Crna Gora kolima

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od NexT » 14 Jun 2012, 19:36

Ma ti manijaci sa 406icama su najgori :kezo:

A, nisam siguran sta su mogli da mu rade, ako ga nisu snimili...

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od Grujic » 14 Jun 2012, 19:39

Naravno da mogu, ni patrole koje stoje pored puta ne snimaju nego samo gledaju...

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od NexT » 14 Jun 2012, 19:40

znam, al sam morao da probam :mrgreen:

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Crna Gora kolima

Post od nikaragva » 14 Jun 2012, 21:39

Ko proba ne skita :kezo:

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45781
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Crna Gora kolima

Post od Geza » 21 Jun 2012, 10:38

CG: Ne maltretiramo srpske turiste
Izvor: Novosti

Mnogobrojnim turistima u Crnoj Gori povratak kući je preseo jer posle odmora u Crnoj Gori svaki turista na granici mora da pokaže prijavu boravka.

Nadležni u Ministarstvu turizma Crne Gore, ističu da su ulaz, izlaz i boravak stranaca propisani zakonima i da provera prijave boravka na graničnim prelazima neće imati negativan uticaj na turističku sezonu.

"Privredno društvo, preduzetnik i lice kojem stranac sa boravkom do 90 dana dolazi u posetu i kojem obezbeđuje smeštaj duže od 24 časa obavezan je da policiji podnese prijavu i odjavu boravišta u roku od 12 časova od časa dolaska, odnosno odlaska stranca", objašnjavaju u Ministarstvu.

Ovom kontrolom obuhvaćeni su putnici koji putuju svim vrstama prevoza - avionom, brodom, vozom ili automobilom. Ministarstvo turizma, pošto se ispostavilo da mnogi nisu znali za ovakvu obavezu, što je izazvalo pometnju naročito prilikom izlaska gostiju iz Crne Gore, tvrdi da su i građani i nadležni organi o ovim merama obaveštavani još lane.

"Tokom prošle letnje turističke sezone pripadnici sektora granične policije delili su brošure, prevedene na pet jezika, sa osnovnim informacijama za strance koji dolaze u Crnu Goru kako bi se turisti bolje upoznali sa obavezama koje imaju prilikom prelaska granice", saopšteno je u Ministarstvu.

Sa druge strane, crnogorsko ministarstvo unutrašnjih poslova demantovalo je navode da policija i druge službe na graničnim prelazima "maltretiraju" turiste iz Srbije.

"Za turiste nema nikakvih problema pri ulasku (u Crnu Goru)", kažu u MUP-u i dodaju da je procedura "malo složenija" za strance koji
žele da rade u Crnoj Gori. "Ali, i u tom slučaju, svaka osoba koja ima potrebnu dokumentaciju za nekoliko minuta pređe rampu", navodi se.

Na najposećenijoj budvanskoj rivijeri, kažu domaćini, brojni turisti koji stižu iz regiona i sveta uglavnom su registrovani. Ima i "ilegalaca" - gostiju koji nisu prijavili boravak, ni platili obaveznu boravišnu taksu.

U Turističkoj organizaciji Budve kažu da svaki domaćin čiji je objekat registrovan za izdavanje upisuje u takozvani beli obrazac sve podatke o gostu. Odrasli gost plaća boravišnu taksu u iznosu od 80 centi za dan. Taj novac ide na poseban račun, a mogu ga uplatiti domaćin ili sam gost.

"Vlasnik objekta u kojemu je turista boravio dužan je da mu izda potvrdu iz koje se vidi u kome mestu, u kojem objektu i kada je boravio. Ta potvrda o boravku znači da gost ne može imati nikakvih problema pri povratku iz Crne Gore", kaže Dragana Vukoje iz Turističke organizacije Budva.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od NexT » 21 Jun 2012, 13:03

Mene je u Hrvatskoj jedno vece zaustavila policija, a ja nikakva dokumenta nisam imao. Otisli smo po pasos i kad su videli da nemam prijavu boravka zamolili me da ujutru odem i prijavim se. Nista nisam placao, nikome posle nisam pokazivao...

Nije mi sad jasno, posto ortakinja ima kucu tamo, tj nismo kod nekoga iznajmili, ko koga tamo treba da prijavi? Nit se kuca vodi na nju, nit ima nekoga tamo...

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14180
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od pedja » 21 Jun 2012, 13:08

Odes u ispostavu odellenja za strance i kazes da si dosao da se prijavis, te da ces spavati pod vedrim nebom :D

Korisnikov avatar
sashicus
Postovi: 872
Pridružio se: 14 Jan 2012, 10:43
Garaža: lancia lybra 1.9 jtd
Lokacija: Nis

