Slo vole da borave u hotelu Milenijum koji je na samom Keju uz obalu ali je na mirnom mestu.
Predlozene lokacije koliko vidim su u najbucnijem delu grada i obicno nema spavanja.

Predlazem da se ako je moguce poseti nacionalni park Galicica (oko 2100m), putem koji povezuje Ohridsko i Prespansko jezer i koji je vrlo interesantan.
Postoji blizu prevoja lokacija sa koje se pruza panoramski pogled na oba jezera. U neposrednoj blizini (nekoliko km) je granica sa Albanijom i tek nesto dalje granica sa Grckom.

Iz Ohrida se moze dobrim magistralnim putem za sat vremena doci do Grcke preko Bitolja. Putem preko Galicice se zaobilazi deonica (starija, losija) puta Ohrid-Resen.

Ne preporucujem da se placa u restoranu "ohridska" pastrmka posto se radi o pastrmci koja dolazi iz ribnjaka (Mavrovsko jezero) u boljem slucaju ili se radi o ribi Plasica koja je daleko jeftinija.

Obratiti paznju na parking i zahteve za placanje istog, narocito pocetkom avgusta. Samo par stotina metara dalje obicno ima dovoljno besplatnog a ujedno i boljeg parkinga a sam Ohrid je malecni tako da peske ionako ne treba vise od 10 minuta.


Tokom voznje savet je na magistralnom putu obavezno se pridrzavati ogranicenja brzine kroz naseljeno mesto i pozeljno van naseljenog mesta ne prelaziti 110-130 km/h bez obzira sto lokalci znaju i brze. Put je odlican ali je planinski i uvek moze da izleti divljac i cesti su odroni kamenja narocito u jutarnjim satima posle hladnih noci.

Danju je 28-34C nocu je 11-15C. Komaraca nema.

Blizu (12km) je granicni prelaz sa Albanijom (regionalni put) ili oko 40km preko SV. Nauma. Jedino mesto je Pogradec, pored koga je bivsi letnjikovac drzavnog vrha (Envera Hodze). Ne znam da li je, kada i pod kojim uslovima otvoren za posete ali je ranije bio dostupan za razgledanje.

Voda u jezeru je hladna sve do sredine avgusta i zavisno od mikro lokacije je najcesce 24-26C pri cemu je blize izvoristu Drima hladnije.
Na samom Sv. Naumu gde je izvor, voda je <20C. Taj izvor se moze obici camcem uz vodica (na vesla) , priroda je netaknuta u tom delu.

Popularne plaze su van grada, Gradiste je oko 20km (u pravcu Albanije, jedinim putem, nije posebno obelezen pristup) je i najdublji deo jezera (oko 290m).

Struga je mesto gde se Drim izliva iz jezera i nastavlja dalje do Jadranskog mora.
Spomenik, drveni most, je urusen, Struga je godinama kao mesto zapustena sto se tice infrastrukture ali je lepo obici i videti.

Ponuda hrane je svuda vrlo dobra, cene su uvecane (ali daleko manje nego u Slo), narocito u toku sezone.

Roaming tarife su stravicne, preporuka kupiti lokalni broj (SIM karticu) sa kreditom.
Servisa za auto nema (iole sposobnih za novija kola) kao ni delova (sve se porucuje i ceka vise dana iz Grcke) pa je vrlo pozeljno da je auto tip top stanja.
Ako se ide preko Galicice temperature su visoke, vazduh je razredjen i veoma suv, usponi su veliki i dugacki (oko 30km uspon u kontinuitetu). Cesto se vide vozila stranaca iz zapadne Evrope sa dignutom haubom koja prokuvaju.

Novac menjati u menjacnicama, zaobilaziti banke.

Toliko sam se prisetio, srecan put i boravak gde god da se opredelis.

Ako volis vise avanture i prirode lep je put dolinom Drima od Struge do Debra.
Neposredno na izlazu iz Ohrida, prema Galicici, je lokacija Biljanini Izvori.
Nije obelezeno tablom a treba pratiti oznaku za firmu Pro Aqua (bivsi Vodovod), u blizini gradskog stadiona i zabavnog parka.
Tu je i jedan od poznatijih ohridskih restorana.

Odgovori