Frankfurt am Main

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Frankfurt am Main

Post od ddanijell » 14 Mar 2018, 17:22

ikac2000 je napisao:
14 Mar 2018, 17:06
Za policiju da. Nema rasprave.

Cutis, klimas glavom, ne trazis broj znacke i ostale seljo fore.

I ne obracas se sa ti, ako pricas nemacki. Kazna za to ke do 600 eur moslim, za nepostovanje sluzbenog lica.
A ako zaustave Ogija tamo , da li bi smeo plasticnu kasicicu uz saobracajnu da stavi kad daje dokumenta, da policajac ima za kafu, mozda upali ? :kezo:

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3815
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Frankfurt am Main

Post od Kornjaca Rade » 14 Mar 2018, 17:59

ljubitelj je napisao:Svasta, :D
Bices vrlo siguran da ti se obraca policajac, jednom kada budes bio u prilici.
Tvoja obaveza je da sprovodis naredjenja sluzbenog lica a ta pitanja da kao ti njega ispitujes sta i kako, pa jesu seljo fore.
Zbog cega onda policajci nose natpis sa imenom i znacku zakacenu spolja?

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Frankfurt am Main

Post od ikac2000 » 14 Mar 2018, 18:22

Bas davno kada smo na Horgosu prelazili HU granicu, pogresio sam i stao u traku za EU. Policajka u kucici nam je rekla da je kazna 100 eur. Mi se nasmejali onako nevino, kazemo nismo znali izvinite.

Kaze nam ona, na srpskom naravno "imate li da castite za kafu?" Ja kazem nemamo nista. Na to moja zena vadi otvorenu plazmu i kaze, nemamo za kafu, al ako hocete malo keksa, posluzite se :-)

Mozes ti naravno da pitas za znacku i to, ali to se kod nas koristi uglavnom ako si lokalni mangup, vozis polovna besna kola, i hoces da uplasis sluzbeno lice da ne pise kaznu.

U DE naravno da mozes da se zalis, ali tako sto zvanicno pises policiji ili sudu, koji mogu da je lako odbace ako je neosnovana.

Kao metoda da izbegnes kaznu na licu mesta, tesko.

Da su zajebani ako im stanes na zulj, to definitivno.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13135
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Frankfurt am Main

Post od Saša » 14 Mar 2018, 19:34

Übermensch je izgleda taj nemački pandur. :D

TT


Korisnikov avatar
member
Postovi: 3674
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Frankfurt am Main

Post od member » 14 Mar 2018, 20:05

Sasa, ne možeš ni da zamisliš "jačinu" policajca....
Evo primjer: poznajem policajca u Beču, odličan momak,Hrvat,rodjen u Beču. Radi kao redovna policija. Jednom ja u prolazu,a on i kolega došli po nečijoj prijavi i "dave" neke Arape. I vidim ja njega,vidi on mene i samo mi okom dao znak da produžim dalje ulicom. A on im jebe kevu.
Sutra mi mrtav-ladan kaže da je bio na poslu,i to je to.

Drugi primer: zove drugar da mu stiže novi nameštaj. Ja i još jedan momak dolazimo na adresu. Ja došao sa U-Bahn a ovaj peške. Čekamo na adresi 10 minuta,i utom doleće policija pod rotacijom i pretresa nas. Ja lepo kažem da ne čekam 40minuta kako je neko iz zgrade prijavio nego čekam 5-10minuta i kao dokaz dajem kartu iz U-Bahn na kojoj se vidi vreme.
A drugara povedoše sa sobom na proveru.

Treći primer: ja i drugar se napili. Krenem kući, bilo klizavo,januar,ja se pijan okliznem i skršim. Neko zvao hitnu i oni došli u roku keks i udri odmah sve preglede. Nadju neku povredu i 3 puta mi je dolazila policija da me proveri da li sam se s nekim potukao itd.

