Crna Gora kolima

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8362
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od grujicd » 17 Jul 2021, 08:23

Nisam prošao Portonovi ali jesam onaj u Tivtu kad je otvoren. Isti utisak, kao da se šetaš kroz arhitektonski rendering, i šta sad? Svaki stari grad mi je 100 puta privlačniji od toga.

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Crna Gora kolima

Post od Puzo81 » 17 Jul 2021, 08:44

Jeste lep za oko, fino skockano blještavo.

Realno za jahtaše, fenseraše i ove što vole da kače slike po društvenim mrežama šta jedu, gde idu, kenj...

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od Vladapetr » 17 Jul 2021, 08:56

Najviše me je dojmila prostranost, koliko je sve bahato široko. Bukvalno su mogli da naprave barem 3 puta više kvadrata a da i dalje bude veoma komforno.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

ftj
Postovi: 13024
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od ftj » 17 Jul 2021, 09:40

Poenta porto montenegra i nije da privlaci siroke narodne mase vec da ljudima sa bas puno para tu bude privlacno da provedu jedan period u godini a glavni benefit je bezbedno, odrzavano okruzenje i komforan pristup plovilu. I sam projekat je vise nego uspesan jer je privukao bogatunere iz celog sveta a ne neke pijane ruse kao ostatak cg.

Za porto novi sam mislio da je u stvari sve jedan hotel al izgleda da je po istom principu kao porto montenegro.

lami
Postovi: 3264
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Crna Gora kolima

Post od lami » 17 Jul 2021, 10:09

Ja se nisam odusevio prosle godine. Lepo je odradjeno, ali malo ljudi. Gledao da sednem u neki lepi restoran, ocekivao malo bolji kvalitet, ali bio prosek. Doduse, prosla sezona je bila katastrofa, mozda ima veze sa tim.
U Porto Montenegro nisam stigao da odem.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od Woodoo » 17 Jul 2021, 10:25

ftj je napisao: Poenta porto montenegra i nije da privlaci siroke narodne mase vec da ljudima sa bas puno para tu bude privlacno da provedu jedan period u godini a glavni benefit je bezbedno, odrzavano okruzenje i komforan pristup plovilu. I sam projekat je vise nego uspesan jer je privukao bogatunere iz celog sveta a ne neke pijane ruse kao ostatak cg.
Glavni razlog zašto bogatuni tu dolaze je veoma jeftin dizel za njihove jahte. Sve je regulisano zakonom o jahtama na kome je insistirao Piter Mank. Ne plaćaju se akcize, carina, a PDV je mislim 7%. Jahte doduše imaju obavezu da napuste odmah CG posle tankovanja (cena se odnosi na jahte koje isplovljavaju iz CG) ali im se gleda kroz prste pa ostanu i duže. Ovo se veoma isplati nautičarima koji rentiraju jahte u Jadranskom, Jonskom, Egegjskom moru. Tako da postoji apsurd da u relativno siromašnoj državi siromašni građani plaćaju skuplje gorivo od bogatih stranaca.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5029
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Crna Gora kolima

Post od cozmo » 05 Avg 2021, 15:59

Ovde godine su otvorene (posle protesta) plaze Milocer (Kraljeva), Kraljicina i Sveti Stefan. Parking za sve tri je bukvalno 5 minuta peske iznad Milocerske plaze. Niti se placa nista, a mesta ima na pretek. Jedina mana je sto nema svugde hlada na parkingu. Na plazama ima na svakih 20tak metara kante za otpatke, tako da na plazama nema uopste djubreta. Svih 10 dana voda je bila cista, videli smo cak i par meduza (jednu sam ulovio ali odmah i vratio u vodu). Talasi nekad nanesu morske trave i to je to. I prosek temperature vode nekih 27C uglavnom. Cak i u ovom spicu sezone, na tim plazama je bukvalno bilo poluprazno, osim na Kraljicinoj koja je najamanja. Milocerska i Sveti Stefan - mesta na pretek. Niti ti neko visi pored glave, niti ima da tresti muzika, prvi suncobran je dosta dalje od tebe, za razliku od lezaljki. Za to vreme masa se stiska ko u mravinjaku na gradskim plazama, Lucicama.... i jos placaju lezaljke... muzika tresti... Tako da sam ove godine bio samo na ove tri plaze i jedan dan Drobni Pijesak (komplet lezaljki 13 evra). Odlican provod bio, a presao sam preko 400km po samoj CG... Ove plaze su tipa 10 minuta kolima od Petrovca ili od Budve, sa vec pomenutim parkingom. Mir, tisina, cisto, milina. Na maks. 15tak minuta lagane setnje su kafici kod plaze na Svetom Stefanu, ako neko ogladni i slicno. Put je kroz Srbiju sada bolji nego po CG. Zbog guzve i sudara kod Virpazara u dolasku sam isao starim putem a ne preko Sozina. Nije sredjen put, truckav je i dalje, pa koristite samo u slucaju nuzde. Na granici pola sata cekanja ukupno. U povratku negde pre Prijepolja majstori su iskopali rupu 3x3 i ogradili posred magistrale, postavili onaj mali semafor - sat vremena izgubljeno. Debili totalni. Najveca guzva u samoj CG je kod Tivta. Ostalo prohodno.

