Euro Diznilend

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Euro Diznilend

Post od ljuba » 19 Okt 2015, 11:57

Jel bio neko skoro u diznilendu? Idem sutra pa da vidim da li neko ima neke svezije informacije? Prvi dan idemo da se vozimo (posetimo) po Parizu. Nekako sam se tamo uvek vozio metroom, da li ima logike u veznji kolima po istom i traziti parking mesta pored atrakcija? Secam se da su uvek bile velike guzve...

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Euro Diznilend

Post od nidza » 19 Okt 2015, 14:13

Metro je bruka u Parizu. Ne vidim razlog da se voziš kolima uopšte.

Tapatalk

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Euro Diznilend

Post od ljuba » 19 Okt 2015, 15:12

Pa stizem u Pariz posle 14h a vec predvece idem u hotel pored diznilenda - izvan Pariza, nemam vremena za bilo sta drugo, ili mi se tako bar cini.

Korisnikov avatar
Cp6uH
Postovi: 1155
Pridružio se: 28 Jan 2013, 13:50
Garaža: Toyota Corolla TSn
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Euro Diznilend

Post od Cp6uH » 19 Okt 2015, 16:52

U centru je naći mesto baš teško, koristi metro, turiste uglavnom ne diraju. Raspitaj se da li imaju budući da je prošlo leto varijantu 1 dan platiš 2 dan gratis u Diznilendu. Ako ostaješ duže

M9

Korisnikov avatar
Cp6uH
Postovi: 1155
Pridružio se: 28 Jan 2013, 13:50
Garaža: Toyota Corolla TSn
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Euro Diznilend

Post od Cp6uH » 19 Okt 2015, 16:53

Nemam edit na tt
Turiste u metrou uglavnom ne diraju ako se provuku tj. nemaju kartu

M9

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Euro Diznilend

Post od goblin » 19 Okt 2015, 19:37

Od tih zabavnih parkova interesantno je obici Gardalend u Italiji, na jezeru Garda blizu Verone, ni Venecija nije daleko.

Sto se tice Diznilenda, mi nismo bili u Parizu ali smo isli u centralni Diznilend u Americi - Orlando.
Obilazili smo Floridu pa je zena trazila da obidjemo i Diznilend u Orlanud, ja sam bio protiv te ideje ali vec nakon prvog dana sam produzio boravak na 7 dana da bi sve obisli i nisam se pokajao.
Ono je fenomenalno i zabava uopste nije ogranicena na decu, itekako je interesantno i za odrasle. Ceo park je podeljen na 5-6 tematskih parkova i odprilike je potrebno ceo jedan dan od rano ujutru do zatvaranja da bi se obisao jedan park, stvarno je sve OGROMNO ali i vrhunski organizovanu.
Kroz sami park se vrsi prevoz autobusima, vozovima, brzim vozom, brodovima... posto je nemoguce peske da se funkcionise na tolikom prostoru.

Jedan dan smo odvojili i za posetu Universal Studija koji je isto fantastican ali nije za malu decu. Tamo su me najvise odusevile 3D voznje, nestvarno iskustvo nakon cega ove nase 5-6-7D kocke/bioskopi izgledaju kao da gledas klipove na telefonu naspram onoga sto smo tamo doziveli....

Mi plairamo sledece godine da idemo ponovo u Diznilend ali ovog puta u Pariz. To bi trebao da bude poklon sinu za polazak u skolu u prvi razred.