Što se tiče saobraćajne policije u AT,DE...tu bih mogao da napišem dobar esej :)

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10487
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Frankfurt am Main

Post od TheWickerMan » 14 Mar 2018, 20:17

Ogi je napisao:
14 Mar 2018, 17:01
Hahaha, kako dobar tekst o ponasanju na autobanu:

Ako ste u levoj traci i hoćete da preteknete, uključite levi žmigavac i vozač ispred vas će se pomeriti u desno. Svi ovi mega brzi Poršei, Mercedesi i BMW-i drže uključen levi žmigavac na celoj trasi od Minhena do Štutgarta

Je l moguce ovo ?
Naravno da nije. Često vozim Štutgart Minhen i natrag, niko ne drži ceo put upaljen žmigavac, to je glupost. Ali da se prati situacija pozadi, mora i to dobro.

Korisnikov avatar
Mr.Rotor
Postovi: 6355
Pridružio se: 18 Sep 2014, 21:42
Garaža: ПОЛУПРЕМИЈУМ
Lokacija: Краљево

Frankfurt am Main

Post od Mr.Rotor » 14 Mar 2018, 22:23

ikac2000 je napisao:
14 Mar 2018, 18:22
Bas davno kada smo na Horgosu prelazili HU granicu, pogresio sam i stao u traku za EU. Policajka u kucici nam je rekla da je kazna 100 eur. Mi se nasmejali onako nevino, kazemo nismo znali izvinite.

Kaze nam ona, na srpskom naravno "imate li da castite za kafu?" Ja kazem nemamo nista. Na to moja zena vadi otvorenu plazmu i kaze, nemamo za kafu, al ako hocete malo keksa, posluzite se Slika

Mozes ti naravno da pitas za znacku i to, ali to se kod nas koristi uglavnom ako si lokalni mangup, vozis polovna besna kola, i hoces da uplasis sluzbeno lice da ne pise kaznu.

U DE naravno da mozes da se zalis, ali tako sto zvanicno pises policiji ili sudu, koji mogu da je lako odbace ako je neosnovana.

Kao metoda da izbegnes kaznu na licu mesta, tesko.

Da su zajebani ako im stanes na zulj, to definitivno.
Nisam lokalni mangup i imam pravo da od službenog lica tražim podatke. Ne psujem, ne vičem na njih, ne pretim im... Normalno razgovaramo.

Moji roditelji nikad u životu nisu potegli bilo kakvu vezu da bi mi nešto završili. Nisu u politici, a i retko ko van posla koji se bavimo ih i poznaje. Tako da sa te strane ne mogu ništa da uradim ali dobro poznajem Zakon i znam svoja, a i njihova, prava i obaveze.



Odgovaram ti jer ja prvo tražim njihove podatke i broj značke naravno.
Poslednja izmena od Mr.Rotor u 14 Mar 2018, 22:23, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Dani
Banned
Postovi: 654
Pridružio se: 26 Okt 2014, 02:41
Garaža: BMW F10 530d

Re: Frankfurt am Main

Post od Dani » 14 Mar 2018, 22:38

ikac2000 je napisao:
14 Mar 2018, 17:06
Za policiju da. Nema rasprave.

Cutis, klimas glavom, ne trazis broj znacke i ostale seljo fore.

I ne obracas se sa ti, ako pricas nemacki. Kazna za to ke do 600 eur moslim, za nepostovanje sluzbenog lica.
Sta je seljo fora ako trazim legitimaciju? Ako oni znaju biti bezobrazni navedi mi razlog zasto nemam pravo da znam ko glumi majmuna? I ima i u Njemackoj bezobraznih policajaca kao i svugdje u svijetu.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Frankfurt am Main

Post od ikac2000 » 15 Mar 2018, 01:59

Znam licno par njih koji to rade u Srb da bi zaplasili sluzbeno lice jer deluju opasno i znaju da imaju nesto kaznjivo, jer jednostavno takva nam je sredina, i sa tim ciljem je teska seljana. Ako je sluzbenik korumpiran i trazi par crvenih za nesto sto je po zakonu, to je drugo.

Legitimno je traziti, ali efekat vani nije isti kao kod nas.

U DE te ne cimaju za nesto sto nije po zakonu, i ne pilicare ako ti je bajata prva pomoc, ali ako si nacinio prekrsaj i zaustave te, jednostavno retki su slucajevi da te zaustavi a ne kazni.

