Crna Gora kolima

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Crna Gora kolima

Post od sasha015 » 16 Avg 2020, 15:56

Druze,gde je more?

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8337
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od grujicd » 16 Avg 2020, 16:01

Pa ja ovde primarno idem kod tazbine, u kuću par km od Podgorice. A do mora ćemo ili da odemo na 4-5 dana, ili što je verovatnije, da skoknemo svaki drugi treći dan, ionako je ova godina pogodna za švrćkanje.

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od steva_anya » 16 Avg 2020, 16:10

@grujicd lep odmor, ako vam nije daleko a ako niste bili najtoplija preporuka- plaza Veliki Pijesak (od Bara 10km ka Ulcinju).
Tu imam kucu, sad nije guzva, odlicno za kupanje, ima finih restorana, stena za skakanje za klince ...

Ja sam pikirao da idem od 9-16.sept, jedva cekam!
(politika me ne zanima, samo da se kupam sa decom i vidim prijatelje)
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Crna Gora kolima

Post od Ralee » 16 Avg 2020, 16:20

grujicd je napisao:Pozdrav iz CG. Na granici nema gužve, sanitarni inspektor pogleda testove, iskopiraju ih, i tek onda ideš na standarni prelaz. Ne očekujem ni da će biti velikih gužvi jer je PCR test solidna prepreka.Slika
A kako je sa zdravstvenim osiguranjem?

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8337
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od grujicd » 16 Avg 2020, 17:20

Pravo da ti kažem, za CG nisam nikad uzimao, dok za treće države nisam nikad išao bez osiguranja, makar i na vikend. Nekako se ovde osećam kao kod kuće, tašta je pedijatar u penziji, ostala rodbina zna doktore ako nešto zatreba, možeš brzo da se vratiš u Srbiju ako dođe dotle, jednom su nam pregledali dete u Budvi i bez zdravstvene i bez para, možda i naš fond nešto može da pokrije (to se menjalo pa ne znam kakva je sad situacija), na kraju krajeva i u Srbiji idemo privatno ako nešto zatreba...
Sad da me pitaš da li je pametnije imati dodatno osiguranje u doba korone, sigurno da jeste, da si me pitao juče verovatno bi i kupio online kao što kupujem za druge destinacije, ali sad kad sam već prešao granicu to više ne može.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10350
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Crna Gora kolima

Post od sebekkg » 16 Avg 2020, 19:05

Gledao sam jednom na SAT-u. Treba da se ode u socijalno ako se ne varam i da se dobije neki papir od njih. Sa tim papirom si onda obezbedjen da mozes ici kod doktora i u CG, a da je to na racun obaveznog zdravstvenog.
Slika

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14142
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od pedja » 16 Avg 2020, 19:30

Evo i spiska zemalja sa kojima imamo zaključen sporazum o zdravstvenom osiguranju:

https://www.rfzo.rs/index.php/osigurana ... no-ugovori

@grujicd Sve je to u redu, po pitanju privatnih doktora, ali u slučaju (daleko bilo) težeg slučaja nastaje haos. Poznanici jednoj je majka išla u CG redovno, "kući svojoj". Dole je valjda i rođena, šta ti ja znam. Naravno, ni boravak nije prijavljivala, kao ni većina koja ide u CG ili BiH, kod rodbine i sl.

Imala je neki veći problem (recimo infarkt). Em su troškovi lečenja ispali katastrofalni, em se pokrenuo proces neprijavljenog boravka. Srećom, prežive, ali ne sme iz zemlje, pa šta i kako. Svakako, ovima odavde nije bilo uopšte jednostavno (ni psihički, ni materijalno, pa slobodni dani, putovanja...) da je dopreme kući, a potrajalo je ihaaaj. Nemam pojma kako se završilo sa troškovima, boravkom itd, pored svih potegnutih veza tamo i ovde, ali znam da je tokom svega toga bio cirkus opšti.

Ja imam dobra iskustva sa putnim osiguranjem u CG i BiH, iako zvanično nijednom nije aktivirano.

Čudi me da nemaš neko multi putno osiguranje, sa obzirom da si često na putu sa porodicom. Ima i kreditnih kartica, koje imaju uračunato osiguranje, od 30 do 180 dana godišnje, uz nešto povećanu naknadu. Uostalom, lako je kupiti i online. Ja sam često u kontaktu sa agentom jedne kuće, pa mu samo pošaljem ko i gde putuje, ima u bazi sve (pasoše) podatke koji mu trebaju. Ako se setim kasno, ili vikendom odlučim na put, tras online, kartica i gotovo. Sitna je para.




T-T


Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1345
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Crna Gora kolima

Post od Momčilo » 16 Avg 2020, 21:51

Prosle godine kad sam negde putovao, ne secam se gde, mozda bas u CG, raspitivao sam se za to zdravstveno osiguranje preko socijalnog koje je besplatno. Znam da su mi objasnili proceduru koja traje, posto sam prijavljen u Šidu, morao sam neke papire da nosim u SM, pa mi je bilo mnogo jeftinije da kupim za maks. 2000 dinara..

Sigurno je u gradu to jednostavnije, i ko se seti na vreme, a putuje da porodicom, sigurno da se vredi iscimati..

