Crna Gora kolima

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Cherokee
Postovi: 1536
Pridružio se: 17 Jan 2012, 21:35
Garaža: Audi A4 B9 Avant 2.0TDI
Lokacija: München

Re: Crna Gora kolima

Post od Cherokee » 16 Jul 2012, 10:22

Najverovatnije da cu sutra rano krenuti za Crnu Goru, put Budve.

Planiram da idem preko Bosne, isao sam tuda pre 2 godine i nikakvih problema nisam imao, dobar put plus nije guzva uopste. Cak mi je navigacija sama ponudila ovu rutu.

E sad, prosli put sam isao skroz do Trebinja i spustao se u Herceg Novi. Ovaj put mi navigacija nudi da posle Foce idem na Niksic pa na Podgoricu. Jel isao neko ovim putem, kakav je put i da li je za preporuku ili izbegavanje? :zbunjen: I ako ima neku bolju varijantu kako doci do Budve neka predlozi. :siriruke:

Korisnikov avatar
djiuliju
Postovi: 1468
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:56
Garaža: Clio II ph2 1.2 16v
Lokacija: Jagodina

Re: Crna Gora kolima

Post od djiuliju » 16 Jul 2012, 10:55

Moji su juce isli za CG preko Bosne, put je rasterecen, nema guzve, zato su opet isli tim putem, ali se sad bas desilo da je negde sumski pozar (dal rekose kod Trebinja, al nemoj da me drzis za rec), pa je saobracaj bio obustavljen neko vreme, jer gori i ispod i iznad puta

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Crna Gora kolima

Post od nikaragva » 16 Jul 2012, 11:07

Ne znam jel god trebinja ima shume uopste :D Tamo je sve go kamen :D
Da, sad ima dosta tih pozara, paklene su vrucine.

Korisnikov avatar
djiuliju
Postovi: 1468
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:56
Garaža: Clio II ph2 1.2 16v
Lokacija: Jagodina

Re: Crna Gora kolima

Post od djiuliju » 16 Jul 2012, 11:12


Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Crna Gora kolima

Post od nikaragva » 16 Jul 2012, 11:18

Hm, ima nesto, neko zbunje. Nek puste to da izgori, nije neka steta, to se ionako tako razmnozava :)

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od Rakhil » 16 Jul 2012, 11:58

Koliko se ja secam, put od Foce za Niksic ide preko Scepan polja, a to je za bogu plakati. Dva puta sam isao tuda silom prilika i nikad vise. Da se razumemo, deonica koja ne valja je kratka, ali ubija.
Kad vec ides za Budvu, cela Bosna nema smisla. Idi na Zabljak, silazis maltene direktno na trajekt i za pola sata si u Budvi. Imas u ovoj temi i moj i brdo opisa tog puta, a mogu ti poslati i komplet rutu, sta god treba.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Crna Gora kolima

Post od nikaragva » 16 Jul 2012, 12:03

Pa i tuda su nesto renovirali, jedino mislim da je ova bosanska strana ostala uska i dalje. Tuda se ide ka rafting centru.

Meni je npr. iz Backe Palanke, kroz bosnu blize cak i u petrovac kada idem, cini mi se, racunao sam sa onim autoroute jednom.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Crna Gora kolima

Post od Paja » 16 Jul 2012, 14:10

Rakhil je napisao: Kad vec ides za Budvu, cela Bosna nema smisla. Idi na Zabljak, silazis maltene direktno na trajekt i za pola sata si u Budvi. Imas u ovoj temi i moj i brdo opisa tog puta, a mogu ti poslati i komplet rutu, sta god treba.
:plusone:

nenad.fil
Postovi: 1378
Pridružio se: 21 Maj 2012, 19:16
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od nenad.fil » 16 Jul 2012, 23:56

Ide preko Bosne pa izadje na Risan, spusti se do Kotora i odatle ima 20km do Budve.

Poslednjih par godina idem preko Bosne (imam kucu u Krasicima) i za mene je Bosna otkrovenje.Kakvi kanjoni, Ibarska, cimanje... Prazan put, mozak na livadu i piciiiiiiii...

