Srbija i Makedonija

Iskustva sa putovanja, razne informacije
maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Srbija i Makedonija

Post od maniaxxx » 01 Jul 2013, 16:40

Opet ja pišem :rofl:

Sa devojkom sam razmišljao, da bi letošnji dopust preživela u Srbiji i na Ohridu i sad me zanima ako imate neke predloge šta videti, kde prespavati, ako znate na Ohridu neke dobre varijante smeštaja i slično.

Nekako sam razmišljao da počnemo od Subotice i Paliča pa nadole, malo po gradovima, aqua parkovima i slično. Oboje volimo prirodu, životinje, volimo i istorijske zanimiljivosti po gradu da gledamo i slično.

Molim za predloge, da lakše isplaniramo sve skupa.


A, da jedna od opcija je i Grčka ako ima neko pametan predlog oko smeštaja i lokacije.

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2284
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Srbija i Makedonija

Post od jocas » 01 Jul 2013, 17:17

Preporuka za Ohrid
http://www.visit-ohrid.com/Accomodation ... ompany=216
U stambenoj zgradi apartman na odličnoj lokaciji, ima podzemnu garažu što je jako bitno. Fini apartmani, prošlog leta je bilo 25 eur za dvoje, svaka preporuka. Ako te interesuje mogu da ti prosledim kontakt momka koji izdaje.
Ako ideš na Ohrid slede preporuke šta videti, obavezno Sv Naum, riba u selu Trpejce, izlet do Struge...
Ohrid je leti odličan, topla voda i uređene plaže, kao da si na moru

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Srbija i Makedonija

Post od maniaxxx » 01 Jul 2013, 17:55

Može kontakt ako ti nije naodmet. Ohrid je u planu ako ne idem do Grčke, možda i oboje zavisi od vremena

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9215
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Srbija i Makedonija

Post od dragan » 01 Jul 2013, 17:59

ja sam prosle godine bio pocetkom juna na ohridu, ovde -
http://www.booking.com/hotel/mk/villa-d ... fed;dcid=1
cifra je bila sasvim korektna, s tim sto nemaju svoj restoran, i to je na neki nacin bila srecna okolnost jer bi u suprotnom uplatili bar polupansion i zeznuli se, jer je hrana u celom ohridu jako kvalitetna i uopste nije skupa...
mesto ko mesto je lepo za par dana, ja sam se tamo sit navozao po okolini, i bilo mi je jako lepo...
ohrid - za svaku preporuku :doubleup:

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2284
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Srbija i Makedonija

Post od jocas » 01 Jul 2013, 18:05

maniaxxx je napisao:Može kontakt ako ti nije naodmet. Ohrid je u planu ako ne idem do Grčke, možda i oboje zavisi od vremena
Imaš poruku.
Možeš i oboje, ja sam prošle godine svratio u povratku sa Lefkade, ideš preko graničnog prelaza Niki na Bitolj, tako da izbegneš gužvu na Evzoni prelazu, jedino što je malo lošiji put ali je dosta bliže.

Ako još neko traži smeštaj na Ohridu - http://www.visit-ohrid.com/
Poslednja izmena od jocas u 01 Jul 2013, 18:09, izmenjeno 1 put ukupno.

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Srbija i Makedonija

Post od maniaxxx » 01 Jul 2013, 18:07

Kad je najbolje da se ide dole, ja imam šansu početkom avgusta ili krajem avgusta početko septembra...

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2284
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Srbija i Makedonija

Post od jocas » 01 Jul 2013, 18:13

Sezona na Ohridu je posle 15. jula, ako nema kiše može da se kupa u jezeru do kraja septembra.
Klima je vrlo prijatna, preko dana je toplo ali je uveče sveže i fino za odmor.
Ima odličnih restorana, napisao je i Dragan, hrana nije skupa, preporuka za ribu, ako se snađeš obavezno probaj jegulju.
Odličan je noćni život ako voliš da izlaziš, ima par diskoteka i lepih kafića.
Dobro mesto da provedeš 4-5 dana, mada dosta Nišlija letuje na Ohridu.
Ja idem skoro svake godine, i uvek mi prija.
U povratku možeš preko Tetova da svratiš u Skoplje, nije loše za pauzu i obilazak.

