Crna Gora kolima

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14196
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od pedja » 19 Maj 2012, 23:22

1. Poneo sam MTS modem (ZTE) i u njega zveknuo Telenor CG karticu i radilo je. Problem je bio sto je radio kilavo, te nijednom nije presao 200kBps, a i to je bilo retko. Cena: 6€ za nedelju dana (sve sa karticom izadje ukupno 8€). Inace, kada sam isao u Telenor po karticu, svi ispred mene u redu su imali neke primedbr, gde je vecina raskidala ugovore sa Telenorom, a neki cikica je dao 100€za dve dopune i dobio poruku da su vauceri iskorisceni, pa je dolazio ko zna odakle...

Dakle: nas Telenor je jos i dobar :loool:

2. Kolima sam isao od Zlatibora do Bara, pa posle do Igala i nazad, te kojekude jos, pa nazad do Zlatibora.
Put kao put je OK. Nema guzve, ali ima kruznih tokova koliko vam volja. To je OK, samo izgleda da je to prilicna nepoznanica tamosnjim vozacima. Ona tri tunela u nizu (posle granice) se jos uvek sredjuju, ali vise nema obustave saobracaja (postoje semafori, ali nije strasno). Na granici nema nekog zadrzavanja, a u povratku sam po prvi put video i naseg carinika (jos se upitah koji je ovaj sto nas zaustavlja, u cudnoj uniformi :mrgreen: ), koji je pitao imamo li sta prijaviti... Na par mesta u N.Varosi je uklonjen asfalt (samo delimicno, kocka po kocka, tu i tamo) bez ikakvih obelezja, pa je bilo vrlo zanimljivih situacija, i to u sred bela dana. Ko zna kako je to tokom noci...
Pored silnih kruznih tokova, na ulazu u Bar su prosirili magistralu, cetiri trake i tako to... Iako ne vodi nikuda, tj opet ide u 2 trake...
Vozaci su vecinom kultivisani i postuju ogranicenja - 50 i to je to...
Neka ogranicenja su krajnje bezveze postavljena, ali sta da se radi. Uglavnom sa PG tablama "divljaju" (i par dostavnih iz Srbije :D ). Bilo je par nezgodnih situacija na putu, ali nista sto se ne desava i kod nas. Kada smo isli tamo, samo na jednom mestu smo videli njihove saobracajce. U povratku na bar 4 ili 5 mesta (u oba slucaja je subota u pitanju).

3. da ne gusim temu nekom od SX4 forumasa, pa cu ovde:
Isli smo Suzukijem. 1,6 88kW 4x4 TNG(ne znam da li postoji fabricki ili je ugradjen pri kupovini, ali je od prvog dana u autu)
Vozio sam od Zlatibora do granice i u povratku od granice do Zlatibora.
Utisak: Na plin me nesto i nije odusevio. Doduse, gazdarica se zalila da nesto slabo vuce od poslednjeg tocenja plina. Posle tocenja u CG (0,80€) situacija se popravila. Kada je nestalo plina, tj po prelasku na benzin, stvari se se popravile.
Kao neko ko je u poslednje cetiri godine x puta prosao Srbiju vozeci iskljucivo dizele, mozda stvari gledam malo subjektivno. Da se pitam, drzao bih se dizela. Tacno je da sam se u povratku vec navikao da ga teram u vise obrtaje, pogotovo jer sam morao stici na Zlatibor do odredjenog vremena, pa je sve i izgledalo nesto bolje. I pored toga, za sada se drzim dizela.
Od Zlatibora, pa po CG, metodom pune boce, SX4 je potrosio 8l TNGa na 100km. U povratku nesto vise, sa obzirom da sam ga dosta ostrije vozio u Srbiji, a da je po CG dosta vremena proveo po gradovima i raznim brdima.

Sto se auta tice, gotivan je, uz standardne zamerke:
a) VRLO nepregledan u krivini zbog A stuba. Nezgodno kada krene krivudav put.
b) Mali gepek
c) Meni neverovatna cinjenica: vozacev prozor ima opciju autospustanja, ali ne i impulsnog podizanja. Dakle, moze samo da se spusti jednim klikom. Za podizanje mora da se drzi do kraja. Toliko mi je bilo smesno da sam uzeo uputstvo - sto je najgore, uputstvo je potvrdilo sve moje strahove :kezo: Ej bre, auto proizveden 2010.godine... da bar nema auto spustanje, pa i da shvatim... Bitno da ima grejace sedista...
d) Nekako mi nedostaje jos bar jedna pregrada na sredini, iza rucne (ima otvor, ali bez poklopca). Odnosno, nedostaje mu naslon za ruku.
e) Prednja konzola/tabla je ogromna, tj predugacka, i prasina se vrlo lako skuplja.

