Crna Gora kolima

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Crna Gora kolima

Post od Paja » 19 Jan 2012, 13:18

Letos sam išao u Herceg Novi pa da podelim iskustva

Prvo, iz Beograda sam išao auto-putem do Mladenovca, pa na Topolu, a odatle na Rudnik. Ukupno oko 100km od Plavog mosta. Ova relacija je za mene bila potpuno otkrovenje i savetujem je svima koji nisu u Žarkovu i tim krajevima. Nema izlaska iz Beograda od bar pola sata pored sajma, Vidikovca... nema samoubica pešaka, nema radara i što je najvažnije nema gužve.
Put je dobar i dosta pregledan osim samog penjanja na Rudnik. Na početku uspona ima jedno mesto gde je klizište, pa se deo puta slegao, ali uz normalnu vožnju lako se uočava i eskivira. Samo pentranje na Rudnik jeste krivudavo, ali i relativno kratko.
Ovim putem se štedi sigurno pola sata vremena.

Na vrhu prevoja preko Rudnika se uključuje na svima dobro poznatu ibarsku, a o njoj, valjda, ne treba pisati. Put ide preko G Milanovca, Čačka, Užica, preko Zlatibora ka Novoj Varoši i Prijepolju.

U Prijepolju sam se odvojio ka graničnom prelazu Jabuka i Pljevljima i novom putu preko ŽAbljaka ka Nikšiću.

Put Prijepolje Jabuka nije bog zna kakav, ali je sasvim podnošljiv i nije dug, možda 20 km. Granični prelaz je u oba pravca i oba puta bio prazan tako da je zadržavanje bilo po desetak minuta. Od granice do Pljevalja je uglavnom nizbrdo, bez udarnih rupa i bez policje.

OD Pljevalja put vodi ka Đurđevića Tari (poznatom mostu nad rekom Tarom) Klasičan magistralni put bez ikakvih specifičnosti.
Čim se pređe most je raskrsnica jedan krak vodi ka kanjonu Morače (tuda idu svi koji su prelaskom preko Jabuke hteli da eskiviraju granični prelaz kod Brodareva), a drugi vodi ka žabljaku. Čim se krene ka Žabljaku kreće uspon koji ima par serpentina. Ništa strašno ali zahteva oprez. Asfalt je doba do Žabljaka.

Od Žabljaka do Šavnika je potpuno nov put, ponegde sa trećom trakom. Letos su ga finiširali. Uglavnom deonica bez zamerki.

Šavnik je selendra kroz koju se prođe za tri minuta i krene ka Nikšiću. Od samog Šavnika kreće potez od 15-ak kilometara serpentina i krivina. Najteža deonica na celom putu. Asfalt je dobar, ali deonica traži pojačanu koncentraciju. Na par mesta ima krivina koje su takve da šleper, ukoliko ide unutrašnjom trakom, mora da uđe u spoljnu da bi mogao da prođe.

Kada se prođe ova deonica dalje do Nikšića je klasičan magistralni put sa trećom trakom ponegde.

Put vodi kroz Nokšić i dalje se ide ka Trebinju. Nakon izlaska iz Nikšića je deonica sa nepreglednim krivinama gde nije lako preteći, mada je kratka. Sledeća bitna tačka je odvajanje za Risan.

Put do Risna i do samog mora je nov, sa trećom trakom ponegde i odličan.

Kad se put spusti do mora levo se ide ka Kotoru, a desno ka H Novom.

Interesantno je da je put od Žabljaka do mora, osin izlaza iz Šavnika, maltene skroz nizbrdo pa je i potrrošnja u skladu sa tim. Meni je ka moru bila 4.8, međutim povratak to kompenzuje. Deo kroz Crnu Goru je dominantno dobrog asfalta, sa jako retkim radarima i bez gužve i šlepera. Meni je trebalo od kuće do H. Novog oko 9h efektivne vožnje Puntom, bez nekog drastičnog jurcanja i bez i jedne incidentne situacije. Što se mene tiče ovaj pravac je za preporuku.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od pedja » 19 Jan 2012, 13:27

Gde god da krenem (juznije)po Srbiji, a zapadno je od autoputa, ja preko Topole :D
I u KG idem preko Topole, a da ne spominjem Ivanjicu, Zlatibor i taj kraj...

Laganica za voznju, nema guzve, brzo se stigne...

Korisnikov avatar
Aleksandar194
Postovi: 555
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: Koji bus prvi naiđe...