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Srbija i Makedonija

Post od maniaxxx » 01 Jul 2013, 18:16

pa za 4-5 dana bi i išo, ostatak bi proveo po Srbiji.....predvidevam da znaju srpski, makodonski slabo tepam :oops:

Mislio sam i na roštiljadu da skočim u Leskovac ako budem dole u tom terminu :pivo:

Korisnikov avatar
djiuliju
Postovi: 1468
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:56
Garaža: Clio II ph2 1.2 16v
Lokacija: Jagodina

Re: Srbija i Makedonija

Post od djiuliju » 01 Jul 2013, 18:19

Ako resis da provedes malo vise vremena po Srbiji, siguran sam da svako moze da ti preporuci sta mozes da vidis u njegovom okruzenju, gde da se smestite za male pare, da bude bezbedno za kola itd...Samo kazi sta te zanima, priroda, kulturno istorijske vrednosti??? Imamo mnogo lepe prirode, moze jos uvek da se probere po nesto sto nismo upropastili skroz

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Srbija i Makedonija

Post od maniaxxx » 01 Jul 2013, 18:22

Pa napisao sam u prvo postu, volem prirodu i kultura mi ne smeta, pre svega da vidim nešto novo i slično

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2284
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Srbija i Makedonija

Post od jocas » 01 Jul 2013, 18:35

maniaxxx je napisao:pa za 4-5 dana bi i išo, ostatak bi proveo po Srbiji.....predvidevam da znaju srpski, makodonski slabo tepam :oops:

Mislio sam i na roštiljadu da skočim u Leskovac ako budem dole u tom terminu :pivo:
Svi govore srpski, ili se lako sporazumevas, ja se dole osećam kao kod svoje kuće.

Korisnikov avatar
djiuliju
Postovi: 1468
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:56
Garaža: Clio II ph2 1.2 16v
Lokacija: Jagodina

Re: Srbija i Makedonija

Post od djiuliju » 01 Jul 2013, 18:36

Recimo u Vojvodini obidjes neki salas, kontam da ti je to novo, i Novi Sad naravno, pa se onda od Beograda uputis na istok uz Dunav, obidjete Djerdapsku klisuru, jednu od najlepsih u Evropi, Srebrno jezero, Lepenski vir star 8000 godina, tri prerasta na reci Vratni, vrlo redak fenomen sacuvanih kamenih mostova, ostataka nekadasnje pecine koja se urusila itd...
Pa onda iz Istocne Sribije preseces na zapad, u centralnu, Pomoravlje i Sumadija, usput prolazis kroz Homoljski i Kucajski kraj, prelepa kraska priroda, pecine (nisu bas kao Postojna, al imamo ih i mi dosta)itd itd...moze da se nabraja do sutra.

U poslednje vreme se izgradilo i dosta akva parkova, ako vam je do te vrste zezanja.

U svakom gradu cete moci da prenocite za 10-15 evra po osobi, u sasvim korektom smestaju (u ostalom, dal je bitno za jednu noc).
Na tebi je samo da odlicis koliko vremena zelis da ostanes u Srbiji, a ima da se vidi stvarno mnogo toga (kao i svuda, gde nisi bio, ili si bio retko)

Pre dve godine sam bio u Sloveniji 4 dana, nisam stao od jutra do mraka, a opet nisam ni delic obisao

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Srbija i Makedonija

Post od maniaxxx » 01 Jul 2013, 18:59

Dobri predlogi, Novi Sad bi ispustio za duže vreme jer sam bio jedno 3 puta več i dosta ga poznajem..ali ostalo još nisam viddeo ( osim Bg )

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14142
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Srbija i Makedonija

Post od pedja » 01 Jul 2013, 20:21

Nezgodno je isplanirati milion stvari za malo vremena.
Probacu kasnije da ti nabacam neke linkove, cega se prvo setim, po pitanju Srbije.

A Ohrid, znam par ljudi koji su bili u Vili Dislieski (ako ne omasih koje slovo), i bili su extra zadovoljni.
Uostalom, navedeni visit Ohrid sajt, u kombinaciji sa Booking.com, u znacajnoj meri olaksavaju izbor.

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Srbija i Makedonija

Post od maniaxxx » 01 Jul 2013, 20:45

ako si pri volji preporučujem se za linkove, hvala. :doubleup:

Odgovori