Re: Crna Gora kolima

Post od sashicus » 21 Jun 2012, 14:42

offtopic:
NexT je napisao: Nije mi sad jasno, posto ortakinja ima kucu tamo, tj nismo kod nekoga iznajmili, ko koga tamo treba da prijavi? Nit se kuca vodi na nju, nit ima nekoga tamo...
ortakinja, zujanje, bleja, vilenis, jbt, nmg, omg, lol, lol, lol.... :P NexT pretvorices se u zargon :rofl:

imam nekoliko drugarica (ortakinja) gore, i neverovatno kako su poprimile identican zargon koji ti koristis :twisted: pizdim kad ih cujem jbt

ontopic:

verovatno cu ove sezone posetiti CG, i evo listam ponude, mogu vam reci da ima zaista raznovrsnih ponuda, od 4 eura privatni smestaj po osobi preko apartmanskog za 8-9 eura (za koji cemo verovatno mi da se odlucimo), ima i za 12-13 eura a ima naravno i skupljih polu ili punih pansiona (koji nam ne odgovaraju zbog preciziranih termina za obroke itd...), ovo su cene za jek sezone, a pre i posle toga je znatno jeftinije, naravno. marketi volly imaju povoljnije cene za sve nase proizvode tako da se ne preporucuje nikakva kupovina odavde. ovo je ono sto znam, ako neko ima kakav savet ili preporuku neka kaze, bila li je neka SAT plus reportaza i slicno, nisam bas pratio ove godine...?

zaboravih da dodam, u odnosu na Grcku, koja je ove gadine napucala cene maksimalno, crnogorci su se potrudili da privuku turiste, ukinuli su eko taksu, skoro svi stanodavci nude vec uplacenu boravisnu taksu...

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45781
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Crna Gora kolima

Post od Geza » 21 Jun 2012, 20:21

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Cherokee
Postovi: 1536
Pridružio se: 17 Jan 2012, 21:35
Garaža: Audi A4 B9 Avant 2.0TDI
Lokacija: München

Re: Crna Gora kolima

Post od Cherokee » 21 Jun 2012, 20:52

sashicus je napisao: verovatno cu ove sezone posetiti CG, i evo listam ponude, mogu vam reci da ima zaista raznovrsnih ponuda, od 4 eura privatni smestaj po osobi preko apartmanskog za 8-9 eura (za koji cemo verovatno mi da se odlucimo), ima i za 12-13 eura a ima naravno i skupljih polu ili punih pansiona (koji nam ne odgovaraju zbog preciziranih termina za obroke itd...), ovo su cene za jek sezone, a pre i posle toga je znatno jeftinije, naravno. marketi volly imaju povoljnije cene za sve nase proizvode tako da se ne preporucuje nikakva kupovina odavde. ovo je ono sto znam, ako neko ima kakav savet ili preporuku neka kaze, bila li je neka SAT plus reportaza i slicno, nisam bas pratio ove godine...?

zaboravih da dodam, u odnosu na Grcku, koja je ove gadine napucala cene maksimalno, crnogorci su se potrudili da privuku turiste, ukinuli su eko taksu, skoro svi stanodavci nude vec uplacenu boravisnu taksu...
A dje to ima?! :o :trljamoci: Moze i na PM da ne bi ispala reklama :mrgreen:

Korisnikov avatar
sashicus
Postovi: 872
Pridružio se: 14 Jan 2012, 10:43
Garaža: lancia lybra 1.9 jtd
Lokacija: Nis

Re: Crna Gora kolima

Post od sashicus » 21 Jun 2012, 20:58

hvala gezo, ali nama iz nisa je skroz drugacija ruta :nonono:

Korisnikov avatar
sashicus
Postovi: 872
Pridružio se: 14 Jan 2012, 10:43
Garaža: lancia lybra 1.9 jtd
Lokacija: Nis

Re: Crna Gora kolima

Post od sashicus » 23 Jun 2012, 10:45

@cherokee, izvini tek sad vidim da si pre mog posta ti pisao, to za 4 eura ne bi ti se svidelo cak i kolima da si dole, brdo, daleko, 2 km od plaze, nasli smo jednu ponudu, kazu 1100 m od plaze, sutomore, desno od pijace apartman, polupansion (nocenje + 2 obroka) za 12 eura.
ipak smo rezervisali 2 dvokrevetna apartmana na samoj obali, 25 eura apartman, sa klimom itd...

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Crna Gora kolima

Post od Bax » 25 Jun 2012, 12:33

Vratio sam se iz HN, juce.
Preporucujem novi put preko Zabljaka, zaista je dobar, i skracuje putovanje bar za 1h.
Ekoloska taksa se vise ne placa, na izlazu mi niko nije trazuio potvrdu boravka iako sam je uredno kupio.

Jako sam se iznervirao kad sam video da su uveli cenovnik za bicikl na trajektu, 1e....
Ja tuda prodjem svaki dan nekoliko puta dok se vozam po zalivu...

E da prodavacice i ostali usluzni radnici su stvarno nekulturni, i dalje je dosta prljavo, ali eto ja imam tamo smestaj pa odem na nedelju dana... Naravno ovo nije neko pravilo, za radnike, ali uvek mors da brojis da te ne zavale za neki evro...
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Crna Gora kolima

Post od nikaragva » 25 Jun 2012, 12:35

Naslonis biciklo na ogradu i odmaknes se :)

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Crna Gora kolima

Post od Bax » 25 Jun 2012, 12:43

Ma ne daju da udjes...
Ma bas su drkosi, jebo ih taj evro, jos ne zauzimas regularan parking, nego ga tutnes negde sa strane..
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Odgovori