Re: Crna Gora kolima

Post od Aleksandar194 » 20 Jan 2012, 17:45

+ ja nisam ni viđao nešto policiju na delu od auto-puta do Rudnika. Milina :D
Slika

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Crna Gora kolima

Post od Paja » 20 Jan 2012, 17:49

Umeju da stoje od auto-puta do Mladenovca.

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Crna Gora kolima

Post od Stjepa » 20 Jan 2012, 17:56

Sam prilaz Mladenovcu, prepoznatljiv po pecenjarama i restoranima, ima na par mesta tablu sa ogranicenjem brzine na 50km/h. Tu sam ih vidjao cesto.

Korisnikov avatar
Aleksandar194
Postovi: 555
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: Koji bus prvi naiđe...

Re: Crna Gora kolima

Post od Aleksandar194 » 20 Jan 2012, 18:00

Ja ih nisam viđao, ali dobro, ne idem nešto često tuda... :)
Pečenjeee... :tanjir:
Uzeo sam dva puta u različitim pečenjarama/restoranima i vrhunsko je bilo, onako toplo...
Slika

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od pedja » 01 Maj 2012, 23:23

Vi koji cesto idete u CG, treba mi predlog:

Mesto na kojem moze da se popije pice/kafa, te mozda i pojede nesto kvalitetno, za razumne novce, ali u CG, dakle posle BP, ali ne predaleko.
Bianca i Lipka u Kolasinu su mozda, ali samo mozda, za preskociti :D
gracias :tanjir:

P.S. idem ovih dana

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od steva_anya » 01 Maj 2012, 23:54

Ako ti nije daleko - restoran "Pecenjara" :doubleup: Mesto - Golubovci, Podgorica.

c/p sa drugog foruma
Klopa je da se onesvestis, porcije su takve da 2 osobe jedva pojedu, a cene vise nego primamljive.
Evo, nasao sam fotke.

Slika
Ovo jelo se zove "popeci". U pitanju je rolovano svinjsko meso, sa 3 vrste sira i sunkom.
Ja sam pojeo jedva, ali jedva 2kom, a treci su zapakovali! :D
Ako me secanje sluzi, ovo jelo je bilo 8-9e.

Slika
Karadjordjeva je kao podlaktica, da ne kazem devojacki san! :kezo:
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od pedja » 02 Maj 2012, 00:03

MIslim da je predaleko, ali niakda se ne zna :tanjir:
Hvala! :pivo:

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od pedja » 02 Maj 2012, 10:12

I jos jedno pitanje:
Da li je neko u CG isprobao mobilni internet modem nekog od nasih operatera? naravno, sa njihovom karticom.
Dakle, Promonte kartica u Telenor modemu. Mtel u MTSovom i slicno? Da li radi?

Tipujem da radi bilo koji modem, sa bilo kojom karticom, ili ne?
Ne bih bas da kupujem njihov modem, vec samo karticu...

---
I ako neko ima jos neki predlog za restoran, neka baci slobodno "na papir" :pivo:

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od ftj » 02 Maj 2012, 10:52

Isprobao ja telenor(promonte valjda). Imaju razne prepaid internet pakete koje uz uputstvo aktiviras i imas dosta povoljan internet. Ne moras kupovati modem dodatno vec mozes povezati telefon bluetoothom sa laptopom i to je to.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od pedja » 02 Maj 2012, 10:59

Telenor USB modem vec imam, pa zato pitam.
Nemam telefon koji nije kodiran na neku nasu mrezu, a da podrzava brz mobilni net.
Kod nas sam probao da povezem laptop na mts, preko HTC WiFi-a, i radi dosta dobro.

Vidim da ProMonte ima internet za 1€/dan, odnosno 6€/7 dana...

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od ftj » 02 Maj 2012, 11:45

Pitanje je da li je i taj modem kodiran. U svakom slucaju imas i prepaid opciju za 20e sa sve modemom i nekim paketom.

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5575
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Crna Gora kolima

Post od dunx81 » 03 Maj 2012, 11:22

Kum je pre 2 godine uzeo za 19e taj usb modem sa karticom i ok je radilo...T-Mobile je u pitanju.
1GB je imao na raspolaganju,kad se potrosi uradi se el.dopuna i gotovo.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od pedja » 03 Maj 2012, 13:38

Rece mi malopre kolega da je Telenor modem radio bez problema u Italiji, sa njihovom karticom. Tipujem da ce raditi i u CG.

Ne bih da kupujem njihov modem ako bas ne moram.

Odgovori