Metodologija je da ti dobijes papir sa kaznom, a ako smatras da nisi u prekrsaju, mozes zvanicno da posaljes pismo i da se zalis.

Inace dok sam stajao na semaforu jedared, policajac koji je stajao blizu je dosetao do mene i kontrolisao da li su putnici pozadi vezani. Maksimalno kulturno i ljubazno.

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3404
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Frankfurt am Main

Post od kragujevac » 15 Mar 2018, 07:36

ikac2000 je napisao:
14 Mar 2018, 17:06
Za policiju da. Nema rasprave.
Cutis, klimas glavom, ne trazis broj znacke i ostale seljo fore.
I ne obracas se sa ti, ako pricas nemacki. Kazna za to je do 600 eur mislim, za nepostovanje sluzbenog lica.
600 € je "početna tarifa", može da bude i skuplje. :D . Takodje se ni policijski službenik na dužnosti nikome ne obraća sa "ti".
Pre nekijeh desetak godina je saobraćajna policija u D počela da primenjuje USA način rutinskih kontrola, tako da iz auta uvek izadju oba službenika. Jedan prilazi sa vozačke strane i ostaje u visini zadnjih vrata i tako traži dokumenta a drugi prilazi sa desne strane i ostaje u "mrtvom uglu" sa rukom na pištolju za pojasom, dok se ne uvere da je "situacija" čista.
Nastup policije je toliko "samouveren" da će retko ko ko je iole normalan da se raspravlja, traži značke, imena, brojeve itditd. Čak i ADAC ima "uputstva" kako se ponašati prilikom kontrole saobraćajne policije
https://www.adac.de/infotestrat/adac-im ... rolle.aspx
Inače je učestalost kontrola po mom mišljenju nedovoljna. Očigledno je da nemaju dovoljno službenika za ovoliki broj automobila na ulicama/putevima. Mene su zarad rutinske kontrole, koliko se sećam, zadnji put zaustavili u februaru 2008.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

maniaxxx
Postovi: 6362
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Frankfurt am Main

Post od maniaxxx » 15 Mar 2018, 19:54

Kornjaca Rade je napisao:
14 Mar 2018, 17:08
Koje seljo fore, pa u obavezi je da ti da broj znacke i ime. Kako bi mogao da budes siguran da je uopste policajac da nije tako.

U životi mi nije policajac dao broj značke i ime, u nijednoj državi., niti u Srbiji. Inače ne boj se milicije Ogi, ako voziš normalno neče te dirati, nisu alegrični na brzinu, ako voziš normalno neče te dirati uopšte veruj.

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3815
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Frankfurt am Main

Post od Kornjaca Rade » 15 Mar 2018, 21:01

Pa nisam mislio bukvalno da ti napise na papir i da, dovoljno je da ih nosi po propisu sa spoljne strane uniforme i mozes sam da vidis.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Frankfurt am Main

Post od Ogi » 18 Mar 2018, 09:15

Smorio sam se kao dupe, prognoza je beznadezna a trenutno je tamo sneg. Mislim racunao sam na lose vreme jer je tako kada god mi odemo negde ali bas ovoliko... sada je odlazak pod znakom pitanja.

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3404
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Frankfurt am Main

Post od kragujevac » 18 Mar 2018, 09:28

Ma nije to ništa, otopiće se do utorka. Evo i kod mene ovde noćas zabelilo i baš je klizavo, a sutra od toga sigurno nema ništa.
Ja taman hteo ovog vikenda da isprebacujem na letnje točkove, juče se nešto zamlatio pa nisam, jutros ustanem i sve mi belo pred očima. Možda samo odem da operem točkove, bar da "započnem" nešto :ccc: .
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Frankfurt am Main

Post od ikac2000 » 18 Mar 2018, 09:29

Ogi, na ulici ga i ne vidis, pola cm je, a istopice se. Popodne ga vise nece biti, a i ciste ga.

Nemoj to da ti poremeti planove.

Putevi su im natopljeni hemikalijama, lepo moze da se vozi

Odgovori