Slika

Guzva u spicu (u nasih 10 dana, ovako je bilo sa najvise ljudi na plazi):

Slika

Slika

Voda je cista, nijedan dan nije bilo nikakve prljavstine:

Slika

Slika

Lokacija parkinga iznad Milocera (sve tri plaze su na par minuta maksimum):

Slika

I Uvek idem na Perazica Do, najbolji zalasci Sunca:

Slika

Slika
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8362
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od grujicd » 05 Avg 2021, 16:54

Taj "parking" koji pominješ iznad Miločera, zar to nije samo obična saobraćajnica? U smislu postoji rizik kad se tu parkiraš da dođe pauk i pokupi te. Bar je ranijih godina pauk nosio po reonu Svetog Stefana.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od Ogi » 05 Avg 2021, 17:01

Put u Srbiji posle Zlatibora do tamo negde je teska sramota.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5029
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Crna Gora kolima

Post od cozmo » 05 Avg 2021, 17:07

Parking ima obelezena mesta za parkiranje.

Saobracajnica je odmah iznad vile Milocer i tu je zabranjeno parkiranje, svom duzinom puta od Przna do Svetog Stefana i radi pauk.

Evo kako to izgleda, sto se tice parkinga. Na malom kruznom toku dole na saobracajnici (gde se sa puta skrece levo uzbrdo ka parkingu na slici) uvek stoji patrola da usmeri ljude na parking.

Slika
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5029
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Crna Gora kolima

Post od cozmo » 05 Avg 2021, 17:09

Ogi je napisao:
05 Avg 2021, 17:01
Put u Srbiji posle Zlatibora do tamo negde je teska sramota.
Ma kakvi. Raspad je u CG sada. Petrovac - Herceg Novi, pakao. Mnogo losije nego pre par godina, i mnogo losije nego u Srbiji.

Slazem se za taj deo kod nas, ali ovo je jos gore.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

ftj
Postovi: 13024
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od ftj » 05 Avg 2021, 17:15

^^ i ja uvek na tom 'parkingu' parkiram, nisam znao da operise pauk.

Inace taj deo je stvarno jedan od najlepsih u CG, bio sam u maju kad je bilo bas prazno sto je dodatni plus. Medjutim vidim da se sad gradi ogroman hotel u prznu kome ce kraljicina plaza biti najbliza(ne racunam onaj minimum od dostupne przno plaze) sto ce sigurno degradirati sve to.

S obzirom da sam setao od przna do kraljicine plaze, primetio sam da izmedju postoji brdo sa kog sigurno puca super pogled na more i cak stoji da ima i neki restoran a sam putic do tamo je pod obezbedjenjem i zvanicno nema prolaza iako je kafana zatvorena.

Slika

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5029
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Crna Gora kolima

Post od cozmo » 05 Avg 2021, 17:22

ftj je napisao:
05 Avg 2021, 17:15
^^ i ja uvek na tom 'parkingu' parkiram, nisam znao da operise pauk.
Ne radi pauk tu. Nego na putu dole koji je paralelno s tim parkingom. Patrola stoji i usmerava na taj parking, upozoravaju da ne parkiras tu na putu zbog pauka. Fer od njih. To je sad pretvoreno u parking (kao sto rekoh, obelezena su mesta za parkiranje).
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od Ji 4Tze » 05 Avg 2021, 17:25

Cosmo, sjajne slike, sjajna reportaža. Ove tvoje slike baš lepo podsećaju što je crnogorsko primorje lepo i što bih uvek tamo otišao na par dana na kupanje i nadam se da će to novi AP da nam svima omogući dok ne omatorimo skroz :D
Samo mi nije jasno kako je tebi sve tako lagano prošlo i fino prazno bilo kad je pre par dana sa svih strana bila priča o totalnom kolapsu i na plažama i na putevima :mrgreen: ono paštete i piletina na plažama, ćebići i ostalo.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14175
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od pedja » 05 Avg 2021, 18:05

Kolega se vratio, kaže da je rulja na Kraljičinoj, Miločeru itd

Jedino na SvStefanu komotno, što bi se reklo.


TapaT


Odgovori