Inace, bitno je pre odlaska napraviti "taktiku" i dobro se organizovati, zato je velika prednost kada ides drugi put i vec znas cake i raspored.
Fastpass se obavezno koristi za atrakcije gde su najvece guzve (unapred se raspitas gde su najvece guzve) a ostale obilazis normalno sa cekanjem u redu da ne gubis vreme, takodje se unapred treba prouciti mapa... te cake u mnogome olaksaju boravak.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Euro Diznilend

Post od ljuba » 19 Okt 2015, 20:00

Bili smo u Gardelandu vise puta :) lep je, ali je jako slican nasem lokalnom parku Eftelingen-u :)

A sto se tice karte za metro u Parizu obicno kupimo set karata (valjda 18 ili nesto slicno), ali sada mi se jednostavno vremenski ne uklapa. Ako krenem ujutro oko 8:30 od kuce u Parizu sam za jedno 6h - u najboljem slucaju. Inace idemo utorak (dan dolaska) samo Pariz, a sreda, cetvrtak i petak Diznilend - tamo ima 2 parka, pa cemo jedan po jedan :) I u petak uvece idemo natrag.

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Euro Diznilend

Post od goblin » 19 Okt 2015, 20:18

Posto nisam bio u Diznilendu u Parizu, koliko dana bi mi bilo dovoljno da natenane sve obidjem sa 2 dece (jedno dete bi imalo tek godinu ipo, ali se ide zbog starijeg koji ima 6 godina, medjutim treba ukalkulisati u vreme obilaska to sto cemo svuda ici sa malim detetom)

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Euro Diznilend

Post od ljuba » 19 Okt 2015, 22:09

Javljam kada se vratim. Ja ne zelim da budem pod nekim pritiskom da se mucim (ostajem duze nego sto imam snage - za decu ne sumnjam da ce izdrzati) po parkovima, idem da uzivam. Hoteli imaju lepe bazene - a i sami hoteli su odradjeni u diznijevom fazonu - to je isto tako vazni element puta...

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Euro Diznilend

Post od grujicd » 19 Okt 2015, 22:14

@goblin

Mi smo solo bez dece (eh, pre 10 godina) obišli sve za jedan dan, čak smo i do Universal dela otišli na sat dva, ali tamo nismo baš sve prošli. Doduše uz žurbu, od otvaranja do zatvaranja, i uz pokupljene fastpasove. Sa decom sigurno ide sporije, ali sa druge strane zbog ograničenja u visini i godinama na pola vožnji nećete ni moći da udjete.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Euro Diznilend

Post od ljuba » 24 Okt 2015, 11:40

Vratio sam se i super sam se proveo. Evo jedna sekvenca iz show-a koja mi se najvise dopala. 3 dana je zaista optimum za obilazak. Nama matorima Dizney Studios je bio mnogo bolji a klincima park. Srecom te je u studijima bilo jedno 10x manja guzva...

https://www.youtube.com/embed/NOhJJ8fwFuw

draganpantic87
Postovi: 2
Pridružio se: 05 Nov 2015, 05:07
Lokacija: beograd
Kontakt:

Re: Euro Diznilend

Post od draganpantic87 » 05 Nov 2015, 08:25

utisci su fenomenalni i opet treba otici ko imate vremena

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Euro Diznilend

Post od dragvorl » 20 Nov 2015, 06:55

Ovo sa studijima je isto kao u Universal Studios kada sam bio. Lep dozivljaj mada je dosta skupo bilo, oko 70 dlara cini mi se.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Euro Diznilend

Post od ljuba » 20 Nov 2015, 08:23

Nas je kostalo 3 odrasla (decu preko 10 valjda racunaju kao odraslu) i jedna decija (porodica) za 3 dana (2 platis a dobijes 3) oko 450Eur-a samo ulazi u oba parka... Definitivno nije jeftino, ali ako ne ides cesto prihvatljivo je :)

Suza
Postovi: 5
Pridružio se: 15 Nov 2020, 21:16

Re: Euro Diznilend

Post od Suza » 17 Nov 2020, 15:19

Dizniled je samo razvikan ,imate daleko bolji zabavni park u okolini Pariza sa mnogo vise atrakcija nego Dizniledn Asterix park
Gardaland u Italiji nije los kao i Miabilandija u blizini Rimina


Postjetili smo dosta zabavnih parkova zadnjih godin po Evropi i najbolji je u Njemackoj u mestu Rust Evropapark,par je vrh ogroman broj sadrzaja i najvise atrakcija

Odgovori