Ostalo:
Spoljni retrovizori su ogromni.
U rikverc se ubacuje bez da se menjac gura ili izvlaci iz poda, stiska dugme i sl, dakle samo desno i nazad, ispod pete... Nije to nista strasno, samo nisam navikao na to. Jedva sam potrefio rikverc, dobro nisam iscupao nesto :rofl:

Uz krovni kofer i parking senzore, odlican autic. Samo je onaj A stub sporan.

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5578
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin
Birthday

Re: Crna Gora kolima

Post od dunx81 » 22 Maj 2012, 09:44

Ćale se vratio u nedelju iz Boke,onim putem preko Žabljaka. Nije uopšte bilo gužve...sezona još nije počela verovatno je i nedelja učinila svoje.

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od Rakhil » 22 Maj 2012, 10:43

Jesu li jos uvek na snazi ona sumanuta ogranicenja na 50 i koliko ima pandura?

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5578
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin
Birthday

Re: Crna Gora kolima

Post od dunx81 » 22 Maj 2012, 10:50

Ima ogranicenja a pandura nije nesto bilo ni kad je isao ni kad se vracao.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14196
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od pedja » 22 Maj 2012, 11:06

Obidjoh dosta po CG(klasika do mora kroz Sozinu, pa do Igala i nazad do Bara) i samo oko aerodroma Tivat sam video 80kmh, sve ostalo je 50 (i ponegde 60 ili 40). Pandure sam u povratku video mnoooogo puta (u odlasku jednom), i u vecini slucajeva su nekome pisali nesto...

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5578
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin
Birthday

Re: Crna Gora kolima

Post od dunx81 » 22 Maj 2012, 11:19

Prosle god. su ovi iz sat plus patrole utrefili gotovo sva mesta sa panduracijom. Gde god su hvatali i na "mapi" je bilo obelezeno. Al ove godine cu kanda pre njih ici dole.

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od Rakhil » 14 Jun 2012, 00:48

Stigoh na more pre par sati, pa da napisem kako izgleda put.
Na Ibarsku magistralu do Prijepolja necu trositi reci, nije se nista bitno promenilo. Istina, nigde nisam naisao na los asfalt (nema rupcaga nekih vecih), ponegde standardna ostecenja ali uglavnom sveze obnovljeno. Naisao sam na brdo retardiranih vozaca, ali to je opste mesto - ove godine su samo dva puta pokusali da me ubiju, tako da nije drasticno.
Putare je uhvatila neka manija da farbaju linije, pa sam naleteo pet puta na neobelezene ludake sa cunjevima i masnom farbom. Standardne pohvale za deonicu oko Nove Varosi, odlicno odrzavano i zanimljivo za peglanje. Murije nije bilo nigde, nijedna sacekusa.

Od Prijepolja sam otisao na Jabuku, Zabljak, itd, na novu rutu. Toliko sam faking odusevljen da moram deonicu po deonicu da obradim:

Prijepolje-Zabljak - Nema zive duse, granica prazna. Prosle godine Mirko Alvirko prijavio neke silne rupcage, sad je to sve popravljeno, neko ga je cuo. Jaka fora mi je sto je u SAT patroli bilo upozorenje na suzenje na putu na jednom mestu jer su radovi u toku. Godinu dana kasnije, radovi su i dalje u toku. Murije nigde, moze da se pegla momacki. Ima par zanimljivih delova, opsti kvalitet puta je takav da bi Ogi psovao sebi u bradu i merio sublerom da li mu se trap rascentrirao - dakle, sasvim ok.
Izblejao sam na kafi na Djurdjevica Tari, vrhunski pogled. Ovo je slikano iz kafica:
Slika

Zabljak-Savnik - odlican novi put, radara i dalje nema. Put je pravio neko vrlo pametan, ne znam ko je njihov Mrkonjic, ali izuva. Svaka krivina ima idealan radijus i nagib, vrlo ozbiljno projektovano. Moze opusteno da se vozi 100 na sat, ogranicenja su sad normalnija nego prosle godine i uglavnom su 70 i 80.

Savnik-Niksic - Najveca zabava i otkrice na ovom putu. Evidentno je obnavljana i sad je asfalt dobar, a put i dalje krivudav ko spageta. Ne preporucujem nikako za nocnu voznju i za neiskusne vozace, ali ja sam se proveo za sve pare.
Nakon duzeg perioda mrcvarenja gradskom voznjom, opet sam se zblizio sa svojim autom. Razmatramo kupovinu mansarde u Parizu i umetnicki zivot u dvoje.

Niksic-Risan i dalje - Odlicno! Malo uzbrdo, malo nizbrdo, malo serpentine, malo ravno i tri trake ko staklo. Izvanredan miks koji me podsetio veoma na Istru. Panduri u Niksicu i nekom selu posle, ali su mi svi blicali da upozore. I ovde moze da se vozi jako brzo, a opet bezbedno, posto svi voze ko budale (and I mean that in a good way). Od Risna pa dalje uz obalu je shit jer su sve nesto raskopali, ne znam sta im bi da uniste dobar put.

