Letovanje - Španija

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2284
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Letovanje - Španija

Post od jocas » 02 Jul 2013, 20:34

Planiram letovanje, nekako mi se čini da bi dobar izbor mogao da bude Španija.
Nas dvoje, nemamo dece, išli bi avionom, nikako busom.
Dvoumim se između Palme i Ljoreta (sa nekim izletima do Barselone).
Kakva su iskustva i utisci, neko od članova je bio tamo na letovanju?
Za Ljoret sam čuo da plaža nije nešto, sa Majorke su utisci dosta dobri. Generalno su svi baš zadovoljni.
Kakvi su hoteli, dovoljno je juriti neki sa 3* ?
Preporuka za neki konkretan hotel?
Planirano vreme je negde od 15. jula, još nije precizirano, možda i početak avgusta.
Vidim da skoro sve agencije daju last minute ponude za 10. jul, verovatno će biti i za kasnije polaske.

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Letovanje - Španija

Post od steva_anya » 02 Jul 2013, 20:51

Imam pacijentkinju iz Španije, ona kaže da je Ma(e)norka bolja od Majorke, i u oba mesta je more hladnije. Negde su "vulkanske plaze" (crne).

Sent from my Sirona C1 treatment center
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Letovanje - Španija

Post od NexT » 02 Jul 2013, 20:57

Bio u Ljoretu... Podseca me na klasicna grcka letovalista... PLaza nista posebno, moze to mnogo lepse i bolje.

Moj stav je da ako se vec ide tako daleko i komplikovano, onda izaberete nesto sto bas nema na svakom cosku...

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Letovanje - Španija

Post od Floyd » 02 Jul 2013, 22:07

Bio na Majroki pre par godina. Ok je ali realno nista posebno.
Najvise hotela i najveca koncentracija turista je na jugu u okolini glavnog grada.
Klasicno uz plazu nanizani (uglavnom ruzni) hoteli jedan do drugog a izmedju njih i plaze pesacka zona sa restoranima, kaficima i prodavnicama. Plaza je pescana a more verujem da nije hladno jer sam se ja i krajem aprila kupao.
Izlazili smo u Palmi do koje se odlicnim autoputem brzo stize iz tih turistickih mesta.
Uglavnom, jeftini masovni turizam gde se mozes lepo odmoriti (ako ne budes u hotelu sa pijanim engleskim i nemackim klincima koji se celu noc jure po hodnicima i urlaju) ali nista posebno neces videti.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Letovanje - Španija

Post od ikac2000 » 02 Jul 2013, 22:24

Idite autom do Portugala, Algrave, eto ti uzbudljivog letovanja. Tako smo supruga i ja proveli nezaboravnih 19 dana.

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2284
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Letovanje - Španija

Post od jocas » 02 Jul 2013, 23:41

Floyd je napisao:Bio na Majroki pre par godina. Ok je ali realno nista posebno.
Najvise hotela i najveca koncentracija turista je na jugu u okolini glavnog grada.
Klasicno uz plazu nanizani (uglavnom ruzni) hoteli jedan do drugog a izmedju njih i plaze pesacka zona sa restoranima, kaficima i prodavnicama. Plaza je pescana a more verujem da nije hladno jer sam se ja i krajem aprila kupao.
Izlazili smo u Palmi do koje se odlicnim autoputem brzo stize iz tih turistickih mesta.
Uglavnom, jeftini masovni turizam gde se mozes lepo odmoriti (ako ne budes u hotelu sa pijanim engleskim i nemackim klincima koji se celu noc jure po hodnicima i urlaju) ali nista posebno neces videti.
Nažalost, ponuda agencija iz Srbije se svodi na Palmu i Ljoret. Sve ostalo ide individualno, sa jako skupim kartama, Tenerefie idu preko 1500 eur po osobi.
Pijanih Engleza (i Rusa) sam se nagledao u Turskoj par godina, ono stvarno treba izbegavati.
I meni deluje na osnovu onoga što sam video na netu da nije ništa posebno, i da treba ići van sezone kad su cene dosta povoljnije.
U toj priči mi možda Santorini deluje kao bolja opcija, ili neka egzotika u Grčkoj kolima.
Što se tiče ideje do Portugalije kolima - ipak ne, hvala :D Devojka ne vozi, ima samo oko 3000 km, a da ne računam koliko bi mi para trebalo za put i spavanje na tom putu :D Mada, siguran sam da je fenomenalno iskustvo.

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Letovanje - Španija

Post od methane.master » 02 Jul 2013, 23:58

ikac2000 je napisao:Idite autom do Portugala, Algrave, eto ti uzbudljivog letovanja. Tako smo supruga i ja proveli nezaboravnih 19 dana.
Auuu ludilo. :doubleup:
Širim haos!

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Letovanje - Španija

Post od Bax » 03 Jul 2013, 01:16

Barselona je prelep grad, ja sam isao na proputovanje kolima, vozio sam izmedju ostalog i morski potez Valensija, Cambrils, Salou, Barselona.
Kolima je to extra tura, mozes i do madrida da odes, lepo se organizujes da vozis 800 km dnevno i udri, usput ima super lokacija koje mogu da se vide, Djenova, Azurna obala, Avignon....
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Letovanje - Španija

Post od half man » 03 Jul 2013, 10:27

Drug i ja imamo neke lude planove koje mislimo da ostvarimo sledece godine Boze zdravlja,a to je da sednemo u kola i krenemo iz NS do St.Tropez ,prosli bi Sloveniju,Italiju,celu duzinu Azurne obale i mislim da bi to bila fantasticna tura. :mangup: :opustanje:

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Letovanje - Španija

Post od Bax » 03 Jul 2013, 10:38

Ja zadnjih par godina picim te road tripove, jos nosim bajseve, super dozivljaj, u svakom slucaju velika preporuka je da napravite kruznu marsutu.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Letovanje - Španija

Post od half man » 03 Jul 2013, 10:41

Aj preporuci neku zanimljivu turu :D

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Letovanje - Španija

Post od Bax » 03 Jul 2013, 10:51

Budimpesta, Minhen, Bec, Pariz, Barselona, Kan, Nica, Monako, Djenova, Trst. Ovo je za dve nedelje onako bas fantazija.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Letovanje - Španija

Post od nikaragva » 03 Jul 2013, 11:12

Koliko treba novaca za tako neku turu automobilom, do Portugala recimo i nazad?
Računajući naravno sve, gorivo, putarine, hranu, smeštaj. Bez nekog preteranog luksuza, obično nešto.

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Letovanje - Španija

Post od methane.master » 03 Jul 2013, 11:28

Za putarine vidi na http://www.ViaMichelin.com Imaš više varijanti tura da biraš, od klot autoputa, do nekih razgledanja. Kalkuliše i druge troškove osim putarina.
Širim haos!

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Letovanje - Španija

Post od half man » 03 Jul 2013, 11:38

Bax je napisao:Budimpesta, Minhen, Bec, Pariz, Barselona, Kan, Nica, Monako, Djenova, Trst. Ovo je za dve nedelje onako bas fantazija.
Mozda da otvoris neku temu pa da nam pises detaljnije o tim rutama,ja sam zainteresovan da obidjem tako nesto . :)

Odgovori