Frankfurt am Main

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Frankfurt am Main

Post od Ogi » 05 Apr 2018, 08:20

Slika

Slika

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Frankfurt am Main

Post od Ogi » 05 Apr 2018, 08:23

Slika

Slika

Slika

Korisnikov avatar
mića
Postovi: 2217
Pridružio se: 10 Apr 2013, 09:43
Garaža: Corolla
Lokacija: beograd

Re: Frankfurt am Main

Post od mića » 05 Apr 2018, 08:36

Zadnja fotka, mesto odakle si fotkao imas muzej arhitekture, bas lepo ako te zanima :-)
geteovu kucu obidji pod obavezno.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka


Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Frankfurt am Main

Post od Ogi » 05 Apr 2018, 18:05

Bio sam danas u Geteovoj kuci. :)Usput me je I uslikala kamera za prekoracenje brzine pa cemo videti da li nesto stize u Srbiju. :D

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3397
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Frankfurt am Main

Post od kragujevac » 05 Apr 2018, 19:04

Ja bih vas rado ugostio i kod mene u sred Bavarske, ali sam u Kragujevcu :D . Uživaj i dalje u provodu. :thumbup:
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Frankfurt am Main

Post od ikac2000 » 05 Apr 2018, 19:17

Ogi je napisao:Bio sam danas u Geteovoj kuci. :)Usput me je I uslikala kamera za prekoracenje brzine pa cemo videti da li nesto stize u Srbiju. :D
Jesi video crveni bljesak :-)

Inace mnogo lepo slikaju, meni je odlican nocni snimak, ne mogu da kazem da mi mama vozila :-) Lepo se vidim.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Frankfurt am Main

Post od Ogi » 05 Apr 2018, 19:23

Bila dva blica, mozda je jos nekoga snimila a mozda je mene dva puta. :D Jebiga, ja gledao u GPS gde treba da skrenem I nisam video da je zona 30. Ako mi stigne nesto platicu, eto toliko sam odusevljen svime ovde !!! :D Ispostovacu ih. :mangup:

maniaxxx
Postovi: 6356
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Frankfurt am Main

Post od maniaxxx » 05 Apr 2018, 19:37

Si našao neku rupu? :mrgreen:

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Frankfurt am Main

Post od Ogi » 05 Apr 2018, 19:54

To je posebna prica, mislim putevi. Rupe ne postoje. Prosao sam siri centar uzduz I popreko kao I naselje u kojem sam smesten I rupe jednostavno ne postoje. U centru ima neravnina, ima zakrpa koje su uglavnom odlicno uklopljene ali rupa ne. Ok, mislim da sam video jednu ili cak dve manje rupe. O auto putu u Austriji da ne govorim, to je nesto neverovatno od prvog do poslednjeg metra. Ne moze da se opise recima. Vozis I ne razmisljas, moze da se vozi cak I desnom trakom. Uzivanje, imas cak vremena da gledas I znakove I da uzivas u okolini.

Medjutim, madjarski "autoput" je nesto najgore sto sam u zivotu video, nista meni tu nije jasno ali ono je nenormalno. Srbija je izmislila autoput za ono cime sam ja prosao. Da mi je neko pricao ne bih mu verovao.

Ovde sam shvatio da postoji saht u nivou asfalta I sine oko kojih nisu krateri.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Frankfurt am Main

Post od Ogi » 05 Apr 2018, 20:00

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3397
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Frankfurt am Main

Post od kragujevac » 05 Apr 2018, 20:00

Ne znam šta si konkretno video da ne valja u Madjarskoj? Išao si od Horgoša prema Budimpešti i na obilaznici oko Budimpešte prešao prema Djeru :zbunjen:?
Meni je taj put svih ovih godina sasvim OK(a veliko sam zanovetalo, priznajem). Nije kao u A i D,ali je OK. Jedino ako se od prošle godine nije desilo neko čudo nevidjeno pa se sve upropastilo. Prošli smo tuda zadnji put početkom septembra 2017. Asfalt je radjen od krupnije mase tako da jeste malo bučniji nego u AD, nije mi ostalo u sećanju da je bilo ikakvih rupa, neravnina , lošeg obeležavanja i sličnih stvari.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Frankfurt am Main

Post od Ogi » 05 Apr 2018, 20:10

Strasno mi je zao sto sam skinuo kameru pa ne mogu da vam pokazem. Posle granice je put fenomenalan. Kako se priblizavas Budimpesti polako pocinje sve losiji I losiji put, neravnvine I manje rupe. Obilaznica je jako losa, puno rupa. Onda, kako neko rece prema mestu Tatabanya, posle Budimpeste, krece nesto sto nikada nisam video niti sam mogao da zamislim da postoji. Sigurno 10-ak km je zatvorena desna traka, niko nista ne radi ali je zatvorena za saobracaj zbog kratera koji bukvalno imaju I po nekoliko metara u precniku, u njima su se zbog kise tada napravila bukvalno jezera. To nije moglo da se napravi za jednu zimu, deluje kao napusteni put koji propada godinama. Kao da je miniran. To je samo po sebi strasno I bilo bi lepo kao turisticka atrakcija da I leva traka nije jako losa. Tada sam se pokajao sto nisam isao preko Hrvatske I Slovenije.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13024
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Frankfurt am Main

Post od Saša » 05 Apr 2018, 20:28

Ni kroz Hrvatsku autoput odavno nije savršen. Sve je to građeno pre 15-20 ili više godina i sada polako dotrajava, a održavanje nije na nivou kakvo bi trebalo da bi i dalje ostalo kvalitetno. Ja sam i nekim deonicama kroz Nemačku bio razočaran, po pričama sam očekivao da je tamo sve kao staklo ali nije.

TT



Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Frankfurt am Main

Post od Ogi » 05 Apr 2018, 20:52

U pravu si Sasa. Ovo sto sam prosao nemackim autoputevima je veoma, veoma dobro ali nikako nije savrseno ili kao staklo. Nema rupa, niposto, ali ima neravnina tu I tamo I ostecenja, posebno kada se udje iz A. Ima vrhunskih deonica sa 4 trake + zaustavna, ima razlicitih starosti asfalta, vidi se po boji, radi se dosta. Kada sam sisao sa autoputa I prema Passau-u I ovde prema Rodermarku, docekala me je cudesna magistrala. Generalno sve je odlicno.

Ali autoput u A je cudesan, od prvog do poslednjeg metra bez I najmanjeg ostecenja ili ulegnuca, iste boje asfalta, kao da je ceo pravljen u cugu. Neverovatno nesto.

O odmoristima I u A I I u DE necu ni da trosim reci. U A predivno okruzenje, sve je pod konac, u liniji, zeleno, uredjeno, precisto. WC-i cistiji nego kod mene kuci.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6742
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Frankfurt am Main

Post od ljuba » 06 Apr 2018, 09:21

Bas je lepo kada covek gleda sve kroz ruzicaste naocare :) Nemacka ima jeziva stajalista a Austrija je mnogo bolja, bas mnogo... plus manje opterecene (osim kada se svi sjure na more ili sa njega) i bolje (uslovno bolje :) ne i brze - i mnogo manje zatvorene zbog radova) auto puteve... Bas danas u mojoj ulici (Amsterdam) vidim punta klasika BG tablice sa 4 mladica :) - zamalo da im trubim :) a posle im trubio auto iza posto su se razvlacili - nisu znali gde da idu :)

Odgovori