Sve u svemu, Bosna nema vise sta da trazi u kombinaciji, Podgoricu da ne pominjem. Put je svuda obnovljen ili nov, nema zive duse, ali bukvalno. Pandura zanemarljivo, a sva debilna ogranicenja su ukinuta i najveci deo puta je 80. Stigao sam od Bezanije do Bijele za 10 sati, od toga su sat i po bile pauze (i jedno gubljenje od 20-ak kilometara, posto sam slusao suvozaca - klasican rookie mistake). Poruka za sve na forumu koji voze Focusa: idite ovuda u Crnu Goru. Poruka za sve ostale: kupite Focusa i idite ovuda u Crnu goru :D

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od NexT » 14 Jun 2012, 00:51

odlicno :doubleup:

Nedostaju mi takvi putevi, ja cu d'uvenem na onom je*enom auto-putu...

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Crna Gora kolima

Post od Stjepa » 14 Jun 2012, 09:15

Rakhil je napisao: opsti kvalitet puta je takav da bi Ogi psovao sebi u bradu i merio sublerom da li mu se trap rascentrirao - dakle, sasvim ok.
:loool:
Rakhil je napisao:a put i dalje krivudav ko spageta. Ne preporucujem nikako za nocnu voznju i za neiskusne vozace, ali ja sam se proveo za sve pare.
"Nije da se hvalim, al sto dobro voziiiiim. Mozda sam rodjen s' tim, a mozda je to maybelline." :mrgreen:
Rakhil je napisao:opet sam se zblizio sa svojim autom. Razmatramo kupovinu mansarde u Parizu i umetnicki zivot u dvoje.
:kezo:


:bravo: na opisu. A detalji poput ovih sto sam citirao su idealno zacinili tekst.

Korisnikov avatar
mr.Big
Postovi: 2355
Pridružio se: 13 Jan 2012, 21:02
Lokacija: Bgd

Re: Crna Gora kolima

Post od mr.Big » 14 Jun 2012, 09:36

Stjepa je napisao: :bravo: na opisu. A detalji poput ovih sto sam citirao su idealno zacinili tekst.
:plusone: :doubleup:

Korisnikov avatar
sashicus
Postovi: 872
Pridružio se: 14 Jan 2012, 10:43
Garaža: lancia lybra 1.9 jtd
Lokacija: Nis

Re: Crna Gora kolima

Post od sashicus » 14 Jun 2012, 10:36

^^^ odlican text, mog'o bi za neki casopis da pisakras ;)

off: da li je za grcku ove godine potrebna zelena karta... i sta je u stvari potrebno za put na dole - kolima?

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30016
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Crna Gora kolima

Post od trojanac » 14 Jun 2012, 18:14

Odgovor na pitanje vezano za Grčku je u odgovarajućoj temi... viewtopic.php?f=30&t=939&start=15#p50026
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3265
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Crna Gora kolima

Post od Puzo81 » 14 Jun 2012, 19:06

Pre 7 dana...

Deonica od brane Kokin Brod(posle Nove Varosi) do pocetka Zlatibora.....Pichi ispred mene siva 406ica vecinom puta..naravno pustio sam je jer ako bude murije njega ce tjapiti + sto ko blesav obilazi slepere i autobuse na punoj a znam da tuda ima murije.
Ko god je isao na more zna da na toj deonici ima par novih mostova medju kojima je onaj veeeeliki prav ko strela uspona 8-10%,pravac jedno 800m ako ne i vise ALI puna linija.
Posle blage krivine nadesno ulazimo na taj pravac...ispred mene i dalje ta 406ica NS table a ispred njega sleper i autobus.Znam a uvek na dnu ili na vrhu bude murija i samo keca zeca.Krene 406 i obidje i sleper i autobus a ja se premisljam hocu li necu li [scratc.h .Ma necu kazem u sebi.Prolazimo dno mosta kad se sa prosirenja ukljucuje iza mene bordo punto.Kontam turisti neki (inace ih pun k pored puteva,sad je u jeku odlazak u CG).Odmakoh mu dobro ali posle jedno 2-3km gledam u retrovizor i vidim plavu kosulju,pomislih saobracajac [scratc.h .Preteknu me u jednoj krivini a zatim i sleper i bus i bup nakaci se 406ici na rep i upali blinkere ,jbt murija [eek] .Rotaciju ne videh ali na prednje m i na zadnjem imade plavo crvene kako male maglenke.406ica odmah skrenu i pandur izadje,ja prodjoh.

ETO da znate kada idete na more!

Kazna za PRETICANJE DVA vozila na PUNOJ liniji na MOSTU je??

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13043
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Crna Gora kolima

Post od Saša » 14 Jun 2012, 19:18

Bolje da ne znaš... :)

Sent from my Samsung using Tapatalk

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od Grujic » 14 Jun 2012, 19:27

2 vozila nisu kolona, tako da je isto kao i jedno preko pune, 3 meseca dozvola, 15 hiljada i 6 bodova

Odgovori