Crna Gora kolima

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od grujicd » 05 Mar 2016, 23:29

Nema baš tako dugog i opuštenog plićaka u CG. Na Ulcinjskoj plaži je dug plićak, ali je opasan za neplivače jer su solidni talasi praktično svako popodne. Nisam Buljarice zapamtio po dugačkom plićaku, bar ne na delu prema Petrovcu gde sam se kupao. Ali bar nije velika gužva, i po tome je bolje od 90% CG primorja. Ostalo je sve sedenje jednih drugim na glavama u glavnoj sezoni.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14179
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od pedja » 05 Mar 2016, 23:30

Dobro, a da jeste guzva, uz ostale uslove? Plicak ne bora biti kilometarski, ali da nije sa stene u vodu, i da ga ima bar malo.

Hvala Rade. Pretpostavio sam da su Sutomore, Canj, Buljarice nesto najpribliznije.
Ulcinj ne dolazi u obzir.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19248
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Crna Gora kolima

Post od Heinz » 05 Mar 2016, 23:35

pedja je napisao:Koje su plaze preporuka za odmor sa detetom (6-7godina) neplivacem. Znaci da nije prevelika guzva, te da je sto "duzi" plicak, a da nije skroz zabaceno, odnosno da se lako dolazi/ima smestaja u blizini? Ne razumem se CG plaze.
Smeštaj u Radovićima i onda kolima na Plave horizonte. Samo zna da bude prljavo. Mislim da je na samoj plaži renoviran hotel, pojma nemam kakav je.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od grujicd » 05 Mar 2016, 23:39

Možda Jaz? Izgradilo se tu smeštaja. Jedino za šetnju uveče mora da se ide do Budve.

Čuo sam da je na Plavim Horizontima dug plićak, ali nisam nikad bio tamo. Ne znam ni kakva je situacija sa smeštajem. Čuo sam i da na Žanjicama nije loše za decu.

Era
Postovi: 574
Pridružio se: 28 Feb 2016, 22:52

Re: Crna Gora kolima

Post od Era » 05 Mar 2016, 23:39

Njbolja opcija ti je Jaz. Smeštaj u Grblju ili Seocetu (to ti je ono brdo što vidiš kad izađeš iz tunela, iz pravca Budve). Seoce ima izuzetan svež i zdrav vazduh za decu. Pogled je perfektan. Ima smeštaja koliko hoćeš. Do Budve ima par kilometara, do Jaza neki idu i peške, ali je visinski na 150-200m nadmorske visine.

maniaxxx
Postovi: 6356
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Crna Gora kolima

Post od maniaxxx » 05 Mar 2016, 23:42

Na plavi horizontima je pličak, i tu ima dosta dece, imaš i hladovinu...

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14179
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od pedja » 05 Mar 2016, 23:54

To mi je neko pricao pre neki dan.
Onaj hotel je i dalje zatvoren? Bila je prica da ce praviti neki ultra 5* hotel, pa su se predomislili. Co sam i da su otvorili prosle godine deo hotela...
Nebitno, Lustica je svakako zanimljiva.

Ne znam da li ce ici svojim automobilom. Ako ne, ostaje nesto tipa nekadasnjih odmaralista - Canj, Buljarice...
Osim guzve, kakva je situacija sa Rafailovici/Becici plazom? Tu je relativna civilizacija, sa (ne daj Boze) ambulantom.

Korisnikov avatar
MacMiki
Postovi: 48
Pridružio se: 22 Jun 2012, 08:24
Garaža: BMW E46 320d
Lokacija: NS

Re: Crna Gora kolima

Post od MacMiki » 05 Mar 2016, 23:57

Pogledaj i mesto koje se zove Donji Stoj

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od grujicd » 06 Mar 2016, 00:02

Pre par godina sam bio smešten u Bečićima blizu Rafailovića, i pošto Rafailovići praktično nemaju svoju pla\u tu je bila baš velika gužva. Ajde što je gužva nego što je konstantno bila prljava voda. Na ostatku Bečićke plaže nije tako loše. Kamenovo je iza ćoška, može kolima ili taksijem. Ili iz Rafailovića da se ide peške. Međutim i Kamenovo su prekrcali sa ležaljkama, provlačiš se da bi stigao do vode a takva je situacija bila i kad je plaža bila poluprazna radnim danima, ležaljke su tu pa su tu. Baš pogoršana situacija u odnosu na pre par godina.