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Korisnikov avatar
LukaMaletin
Postovi: 1386
Pridružio se: 31 Maj 2015, 23:43
Garaža: Renault Clio 1.5 dci 2015
Lokacija: Novi Sad

Re: Crna Gora kolima

Post od LukaMaletin » 17 Avg 2020, 08:36

Što se tiče zdravstvenog, mi smo došli u Istru na 10 dana i kada smo uzimali osiguranje, bio je neki dodatak za coronu, štagod to bilo. Uveća premiju za 50%.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk


gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Crna Gora kolima

Post od gazza » 17 Avg 2020, 10:07

U CG sam između ostalog prestao da idem i zbog puta. U odlasku sam i uspevao da stavim auto na voz pa da se ujutro probudim kad zamiriše Mediteran, ali povratak je uvek bio katastrofa. Kako god da vozim tih 500km nije moglo da ispadne manje od 10-12 sati, autobusi i šleperi u kanjonu Morače, radovi oko Zlatara i Zlatibora, Ibarska o kojoj ne treba da pišem. Velika šteta jer je krajolik divan i mogao bi biti lagan put od 5-6 sati sa stajanjem za jagnjetinu. Imam druga koji se dole spušta za 6 sati ali na tu vrstu vožnje ne pristajem čak ni sam u kolima.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8337
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od grujicd » 17 Avg 2020, 10:39

Juče je trebalo 7 sati do Podgorice, računajući granicu ali ne računajuči pauzu. Ibarskom se više ne ide, radova ima, to jeste problem, ali najsmorniji deo pita je i dalje kanjon Morače. Po pravilu naletiš na kamion koji ide 30kmh i uzbrdo i nizbrdo, a po 20km imaš punu liniju, a i posle retke trenutke za preticanje i puno kamikaza. Prva deonica CG autoputa će eliminisati taj problem, ali ovde više niko ni ne prognozira kad će biti, samo se odlaže.

Ali nevezano za put, meni je CG propast u julu i avgustu zbog nepodnošljive gužve i nikom ne preporučujem. Van tog dela je meni mnogo lepše, maj, jun, septembar... Ove godine smo pre svog ovog ludila bili u februaru i šetali na 20C pored mora. Meni kontinentalcu je to baš pojam. Kad crnogorci napokon puste tu prvu deonicu, a naši produže autoput do Požege, pašće put na 6 sati a to će biti prihvatljivo i za produženi vikend.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od ftj » 17 Avg 2020, 10:48

Biće do juna sledeće godine njihova deonica, naša do požege neće skoro.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Crna Gora kolima

Post od nikaragva » 17 Avg 2020, 11:12

pedja je napisao:
16 Avg 2020, 19:30
Evo i spiska zemalja sa kojima imamo zaključen sporazum o zdravstvenom osiguranju:

https://www.rfzo.rs/index.php/osigurana ... no-ugovori

@grujicd Sve je to u redu, po pitanju privatnih doktora, ali u slučaju (daleko bilo) težeg slučaja nastaje haos. Poznanici jednoj je majka išla u CG redovno, "kući svojoj". Dole je valjda i rođena, šta ti ja znam. Naravno, ni boravak nije prijavljivala, kao ni većina koja ide u CG ili BiH, kod rodbine i sl.

Imala je neki veći problem (recimo infarkt). Em su troškovi lečenja ispali katastrofalni, em se pokrenuo proces neprijavljenog boravka. Srećom, prežive, ali ne sme iz zemlje, pa šta i kako. Svakako, ovima odavde nije bilo uopšte jednostavno (ni psihički, ni materijalno, pa slobodni dani, putovanja...) da je dopreme kući, a potrajalo je ihaaaj. Nemam pojma kako se završilo sa troškovima, boravkom itd, pored svih potegnutih veza tamo i ovde, ali znam da je tokom svega toga bio cirkus opšti.

Ja imam dobra iskustva sa putnim osiguranjem u CG i BiH, iako zvanično nijednom nije aktivirano.

Čudi me da nemaš neko multi putno osiguranje, sa obzirom da si često na putu sa porodicom. Ima i kreditnih kartica, koje imaju uračunato osiguranje, od 30 do 180 dana godišnje, uz nešto povećanu naknadu. Uostalom, lako je kupiti i online. Ja sam često u kontaktu sa agentom jedne kuće, pa mu samo pošaljem ko i gde putuje, ima u bazi sve (pasoše) podatke koji mu trebaju. Ako se setim kasno, ili vikendom odlučim na put, tras online, kartica i gotovo. Sitna je para.




T-T
U tim zemljama po default vazi osiguranje, odnosno nasa knjizica?
Ili ipak moramo nesto da uradimo, kao zeleni karton za osiguranje auto, iako je osiguran?

danijel00
Postovi: 361
Pridružio se: 17 Jun 2014, 04:51
Garaža: Suzuki SCross
Lokacija: Novi Sad

Re: Crna Gora kolima

Post od danijel00 » 17 Avg 2020, 11:20

mora da se ide na komisiji da se izvadi potvrda. to je haos poseban.

osiguranja uz kartice ne pokrivaju covid, tako da morate posebno putno svakako. koje je najzgodnije za online?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Using Tapatalk

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od ftj » 17 Avg 2020, 11:33

dunav npr.

Odgovori