Tara po snegu...

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Korisnikov avatar
milos87popovic
Banned
Postovi: 62
Pridružio se: 12 Apr 2013, 01:38
Garaža: Fiat Stilo 1.9 JTD
Lokacija: Beograd

Tara po snegu...

Post od milos87popovic » 19 Okt 2013, 13:42

Pozdrav, planiram da ove godine za doček idem na Taru i tamo ostanem par dana. Planirao sam svojim kolima. Da li je neko išao prethodnih godina? Da li ima delova puta na koje bih morao da obratim dodatno pažnju? Hvala...

MAD MAX
Banned
Postovi: 786
Pridružio se: 22 Feb 2012, 22:19

Re: Tara po snegu...

Post od MAD MAX » 19 Okt 2013, 13:44

Prvo reci na koji deo Tare ideš. Gde tačno?
Send from ZX Spectrum 8 bit 16kB

Korisnikov avatar
milos87popovic
Banned
Postovi: 62
Pridružio se: 12 Apr 2013, 01:38
Garaža: Fiat Stilo 1.9 JTD
Lokacija: Beograd

Re: Tara po snegu...

Post od milos87popovic » 24 Okt 2013, 11:00

Iskreno još ne znam. Treba tek da nadjem smeštaj za Novu godinu pa reko da pitam ako ima nekih zajeba oko puta da idem na Divčibare...? Možeš li mi predložiti neki smeštaj ako si bio tamo? ima nas četvoro, tražimo neku kućicu...

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Tara po snegu...

Post od stefanan » 24 Okt 2013, 17:26

Ja sam bio u maju cini mi se, i smorio se najstrasnije
Ono je samo za penzionere koji hoce da odmore sto se mene tice

Sent from my XT910 using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
Aca BG
Postovi: 1965
Pridružio se: 06 Mar 2013, 11:22
Lokacija: Beograd

Re: Tara po snegu...

Post od Aca BG » 24 Okt 2013, 19:27

Ja bih pre da blejim na Tari nego da odem na urbani Zlatibor :)

http://www.tara-planina.com/Vila-Carolija.html

Odlican smestaj, ja bio u septembru! Isao sam preko Valjeva i Debelog brda, nije los put!!

Korisnikov avatar
milos87popovic
Banned
Postovi: 62
Pridružio se: 12 Apr 2013, 01:38
Garaža: Fiat Stilo 1.9 JTD
Lokacija: Beograd

Re: Tara po snegu...

Post od milos87popovic » 29 Okt 2013, 10:47

Aca BG je napisao:Ja bih pre da blejim na Tari nego da odem na urbani Zlatibor :)

http://www.tara-planina.com/Vila-Carolija.html

Odlican smestaj, ja bio u septembru! Isao sam preko Valjeva i Debelog brda, nije los put!!
Slažem se sa tobom. Nisam za Zlatibor, mislim da je Tara OK, nikada do sada nisam bio ali sam čuo da je dosta mirno. Hvala za preporuku za smeštaj.

MAD MAX
Banned
Postovi: 786
Pridružio se: 22 Feb 2012, 22:19

Re: Tara po snegu...

Post od MAD MAX » 29 Okt 2013, 11:14

Žao mi je što imate pogrešno mišljenje o Zlatiboru.
Zlatibor je najveći srpski dukat, ma koliko se trudili da ga unište. Zlatibor nisu Kraljeve vode, ili nekadašnje ime "Partizanske vode". Ako smatrate onu "rupu" od centra Zlatiborom.... Taj deo je Zlatibor za Beograđane, i o tome ovde ne pričam.
Nađite smeštaj na Vodicama (najlepši deo Srbije), u Ribnici, Smiljanskim zakosima, i Šainovcima....Međem dolu, pod dno Čigote ili brojnim selima, Dobroselica, Gostilje, Ljubiš, Sirogojno, Jablanica (selo sa najvećim atarom u Srbiji), Murtenica sa svojim selima i mnoga druga.... Zlatibor ima suv vazduh, klima koja se meša planinsko - mediteranska....
Tara je surova i vlažna planina, pošumljena, sa teškim kretanjem kroz nju, posebno zimi. Praktično je slična kao i Golija i Zlatar.
Moje okruženje su navedene planine, kao i Povlen, Maljen, Suvobor i Rudnik, Jelica kao i južno Javor. Sve ih jednako volim i boravim na njima.
Sve ih volim, ali za odmor i oporavak, Zlatibor i Divčibare su neprevaziđene, a u medicinskom smislu + Zlatar.


Sto se Tare tiče, imaš Kaluđerske bare pored hotela Omorika i Beli Bor (vojne ustanove), Mitrovac (dečije odmaralište) i područije oko Zaovinskog jezera. Zimi ti je jdino sigurno oko Kaluđerskih bara, po pitanju čišćenja puteva, kako put iz Bajine Bašte, tako put iz Kremana, mada se noći kad pada gore ne ide bez potrebe. Ovaj deo zapušten infrastrukturno i podseća na onaj ružni deo Zlatibora.
Za Mitrovac i Zaovine se kreće po čišćenju snega, uz obavezno informisanje, a ako nije čišćeno , neće ni lanci pomoći. Ono što krasi Taru je pogled na Drinu i Perućac.
I Tara je kraljica srpskog autosporta, relija i brdskih trka. Bez nje nema Yu relija ili Srbijan kako ga nazvaše moderno. Na Tari sam proveo 100-tine sati trenirajući i testirajući kojekakve sprave na 4 točka. Tako da najveći brend Tare je Reli i Drina, i oni okupljaju masu ljubitelja Tare.
Send from ZX Spectrum 8 bit 16kB

Korisnikov avatar
Aca BG
Postovi: 1965
Pridružio se: 06 Mar 2013, 11:22
Lokacija: Beograd

Re: Tara po snegu...