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5575
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Crna Gora kolima

Post od dunx81 » 18 Jul 2012, 21:47

Nisam isao preko Bosne al cuo sam od ljudi koji su tuda isli da im je bolja varijanta Zabljak-Savnik-Risan, kao sto rece i Rakhil.
Pretpostavljam da kreces iz Novog Sada pa ti je najzgodnije preko Divcibara. Ima jedna deonica losijeg puta al se da svariti obzirom da je put rasterecen. Guzva moze da bude jedino od Pozege do Prijepolja. Posle do mora je pesma.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Crna Gora kolima

Post od nikaragva » 19 Jul 2012, 08:39

Ako ide u levu polovinu crne gore, mislim da mu je i iz novog sada blize preko bosne. Mada mislim da je covek vec stigao tamo :D

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5575
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Crna Gora kolima

Post od dunx81 » 19 Jul 2012, 09:35

Sad tek vidim da je covek vec uveliko dole :uf:

Cherokee
Postovi: 1536
Pridružio se: 17 Jan 2012, 21:35
Garaža: Audi A4 B9 Avant 2.0TDI
Lokacija: München

Re: Crna Gora kolima

Post od Cherokee » 27 Jul 2012, 21:55

Vidim raspisali ste se, pratio sam temu te se zahvaljujem svima, nisam stigao ranije da odgovorim. :D

Hajmo ovako: ipak sam isao preko Bosne, i u odlasku i u povratku.

U odlasku sam isao rutom NS-Sabac-Loznica-Zvornik-Vlasenica-Sokolac-Rogatica-Foca-Scepan Polje-Niksic-Podgorica-Sozina-Budva.
Krenuo ujutru oko pola 5, u 3 sam bio u Budvi. Posto sam putovao radnim danom a uz to i rano krenuo, guzva na putevima je bila minimalna. Takodje ni na jednom granicnom prelazu nisam nesto mnogo cekao. Sto se tice kvaliteta puta, solidan je, generalno imaju samo 2 lose deonice, i to od Loznice prema Malom Zvorniku, i od Foce prema Niksicu. Zapravo, taj put prema Niksicu me je momacki namucio - prvo sto se ide uzanim putem, pa morate voziti sporo i obratiti paznju na ove iz suprotnog smera, sreca pa ima mnogo prosirenja gde se moze stati. Posle granicnog prelaza sa CG, prolazi se pored reke Pive, prizor je stvarno neverovatan, onakva netaknuta priroda se retko kada vidja, ali zato penjanje uz planinu a ograde slabo ima, na dosta mesta pocupana verovatno sto su sletali dole :kuku: Ali zato kada se prodje taj deo, onda ide vrhunski put gde se dobro peglalo. :djavo:

U povratku sam isao rutom Budva-Tivat(trajekt)-Herceg Novi-Trebinje-Bileca-Gacko-Foca-Rogatica-Sokolac-Vlasenica-Zvornik-Loznica-Sabac-NS.
Uglavnom, dobar deo rute se ponavlja, losa strana sto se pored trajekta placa i navodni "autoput" od Meljina do Trebinja :thumbdown: Put dobar, losa deonica jedino od Gacka do Foce, sto se ide preko Tjenista i Cemernoga, plus sto smo tu naisli na neke radove na putu - dosli garisoni istovarili asfalt preko citave trake i asfaltiraj, nema veze sto i sa jedne i sa druge strane se nakupila solidna kolona... :uf:

Policije ima solidno, uglavnom se svede na rutinsku kontrolu, njakanje da li imate sve od pratece opreme... Radar u Federaciji kod Gorazda, u povratku sam bio ubedjen da su me uslikali, medjutim kada sam zakocio i pomislio da je gotovo skontah da policajka tek tada okrece radar iz suprotnog smera i nisani u mene, tako da sam imao srece. :mrgreen:

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Crna Gora kolima

Post od nikaragva » 27 Jul 2012, 22:49

Tu kod Gorazda uvek ima radara. Zato ja cesto peglam preko Sarajeva. Malcice je u km duze, ali vremenski nadoknadim, posto od sarajeva do foce divljina nigde nikog, samo peglas.

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Crna Gora kolima

Post od sasha015 » 28 Jul 2012, 10:13

Znaci jos uvek nisu sredili taj put od Foce do granice sa C.G.
Tako je bilo i pre 5 godina kada sam zadnji put isao tuda.Mislili smo da smo zalutali.Noc,nema zive duse,15 km puta skoro bez asfalta.Kroz Bosnu,nema zive duse.
Pun mjesec,2-3 slepera,4-5 autobusa,100 vozila i 2 patrole do FOce.Ko ne voli mrak i Bosansku vukojebinu,ne bih preporucio.Restoran nismo nasli,kafu da popijemo do Crne GOre.
Inace ako idete kroz Bosnu preko Loznice,granica se prelazi u Loznici(Sepak prelaz),ne ide se na Mali Zvornik jer je put tih 30 km do Malg Zvornika ocajan,a sa Bosanske strane je kao pista.

JEl neko isao ovih dana normalnim putem Prijepoje-Bijelo POlje?Ima li guzve na granici.Radi li se jos put izmedju onih tunelcica.
Cini mi se da juce cuh u nekim vestima da je guzva i da se ceka na granici nekoliko sati.
Prosle godine sam isao na prelaz "jabuku"da bih zaobisao tu guzvu i zatvaranje puta od po 3-4 sata.
U petak se putuje :sreckovic:

Odgovori