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Crna Gora kolima

Post od goblin » 06 Mar 2016, 00:51

Plavi horizonti su odlicni za decu, samo sto je pesak bas previse sitan pa me nervira sto se tesko skida koliko god se trudio.
Trsteno je fenomenalno za decu, mada zna da bude velika guzva, medjutim u vodi nikada nije guzva posto je plicak bas dugacak a voda najcesce kristalno cista, ispod onaj beli sitni pesak, i uvek je bolje uzeti lezaljke na pontonima nego na plazi.
Onda donji deo plaze Jaz gde je sitan pesak (iako ja vise volim drugi deo sa krupnijim kamenjem), Becicka plaza je skroz OK i bas solidno uredjena na pojedinim delovima (sve zavisi od zakupca).
Drobni pijesak je isto fenomenalna plaza ali sa malo tezim prilazom....

Uvek bi izbegavao destinacije poptu Canja, Buljarica, Sutomora...

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od starac vujadin » 06 Mar 2016, 02:49

pedja je napisao:Dobro, a da jeste guzva, uz ostale uslove? Plicak ne bora biti kilometarski, ali da nije sa stene u vodu, i da ga ima bar malo.
Lučice, plaža odmah do Petrovca.

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Crna Gora kolima

Post od BAJKER » 06 Mar 2016, 08:15

Vodio sam decu sto moju sto od suraka i njima je bilo extra, duga plaza sa postepenim silaskom u dubinu. Pesak, ko jos od dece pominje pesak da im smeta, naprotiv. Tusevi postoje i nije problem posle skinuti ga. Hladovina je debela pa se uvek moze udaljiti od same plaze. Evo malo slika sa googla. https://www.google.rs/search?q=plavi+ho ... QIHA&dpr=1
Slika

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19248
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Crna Gora kolima

Post od Heinz » 06 Mar 2016, 08:52

Samo da nije zeleno-žuta voda od prljavštine.

TT

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od grujicd » 06 Mar 2016, 09:09

Lučice su divna uvala ali skolo neupotrebljiva od gužve. Bukvalno moraš da ideš 10-15m levo ili desno da bi našao put kroz ležaljke, toliko su nabijene.

Ovolika gužva nije samo pitanje komfora kad ideš sa malom decom. Prvo, deca nemaju gde da se igraju na plaži. Drugo, čim ode 5-6 metara od tebe ti više ne vidiš gde je. Doduše to je problem za decu do 2-3 godine, posle ih i lakše vidiš i razumniji su. Dok je Marko bio mali par puta je tako u sekundi nestajao i onda nas 5-6 odraslih krene na različite strane da ga tražimo. To je bilo u Pržnom ali je slična gužva u Petrovcu, Budvi, Sutomoru, (tu nam se ćerka gubila), Bečićima deo do Rafailovića...

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14179
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od pedja » 06 Mar 2016, 12:01

Lucice su super, ali kad god sam bio bilo je bas dosta ljudi. Sa obzirom da je pitanje automobila upitno, sa detetom, ne znam koliko bi im odgovarao nedostatak smestaja u blizini plaze.

Inace, prosle sezone je na Lucicama bilo neverovatno malo kisnih dana, po izjavi momka koji je svaki dan radio u onom kafe restoranu. Znam ga od ranije, pa sam svratio da vidim sta radi i tako mi isprica da kisu skoro nije ni video. Cak mi je i nabrojao sve (ili oba :D) kisna dana. Pola sata pre toga sam dosao iz Budve, gde je kisa sabijala, a na Lucicama pticice cvrkucu :D

Trsteno je ono posle Jaza? (Da, mrzi me da guglam :mrgreen: )
Kamenovo mi je delovalo OK. Prosle godine sam otpesacio od Budve do Sv.Stefana i obisao sve, ali nisam obracao paznju, jer me same plaze i more ne doticu bas previse (iz ugla plivanja i przenja) :kezo: Zato pitam vas, koji ste to okusili, a ima vas i sa sitnom decom, tako da poznajete materiju. Hvala svima na predlozima, bez obzira da li se medjusobno slazete u ocenama, svako misljenje je dobrodoslo :pivo:

Odgovori