Post od Aca BG » 29 Okt 2013, 11:33

Sto se tice prirode Tara i Zlatar pa tek onda Zlatibor!

MAD MAX
Banned
Postovi: 786
Pridružio se: 22 Feb 2012, 22:19

Re: Tara po snegu...

Post od MAD MAX » 29 Okt 2013, 15:14

Jedino ako si lovac ili teški zaljubljenik u prirodu, može da stoji tvoja konstatacija.
Tara je za ljude sa asfalta, daleko od zlatibora. Uopšte, ko voli da Tarom luta, planinarska oprema i jake cipele - ćizme - gjzerice su neophodne, a zimi je neprohodna.
Kad budeš celu Taru peške prošao, shvatićeš šta pričam.
Za lov, Tara je odlična. Inače, ja sam se gubio po Tari u maglama, i svašta doživljavao.
Čak ni šumski radnici ne idu kad vreme nije dobro.
Inače, na Tari cveta divlja gradnja - totalni haos (posebno izvan nacionalnog parka) kakva na Zlatiboru nikada nije bila moguća.
Pejzaže koje Zlatibor (inače Zlatibor nije planina nego visoravan koja je okružena visovima) nema u Srbiji. Jedino se može porediti Pešter i delom Divčibare.
Send from ZX Spectrum 8 bit 16kB

ftj
Postovi: 13039
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Tara po snegu...

Post od ftj » 29 Okt 2013, 15:20

Slažem se da je Zlatibor mnogo više od pukog vašarskog centra i nikad jadnije turističke ponude i sadržaja koji su tamo dostupni. Ali ti kad dođeš tamo kao turista a ne vrsni poznavaoc ili lokalac, malo je teško da se sam snađeš i da znaš gde treba da ideš i šta da radiš.

Za razliku od recimo Durmitora gde je sve podređeno planinskom turizmu i strancima, pa se mnogo toga može uraditi osim ispijanja kafe u centru i jedenja komplet lepinje.

MAD MAX
Banned
Postovi: 786
Pridružio se: 22 Feb 2012, 22:19

Re: Tara po snegu...

Post od MAD MAX » 29 Okt 2013, 16:11

Da neko pogrešno ne razume.... Tara je divna, ali bi je ja obišao zimi.
Leti se tu ima što šta obići i videti. U prvom redu pogled na Drinu sa Mitrovca (ima par prelepih vidikovaca), obavezan obilazak Perućca na Drini i kupanje, sa Tare putem koji je sam po sebi doživljaj, a zimi je opasan i često neprohodan.

Kao i svugde, turističke organizacije ne mrdaju da bi napravile organizovane obilaske ili napravili pamflete za obilazak, Zlatibora, Tare.....
Ukoliko nekoga zanima, napraviću plan obilaska. Za Zlatibor mogu da nađem zanimanje za 20 dana, svaki dan drugo i ekstra posebo. Na kraju lepo je uveče izaći i po centru, ali ceo dan provesti po kafićima........ :glavomuzid:

Evo par mojih slika, kako se vidi Drina sa Tare, jezero Perućac sa puta koji sam pominjao. I jedna moja sa Zaovinskog jezera.
Prikačeni fajlovi
DSC_5993.jpg
DSC_5946.jpg
DSC_6005.jpg
Send from ZX Spectrum 8 bit 16kB

Korisnikov avatar
Aca BG
Postovi: 1965
Pridružio se: 06 Mar 2013, 11:22
Lokacija: Beograd

Re: Tara po snegu...

Post od Aca BG » 29 Okt 2013, 16:42

Zlatibor je rastinjem siromasniji nego Zlatar ili Tara a leti je sav skoro spaljen!!

MAD MAX
Banned
Postovi: 786
Pridružio se: 22 Feb 2012, 22:19

Re: Tara po snegu...

Post od MAD MAX » 29 Okt 2013, 20:14

Svašta... Zlatibor leti spaljen? Mada je zadnje dve godine bila teška suša, suši se i drveće, posebno propadaju borovi, po planinama.
Zlatibor ima suvu klimu, i to je njegova prednost, nema listopadne šume, a borovi su većinom beli. Zlatibor su pašnjaci i livade koje se kose, a pripada ataru nekoliko sela (samam visoravan), Gostilja, Dobroselice, Stubla, i delom Jablanice.
Evo slike Zlatibora sredinom avgusta. Kako je sve sasušeno i ružno :kezo:
Slika
Off topic
što ne funkcioniše link sa dodaj rs??
Prikačeni fajlovi
DSC_1088 a.jpg
Send from ZX Spectrum 8 bit 16kB

Korisnikov avatar
Aca BG
Postovi: 1965
Pridružio se: 06 Mar 2013, 11:22
Lokacija: Beograd

Re: Tara po snegu...

Post od Aca BG » 29 Okt 2013, 22:20

Dobro Boze moj meni se nimalo ne svidja Zlatibor tebi da i sve OK :pardon:

Postavicu sutra neku fotku sa Tare iz septembra!

Korisnikov avatar
djiuliju
Postovi: 1468
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:56
Garaža: Clio II ph2 1.2 16v
Lokacija: Jagodina

Re: Tara po snegu...

Post od djiuliju » 29 Okt 2013, 23:58

MAD MAX je napisao:inače Zlatibor nije planina
:kuku:

Odgovori